زبان بدن سگ: 40 روشی که سگ شما برای برقراری ارتباط استفاده می کندمعنی رفتار سگ ها,انواع رفتار سگ ها

هر کدام از حالت هایی که سگ ها از خود نشان می دهند معنایی با خود به همراه دارند

 

معنای حرکات سگ چیست؟ راهنما و تفسیر هریک از آن‌ها 

آیا تا به حال سگ داشته اید؟ آیا تا به حال در اطراف سگ خود بوده اید و از خودتان پرسیده اید که سگ شما چه احساسی دارد؟ حالت ها و وضعیت هایی که سگ شما در آن قرار دارد معنایی دارد. در این مقاله 40 مورد از متداول ترین رفتارهای سگ ها توضیح داده شده است.

 

آموزش و رفتار شناسی سگ , سگ ها از چه کاری خوششان می اید , روانشناسی رفتار سگ ها

گاهی تعظیم کردن سگ ها به معنی سرگرم بودن آنهاست

 

1. زمانی که سگ شما تعظیم می کند: زمانی که شما و سگتان در حال بازی هستید و او تعظیم می کند ، به این معنی است که سگ شما واقعا سرگرم است و در حال لذت بردن از بازی است. او برای تشکر از شما تعظیم می کند.

 

2. زمانی که زبان سگ شما آویزان است: اگر زبان سگ شما آویزان است احساس سرما می کند. همچنین این نشان می دهد که هیچ مشکلی در اطراف وجود ندارد و همه چیز رو به راه است.

 

3. وقتی سگی به طور کامل از هوش می‌ رود و به پشت دراز می ‌کشد و اندام‌ هایش در سراسر بدنش آویزان است، احتمال زیادی وجود دارد که بیش از حد گرمش شده است، این بهترین راه برای او است که دراز بکشد تا خنک شود. اگر هر دو پنجه روی قفسه سینه او قرار گرفته باشد، نشان می دهد که می خواهد تنها باشد، سگ ها هم به خواب کافی نیاز دارند.

 

معنی تعظیم کردن سگ ها, معنی از هوش رفتن سگ ها

به پشت دراز کشیدن سگ ها به معنی احساس گرمای زیاد آنهاست

 

4. زمانی که سگ شما درحال گردش در محیط اطراف است و از از انبوهی از رایحه های جدید لذت می برد،نشان می دهد که واقعا از شرایط راضی است.

 

5. اگر دیدید که سگ شما پشتش را بر روی زمین می کشد، ممکن است فقط باسنی کثیف داشته باشد که سعی دارد تمیز کند. اما این می تواند نشانه وجود کرم یا مشکل غده مقعدی باشد، پس مراقب او باشید.

 

6. اگر زمانی به خانه آمدید و سگ شما روی کاناپه ‌ای که کاملا دراز کشیده است،احتمالا سگ شما دچار  اضطراب جدایی شده است . بیشتر سگ ‌ها در نهایت با این موضوع کنار می آیند، اما سعی کنید زمانی را برای پیاده ‌روی با او اختصاص دهید و قبل از اینکه او را تنها بگذارید و به محل کار بروید، با اون بیشتر وقت بگذرانید.

 

7. خیره شدن سگ: خیره شدن شدید سگ به معنی ترسیده بودن او نیست. به مرور متوجه خواهید شد که حتی سگ ها هم نیاز به توجه شما نیاز دارند، در این موقعیت سگ شما فقط محبت شما را می خواهد و بخاطر همین به شما خیره می شود.

 

8. زمانی که سگ شما با شما تماس چشمی شدیدی برقرار می کند، در این زمان او تنها روی شما تمرکز دارد و نسبت به عبارات شما و آنچه از او می خواهید بسیار هوشمند است. ( به سگ خود بیشتر توجه کنید )

 

 آموزش و رفتار شناسی سگ , سگ ها از چه کاری خوششان می اید , روانشناسی رفتار سگ ها

وقتی سگ ها در حال تمرکز روی شما هستند تماس چشمی شدیدی برقرار می کنند

 

9. زمانی که سگ خود را ارام می بینید ، به این معنی است که او در محیط اطراف خود بی طرف است.( آرام و امن). بهترین زمان برای نزدیک شدن به یک سگ ناآشنا و غریبه زمانی است، که آنها در این حالت قرار دارند.

