حقایقی شگفت انگیز درباره ی کلاغ کلاغ,خصوصیات کلاغ,غذای کلاغ

تصاویری از زاغ

 

حقایق شگفت انگیز درباره کلاغ

کلاغ ها از حیوانات باهوشی هستند، که در انواع مختلفی وجود دارند. کلاغ ها همه به رنگ کاملا سیاه نیستند، بلکه در مدل های متفاوتی وجود دارند. در ادامه با انواع کلاغ ها و ویژگی های کلاغ ها آشنا می شوید.

انواع کلاغ و ویژگی های کلاغ

اگرچه آنها حیواناتی هستند که در طول تاریخ از شهرت بدی برخوردار بوده اند، اما کلاغ ها در واقع یک نوع پرنده بسیار دوستانه هستند که اغلب بدون وجود خطر بیشتری می توانیم آنها را در اطراف خانه ببینیم.

 

این یکی از باهوش ترین پرندگانی است که وجود دارد، دارای توانایی عالی در سازگاری در فضاهای مختلف است و می تواند با آنچه محیط فراهم می کند خود را مدیریت کند. بنابراین، کمی بیشتر در مورد انواع، ویژگی ها و کنجکاوی های کلاغ ها به شما اطلاع می دهیم.

 

انواع کلاغ ها

Corvus Corax، که معمولاً کلاغ نامیده می شود، در بیشتر موارد نوعی پرنده کاملاً سیاه است و باهوش ترین خانواده ی پرندگان است.

 

در داخل آنها، در کل 40 نوع مختلف، چه در مناطق شهری و چه در حیات وحش، در سراسر جهان گروه بندی شده اند، اگرچه فقط 5 نوع وجود دارد که به طور مکرر با آن روبرو می شوید.

 

اگرچه ما عادت داریم کلاغ های کاملا سیاه را ببینیم، اما انواع مختلفی از آنها دارای پر و بال سفید و حتی برخی با لمس خاکستری بر روی بدن هستند. موارد زیر متداول ترین انواع هستند:

 

کلاغ غُراب معمولی (Raven)

از همه محبوب ترین است و تقریباً در همه نقاط جهان وجود دارد. ابعاد آن حدود 70 سانتی متر است و وزن آن بیش از 2 کیلوگرم نیست.

 

در مراحل اولیه زندگی آنها همیشه گروهی زندگی می کنند تا زمانی که شریک زندگی خود را پیدا کنند، در آن زمان تصمیم می گیرند برای خود مکانی را پیدا کنند و با هم تا پایان عمر زندگی کنند.

 

کلاغ غُراب معمولی کاملاً سیاه است و کاملاً حرفه ای از صداها تقلید می کند. آن ها می توانند اشیا را پنهان کنند، بنابراین باهوش ترین نوع از همه کلاغ ها محسوب می شوند.

 

زاغ,ویژگی های کلاغ,غذای کلاغ ها

عکس کلاغ غراب

 

کلاغ (Weevil crow)

این زیرگروه کلاغ، معمولاً در آسیا، معمولاً در جنگل ها، پارک ها، محصولات زراعی و باغ های مسکونی زندگی می کنند، اگر چه در چند وقت اخیر به شهرها گسترش یافته اند، به حدی که، به دلیل سرعت گسترش و تولید مثل، آفت محسوب می شود.

 

برای آسیایی ها، آنها دزدی با پر در نظر گرفته می شوند، زیرا آنها تمایل دارند برای گرفتن لانه های خود چیزهای روشن مانند تکه های شیشه، فویل یا آینه ها را بردارند.

 

ابعاد آنها تقریباً 60 سانتی متر است، دارای منقاری نوک تیز و پهن است که باعث می شود آنها به راحتی قابل شناسایی باشند، علاوه بر این، پرهای آنها کاملاً سیاه نیست زیرا در سر و بخشی از بدن آنها دارای پرهای خاکستری است.

 

خصوصیات کلاغ,غذای کلاغ,نگهداری کلاغ

تصاویر کلاغ ها

 

کلاغ آمریکایی

اگرچه می توان آن را با نوع معمولی اشتباه گرفت، اما این بسیار کوچکتر است، در واقع از 50 سانتی متر فراتر نمی روند.

