شرایط نگهداری گل همیشه سبز چینی + انواع آنگل همیشه سبز چینی, همیشه سبز چینی, تصاویر گل همیشه سبز چینی

آشنایی با گل همیشه سبز چینی یا همان گل آگلونما

 

همه چیز درباره گل همیشه سبز چینی

گل همیشه سبز چینی، به گل آگلونما نیز شناخته می شود. همیشه سبز چینی یک گیاه خانگی کلاسیک، رنگارنگ و با رشد آسان است.

گل همیشه سبز چینی:

گل آگلونما، همچنین به عنوان گیاهان همیشه سبز چینی، همیشه سبز فیلیپین و گیاه دارت سمی شناخته می شود، یک گیاه خانگی داخلی کلاسیک است که به دلیل داشتن برگهای متنوع و خیره کننده و نگهداری راحت مورد علاقه مردم است. 

 

این گیاه برای خانه هایی که شرایط مناسبی برای نور ندارند، بسیار مناسب است. 

 

اکثر گونه های همیشه سبز چینی به آرامی رشد می کنند و شرایط نور کم را به خوبی تحمل می کنند، اگر می خواهید یک گیاه خانگی متنوع را امتحان کنید که به یک تن نگهداری یا نور کامل نیاز ندارد، بسیار عالی است!

 

آگلونما از خانواده ی گل شیپوریان است. 

 

این گیاه در انواع مختلفی از رنگ ها و انواع مختلف وجود دارد که شامل سایه های مختلفی از سبز، نقره ای، صورتی و قرمز است! حتی می تواند در شرایط مناسب نوری، گل های سفید و میوه های ریز قرمز را رشد دهد. (مراقب باشید، اینها سمی هستند!) 

 

گفته می شود این گیاهان در آسیا خوش شانس هستند که در جنگل های بارانی گرمسیری به صورت وحشی رشد می کنند و صدها سال به عنوان گیاهان آپارتمانی نگهداری می شوند. گل همیشه سبز چینی در اواخر دهه 1800 به غرب رسید و در قرن بیستم به عنوان یک گیاه خانگی در سراسر جهان محبوبیت بیشتری یافت.

 

این گیاهان زیبا، سازگار و رشد نسبتاً آسانی دارند. این یک راهنمای آسان برای مراقبت از گیاهان همیشه سبز چینی است!

 

توجه: این گیاه برای انسان و حیوان سمی است، بنابراین حتماً آن را از حیوانات اهلی خانگی و کودکان کنجکاو دور نگه دارید.

 

انواع گل همیشه سبز چینی, انواع گل همیشه سبز چینی, بیماری های گل همیشه سبز چینی

شرایط نگهداری از گل های همیشه سبز چینی

 

چگونه از همیشه سبز چینی مراقبت کنیم؟

نیاز به نور گل همیشه سبز چینی بسته به انوع آن، متفاوت است. 

به طور کلی، آگلونما با رنگ روشن تر به نور غیر مستقیم خورشید احتیاج دارد در حالی که انواع تیره نور کمتری را تحمل می کنند (اگرچه در نور شدید بهتر هم عمل می کنند). انواع بسیار رنگارنگ نیز برای حفظ رنگ خود به نور بیشتری نیاز دارند.

 

این گیاه را در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید، به خصوص اگر تنوع زیادی با رنگ صورتی روشن یا کرم دارند، برگ های آن در کمترین زمان سوزانده می شوند!

 

انواع سبز تیره می توانند با نورهای فلورسنت سازگار شوند، که این یک انتخاب کلاسیک برای دفاتر و مراکز خرید است. اگر بهترین شرایط نوری را ندارید اما هنوز هم می خواهید چند شاخ و برگ زیبا در فضای خود داشته باشید، انواع تیره تری را امتحان کنید.

 

همچنین، اطمینان حاصل کنید که هر هفته، یک چهارم چرخش به گیاه خود بدهید تا همه طرف در معرض نور قرار بگیرند. به این ترتیب گیاه شما به جای رشد به سمت منبع نور، فرم یکنواختی می گیرد.

 

آبیاری همیشه سبز چینی

وقتی خاک حدود 2-3 سانتی متر از سطح زمین مرطوب است، گیاه خود را آبیاری کنید . 

 

اگر گیاه شما فقط نور فلورسنت دریافت می کند، بگذارید قبل از آبیاری خاک تقریباً خشک شود. در فصل رشد (بهار و تابستان) و در زمستان به مقدار کمی آب نیاز خواهد داشت. نگذارید کاملا خشک شود. 

