ساخت یک جلیقه برای کمک به افراد معلولجلیقه معلولین،اخبار علمی،خبرهای علمی
محققان موفق به طراحی و ساخت دستگاهی شدند که می تواند استقامت و توانایی افراد معلول را افزایش بدهد.

به گزارش فارس به نقل از آی ای، محققان موسسه فدرال زوریخ سوئیس (ETH) موفق به طراحی و ساخت جلیقه ای پارچه‌ای شدند که به عنوان یک لایه اضافی از ماهیچه‌ها، برای کسانی که به آن نیاز دارند، عمل می‌کند.

 

محققان در این پروژه عضله ای پارچه ای ساختند که با حسگرهایی که دارد می تواند برای تشخیص اهداف حرکتی کاربر استفاده و در صورت نیاز نیروی بیشتری وارد کند.

 

این پوشیدنی Myoshirt نام دارد و نوعی جلیقه با سرآستین خاص برای بازوها و ساعد همراه با جعبه کوچکی است که شامل تمام فناوری‌هایی است که مستقیماً روی بدن استفاده نمی‌شوند. این دستگاه از طریق حسگرهای تعبیه شده در پارچه کار می کند و حرکات عمدی پوشنده و میزان نیروی مورد نیاز را تشخیص می دهد. سپس موتور کابلی که به موازات ماهیچه‌های پوشنده کار می‌کند، حرکت کرده و نقش تاندون مصنوعی را ایفا می کند.

 

این دستگاه همیشه با حرکات کاربر هماهنگ است و می‌تواند بر اساس ترجیحات فردی تنظیم شود. هنگام استفاده از جلیقه، کاربر همیشه کنترل خود را حفظ کرده و در صورت نیاز می تواند دستگاه را در هر زمان غیرفعال کند.

 

محققان این دستگاه را روی ۱۲ فرد آزمایش کردند که ۱۰ نفر سالم بودند و هیچ نقصی در بدنشان نداشتند. در بین این افراد یک نفر مبتلا به دیستروفی عضلانی و یک نفر مبتلا به آسیب نخاعی بود. در پایان این آزمایش مشخص شد که همه افراد توانستند با کمک این جلیقه بازوها یا اشیای موردنظرشان را برای مدتی طولانی تر در هوا نگه دارند.

 

نتایج نشان داد که میزان استقامت در افراد سالم حدود یک سوم و در فرد دارای دیستروفی عضلانی ۶۰ درصد افزایش یافته است. شرکت کننده ای آسیب نخاعی داشت سه برابر دیگران توانست تمرینات را انجام دهد. شرکت کنندگان در این آزمایش گفتند که این دستگاه بسیار آسان و کاربردی است.

 

گفتنی است که نمونه اولیه میوشرت با آمدن به بازار فاصله زیادی دارد. جعبه کنترل و سیستم محرکه حدود 4 کیلوگرم وزن دارند که دستگاه را دست و پاگیر و غیرکاربردی می کند و فقط برای افراد دارای ویلچر مناسب است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023