زن ها چگونه می توانند شاد و خوشحال باشند؟راه های شاد بودن زنان,زن ها چگونه شاد باشند,ویژگی زنان شاد

شاد بودن زنان

 

راه های شاد بودن زنان

راههای شاد بودن زنان بسیار است:تفکر مثبت، دیدگاه های به دور از بدگمانی، جذب انرژی مثبت از کائنات و دریافت بهترین ها و…. همه ی این ها کلیشه ای و تکراری اند و حتماً شما هم بارهاوبارها در مورد شان شنیده اید. باید بگوییم که راههای شاد بودن زنان بسیار ساده تر از این صحبت هاست؛ تنها کافی است بخواهید و به ذهن و مغز خود فرمان بدهید آن گونه که میخواهید عمل کنند.

چگونه یک زن شاد باشیم؟

موسیقی شاد را فراموش نکنید

گاهی وقت ها بعضی مسایل کوچک در زندگی روزانه، ما را از شادی و خوشحالی دور می کند. با رعایت نکته های ساده میتوان شادی را به قلب بازگرداند. به عنوان مثال توجه کرده اید که گاهی تمام آهنگ هایی که گوش می دهیم، بسیار غمگین و جدّي اند؟

 

البته گوش دادن به این سبک از موسیقی، فارغ از حس وحال به سلیقه هم ارتباط دارد، ولی به هر جهت باید حواس تان جمع باشد و چنانچه دیدید شمار موزیک های غمگین و جدّي در گوشی و… زیاد شده است، سریعا چند آهنگ شاد به آن اضافه کنید و حال وهوای خویش را عوض کنید.

 

باور کنید دنیا ۲ روز است و اینهمه حجم غم و جدیت، شما را به هیچ کجا نمی رساند. از قدیم گفته اند:« بخند تا دنیا به تو بخندد.» حتی پژوهش های علمی هم نشان میدهند که گوش دادن به موسیقی شاد( تأثير موسیقی بر ذهن) میتواند روحیه تان را ازاین رو به آن رو کند.

 

راه های شاد بودن زنان,زن ها چگونه شاد باشند,ویژگی زنان شاد

زن ها چگونه شاد باشند

 

ورزش مورد علاقه تان را پیدا کنید

چنانچه میخواهید بدانید چطور یک زن شاد باشید بهتر است از ورزش غافل نشوید. بنظر میرسد لزومی ندارد که یک لیست از فایده های ورزش برای سلامت روح و جسم را این جا  فهرست کنیم. ولی این را هم می دانستید که ورزش میتواند بیماری افسردگی را درمان کند و بسیار موثرتر از بسياري داروهای ضد افسردگی عمل کند؟

 

پس از ورزش در مغز هورمون آندروفین ترشح می شود و این همان هورمونی است که یک حس شادی عمومی در بدن ایجاد می کند. ورزشی را که دوست دارید انتخاب کنید و از حس لذت و شادی عمومی پس از ورزش خودتان را محروم نکنید.

 

راه های شاد بودن زنان,زن ها چگونه شاد باشند,ویژگی زنان شاد

ویژگی زنان شاد

 

افکار منفی را رها کنید

این جادو محض است، چون ما را ازاد و راضی می کند که متوجه می شویم قبلاً زندگی نکرده بودیم.

 

مشکل این است که ما همه چیز را نگه می داریم- تمام ارتباطات گذشته مان, خاطره های دردناک, اشیاء مادی که به ما تداعی می کنند," همینطور وقت زيادي را صرف اندیشه کردن در مورد آينده می کنیم, و نگران آن هستیم که با کنترل و برنامه ریزی آنرا تغيير دهیم و هنگامی که اوضاع عوض می شود," دلسرد و ویران" می شویم.

