پر کردن چاله های زندگی با عشق 

 

روانشناسی,زندگی با عشق, عشق و ابراز علاقه, ابراز علاقه

روانشناسی

 

نگاهی به آمار روز افزون طلاق در کشور زنگ خطر را برای همه زوج های ایرانی به صدا درمی آورد؛ زنگ خطری که اگر آن را نشنوید ممکن است خدای ناکرده شما هم یکی از زوج هایی باشید که در نیمه راه زندگی از هم جدا می شوند. اکسیر معجزه آوری که می تواند زندگی شما را از بهم پاشیدگی حفظ کند، عشق و ابراز علاقه است.

 

یادگرفتن این که چطور به هم محبت کنید تا به آرامش برسید و احترام میان تان از بین نرود. هیچ گاه فراموش نکنید که شما و همسرتان باید مکمل یکدیگر باشید. با هم شدن شما، نقاط ضعف و قوت تان را تشدید یا برطرف می کند و از شما دو نفر یک خانواده با تعاریف جدید می سازد. بنابراین سعی کنید فردیت خود را بهبود ببخشید تا بتوانید «ما» را در زندگی تان تقویت کنید. باید آنچه را که شما را نسبت به او ناامید می کند در خود بشناسید و بپذیرید، آنچه را که در آن افراط کرده اید رها کنید، مواردی را که در آن کم کاری و قصور ورزیده اید با کوشش خود جبران کنید و در حقیقت از مهارت های ارتباطی ای که بلد نیستید، استفاده نکنید. کاملا طبیعی است که بین یک زوج صفت های شخصیتی وجود داشته باشد که همخوانی ندارند و در افکار و عقایدشان اختلاف نظر وجود داشته باشد.

 

همسرانی که می گویند نمی دانیم چرا دعوایمان می شود؟ به دلیل عدم آشنایی به صفات یکدیگر است. اگر بدانیم سر چه موضوعاتی اختلاف خواهیم داشت، می توانیم آنها را کنترل کنیم و چاله های اتوبان زندگی را بشناسیم تا در مواقع عبور ، دیگر در آن نیفتیم.

منبع:روزنامه اطلاعات

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------