باستان شناسان هیچ توضیحی برای این کشفیات ندارندبسیاری از رازهای تاریخی به دلایلی مثل از بین رفتن اسناد و مدارک و یا بناهای تاریخی حل نشده باقی مانده اند. این جا با کشفیاتی که حتی در قرن ۲۱ هم باستان شناسان توضیحی برای آن ها ندارند آشنا شوید.

 

آرامگاه ملکه سرخ، مکزیک

در سال ۱۹۹۴ باستان شناسان مقبره ای در Palenque کشف کردند. در آن مقبره تابوتی با بقایای جسد زنی که با پودر قرمز رنگ پوشانده شده بود به علاوه روی جمجمه جسد یک عدد تاج و نقاب وجود داشت. بعد از تحقیقات به این نتیجه رسیدند که مومیایی متعلق به یک زن ۶۰ ساله است. نکته جالب اینجاست که در آن دوره فقط مردان قدرت به ارث می بردند و هیچ زنی به این روش به خاک سپرده نمی شده است.

 

در سال ۱۹۹۴ باستان شناسان مقبره ای در Palenque کشف کردند

 

مرد لاونتا، مکزیک، ۱۹۴۷

در این تصویر باستان شناسان را می بینید که در حال تحقیق روی مجسمه سر سنگی لاوانتا هستند. حدود ۱۷ سر سنگی کشف شد و سوالات زیادی را در ذهن باستان شناسان بی جواب گذاشت. چگونه و با چه ابزاری مردم آن زمان مجسمه های به این بزرگی می ساختند؟ چگونه ابزار کار را جا به جا می کردند؟ علت ساخت این مجسمه های بزرگ چه بود؟ در حالی که مجسمه های کوچک تری هم در کنار آن ها دیده می شود.

 

باستان شناسان در حال تحقیق روی مجسمه سر سنگی لاوانتا هستند

 

تفنگ وینچستر، مدل ۱۸۷۳

این تفنگ به درختی در پارک ملی گریت باسین در ایالت یوتا در سال ۱۸۷۰ کشف شد. معدن ها و مزرعه های زیادی در این منطقه راه اندازی شدند اما جالب اینجاست که بیش از ۱۰۰ سال است که هیچ کسی به این تفنگ دست نزده است.

 

تفنگ وینچستر به درختی در پارک ملی گریت باسین در ایالت یوتا در سال ۱۸۷۰ کشف شد

 

شهر گمشده در صحرای کالاهاری

در سال ۱۸۸۵ ویلیام لئونارد هانت که به فارینی بزرگ هم معروف است گزارشی درباره شهری مرموز که در بیابان کشف کرده بود نوشت. به گزارش او این شهر به شکل هلال ساخته شده و بخش هایی از آن زیر خاک پنهان شده اند. پروفسور A. J. Clement با بررسی گزارش به این نتیجه رسید که این شهر در واقع مجموعه ای سنگ های کوهستانی به شکل دیوار است. در سال ۲۰۱۶ بعد از بررسی دوباره صحرای کالاهاری دانشمندان دیوارهایی که در گزارش فارینی بزرگ نوشته شده بود را کشف کردند اما هنوز هم مشخص نیست که آیا دیوارها واقعی هستند یا نه.

 

در شهر گمشده در صحرای کالاهاری مجموعه ای سنگ های کوهستانی به شکل دیوار است

 

مقبره اسکندر کبیر

طبق نظریه ای جسد این فرمانروا داخل یک تابوت طلایی رنگ ابتدا به ممفیس و سپس به اسکندریه مصر جایی که ناپدید شد فرستاده شد. گفته شده است که تابوت اسکندر در صیدون لبنان پیدا شده است. تصویر جنگجویان روی این تابوت نمایانگر چنین فرمانروایی هستند. اما بعدها مشخص شد که این تابوت متعلق به پادشاه صیدون است. در سال ۲۰۱۴ اسکلتی در مقدونیه مرکزی پیدا شد و دانشمندان حدس زدند که این اسکلت به اسکندر کبیر تعلق دارد. درست یا غلط بودن این نظریه با تست دی ان ای مشخص خواهد شد.

 

تابوت اسکندر در صیدون لبنان پیدا شده است

 

مومیایی های سن برناردو، کلمبیا

در سال ۱۹۵۷ یک قبرستان محلی را سیل گرفت و در حالی که مردم به اجبار اجساد قبرستان را منتقل می کردند با جسدهای مومیایی شده به صورت طبیعی مواجه شدند. به گفته بومیان منطقه علت مومیایی شدن آن ها برنامه غذایی خاصی بود که در آن از میوه ای به نام chayote استفاده می کردند. اما هنوز پاسخی برای سالم ماندن لباس های این مرده ها پیدا نکردند.

 

مومیایی های سن برناردو، کلمبیا

 

مقبره چنگیز خان

در قرن ۱۵ دانشمندان مکانی که چنگیز خان در جنگ پیروز شد را کشف کردند و طبق افسانه ها چنگیز خان به این مکان علاقه زیادی داشت. باستان شناسی به نام مائوری کراویتس ۴۰ سال وقف پیدا کردن مقبره چنگیز خان کرده است. اما علیرغم تلاش باستان شناسان محل دفن این فرمانروا همچنان کشف نشده باقی مانده است.

 

محل دفن چنگیزخان همچنان کشف نشده باقی مانده است

 

منبع : bedunim.ir

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X لرنیتو

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023