آیا فرق تمساح و کروکودیل را می دانید؟آشنایی با تفاوت کروکدیل و تمساح

 

فرق تمساح و کروکودیل

بسیاری از مردم از تفاوت بین تمساح و تمساح غافل هستند و هر دو اصطلاح را به جای یکدیگر برای توصیف هر گونه مارمولک بزرگ ساکن در آب با دندانهای بزرگ استفاده می کنند. چیزی که آنها متوجه نیستند این است که، با وجود برخی شباهت ها، دو خزنده ظاهری یکسان ندارند و رفتار یکسانی ندارند. آنها همچنین به خانواده های مختلف بیولوژیکی تعلق دارند.

آیا فرق تمساح و کروکودیل را می دانید؟

فلوریدا اورگلیدز از بسیاری موارد مشهور است، یکی از آنها تنها محیط روی زمین است که در آن تمساح های آمریکایی و کروکدیل های آمریکایی با هم هماهنگ هستند و در آن منطقه زندگی می کنند. به احتمال زیاد در طول تور قایق هوایی زمین های باتلاقی با این خزندگان روبرو خواهید شد و ممکن است از خود بپرسید که تفاوت این دو چیست؟ اگر چه آنها با هم خویشاوند هستند و بسیار شبیه به هم هستند ، کروکدیل ها و تمساح ها در اورگلیدز تفاوت های عمده ای دارند. پارک تعطیلات Everglades تورهای سرگرم کننده قایق هوایی را در جنوب فلوریدا ارائه می دهد که کل خانواده از آن لذت خواهند برد. در زیر با اصلی ترین تفاوت تمساح و کروکودیل آشنا شوید.

 

خانواده

تمساح ها و کروکدیل ها از یک دسته و راسته ی علمی اما از خانواده های مختلف هستند. آنها هر دو از اعضای کروکودلیا هستند، اما کروکدیل ها از خانواده Crocodylidae  هستند، در حالی که تمساح ها از خانواده Alligatordae هستند.

 

محل زندگی کروکودیل و تمساح

کروکدیل ها هم در آب شیرین و هم در آب شور وجود دارد، در حالی که تمساح ها محیط های آب شیرین را ترجیح می دهند. فلوریدا اورگلیدز تنها مکانی بر روی زمین است که هم کروکدیل و هم تمساح در آن زندگی می کنند.

 

فرق تمساح و کروکودیل از نظر ظاهر

بارزترین تفاوت از ظاهر آنها ناشی می شود. کروکودیل ها دارای پوزه های بلندتر و نوک تیزتر هستند. تمساح ها پوزه های کوتاه تر و گردتری دارند. وقتی دهان تمساح بسته باشد، دیگر هیچ دندانش را نمی بینید. در مقابل، هنگامی که دهان کروکدیل بسته است، دندانهای پشتی او بر روی لب بالایی قرار می گیرند و یک پوزخند دندان را نشان می دهد.

 

از آنجا که پوزه ی تمساح ها پهن تر هستند، پوزه ی تمساح ها قوی تر از پوزه ی کروکدیل ها است، که به آنها اجازه می دهد طعمه هایی با پوسته ی سخت مانند لاک پشت ها را خرد کنند. رنگ کروکدیل ها معمولاً روشن تر، دارای رنگ سبز و رنگ های قهوه ای است. تمساح ها تیره تر هستند و رنگ های خاکستری و سیاه را بیشتر نشان می دهند.

 

تفاوت تمساح و کروکودیل

 

کدام یک بزرگتر هستند: تمساح یا کروکودیل ؟

یک کروکدیل بالغ می تواند تقریباً 19 فوت طول داشته باشد، در حالی که برای تمساح ها حداکثر طول حدود 14 فوت است، بنابراین به طور کلی، کروکدیل ها بزرگتر هستند.

 

فرق کروکودیل و تمساح از لحاظ مهارت

هر دو عضو حس فوق العاده بالایی دارند، که آنها را تبدیل به شکارچیان عالی کرده است. با دید تیز، بالای آب، دید در شب، شنوایی حساس و مردمک های عمودی که نور بیشتری به خود می گیرند، هم تمساح و هم کروکدیل یک کابوس برای طعمه های خود هستند. با دید بالای آب، می توانید انتظار داشته باشید که در تور قایق هوایی در زمین های باتلاقی چشمان خود را به بالا نگه دارند.

