وقتی از آب، کود می گیرند! (+عکس) گلخانه شناور ,اخبار علمی ,خبرهای علمی
اقیانوس سبز یک گلخانه شناور است که از پنل های خورشیدی برای تامین نیروی مورد نیاز خود استفاده می کند و در برابر نمک مقاوم است.

شرکت نوپای ژاپنی ان-آرک (N-ark) مزرعه دریایی شناور به نام "اقیانوس سبز" را طراحی کرده است که از آب دریا برای کشت گیاهان استفاده می کند. این ساختار نوآورانه فناوری مقاوم در برابر نمک و معماری دوستدار دریا ترکیب کرده و راه حلی بالقوه برای مشکل افزایش سطح آب دریاها مرتبط با تغییرات اقلیمی ارائه می کند.

 گلخانه شناور ,اخبار علمی ,خبرهای علمی

 

اقیانوس سبز قابلیت جمع آوری آب باران را دارد، کیفیت آب اطراف خود را بهبود می بخشد، به تولید مواد غذایی کمک می کند در شرایطی که موجب صرفه جویی در مصرف آب شده و یک ساختار معماری پایدار است.

 

افزایش سطح آب دریاها به دلیل تغییرات اقلیمی که می تواند کشاورزی را به شدت تحت تاثیر قرار دهد، به یک نگرانی جدی تبدیل شده و این روند به معنای زمین کمتر برای کشاورزی و همچنین آسیب دیدن زمین های ساحلی به دلیل نمک بیش از حد است. شرکت ان-آرک مزرعه دریایی شناور اقیانوس سبز را با مشارکت Cultivera که یک شرکت پژوهش و توسعه فناوری کشاورزی است، طراحی کرده و ساخت نمونه اولیه آن را تا سال 2022 هدف قرار داده است.

 

 گلخانه شناور ,اخبار علمی ,خبرهای علمی

اقیانوس سبز یک گلخانه شناور است که از پنل های خورشیدی برای تامین نیروی مورد نیاز خود استفاده می کند و در برابر نمک مقاوم است. در ساخت این سازه از تخته های نازک چوب همراه با اتصالات کربنی استفاده خواهد شد. یک پوشش ویژه نیز به شناوری هرچه بیشتر مجموعه کمک می کند. زمانی که روی آب قرار بگیرد، این سازه دو منطقه سبز ایجاد خواهد کرد که یکی فضای تولید مواد غذایی در سطح شناور و دیگری لایه ای از جلبک است که شرایط محیط زیر آب را بهبود می بخشد.

 

 گلخانه شناور ,اخبار علمی ,خبرهای علمی

شکل متمایز سقف اقیانوس سبز به جمع آوری آب باران کمک می کند. با ترکیب آب باران و آب دریا، تنظیم pH و تنظیم میزان رقیق بودن در سامانه تصفیه این مجموعه انجام می شود و آب و کود برای تغذیه گیاهان تولید می شود. از آب دریا برای تهویه مطبوع و تنظیم دمای مزرعه نیز استفاده می شود.

 

 گلخانه شناور ,اخبار علمی ,خبرهای علمی
 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های علمی(زندگینامه دانشمندان، گیاهان،حیوانات، گزارش علمی، آیا می دانید؟،رشته های تحصیلی و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X لرنیتو

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022