 

هنگامی که آبیاری را انجام می دهید، به آرامی آب را به خاک اضافه کنید تا جایی که شروع به تخلیه کف گلدان کند. از آب مقطر یا آب لوله کشی یک شب باقی مانده استفاده کنید تا کلر و سایر مواد مضر تا حدی تبخیر شوند.

 

رطوبت و دما

گل همیشه سبز چینی یا آگلونما، به رطوبت اضافی زیادی احتیاج ندارد، اما اگر نوک برگ ها شروع به قهوه ای شدن کرد، آن را در یک سینی سنگریزه قرار بدهید یا یک مرطوب کننده در نزدیکی آن قرار بدهید. 

 

این گیاه دمای اتاق نسبتاً گرم و بین 21 تا 29 درجه سانتیگراد را دوست دارد. آن را دور از وسایل گرمایشی و شومینه نگه دارید و اجازه ندهید که دما به زیر 18 درجه سانتیگراد برسد. به طور کلی، این گیاه در دمای متوسط ​​اتاق تا زمانی که خیلی سرد نشود عملکرد خوبی دارد. گل همیشه سبز چینی به سرما حساس می باشد.

 

خاک مناسب برای گل همیشه سبز چینی:

یک خاک سبک و خوب زهکشی برای گل همیشه سبز چینی مانند خاک کاکتوس انتخاب کنید. حتما از گلدان با سوراخ های زهکشی استفاده کنید. این گیاه به آرامی رشد می کند، بنابراین شما فقط باید هر چند سال یکبار اقدام به تولید مجدد کنید.

 

کود دهی گل همیشه سبز چینی :

در طول بهار و تابستان، کود را با یک کود مایع ملایم مانند Indoor Plant Food تهیه کنید تا مواد مغذی برای رنگ آمیزی روشن، ساقه های قوی، برگ های سالم و ریشه های قوی فراهم شود!

 

هرس گل همیشه سبز چینی :

گل همیشه سبز چینی، رشد آهسته ای دارد. بنابراین شما نگران هرس کردن آن نخواهید بود. در صورت مشاهده برگهای مرده، فقط آنها را بردارید تا گیاه بتواند بهتر رشد کند.

 

اگر می خواهید گیاهتان سریعتر رشد کند، می توانید گل ها را وقتی شکوفه می زند هرس کنید تا گیاه بتواند آن انرژی را به رشد برگ و ساقه هدایت کند.

 

تکثیر گل همیشه سبز چینی :

شما می توانید این گیاه را با تقسیم کردن، تکثیر کنید، اما انجام آن با روش های دیگر دشوار است.

 

وقتی گل همیشه سبز چینی از گلدان خود رشد می کند بسیار عالی است! 

 

برای تکثیر، باید گل را با خاکش از گلدان خارج کنید و به آرامی برگ های آن را با ریشه ها جدا کنید، دقت کنید که ریشه های آن آسیب نبیند و نشکند. زمانی که هنوز مقداری خاک به ریشه ها باقی مانده است. آن را داخل گلدان زهکشی شده با خاک مناسب بکارید. و مانند گل بالغ از آن ها مراقبت کنید. اما حداقل یک ماه به آن کود ندهید تا از سوختن ریشه ها جلوگیری شود، که بعد از جدا شدن حساسیت ایجاد می کند.

 

نام های دیگر گل همیشه سبز چینی, شناخت انواع گل همیشه سبز چینی, انواع گل آگلونما

مشکلات و بیماری های گل همیشه سبز چینی

 

مشکلات گل همیشه سبز چینی :

در حالی که مراقبت از همیشه سبزهای چینی آسان است، اما هنوز هم می توانند مشکلاتی ایجاد کنند. مهم است که بدانید به دنبال چه علائمی بگردید تا بتوانید زودتر مشکلات را پیدا کنید و قبل از اینکه گیاهتان صدمه جبران ناپذیری ببیند سریع آن را برطرف کنید.

 

در اینجا برخی از رایج ترین مشکلات وجود دارد که گیاهان همیشه سبز چینی را تحت تأثیر قرار می دهد :

 

افتادن برگ ها : گیاه شما ممکن است به نور یا آب بیشتری احتیاج داشته باشد. اگر خیلی خشک است، سطح رطوبت خاک و آب را بررسی کنید. اگر به نظر نمی رسد سطح رطوبت خاک مسئله باشد، نور بیشتری تأمین کنید.

