نگهداری از حیوانات خانگی در آپارتمانترفندهای دکوراسیون در این دنیای پر از شلوغی و  هرج و مرج، احساس فوق العاده ای است که از هیاهو و تنش بیرون از خانه برگردیم و با آغوش پرمهر حیوانات خانگی خود رو به رو شویم. در این مطلب با ما همراه باشید تا با بایدها و نبایدهای نگهداری حیوانات خانگی در منزل آشنا شویم و لوازم و وسایل مورد نیاز آنها را نیز بیشتر بشناسیم.

 

اگر شما هم به حیوانات علاقه بسیاری دارید، پس باید به دکوراسیون منزل برای حیوانات خانگی نیز توجه ویژه ای داشته باشید. با فراهم کردن شرایطی مناسب برای خودتان و نگهداری از حیوانات خانگی در آپارتمان می توانید لذت دوستی و عشق این موجودات و مخلوقات دوست داشتنی خداوند را برای خود چندین و چند برابر نمایید.

 

نحوه نگهداری از حیوانات خانگی,راهنمای نگهداری از حیوانات خانگی

آشنایی با بایدها و نبایدهای نگهداری حیوانات خانگی

 

یکی از مسائل مهمی که بیشتر خانواده هایی که به نگهداری از حیوانات خانگی در منزل مشغول هستند با آن سر و کار دارند احتمال ریزش موی آن حیوانات است. برای اینکه موی حیوان خانگی شما کاهش پیدا کند می توانید از شامپوهای مناسب استفاده نموده و یا با دامپزشک او مشاوره نمایید، اما بهترین راهکاری که ما برایتان در نظر داریم استفاده از پتو  تشک هایی است که جنس آنها به گونه ای باشد که موی حیوان خانگی در منزل شما به آن نچسبد. باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که شستشو و حمام کردن بیش از حد حیوان خانگی شما می تواند در افزایش ریزش موی او تاثیرگذار باشد. نکته مهم دیگری که می توان به آن اشاره کرد این است که شما می توانید با کوتاه کردن مرتب ناخن های حیوان خانگی خود از احتمال ورود خسارات به وسایل و مبلمانی که در دکوراسیون منزلتان چیدمان شده جلوگیری نمایید، اما مراقب باشید که برای این کار حتما به دامپزشک او و یا افراد زبردست تکیه کنید!

 

دکوراسیون نشیمن برای حیوانات خانگی در منزل

شاید بخواهید در کنار حیوان خانگی دوست داشتنی خود در دکوراسیون نشیمن لحظات آرامی را سپری کرده و تلویزیون تماشا کنید. برای این کار باید شرایط مناسبی را نیز فراهم آورید. باید بدانید که با وجود نگهداری حیوانات خانگی در دکوراسیون منزل خود باید کمی انعطاف پذیرتر باشید. در قدم اول شاید بهتر باشد پارچه ای را برای مبلمان خود انتخاب کنید که احتمال خراب شدن و زدگی در آن حداقل باشد. یا حتی پرده! خیلی از این وروجک ها عادت دارند که بر روی پرده چنگول بکشند و آن را خراب کنند، پس باید در دکوراسیون نشیمن منزل خود این نکات را رعایت فرمایید.

 

نگهداری از حیوانات خانگی در آپارتمان,نگهداری از حیوانات خانگی

پارچه ای را برای مبلمان خود انتخاب کنید که احتمال خراب شدن و زدگی در آن حداقل باشد

 

شاید لازم باشد در ادامه به این موضوع نیز اشاره کنیم که بهتر است به سراغ جنس و پارچه ای برای مبلمان، پرده و فرش دکوراسیون منزل خود باشید که بو نگیرد و میکروب به خود جمع نکند! با این کار می توانید هم از سلامت حیوان خانگی دوست داشتنی خود اطمینان خاطر حاصل نمایید و هم شرایط مرتب و ایمنی را در دکوراسیون منزل خود برقرار سازید.

 

یکی از پیشنهاداتی که ما برایتان داریم استفاده از مبلمان چرم است؛ آن هم از نوع مقاوم آن! دلیل آن هم این است که شما به راحتی می توانید با یک دستمال نم دار به دکوراسیون نشیمن خود بروید و مبل چرم خود را تمیز کنید. حتی بدون اینکه احتیاج باشد هزینه زیادی به دنبال خود داشته باشد.

