تازه های احکام دینی

حکم آب تاول, حکم آب تاول چیست, آشنایی با حکم آب تاول

حکم آب تاول چیست؟

حکم آب تاول چیست؟ آشنایی با احکام آب تاول: تاول یک نوع زخم و بیماری است که روی پوست ظاهر می شود و…

احکام زنای ذهنی هنگام آمیزش با همسر چیست ؟احکام زنای ذهنی هنگام آمیزش با همسر, احکام زنای ذهنی هنگام آمیزش با همسر چیست, حکم زنای ذهنی هنگام آمیزش با همسر چیست

احکام زنای ذهنی هنگام آمیزش با همسر چیست؟

 

 زنای ذهنی هنگام آمیزش با همسر چه حکمی دارد ؟

شاید برای بعضی از افراد متاهل اتفاق بیفتد که هنگام جماع با همسر خود به فرد دیگری فکر کند. این خود نوعی زنا می باشد، بنابراین در ادامه شما را با احکام زنای ذهنی هنگام آمیزش با همسر آشنا می کنیم.

انسان موجودی است که هر گونه رفتار، اخلاق و حتی نیت های درونی در شکل گیری جسمی و روحی او تاثیر می گذارد. به گونه ای که گاهی این تاثیر به وابستگان آن سرایت می کند. به عنوان مثال فکر کردن به زن و یا مرد دیگر در هنگام جماع با همسر خویش و آن جماع باعث بارداری شود؛ باعث تاثیر در فرزند می شود. همانطور که پیامبر گرامی اسلام (ص) ضمن سفارشات بسیاری به امام علی (ع) یکی از آداب هنگام زناشویی را چنین بیان فرمودند:

 

«یَا عَلِیُّ لَاتُجَامِعِ ‏امْرَأَتَکَ ‏بِشَهْوَةِ امْرَأَةِ غَیْرِکَ‏ فَإِنِّی أَخْشَى إِنْ قُضِیَ بَیْنَکُمَا وَلَدٌ أَنْ یَکُونَ مُخَنَّثاً أَوْ مُؤَنَّثاً مُخَبَّلاً»؛ یا علی، هنگام زناشویی، خیال زن ‏دیگرى ‏را در خاطر نیاور که می ترسم اگر فرزند پسری متولد شود دارای صفات و روحیات زنانه شود و اگر فرزند دختری متولد شود، معلول ذهنی یا جسمی شود.

 

حکم زنای ذهنی هنگام آمیزش با همسر, نظر مراجع درباره ی زنای ذهنی هنگام آمیزش با همسر, احکام شرعی برای زنای ذهنی هنگام آمیزش با همسر

آشنایی با احکام زنای ذهنی

 

کسی که در هنگام نزدیکی با همسرش، مقاربت با زن و یا مرد بیگانه ای را در ذهن خود مجسم کند چه حکمی دارد ؟

اگر فکر و خیال جماع کردن با زن بیگانه ای بر انسان عارض گردد، در این حالت ان شاءالله گناهی بر شخص نیست و از او عفو می شود

 

بنابراین اگر این گونه تفکرات بر شخصی عارض گردند، ان شاءالله گناهی متوجه فرد نخواهد شد، ولی باید آن افکار را از ذهنش دور کند تا مبادا باعث تحریک وی به سوی گناه شود و خدای نکرده وی را به سوی انجام عمل سوق دهد.

 

اما چنانکه این تفکرات و تصورات تعمدی باشند و شخص عمدا خود را به آنها مشغول نماید، در اینصورت این عمل جایز نیست و بلکه راهی را به سوی انجام فاحشه هموار می سازد و ممکن است فرد را به سوی گناه زنا سوق دهد.

 

اکثر علما این تفکر را حرام دانسته اند و حتی آن را بخشی از زنا حساب کرده اند.

 

امام علی (ع) فرمودند: «خوض النّاس فى شى‏ءٍ مقدّمة الكائن؛ فرو رفتن و تفكّر در مورد چیزى، سرآغاز وجود و پیدایش آن چیز است».

 

حکم زنای ذهنی هنگام آمیزش با همسر چیست, حکم زنای ذهنی هنگام آمیزش با همسر, نظر مراجع درباره ی زنای ذهنی هنگام آمیزش با همسر

آیا زنای ذهنی اشکال دارد ؟

 

پاسخ مراجع برای زنای ذهنی:

پاسخ مراجع به پرسش آیا زن یا مرد در حال آمیزش جنسی می تواند شخص دیگری را تصور کند تا شهوتش تحریک شود؟

پاسخ آیت الله خامنه ای : احتیاط در ترک تخیل غیر همسر به قصد بر انگیختن شهوت است.

پاسخ آیت الله مکارم شیرازی : این کار حرام نیست ولی مکروه و زشت است

پاسخ آیت الله سيستانی : این کار سزاوار نیست.

 

گردآوری: بخش مذهبی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023