 

10 زمانی ک سگ شما دمش بالا است، در این شرایط سگ، در مورد چیزی در محیط اطراف خود کنجکاو است، شاید صدای جدیدی بشنود یا بوی جالبی به مشامش رسیده باشد. در هر صورت او آماده کاراگاه بازی است.

 

11.زمانی ک سگ شما با پارس کم شروع می کند و تا آخرش بلندتر می شود، نمی تواند هیجان خود را مهار کند و می خواهد با شما بازی کند.( زمان بازی است )

 

 

12. معمولا در زمان هایی که سگ خشمگین می شود، با احساس خطر به دشمن اخطار می دهد. در این حالت به سگ نزدیک نشوید، حتی اگر از چیز دیگری عصبانی باشد ممکن است شما در معرض گاز گرفتن قرار بگیرید.

 

13. زوزه کشیدن، معمولا وقتی سگ صدای بلندی مانند آژیر یا سوت می شنود، زوزه می کشد. مشخص نیست که آیا به این دلیل است که آنها اذیت می شوند یا باعث ناراحتی گوش آنها می شود.

 

14. اگر سگی غرغر کند، مضطرب و ترسیده است. هر حیوانی که می ترسد غیر قابل پیش بینی است. بنابراین هنگامی که سگ ترسیده است نباید او را غافلگیر کنید. 

 

15. هنگامی که که تمام اندام های سگ در هوا چسبیده است (شبیه یک حشره مرده) و به خواب رفته است، در وضعیت مطیع و آسیب پذیر قرار دارد. توجه داشته باشید که کلیه سگ ها اینگونه نمی خوابند. با این حال در صورتی که سگ شما به مثابه ی یک شحره مرده می خوابد، متقل است و در محیط اطرافش احساس امنیت می ‌کند.

 

16. سگ ‌ها معمولا برای مدت طولانی به پهلو نمی‌ خوابند، اما این یک حالت معمولی چرت زدن برای آنها است. سگ هایی که به پهلو می خوابند اغلب اغلب پیوندهای خانوادگی قوی دارند و اعتماد زیادی به " گروه " خود دارند. احتمالا سگی که به پهلو می خوابد، یک حیوان شاد بی خیال است.

 

17. وقتی سگیدر حالت دمر و بر روی شکم می خوابد، احتمالا حیوانی پرانرژی است. اغلب توله‌ سگ ها به شکل دمر می ‌خوابند. در این وضعیت سگ می تواند تا زمانی که بیدار می‌شود، پشتیبان ‌گیری کنند و بازی را از سر بگیرند.

 

18. سگی که روی شکمش می‌ خوابد و پنجه‌ هایش در زیر یا به پهلوهایش است، خواب با کیفیتی ندارد. در این وضعیت، سگ‌ ها نمی ‌توانند به خواب REM برسند، زیرا ماهیچه‌ های آن‌ ها نمی ‌توانند به طور کامل شل شوند. سگ های مهربان و خجالتی معمولا اینگونه می خوابند.

 

19. وقتی پنجه های سگ زیر او باشد و دمش به صورتش پیچیده باشد، احتمالا احساس سرما دارد. این موقعیت به او اجازه می دهد تا حد ممکن گرما را در خود نگه دارد. اگر از خانه گرگ ها دیدن کنید متوجه می شوید که اکثر سگ ها در هنگام سرما دمشان را بر روی صورت می پیچند.

 

جالب است بدانید که ممکن است سگ به موجب احساس نگرانی دمش را به صورت خود بپیچد.

 

20. خوابیدن دو سگ پشت به هم نشان از اعتماد دارد. یک سگ این کار را فقط با یکی از اعضای " گروه " خود انجام می دهد که 100٪ به او اعتماد دارد.