 

همه اینها ما را ضعیف، غمگین و ناامید می کنند. ما چیزهای اضافی زيادي در سرمان داریم که نمی توانیم آن ها را نگه داریم و در نتیجه میتواند ما را از لذت زندگی دور کند اما چنانچه آن ها را رها کنیم و اجازه دهیم که اوضاع پیش برود، ازاد، صلح آمیز و قادر خواهیم بود که زمان حال را بدون مقایسه تجربه کنیم، بدون این که انتظار داشته باشیم که در خصوص آينده نگران باشیم.

 

دوستان تان را رها نکنید

آیا می دانستید دوست داشتن و تعاملات اجتماعی بر طول عمر ، شادی و سلامتی شما تأثير می گذارد؟ در واقع تمرین راههای ساده شاد بودن به تعاملات اجتماعی شما هم بستگی دارد. ولی چطور یک زن شاید باشید ؟ دوست های خود را رها نکنید. حمایت دوستان در زمان استرس و غم تأثير مثبتی در روحیه شما می گذارد. تحقيقات نشان داده افرادی که تنها هستند یا تعاملات اجتماعی زيادي ندارند معمولاً در سنین جوان تر از دنیا می روند.

 

راه های شاد بودن زنان,زن ها چگونه شاد باشند,ویژگی زنان شاد

راز شادی خانم‌ها

 

توقع زيادی نداشته باشید

علت اصلی ایجاد غم و اندوه در زندگی این است که انسان انتظار فراوانی از خود, دیگران و موقعیت ها را دارد. باید درسی باشد که به وسیله اشخاص در سراسر جهان یاد گرفته شود، تا هر اتفاقی که رخ می دهد را به خدای متعال واگذار کنید.

 

هر چه انتظار بیشتری داشته باشید، قبول واقعیت دشوار تر می شود، که کاملا متفاوت از چیزی است که انتظار داشتیم. پس انتظار کمی داشته باشید و بیشتر بدست آورید.

 

بهتر انتخاب کنید

همه ما تمایل داریم که در شرایط بد، خود را قربانی بدانیم و تمام مسوولیت ناکامی و شکست های مان را به گردن این و آن و شرایط بیندازیم. این نحوه تفکر و عملکرد بسیار نادرست است. شاید ما در زندگی تحت تأثیر پیامدهای خطاهای دیگران باشیم، ولی لزومی ندارد در بدبختی بمانیم و بسوزیم و بسازیم. چنانچه یک نفر به شما گزندی رسانده، معاشرت با وی فایده ای برای تان ندارد و از این بابت آزار دیده اید، با حق انتخابی که دارید، میتوانید به سادگی دور او را خط بکشید و ديگر با وی معاشرت نکنید.

 

راه های شاد بودن زنان,زن ها چگونه شاد باشند,ویژگی زنان شاد

چگونه یک زن شاد باشیم

 

از لباس های مناسب هر فصل استفاده کنید

پوشش مناسب هر فصل در شادی شما بسیار تأثير دارد. به عنوان مثال در فصل پائیز تلاش کنید از رنگ نارنجی بیشتر استفاده کنید. این رنگ بسیار میتواند در انرژی درمانی به شما کمک کند. همینطور رنگ زرد خردلی و سبز خردلی در فصل سرما میتواند حس خوبی را در شما ایجاد کند. پس همیشه تلاش کنید از لباس‌های مطلوب هر فصل استفاده کنید تا همیشه شاد بودن را تجربه کنید.

 

با خودت مهربان باش و به خودت برس

تو یک زن منحصر به فرد، زیبا و محبوب خداوند هستی پس باید حسابی به خودت برسی و احترام بگذاری. خب برای این کار، توصیه می کنم که کارهایی کنی که ارزشت را بالا می برد. رسیدگی به خودت و زندگی ات هر چه قدر هم که ظاهری باشد آرام آرام به تو کمک می کند که حالت بهتر شود.

 

- یک حمام و دوش گرم بگیر

- سینما برو

- برای خودت خرید کن

- به دیدار دوستان خوبت برو

- تفریحات عصرانه داشته باش

- به آرایش ابرو و صورتت بپرداز

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------