۸ راه برای مقابله با نا امیدینا امیدی,ناامیدی,درمان ناامیدی,راههای مبارزه با افسردگی و ناامیدی

چگونه ناامیدی را برطرف کنیم

 

راههای مبارزه با افسردگی و ناامیدی

امید داشتن تنها چیزی است که انسان را برای ادامه دادن به زندگی کمک می کند. چنانچه انسان به این نتیجه برسد که دیگر امیدی به روزهای خوش در آینده ، نداشته باشد آن وقت است که انسان به نقطه ای می رسد که تصمیم به کارهای خطرناک می گیرد. بنابراین انسان همیشه باید سعی کند تا امید و انگیزه ی خود را برای زندگی زنده نگه دارد. راهکارهایی برای داشتن امید وجود دارد که ما به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

همیشه به یاد داشته باشید: همه چیز در زندگی می گذرد

قانون نخست زندگی این است که همه چیز در گذر است. لحظات خوب، لحظات بد، همه می‌گذرند. روزهای بد برای همیشه ادامه نخواهد داشت و روزهای خوب زندگی را نیز خواهید دید. بنابراین تا آن وقت همچنان امید داشته باشید.

 

نا امیدی,ناامیدی,راههای مبارزه با افسردگی و ناامیدی

نا امیدی

 

محیط خود را عوض کنید

چنانچه محیط پیرامون شما از انسان‌های ناامید زیاد است، تلاش کنید تا محیط زندگی خود را عوض کنید. محیط اجتماعی اطراف شما اثر زیادی در وضعیت روحی و همین‌طور اعتقادات‌تان دارد. به همین علت قرار گرفتن در کنار کسانی که انگیزه‌ای برای فعالیت ندارند و باور دارند به جایی نخواهند رسید می‌تواند این افکار را در شما هم تقویت کند. تلاش کنید کسانی برای خود انتخاب کنید که انگیزه و برنامه معینی برای پیشرفت دارند.

 

آغاز به حرکت کنید

ممکن است شما هم به تجربه متوجه این مسئله شده‌اید که بیشتر کارها تا قبل از برداشتن قدم اول، دشوار یا حتی غیرممکن به نظر می‌رسند ولی به‌محض اینکه آغاز به فعالیت می‌کنید متوجه خواهید شد آنگونه که فکر می‌کردید هم سخت نیستند. برای مقابله با ناامیدی هم بهتر است آغاز به فعالیت کنید. زمانی که با برنامه‌ریزی و بر طبق یک فکر منطقی فعالیت درزمینهٔ مخصوصی را آغاز می‌کنید کم کم احتمال موفقیت هم زیاد می شود.

 

با خوش بین بودن کارهایی که الزاما نمی خواهید انجام دهید ولی می توانند به بهتر شدن وضعیت کمک کنند را آزمایش کنید.

 

به پیاده روی بروید یا برای شام با بعضی از دوستانتان برنامه ریزی کنید. برای ثابت کردن اینکه به اشتباه دچار ناامیدی شده اید ابتکار عمل به خرج دهید. کاری را انجام دهید که مثل یک دستاورد کوچک باشد و به خودتان ثابت کنید که زندگی یک هدف از دست رفته نیست.

 

نا امیدی,ناامیدی,وقتی ناامید میشیم چیکار کنیم

درمان ناامیدی

 

خودتان را تخلیه کنید

احساستان را پنهان نکنید. خالی کردن غصه ها، گریه کردن و نشان دادن خشم برای غلبه بر ناامیدی و افسردگی موثر است. برای بیان احساستان از هر روشی که بهتر است کمک بگیرید. برای بعضی از اشخاص نوشتن بهتر است و بعضی دیگر با صحبت کردن با یک مشاور یا دوست حس بهتری به زندگی پیدا می کنند.

 

سپاسگزار باشید

نگذارید تاریکی خوبی های شما را بپوشاند. مسائلی که در زندگی با آنها روبرو هستید، نمی توانند مهارت ها، دانش ها، درجات، تجربیات و عزیزانتان را از شما بگیرند. قدردان خوبی های زندگی خود باشید.

 

یک دفترچه بردارید و هر روز درمورد نعمت های خود بنویسید،ثابت شده حتی کوچکترین آنها  است که تمرکز بر قدردانی روحیه را بهتر می کند و امید و انگیزه را افزایش می دهد.

 

نا امیدی,ناامیدی,نا امیدی از زندگی

راههای مبارزه با افسردگی و ناامیدی

 

توقعات خود را پایین بیاورید

کم کردن توقعات خود سبب می شود که موفقیت های بیشتری به دست بیاورید. خودتان را اذیت نکنید و بیش از اندازه انتظار نداشته باشید. بعضی از چیزها در کنترل شما نیستند. از آنها بگذرید و تنها بر روی کارهایی تمرکز کنید که روی آنها کنترل کنید.

 

ورزش و تفریح

برای خودتان برنامه‌ریزی جدیدی داشته باشید و در این برنامه ورزش، تفریح و کارهای شادی بخش را قرار دهید. ورزش کردن سبب بهتر شدن خلق‌وخو و شادی بیشتر می‌شود. پنجره‌های جدیدی از شور زندگی را به سوی شما باز می‌کند و به شما انرژی بیشتری برای تلاش کردن می‌دهد.

 

نا امیدی,ناامیدی,درمان قطعی ناامیدی

وقتی ناامید میشیم چیکار کنیم

 

داشتن انرژی مثبت

مهمترین عامل برای مقابله با افسردگی و نا امیدی از زندگی این است که در طول روز همیشه در برابر انرژی های مثبت باشیم. افکار و انرژی های مثبت ضمیر ناخودآگاه را قدرتمند کرده و به انسان امید برای رسیدن به خواسته های خود را می دهد.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------