 

21. هنگامی که سگ شما برایتان هدیه ای می آورد می خواهد شما را خوشحال نماید. بهترین عملکرد در این هنگام لبخند زدن است. اگر سگ گمان کند که شما بابت هدیه خوشحال نشده اید، احساس می کند به او توهین شده است. 

 

22. هنگامی که سگ در حالت ایستاده یا نشسته است و هر دو پنجه خود را بالا آورده است، احتمالا در حال تمرکز می باشد. 

 

23. وقتی سگی می خواهد بعد از یک غذای خیلی زیاد او را بغل کنید، با شما خیلی راحت است.

 

24. برخی از افراد به حیوان خانگی خود اجازه می دهند تا صورت آنها را لیس بزند. در حالی که برخی دیگر حتی اگر سگ دستانشان را لیس بزند،عصبانی می شوند. در هر صورت، وقتی سگ شما را می لیسد، مطیع است.

لیس زدن باعث می شود تا مقداری از استرس سگ کاهش پیدا کند. علاوه بر این، سگ از طریق لیس زدن به ابراز علاقه می پردازد.

 

25. یکی از نشانه های دلتنگی سگ ها، هیجان زدگی است. بی شک اگر سگ از توانایی حرف زدن برخوردار بود، با فریاد دلتنگی را ابراز می کرد. اگر پس از وارد شدن به خانه سگ وحشی تر می گردد و برای دیدن شما هیجان زده است، می توان به دلتنگی او پی برد. 

 

 

26. آیا تا به حال به خانه آمده اید تا سگ خود را در رختخواب خالی خود بیابید؟ ورود سگ به رختخواب نشانه ی نیاز به احساس نزدیکی به شما است. از آنجایی که تخت بوی تن شما را می دهد، سگ برای احساس امنیت و رفع دلتنگی به تختخواب پناه می برد.

 

27. زمانی که سگ شما سرش را کج می کند و گوش بیرونی خود را تنظیم می کند. این باید زیباترین کاری باشد که هر سگی می تواند انجام دهد. سگ ها وقتی این کار را می کنند نمی دانند چقدر بامزه هستند. آن ها با کج کردن سر سعی دارند حس شنوایی را تقویت کنند.

هنگامی که سگ ها سرشان را کج می ‌کنند، گوش بیرونی خود را تنظیم می‌ کنند، بنابراین بهتر می‌ توانند با تمرکز به شنیدن صداها بپردازند. 

 

28. تکیه دادن به شما نشان دهنده ی جلب توجه است. در اکثر موارد هنگامی که سگ احساس غقلت دارد و خواهان دریافت عشق از جانب صاحب است، به او تکیه می دهد.

 

29. شاید برای شما نیز این سئوال پیش آمده باشد که چرا سگ ها یکدیگر را بو می کنند.

سگی که لب به لب بو می کند معادل از دست دادن اسنان است.

سگ ها با بو کردن می گویند: " سلام از آشنایی با شما خوشحال هستم." 

علاوه بر این سگ ها از طریق حس بویایی در تلاش هستند تا شخص یا سگی که آن را بو می کنند، آشنا شوند.

 

معنی رفتار سگ ها , معنی حالت سگ ها , زبان بدن سگ ها

وقتی سگ ها کسی یا چیزی را بو می کشند در تلاش هستند تا با آن آشنا شوند

 

30. سگ ها اغلب در فضا های بسته و در هنگام احساس بی حوصلگی به تعقیب دم خود می پردازند. بی شک گرفتن دم در دهان توسط دندان دردناک خواهد بود.

در صورتی که سگ شما به طور مداوم به تعقیب دم خود می پردازد، ممکن است یک مشکل در غدد مقعدی او وجود داشته باشد.

 

31. اگر سگ شما بعد از حمام کردن مانند یک حیوان وحشی شروع به دویدن می کند، احتمالا از خیس شدن متنفر است و سعی می کند خود را خشک کند. علاوه بر این هنگامی که سگ بابت تمام شدن حمام خیالش راحت گردد، به دویدن می پردازد.