 

افتادگی برگ های پایین : این در واقع طبیعی است! برگ های پیر و پایین تر در نهایت می میرند تا گیاه بتواند انرژی بیشتری را به رشد برگ های جدید اختصاص دهد. فقط وقتی برگه ای پایین را می بینید که می میرند، آن ها را هرس کنید.

 

پیچیدن برگ ها : گیاه شما احتمالاً بیش از حد نور می گیرد. با نور خورشید زیاد و غیرمستقیم به مکان مناسب تری بروید اما جایی که آفتاب مستقیماً به برگ ها نتابد.

 

برگ های ترد و زردرنگ : ممکن است گیاه شما کم آب شود. سطح رطوبت خاک را بررسی کنید تا ببینید گیاه شما به آب احتیاج دارد یا نه!

 

زرد شدن و قهوه ای شدن برگ ها : ممکن است گیاه شما بیش از حد آبیاری شود. سطح رطوبت خاک را بررسی کنید (آیا به آن ها در زمان مشخصی آب می دهید و از یک الگو برای آب دهی استفاده می کنید، این یک مرحله حیاتی در عیب یابی گیاهان داخلی است!) تا ببینید آیا مرطوب تر از آن است.

 

اگر مشخص شد که گل همیشه سبز چینی شما بیش از حد آب گرفته است، فقط آبیاری را متوقف نکنید! مشکل می تواند این باشد که گیاه شما نور کافی دریافت نمی کند و بنابراین از آبیاری موثر استفاده نمی کند. اطمینان حاصل کنید که گلدان و خاک شما به خوبی تخلیه شده است. اگر خاک فشرده شود یا گلدان تخلیه نشود، وقت آن است که دوباره در گلدان و خاک مناسب تری قرار دهید.

 

ساقه های زرد یا قهوه ای : گیاه شما ممکن است دچار پوسیدگی ریشه شود. پوسیدگی ریشه یک عفونت باکتریایی یا قارچی است که به ریشه حمله می کند و مراقبت فوری از آن مهم است. بدون درمان، پوسیدگی ریشه می تواند گیاه شما را در طی چند روز از بین ببرد!

 

اگر در هر کجا برگ های زردی، ساقه های له دار یا لکه های قهوه ای تیره مشاهده کردید، گیاه همیشه سبز چینی خود را با احتیاط از گلدان خارج کنید و تا آنجا که ممکن است خاک گلدان ریشه را بردارید. ریشه های خراب و له شده، بدبو یا سیاه شده را کوتاه کنید. 

 

سپس مجدداً در گلدان تمیز و خاک تازه قرار دهید و هنگام آب دادن از درمان ریشه، برای بهبود ریشه ها و جلوگیری از عفونت بیشتر استفاده کنید.

 

اطمینان حاصل کنید که فقط زمانی که 2-3 سانتی متر پایین خاک خشک شود، آبیاری کنید و نور و زهکشی کافی را فراهم کنید تا گیاه شما هر 7-10 روز برای آبیاری آماده شود.

 

همیشه سبز چینی, تصاویر گل همیشه سبز چینی, انواع گل همیشه سبز چینی

نمونه هایی از برگ های گل همیشه سبز چینی

 

انواع گل همیشه سبز چینی 

همیشه سبز چینی یا آگلونما، انواع مختلفی دارد. در اینجا به آن ها می پردازیم :

 

همیشه سبز چینی یک گیاه خانگی کلاسیک، رنگارنگ و با رشد آسان است!  در اینجا راهنمای سریع و آسان شما برای مراقبت از همیشه سبز چینی وجود دارد.

 

خلیج نقره ای آگلونما

این یکی از رایج ترین انواع آگلونما است که خواهید دید، اما این به این معنی نیست که ساده است! این نوع به دلیل تنوع زیبای سبز و نقره ای شناخته و نامگذاری شده است. اگر شرایط نوری کمتری دارید اما همچنان می خواهید فضای سبز زیبایی را برای فضای خود خریداری کنید، این تنوع را امتحان کنید.

 

آگلونما زمستانی قرمز

این تنوع چشمگیر به دلیل برگ های خالدار سبز و خامه ای محبوب است! برگ های آن بلندتر و نوک تیزتر از مدل های دیگر است. برای رشد شرایط نوری کمتری را تحمل می کند، تنوع واضح تری را با تابش نور غیر مستقیم خورشید ایجاد می کند.

 

آگلونما قرمز خوش شانس

این گیاه خیره کننده نام خود را از تنوع سبز و صورتی گرم بر روی برگهای نوک تیزش گرفته است! 

