ویژگی ها، انواع ، کاربرد و مراقبت از درخت سروروش نگهداری درخت سرو, خصوصیات درخت سرو, شرایط نگهداری درخت سرو

درخت سرو نماد زیبایی و صلابت

 

با نگهداری، تکثیر و بیماری انواع درخت سرو آشنا شوید

معروف ترین درخت سرو جهان خط ساحلی اقیانوس آرام را در آغوش گرفته است. این درخت که سرو تنها نام دارد یک گنج طبیعی است که در امتداد 17 مایل درایو در پبل بیچ ، کالیفرنیا پیدا شده است. خوشبختانه ، لازم نیست یک پرواز به ساحل غربی رزرو کنید تا نگاهی به درختان خیره کننده سرو بیاندازید. با برخی از ابزارهای اولیه و کمی مهارت ، می توانید حیاط خود را با یکی از انواع مختلف سرو زیباکنید که در شرایط معتدل شکوفا می شود.

ظاهر درخت سرو

ظاهر باشکوه درخت سرو آن را به یک انتخاب محبوب برای محوطه سازی زینتی تبدیل کرده است. با این حال ، قبل از اینکه دارایی خود را با گونه های جذاب Cupressus قرار دهید ، مهم است که به ویژگی های اصلی آن توجه کنید:

 

شکل درخت سرو :

در بین انواع متفاوت است. به عنوان مثال ، سرو مانتری می تواند تا 70 فوت ارتفاع داشته باشد و دارای یک سایبان وسیع و مسطح است که شبیه یک چتر باز است. در همین حال ، سرو آریزونا شبیه درخت کریسمس سنتی است و می تواند به ارتفاعات حدود 60 فوت برسد. یکی از کوچکترین گونه ها سرو گوون است که به ندرت از ارتفاع 25 فوت بلند می شود و بیشتر شبیه درختچه است تا درخت کامل.

 

شاخ و برگ درخت سرو :

شاخ و برگ درخت سایه های مختلفی از سبز دارد ، از سبز تیره تا سبز مایل به آبی روشن بسته به نوع درخت. برگهای آن از سوزن های ریز گرفته تا زائده های مو مانند پوسته ای که روی هم قرار گرفته اند و شبیه بافت هایی هستند که به شاخه ها متصل شده اند.

 

میوه درخت سرو :

این گونه مخروط های کوچکی تولید می کند که برخی از آنها شبیه آجیل و برخی دیگر مخروط های چوبی هستند که عرض آنها تقریباً دو اینچ است. هر یک از مخروط های ریز حاوی بیش از 30 دانه نیست.

 

شاخه های درخت سرو :

از آنجا که درختان سرو درختان همیشه سبز و برگریز می باشند؛ شاخه ها از درختی به درخت دیگر متفاوت است. در حالی که سرو لایلند دارای شاخه های مسطح است ، سرو حوضچه دارای شاخه های خاردار است.

 

روش نگهداری درخت سرو, خصوصیات درخت سرو, شرایط نگهداری درخت سرو

درخت سرو انواع مختلف و متنوعی دارد.

 

انواع درخت سرو

تقریباً دوجین نوع درخت سرو در جهان وجود دارد ، اگرچه دلچسب ترین انواع آن در آمریکای شمالی رشد می کند. در میان گروه وسیع و متنوع درختان سرو که دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند عبارتند از:

 

سرو لایلند:

نمونه سریع رشد می تواند به ارتفاع 50 فوت برسد. همیشه سبز دارای شاخه های مسطح دارای سوزن های نرم کاج است و بسیاری از شرایط خاک را تحمل می کند.

 

سرو آریزونا:

درخت مقاوم در شرایط خشک و گرم رشد می کند. این درختان در قسمت جنوب غربی ایالات متحده واقع شده اند و به دلیل شاخ و برگ متراکم از آنها به عنوان بادشکن استفاده می شود.

 

سرو طاس:

سرو طاس معروف به ارتفاع و ریشه های بیرون زده ، درختی برگریز است که در مناطق باتلاقی با خاک بسیار مرطوب بهتر رشد می کند. درختان معمولاً در مناطق ساحلی یافت می شوند و می توانند قرن ها زنده بمانند.

 

سرو ایتالیایی:

درخت همیشه سبز بزرگ ، ظاهری بلند و باریک دارد ، شبیه ستون. درختی مقاوم است که در آب و هوای گرم بهترین عملکرد را دارد.

در حالی که ممکن است همه ویژگی های فیزیکی مشابهی نداشته باشند ، درختان سرو یک ویژگی مشترک دارند: آنها پناهگاه هایی برای حیات وحش هستند. پرندگان علاقه زیادی به شاخه ها و سوزن های محکم درخت سرو دارند که مواد عالی برای لانه سازی ایجاد می کنند.

 

محل رویش درخت سرو 

درختان سرو عمدتاً در امتداد سواحل جنوبی آمریکای شمالی رشد می کنند و در آنجا به آسانی به خاک باتلاقی و مرطوب و نور کامل خورشید دسترسی دارند. با این حال ، برخی از انواع در قسمت شرقی ایالات متحده ، از دلاور تا فلوریدا ، رشد می کنند. انواع دیگر سرو در آب و هوای گرمتر مانند تگزاس و نوادا در حال رشد هستند. این حالتهای خشک ، خاک و گل غنی و رس مانند درخت را در اختیار درخت قرار می دهد که حاوی مواد مغذی متعددی است.

 

مراقبت از درخت سرو, درخت سرو, انواع درخت سرو

درخت سرو، کاربردهای مهم و متنوعی دارد.