 

اگر از آن دسته از افرادی هستید که به نگهداری از آکواریوم در دکوراسیون منزل خود نیز علاقه بسیاری دارید باید بدانید که برای این کار نیز لازم است شرایط خاصی را رعایت فرمایید. شاید بتوان کلیت این شرایط را در این موارد خلاصه نمود:

 

اکسیژن کافی

 نور کافی

 درجه حرارت مناسب

 تغذیه صحیح

 بهداشت همه جانبه

محل خواب حیوانات خانگی در دکوراسیون منزل

فراموش نکنید که سگ و یا گربه شما احتیاج دارد که در آرامش باشد و خواب راحت و آسوده ای را تجربه کند. برای این کار نیز می توانید از گوشه ای از دکوراسیون منزل خود استفاده کنید و تشک و یا تخت خواب مناسبی برایشان مهیا سازید، اما این نکته را نیز نباید از قلم بیندازید که تشک او را باید تند تند بشویید تا میکروبی در آن شکل نگیرد. هم چنین لازم است قبل از خریداری و تهیه آن از استحکامش نیز اطمینان خاطر حاصل نمایید.

 

مهارت های نگهداری از حیوانات خانگی,نظافت از حیوانات خانگی

محلی مناسب برای خواب حیوانات خانگی در دکوراسیون منزل در نظر بگیرید

 

انتخاب فرش مناسب در دکوراسیون منزل

در زمان انتخاب فرش مناسب برای دکوراسیون منزل خود نیز اگر به نگهداری از حیوانات خانگی در منزل مشغول هستید باید نکاتی را رعایت فرمایید. یکی از این نکات مهم این است به سراغ بافت های فرشی نروید که احتمال ایحاد حساسیت در حیوان خانگی شما را افزایش دهد. علاوه بر این لازم است فرشی را انتخاب کنید که با وجود ناخن های حیوان خانگی در منزل شما خراب نشود. این نکته را هم نباید فراموش کنید که انتخاب فرشی که بو نگیرد و امکان شستشوی راحت تری داشته باشد نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

بد نیست بدانید در صورتی که لکه ای از ادرار و یا ... حیوان بر روی فرش ایجاد شد برای از بین بردن بو و لکه ادرار حیوانات خانگی راهکار های متنوعی وجود دارد که یکی از آنها استفاده از مخلوط آب و سرکه و جوش شیرین است.

 

شرایط مناسب برای نگهداری حیوانات,فرش مناسب برای حیوانات

سراغ بافت های فرشی نروید که احتمال ایحاد حساسیت در حیوان خانگی شما را افزایش دهد

 

کفپوش مناسب برای حیوانات خانگی

در زمانی که حیوانات خانگی در آپارتمان شما وجود دارند و در آن زندگی باآسایشی را سپری می کنند لازم است به کفپوش مناسب در دکوراسیون منزل خود نیز توجه کنید! پیشنهادی که ما برایتان داریم کاشی سرامیکی است. یکی از دلایل این انتخاب نیز امکان شستشو و تمیز کردن راحت آن است.

 

علاوه بر این بهتر است با مشورت دامپزشک به سراغ موادی بروید که شیمیایی نبوده و یا امکان ایجاد حساسیت در کوچولوهای دوست داشتنی شما را فراهم نکند.

 

تمامی این مسائل را اشاره کردیم و نباید این نکته را نیز از قلم بیندازیم که اگر در دکوراسیون منزل خود از گیاهان خانگی نگهداری می کنید باید مراقب حیوان خانگی دوست داشتنی خود نیز باشید، چراکه بعضی از گیاهان خانگی برای حیوانات خانگی سمی بوده و خطرناک است.

 

به عنوان کلام آخر بد نیست به این مسئله هم اشاره کنیم که بهتر است لوازم سرگرمی و اسباب بازی های مناسبی نیز برای حیوانات خانگی خود فراهم کنید تا بتواند لحظات شیرینی را در دکوراسیون منزل شما سپری کند. لذت بخشیدن امنیت به زندگی مخلوقات معصوم خداوند با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست...

 

راهنمای نگهداری از حیوانات خانگی,اصول نگهداری از حیوانات خانگی

لوازم سرگرمی و اسباب بازی های مناسبی نیز برای حیوانات خانگی خود فراهم کنید

 

منبع : chidaneh.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------