طراحی روشی برای كنترل اینترنتی روبات 

طراحی روشی برای كنترل اینترنتی روبات طراحی

 

 

پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیركبیر روشی را برای كنترل ربات از راه اینترنت در مقیاس آزمایشگاهی با موفقیت طراحی كردند.

 


امیر منعمیان پژوهشگر طرح، با اشاره به گسترش شبكه‌های اینترنتی و روش‌های كنونی استفاده از ربات در جراحی‌ها گفت: هم اكنون بخش فرامین در نزدیكی بیمار قرار گرفته و دستورات پزشك به ربات جراح داده می‌شود.

 


وی افزود: در این طرح امكان استفاده از شبكه‌های اینترنتی برای انتقال فرامین و افزایش فاصله پزشك و بیمار با قرار دادن یك ربات ساده در سمت راهبر و ربات یك درجه آزادی در قسمت اجرا، آزمایش شد.

 


پژوهشگر طرح با موفقیت‌آمیز خواندن نتایج این بررسی گفت: حركت هماهنگ نشانگرهای كار دو ربات نشان داد كه با وارد آوردن فشار و حركت دسته فرامین، ربات دوم هم به درستی این حركت را انجام می‌دهد.

 


وی افزود: در این طرح برای دریافت اطلاعات محیطی لازم، از سمت ربات دوم كه قسمت بیمار خواهد بود. از دوربین تصویربرداری و همچنین حس‌گر فشار استفاده شده است كه به وسیله آن پزشك علاوه بر مشاهده موضع عمل، فشاری را كه بافت به دست وی وارد می‌كند با مقاومت متناظری كه در دسته فرامین ایجاد می‌شود احساس خواهد كرد.

 


بر اساس این گزارش این طرح در مرحله آزمایشگاهی قرار دارد و در مراحل بعد باید در ربات‌های پیشرفته‌تر و با درجه آزادی بیشتر آزمایش شود.

 


این طرح در قالب پایان‌نامه كارشناسی ارشد مهندسی پزشكی در دانشگاه صنعتی امیركبیر و به راهنمایی رضایی انجام شده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023