 

موارد استفاده عمومی درخت سرو

درخت سرو برخی از چوب های گران قیمت جهان را تولید می کند. سبک و بادوام است که آن را به یک مصالح ساختمانی ایده آل تبدیل می کند. افزایش محبوبیت چوب این واقعیت است که شیره تولید نمی کند و بنابراین خونریزی نمی کند. این ویژگی منحصر به فرد همچنین به این معنی است که چوب درخت به خوبی بتونه، رنگ و سیلرها را می گیرد.

 

علاوه بر این ، رنگ جذاب و ملایم عسل سرو ، نجاری با کیفیت است و هنرمندان آن را بسیار جذاب می دانند.

کاربردهای رایج سرو سرو عبارتند از:

صندوقچه و جعبه 

تختخواب ،کابینت

قایق ها

بام ، پل ها ،ایوان ها

انبارها ،گلخانه ها

هیزم

 

درختان سرو نیز به دلیل هیزم و روغنشان ارزش زیادی دارند. چوب به راحتی تقسیم می شود ، سریع خشک می شود و تمیز می سوزد ، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد بقایای زیاد قیر و دوده نیست. علاوه بر این ، روغن درخت برای شامپو و سایر محصولات زیبایی استفاده می شود.

 

بیماری ها و آفات درخت سرو

در حالی که سرو دوام دارد و در برابر شرایط آب و هوایی سخت بسیار مقاوم است ، هنوز تعدادی دشمن دارد. از جمله شایع ترین بیماری های سرو عبارتند از:

 

سرطان سیریدیوم:

این بیماری ساقه ها و شاخه های درخت را هدف قرار می دهد. شانکرهای غرق شده که رنگ قهوه ای تیره یا بنفش دارند اندام درخت را نشان می دهند و باعث عفونت می شوند. اگر بیماری درمان نشود ، شاخساره ها می توانند از سرو عبور کرده و کل درخت را بکشند.

 

پوسیدگی ریشه:

این بیماری در درختان سرو که زهکشی کافی خاک ندارند شایع است. عفونت های شدید به صورت زرد شدن شاخ و برگ و ریشه های آسیب دیده ظاهر می شوند. این قارچ از طریق کنده و سیستم ریشه آن پخش می شود و در نهایت ممکن است کل درخت را آلوده کند.

 

مراقبت از درخت سرو

نحوه مراقبت از درختان سرو رشد موفقیت آمیز درختان بستگی به کاشت در محل مناسب دارد. مکانی را انتخاب کنید که دارای آفتاب کامل یا سایه جزئی و خاک اسیدی غنی باشد. درختان سرو در مناطق USDA 5 تا 10 مقاوم هستند. پس از کاشت خاک اطراف درخت را خیس کرده و منطقه ریشه را با 3 تا 4 اینچ (8-10 سانتی متر) مالچ ارگانیک بپوشانید. در چند ماه اول هر هفته آب خوبی به درخت بدهید.

 

درختان سرو در فصل بهار هنگام شروع رشد و در پاییز درست قبل از خواب به آب بیشتر نیاز دارند. آنها می توانند خشکسالی های گاه و بی گاه را تحمل کنند ، اما بهتر است اگر بیش از یک ماه باران شدید در آن نباریده اید آنها را آبیاری کنید. یک سال پس از کاشت منتظر بمانید تا برای اولین بار درخت سرو را بارور کنید.

 

درختان سرو که در یک چمنزار بارور شده مرتب رشد می کنند ، به طور کلی پس از ایجاد شدن نیازی به کود اضافی ندارند. در غیر این صورت ، هر یک یا دو سال درخت را با کود متعادل یا یک لایه نازک کمپوست در پاییز بارور کنید. به ازای هر اینچ (2.5 سانتیمتر) قطر تنه ، یک پوند (454 گرم) کود متعادل را در مساحتی تقریباً برابر گسترش سایبان پخش کنید.

 

بیماری های درخت سرو, شکل درخت سرو, مراقبت از درخت سرو

نگهداری از درخت سرو به شکوفایی بهتر آن کمک می کند

 

حقایق جالب در مورد درخت سرو

درخت سرو تاریخ جذابی دارد که به مصریان باستان برمی گردد که از درختان بادوام برای ساخت مومیایی استفاده می کردند. یونانیان نیز از طرفداران این درخت بودند و از چوب آن برای ایجاد گلدان برای ذخیره خاکستر کسانی که در جنگ کشته شده بودند ، استفاده می کردند. شاید جالب تر این واقعیت باشد که قانون قوانین افلاطون روی چوب سرو حک شده است ، زیرا تصور می شد که از برنج بیشتر است.

 

محبوبیت درخت سرو نیز ریشه در جنوب آمریکا دارد ، جایی که جاذبه های اصلی گردشگری نام آن را دارند: باغ سرو. این باغ گیاه شناسی واقع در شهرستان برکلی ، کارولینای جنوبی ، از سال 1931 یک مقصد خانواده درجه یک بوده است. این ملک دارای صدها درخت سرو است که ویژگی های دیگر پارک ، از جمله خانه پروانه ها ، آکواریوم آب شیرین و باغ گل رز را در خود جای داده است.

 

به در همین حال ، وینتر هاون ، فلوریدا ، خانه باغ های دیگر سرو بود ، که در سال 2009 بسته شد. باغ های تاریخی برای همیشه به خاطر ده ها درخت سرو زیبا که در اطراف دریاچه ایلوئیس و تخت گلهای گسترده ای که رنگ آنها ترکیده بود ، برای همیشه به خاطر خواهند ماند.

 

گردآوری: بخش علمی و آموزشی بیتوته

 چند دقیقه با دانستنی ها

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------