10 چیز شگفت انگیز که سگ شما می تواند درمورد شما احساس کندآگاهی سگ از احساسات ما,چیزهایی که سگ در مورد ما می داند

هنگامی که احساس ناراحتی کنید، سگ شما بلافاصله متوجه می شود

 

احساس سگ ها درباره انسان و ۱۰ چیز جالب که آنها حس می کنند

هر کسی که سگ دوست دارد به شما خواهد گفت که سگ های شما در مورد نیازهای عاطفی انسان حس ششم دارند. وقتی احساس بدی دارید، یک سگ اغلب می تواند به عنوان یک دوست بهتر از هر انسان دیگری عمل کند. آنها همچنین شنوندگان بهتری هستند، به احساسات شما پاسخ مناسب می دهند و به نظر می رسد که واقعا نگران احساسات شما هستند. آنها بسیار اجتماعی و آیین های دلبستگی خاص خود را دارند.

 برای سگ شما، شما خانواده او هستید، به همین سادگی است. البته چیزهای جذاب دیگری نیز وجود دارد که سگ شما در مورد شما می فهمند که ممکن است ندانید. گاهی اوقات مهارت های آنها می تواند کمی غیر قابل باور باشد، اما توضیحات علمی قانع کننده ای برای رفتار سگ شما وجود دارد. درک اینکه سگ شما چگونه شما را درک می کند، می تواند به شما کمک کند تا با حیوان خانگی خود بهتر ارتباط برقرار کنید. این لیست جالب را از دست ندهید.

 

 زبان دم سگ ها, شخصیت سگ ها, از کجا بفهمیم سگ ناراحتها

اگر سگ شما توجه خاصی به ناحیه خاصی از بدن شما دارد به پزشک مراجعه کنید

 

چیزهایی که سگ ها می دانند

1. سگ ها می دانند که چه زمانی غمگین هستید

هنگامی که احساس ناراحتی  کنید، سگ شما بلافاصله احساس می کند و رفتار خود را بر اساس آن تنظیم می کند. سگ ها می دانند که چه زمانی بیش از حد ناراحت می شوید، علاقه تان را به چیزهایتان را از دست می دهید و حتی از خوردن غذایتان امتناع می کنید. در یک مطالعه شناختی بر روی حیوانات، محققان دریافتند که ، سگ به فردی که گریه می کند نزدیک تر میشود.

 

علاوه بر این سگ ها به گریه کردن با رفتاری مطیعانه ( وابسته ، رام ) پاسخ می دهند. به عبارت دیگر به نظر می رسد که سگ ها سعی در آرام کردن شخصی دارند که ناراحت است. علاوه بر این، سگ ها به هر فردی که احساس بدی داشته باشند، نزدیک می شوند، صرف نظر از اینکه صاحب آنها باشند یا نه.

 

2. آنها می توانند نیت شما را احساس کنند

همه ما به توانایی تقریبا روانی سگ در  زمانی که اتفاق نا خوشایند در شرف وقوع است توجه کرده ایم. حتی قبل از اینکه دوش را روشن کنید یا حوله را لمس کنید، سگ شما می دانید که قرار است او را حمام ببرید و بلافاصله می دود تا پنهان شود. همین اتفاق درمورد کوتاه کردن مو و ناخن نیز اتفاق می افتد. از سوی دیگر، سگ شما نیز متوجه خواهد شد که آیا نیت شما خالص است و آیا این کار را به نفع او انجام می دهید یا خیر. اگر تجربه های ناخوشایند مانند اصلاح ناخن ها  را تجربه می کنند، مهم است که صاحب آنها در نزدیکی آنها باشد و چیزی بگوید تا به آنها اطمینان دهد.

 

تشخیص بیماری با سگ ها, فهمیدن غمگین بودن ما توسط سگ ها

اگر احساس ترس می کنید سگ شما بلافاصله متوجه می شود

 

3. آنها می توانند بیماری هایی را که شما ممکن است داشته باشید را احساس کنند

اگر سگ شما توجه خاصی به ناحیه خاصی از بدن شما داشته است، ممکن است لازم باشد به پزشک خود مراجعه کنید تا مطمئن شوید که همه چیز خوب است. مطالعات متعددی تأیید کرده اند که سگ ها از طریق حس بویایی تیزشان، توانایی تشخیص برخی از بیماری ها مانند سرطان را دارند. حتی برخی هشدار دادن به بیماران را آموزش دیده اند.

 

4. آنها می دانند که شما چه زمانی احساس ترس می کنید

اگر احساس ترس می کنید، سگ شما بلافاصله متوجه می شود. بینی حساس سگ می تواند رایحه های ملایمی مانند آدرنالین را که با ترس و خطر همراه است، جذب کند. اگر مشکل خاصی دارید، احتمالا سگ شما دست به کار شده و برای نجات شما خواهد آمد. سگ های کوچک تر، یا آنهایی که دارای یک خلق و خوی عصبی هستند، رفتار شما را دنبال می کند و شروع به احساس ترس می کنند. سگ شما به شما نگاه می کند تا ببیند در موقعیت های خاص چگونه واکنش نشان می دهید. بنابراین اگر می خواهید سگ شما شجاع باشد باید یک الگو برای او باشید.