 

گل آگلونما قرمز خوش شانس بسیار زیبا است، اما شما باید برای آن مقدار زیادی نور غیر مستقیم خورشید را تأمین کنید تا رنگ های خیره کننده آن حفظ شود. با این حال، این رقم نسبتاً مقاوم در برابر خشکسالی است و مراقبت از آن آسان است. اگر هنوز یک مبتدی گیاهان آپارتمانی هستید اما می خواهید برخی از گل ها با رنگ های روشن را به مجموعه خود اضافه کنید، بسیار عالی است!

 

گل همیشه سبز چینی سیام آرورا

سیام آرورا همچنین به دلیل تنوع به رنگ سبز و صورتی داغ معروف است، اما الگوی آن بسیار متفاوت از رنگ قرمز خوش شانس است. در حالی که قرمز خوش شانس غالباً صورتی است، برگ های سیام آرورا عمدتا سبز با لبه های صورتی روشن و رگبرگ های مرکزی است. مانند سایر ارقام رنگارنگ همیشه سبز چینی، این رقم برای حفظ رنگ آمیزی خود به نور خورشید غیر مستقیم و روشن فراوان نیاز دارد.

 

گل آگلونما تیوولی

این تنوع ظریف در نگاه اول شبیه سیام آرورا است، اما لبه ها و ساقه های مرکزی آن شامل صورتی روشن تر به همراه صورتی پر رنگ است و برگها بیشتر سبز تیره و رگه های باریک و رنگی دارند. اگر چیزی ظریف تر از برخی از انواع پر زرق و برق تر می خواهید، این عالی است.

 

گل آگلونما كاتلاس

این گونه بازدارنده بسیار برجسته و کشیده تر از بسیاری دیگر از این لیست است و برگ های زیبا کرم، سبز و نقره ای رشد می کند. این گیاه نور کم را به خوبی تحمل می کند و باعث اضافه شدن برازنده و کم ماندگی به مجموعه گیاهان داخلی شما می شود.

 

انواع گل همیشه سبز چینی, بیماری های گل همیشه سبز چینی, شرایط نگهداری از گل همیشه سبز چینی

تصاویری از یک مدل گل همیشه سبز چینی

 

آگلونما Modestum

این رقم چشم نواز دارای تنوع راه راه سبز تیره، سبز روشن و نقره ای بر روی برگ های پهن خود است. گل همیشه سبز چینی modestum می تواند از بیشتر سبز تا بسیار متنوع با بلوک های مشخصی از سبز روشن، سبز تیره و سفید باشد. این گیاه همیشه یک گزینه زیبا و راهی عالی برای ورود به گیاهان متنوع و بدون کار زیاد است.

 

آگلونما "Harlequin"

هارلکین یک نوع همیشه سبز رنگارنگ چینی با برگها و ساقه های سبز کم رنگ و صورتی است که در فضای مورد نیاز و بین گیاهان خانگی خودنمایی می کند. اطمینان حاصل کنید که برای حفظ رنگ آن، نور آفتاب کافی داشته باشید، اما از نور مستقیم خورشید خودداری کنید تا از سوزاندن این برگ های ظریف جلوگیری کنید.

 

آگلونما ستاره صورتی

اگر عاشق رنگ صورتی هستید، دیگر نگاه نکنید! این گونه دارای برگ هایی است که تقریباً کاملاً صورتی روشن بوده و فقط دارای نشانه هایی از رنگ سبز روشن و تیره است.

 

این نوع را از اشعه خورشید دور نگه دارید تا از سوختن برگ جلوگیری شود، اما هنوز هم آن را در نزدیکی پنجره ای روشن نگه دارید تا نور کافی برای حفظ رنگ آن داشته باشد و همچنان فتوسنتز را انجام دهد.

 

آگلونما شکلات

این یک نوع سخت تر است، اما ما مجبور شدیم آن را اضافه کنیم زیرا بسیار زیبا است! همانطور که انتظار دارید، این رقم نام خود را از برگهای شکلاتی، قهوه ای، قرمز و سبز با رگه هایی ظریف به رنگ سبز روشن گرفته است. اگر اتفاقاً یکی از اینها را پیدا کردید، آن را بخرید!

 

گل آگلونما یا همیشه سبز چینی، با تمام تنوع چشمگیر آن، زیبا و گیاهی عالی برای تازه کارهایی که می خواهند از گل های آپارتمانی استفاده کنند، می باشند. با خرید آن مطمئناً عاشق آن خواهید شد.

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------