از دلقک ماهی (ماهی شقایق) چه می دانید ؟دلقک ماهی, تصاویر دلقک ماهی, آشنایی با دلقک ماهی

تصاویر دلقک ماهی

 

آشنایی با دلقک ماهی (ماهی شقایق)

28 گونه ماهی شقایق یا دلقک ماهی وجود دارد و آنها در رنگ های مختلفی مانند راه راه صورتی، قرمز، زرد، سیاه، قهوه ای و چند رنگ وجود دارند. بیشتر ماهی دلقک دروغین نارنجی است و سه بند سفید روی سر و بدن دارد. نوارهای سفید با رنگ سیاه مشخص شده اند. طول بدن آنها به طور متوسط ​​کمی بیش از 3 اینچ (88 میلی متر) است.

آشنایی با دلقک ماهی :

دلقک ماهی نام چندین نوع ماهی است که در اقیانوس های گرمسیری زندگی می کنند. به آنها ماهی شقایق نیز گفته می شود زیرا در میان شقایق دریایی زندگی می کنند. زیستگاه غیرمعمول و رنگ آمیزی روشن آنها باعث محبوبیت ماهیان آکواریومی شده است.

 

دو نوع از شناخته شده ترین آنها ماهی دلقک واقعی و ماهی دلقک دروغین است. تقریباً یکسان به نظر می رسند. ماهی دلقک واقعی به عنوان ماهی دلقک شرقی نیز شناخته می شود. ماهی دلقک دروغین به نام ماهی دلقک غربی یا رایج نیز شناخته می شود. شخصیت اصلی فیلم انیمیشن Finding Nemo (2003) ماهی دلقک دروغین است.

 

جایی که دلقک ماهی زندگی می کند؟

ماهی شقایق یا همان دلقک ماهی، بومی آبهای گرم اقیانوس هند از جمله دریای سرخ و اقیانوس آرام، صخره بزرگ سد، جنوب شرقی آسیا، ژاپن و منطقه هند و مالزی است. در حالی که اکثر گونه ها توزیع محدودی دارند، سایر گونه ها گسترده هستند. ماهی شقایق به طور معمول در کف دریاهای کم عمق در صخره های حفاظت شده یا در تالاب های کم عمق زندگی می کند . ماهی شقایق در اقیانوس اطلس یافت نمی شود.

 

آنها در صخره های مرجانی جایی که شقایق دریایی یافت می شود ساکن هستند. هر ماهی خانه خود را در میان شاخک های یک شقایق به نام میزبان ایجاد می کند. یک ماده غالب، همسر نر و چند ماهی دلقک جوان ممکن است در یک شقایق زندگی کنند. ماهی ها توسط سلول های گزش شقایق آسیب نمی بینند، که می تواند سایر موجودات دریایی را از بین ببرد. به رابطه نزدیک بین ماهی دلقک و شقایق همزیستی گفته می شود .

 

همه چیز درباره ی دلقک ماهی, ویژگی دلقک ماهی, خصوصیات دلقک ماهی

دلقک ماهی در بین شقایق های دریایی زندگی می کنند

 

ویژگی های جسمی دلقک ماهی :

ماهی دلقک می تواند به طول حدود 4 اینچ (10 سانتی متر) رشد کند. ماده ها از مردان بزرگتر هستند. اکثر انواع ماهی دلقک ها دارای نوارهای سفید روشن بر روی بدنه ای رنگارنگ هستند. در ماهی دلقک درست و غلط ، بدن معمولاً نارنجی است. سه میله پهن و سفید بدن را دایره می کنند. میله های سفید و باله ها به رنگ سیاه مشخص شده اند. رئوس مطالب سیاه در ماهی دلقک واقعی ضخیم تر است.

 

یک لایه نازک از مخاط بدن ماهی دلقک را می پوشاند. موکوس از نیش زدن توسط شقایق میزبان خود محافظت می کند.

 

رفتار - اخلاق دلقک ماهی :

ماهی دلقک شناگران قوی نیستند. آنها برای محافظت، نزدیک شقایق های میزبان خود می مانند. آنها در آنجا از موجودات زنده کوچکی به نام پلانکتون تغذیه می کنند.

 

دلقک ماهی با ایجاد صدا و کلیک کردن بر روی آن ارتباط برقرار می کند.

 

گیاهان و حیوانات دریایی, محل زندگی دلقک ماهی, زندگی دلقک ماهی

دلقک ماهی همه چیز خوار است

 

غذای دلقک ماهی :

شقایق ماهی همه چیزخوار است و می تواند از غذای هضم نشده شقایق میزبان خود تغذیه کند و مواد مدفوع ماهی شقایق مواد مغذی شقایق دریایی را تأمین می کند. ماهی شقایق در درجه اول از زئوپلانکتون های کوچک ستون آب، مانند تپه ها و لارو تن پوش تغذیه می کند، و بخش کوچکی از رژیم غذایی آنها از جلبک ها است، به استثنای دلقک ماهی صورتی (Amphiprion perideraion)، که در درجه اول از جلبک ها تغذیه می کند.

 

چرخه زندگی دلقک ماهی :

چندین بار در سال، ماهی دلقک ها زیر شقایق میزبان خود لانه می سازند. نر همسر ماده خود را تا لانه دنبال می کند، جایی که صدها و حتی هزاران تخم می گذارد. نر از تخم ها تا زمان تخلیه محافظت می کند و ماهی های ماده فقط در مواردی به آن ها کمک می کنند. ماهی دلقک جوان همیشه نر است. در نهایت، بزرگترین ماهی این گروه ماده می شود. یعنی با گذشت زمان به ماهی ماده تبدیل می شود.

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------