 

32. سگ ها ذاتا یک حیوان چهار پا به شمار می روند. آن ها بر حسب ذات تمایل دارند با تهاجم به افراد محبوب نزدیک شوند. اکثر صاحبان این نوع رفتار سگ را آزار دهنده تلقی می کنند. 

توجه داشته باشید که سگ به عنوان عضو خانواده چهار پا شما ذاتا یک حیوان بار است و مایل است به شما نزدیک گردد. 

 

33. زمانی که سگ شما چشمانش را ریز می کند،این بدان معناست که حیوان خانگی شما می ‌خواهد به او توجه شود و آماده است که زمان با کیفیتی را با شما بگذراند. اگر متوجه این رفتار شدید، خودتان را بررسی کنید. آیا امروز آنقدر مشغول بوده اید که نمی توانید کمی عشق به او نشان دهید؟ اگر چنین است، زمان مناسبی را برای گذراندن اوقات فراغت با سگ اختصاص دهید. 

 

34. زمانی که سگ شما مانند یک اسب گهواره ای حرکت می کند ( از جلو به عقب )، از فعالیت فعلی لذت می برد و می خواهد آن را ادامه دهد.

 

35. سگ شما می داند که شما چه زمانی ناراحت هستید و به احتمال زیاد می خواهد به شما آرامش دهد. آنها روش های خاص خود را برای انجام این کار دارند، اما اگر شما ناراحت هستید و او نزدیک شما نشسته و شما را تماشا می کند، شما را می لیسد یا سرش را روی شما قرار می دهد، به شما می گوید که او در کنار شماست. سگ ها می توانند زبان بدن ما را بخوانند و وقتی ما ناراحت هستیم احساس ناخوشایندی دارند. 

 

36. سگ ها به طور طبیعی تمایل به خوردن گیاهان دارند. در برخی موارد تداوم میل به خوردن گیاهان نشان از کمبود یک ماده مغذی در رژیم غذایی سگ دارد. در واقع سگ با بهره گیری از گیاهان سعی می کند تا روند هضم غذا را بهبود ببخشد. همچنین ممکن است برای درمان کرم های روده به خوردن گیاهان بپردازد. 

اگر سگ در روز های گرم تابستان به خوردن گیاهان پرداخت احتمالا آب بدن او کم شده است.

 

37. یکی از رفتار های نفرت انگیز سگ خوردن مدفوع است. سگ ها این کار را انجام می دهند تا " قلمرو " خود را تمیز نگه دارند. آنها ممکن است مدفوع خود یا سایر سگ ها را بخورند زیرا نمی خواهند در جایی که غذا می خورند مدفوع کنند. سگ های مادر برای تمیز نگه داشتن توله سگ هایشان پوف می خورند. با وجود اینکه خوردن مدفوع توسط سگ مشکلی را در بدن او به وجود نمی آورد ولی تا حد امکان مانع خوردن مدفوع شوید. 

 

38. اگر متوجه شدید که سگ شما قبل از انجام کاری به شما نگاه می کند، به این معنی است که او به نظر شما احترام می گذارد و مایل به انجام کار است. او می داند که شما مسئول هستید و دوست ندارد شما را ناراحت کند.

 

39. وقتی سگ شما در رختخواب به شما می‌ پیوندد و سعی می ‌کند تمام فضا را اشغال کند، سعی می ‌کند خود را بخشی از شما تلقی کند.

به جرئت می توان گفت خوابیدن سگ در رختخواب به قصد مزاحمت شکل نمی گیرد. بلکه او قصد دارد از این طریق خود را به صاحبش نزدیک نماید.

 

40. سگ با نشستن روی پاها ، به تعیین قلمرو می پردازد. ممکن است یک سگ به موجب احساس ناامنی در راستای نشستن بر روی پا اقدام نماید.

 

گردآوری:بخش علمی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------