 

5. سگ ها می دانند که شما چه زمانی بی وفا هستید

یک مطالعه در اتریش نشان داد که اگر سگی برای انجام یک ترفند پاداش دریافت کند، در حالی که پس از انجام همان کار به سگ دیگر چیزی داده نمی شود، چه اتفاقی می افتد. سگ هایی که پاداش دریافت نمیکردند، تکان می خوردند. آنها با خاراندن و لیسیدن با بی حوصلگی پاسخ دادند و به عبارت دیگر آنها بی عدالتی وضعیت را تشخیص دادند. اگر یک سگ یک سوسیس دریافت می کرد و سگ دیگر نان دریافت می کرد، هر دو از جایزه خود راضی بودند. به یاد داشته باشید، سگ ها به اندازه یک کودک دوساله باهوش هستند.

 

6. سگ ها می دانند که آیا شما اولویت های دیگری دارید یا خیر

سگ هایی که بیشتر عمر خود را صرف نوازش و تحسین صاحبشان کرده اند، تا حدودی متوجه می شوند که توجه ناگهانی به نقطه جدیدی تغییر کرده است. یک نوزاد، یک دوست، سرگرمی یا حتی یک حیوان خانگی جدید  می تواند منجر به احساس حسادت و کینه توزی  سگ مورد علاقه شما شود برخی از سگ ها می توانند به طور فیزیکی بین دو عاشق بایستند تا توجه را دوباره به خودشان معطوف کنند. متوجه می شوید که سگ ها می توانند تغییرات در اولویت های شما را تشخیص دهند و با آن کنار بیایند.

به یاد داشته باشید که آنها نمیخواهند بدون مراقبت رها شوند. مهم ترین چیز در زندگی حیوان خانگی شما، شما هستید.

 

7. آنها می دانند که شما چه موقع عصبانی هستید

صاحبانی که چندین سال با سگ خود بوده اند، اغلب مجبور نیستند حتی یک کلمه هم بگویند تا نشان دهند که ناراحت هستند. اگر به خانه آمدید و متوجه شدید که سگ شما به هم ریخته است، دستان خود را روی کمر خود قرار دهید و نگاهی به علامت نارضایتی خود نشان دهید تا خشم شما را نشان دهد. وقتی سگ هر گونه نشانه از ناراحتی را متوجه بشود اغلب خم می شود، می لرزد، ناله می کند و حتی ممکن است کنترل مثانه خود را از دست  بدهد، واضح است که می تواند احساس خشم کند، اما همیشه هم نمیتوانیم دلیل آن را بفهمیم.

 

8. سگ ها می دانند که آیا فردی سخاوتمند هستید یا خیر

همانطور که ما افراد دیگر را براساس اعمال آنها قضاوت می کنیم سگ ها نیز به نحوه رفتار شما با دیگران توجه می کنند. آزمایشی که توسط دانشگاه میلان برگزار شد به سگ ها اجازه دادند تا انسان ها را در موقعیت های اجتماعی مختلف مشاهده کنند. مطالعه ها نشان داد که سگ ها می دانند چه زمانی سخاوتمند و چه زمانی خسیس هستید.

 

محبت کردن سگ ها,تشخیص بارداری زن با سگ ها

سگ ها می توانند احساس کنند که یک زن باردار است

 

9.آنها می دانند که آیا متقاعد کردن شما آسان است یا خیر

برخی از نژاد های پرانرژی تر، مانند لابرادورها و پیتبول ها، به نظم و انضباط قوی نیاز دارند تا با رفتار وحشیانه خود سلطنت کنند. نژادهای بزرگ تر گاهی اوقات قدرت خود را درک نمی کنند و اگر به طور ناگهانی تصمیم بگیرند کودک یا یک فرد مسن را با در آغوش گرفتن یا پریدن غافلگیر کنند می توانند خطرناک باشند. 

 

او که توسط صاحبش به خوبی آموزش داده شده است، با افراد دیگر به آن شیوه رفتار نمی کند، زیرا سگ ها دوست ندارند محدودیت های خود را زیر پا بگذارند. اگر کسی را پیدا کنند که آنها را به خاطر کشیدن افسار، کندن شاخه های باغ یا خوردن زباله مجازات نکند، از آزادی جدید خود استفاده خواهند کرد.

 

10. آنها می توانند احساس کنند که آیا یک زن باردار است 

صدها داستان از زنانی وجود دارد که در طول بارداری متوجه تغییراتی در رفتار سگ خود شده اند. بسیاری از صاحبان گزارش می دهند که سگ های آنها به طور ناگهانی بسیار محافظت کننده تر و مهربان تر می شوند. آنها همچنین شروع می کنند به اسکورت آنها به هر کجا که می روند. آنها همچنین می توانند شکم را بو کرده و سر خود را روی آن بگذارند. قادر به تشخیص تغییرات هورمونی هستند، بنابراین توانایی احساس بارداری چندان اغراق آمیز نیست. 

 

گردآوری:بخش علمی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------