 

هر دو حیوان حفره های حسی کوچکی در امتداد آرواره های خود دارند که به آنها امکان می دهد تغییرات فشار در آب را تشخیص دهند و طعمه را پیدا و شکار کنند. هیچ یک از خزندگان علاقه زیادی به جویدن غذای خود ندارند. هر دو ترجیح می دهند تکه های بزرگ را ببلعند یا حیوان را کامل ببلعند. کروکدیل ها دارای غدد نمکی با عملکرد بالاتری هستند که به آنها اجازه می دهد مقادیر بیشتری نمک از آب را نسبت به تمساح ها دفع کنند. غدد تمساح به این شدت کار نمی کند، بنابراین در محیط های آب شور تحمل کمتری دارند و آب شیرین را ترجیح می دهند. با این قابلیت، کروکدیل ها در مهاجرت به دریا موفق هستند.

 

تفاوت کروکودیل و تمساح

 

رفتار - اخلاق تمساح و کروکدیل

کروکدیل ها معمولاً بسیار تهاجمی تر از تمساح در نظر گرفته می شوند. در حالی که شما باید از تماس با هر دو حیوان به هر قیمتی خودداری کنید، تمساح ها نسبت به کروکدیل ها، تمایل بیشتری به زمین های باتلاقی دارند، فقط در صورت گرسنگی یا تحریک حمله می کنند. مشخص شده است که کروکدیل ها فقط به این دلیل که، کسی یا چیزی نزدیک آنهاست حمله می کنند.

 

کروکدیل تمایل بیشتری به فعالیت در آب دارد. تمساح ها در زمین های باتلاقی ترجیح می دهند در ساحل ها یا در لجن نزدیک به آب استراحت کنند یا آفتاب بگیرند، به همین دلیل در تورهای قایق هوایی زمین های باتلاقی به راحتی قابل مشاهده هستند.

 

تمساح ها گرچه قطعاً خطرناک هستند اما در مقایسه با کروکدیل ها نسبتاً ترسو هستند. تمساح معمولاً اگر انسان به او نزدیک شود، سعی در فرار دارد و معمولاً به سمت نزدیکترین آب می رود.

 

کدام یک سریعتر می دود و می شنود: تمساح یا تمساح؟

در خشکی: هر دو می توانند به سرعت در خشکی حرکت کنند، اما فقط برای مسافت کوتاه. هر دو آنها می توانند به صورت چهاردست و پا بخزند و یا با سرعت حرکت کنند اما فقط در صورت تهدید و برای مدت طولانی این کار را انجام نمی دهند. حرکت کروکدیل ممکن است تقریباً به 9 مایل در ساعت (14 کیلومتر در ساعت) برسد، در حالی که تمساح ممکن است به حداکثر سرعت خود در حدود 11 مایل در ساعت (18 کیلومتر در ساعت) برسد.

 

در آب: آنها هم در آب بسیار چالاک و هم سریع هستند که می توانند از دم عضلانی خود برای بلند کردن بدن به جلو استفاده کنند. هنگامی که کروکدیل ها شنا می کنند، ممکن است سرعت آنها در حدود 9 مایل در ساعت (15 کیلومتر در ساعت) باشد، در حالی که تمساح ها ممکن است به حداکثر 20 مایل در ساعت (32 کیلومتر در ساعت) برسند.

 

عکس کروکدیل و تمساح

 

تفاوت کروکودیل و تمساح از نظر جفت گیری

مطالعات گزارش کرده اند که درصد بالایی از تمساح ماده به طور مداوم با یک تمساح نر برای زندگی جفت می شوند. از طرف دیگر، هر دسته از بچه های کروکدیل از چند کروکدیل نر هستند.

 

طول عمر تمساح و کروکدیل

کروکدیل ها عمر طولانی تری از تمساح ها دارند. متوسط ​​عمر کروکدیل بین 70 تا 100 سال است، در حالی که متوسط ​​عمر تمساح معمولاً بین 30-50 سال است.

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023