 

یکی از بهترین راهها برای شناسایی او فریاد اوست، که بلند، کوتاه و کاملاً سریع است و اغلب به صورت جیرجیر توصیف می شود. این کل بدنه سیاه، دم بلند، منقار کوتاه دارد و رایج ترین نوع در قلمرو آمریکایی است.

 

کلاغ های آمریکایی روی مورچه ها می ایستند و اجازه می دهند مورچه ها روی آن بالا بروند. سپس، پرنده مورچه ها را به پرهای خود می مالد. این رفتار مورچه نامیده می شود و برای دفع انگل استفاده می شود. مورچه ها همچنین می توانند باعث مست شدن پرندگان از اسید فرمیک آزاد شده از بدن مورچه شوند.

 

غذای کلاغ,نگهداری کلاغ,انواع کلاغ

ویژگی های کلاغ آمریکایی

 

کلاغ نوک سفید

این گونه، نمونه اقیانوسیه، نوع کوچکی از کلاغ است که روز خود را برای غذا خوردن با بال زدن می گذراند و در غیر این صورت، با گیاهان و شاخ و برگ ها ترکیب می شود.

 

ابعاد آن فقط 40 سانتی متر است و سر آن معمولاً بزرگترین اندام آن است، دارای منقاری به رنگ عاج است که به آن نام و نشان بزرگتری می بخشد.

 

عکس کلاغ,زاغ,ویژگی های کلاغ

تصاویری از کلاغ نوک سفید

 

کلاغ آلاسکا

این نوع اگرچه با نوع آمریکایی همزیستی دارد اما در سواحل و مناطق اطراف سواحل فعالیت خاص خود را دارد. بنابراین، بیشترین شیوع آن در ایالت واشنگتن ، آلاسکا یا بریتیش کلمبیا است.

 

مانند کلاغ معمولی، همه ی پرهای آن سیاه است، اما 10 سانتی متر کوچکتر است و از میوه های دریایی تغذیه می کند.

 

نگهداری کلاغ,انواع کلاغ,عکس کلاغ

کلاغ آلاسکا

 

تخم گذاری کلاغ ها:

کلاغ ها پرورش دهنده تعاونی هستند، به این معنی که آنها اغلب در نزدیکی محل تولد خود باقی می مانند و به پرورش و دفاع از جوجه های جوان منطقه کمک می کنند. وقتی زمان تولد فرزندان است، یک جفت جفت گیری با استفاده از شاخه ها، موها، ریسمان ها، پوست، الیاف گیاهان، خزه ها، پارچه و سایر مواد، لانه ای را در ارتفاع 15 تا 60 فوت (4.5 تا 18 متر) بالاتر از سطح زمین می سازد. 

 

کلاغ ماده چهار تا پنج تخم گذاشته و آنها را به مدت 18 روز روی تخم ها می خوابد. در چهار هفته، جوجه ها می توانند لانه را ترک کنند، اگرچه والدین آنها تا حدود 60 روزگی هنوز به آنها غذا می دهند. کلاغ ها می توانند تا 14 سال عمر کنند.

 

تغذیه ی کلاغ ها:

کلاغ ها همه چیزخوار هستند، به این معنی که تقریباً هر چیزی را می خورند. کلاغ ها حیوانات کوچک مانند پستانداران، دوزیستان، خزندگان، تخمها و لاشه را می خورند. آنها همچنین حشرات، دانه ها، غلات، مغزها، میوه ها، بندپایان غیر حشره، نرم تنان، کرم ها و حتی پرندگان دیگر را می خورند. حتی گزارش شده است کلاغها همچنین در حال خوردن زباله و ذخیره مواد غذایی در انبارها در زمان کوتاه، در درختان یا زمین یادداشت شده اند.

 

 

غذای کلاغ ها,زاغ,نگهداری کلاغ

نگهداری کلاغ

 

خصوصیات کلاغ ها

اولین تصویری که از کلاغ داریم پرهای سیاه آن است، اما عناصر دیگری نیز وجود دارد که این پرنده ها را متمایز می کند.

 

در مورد اندازه، شمارش بیش از 40 نوع کلاغ، هر کدام اندازه های خاص خود را دارند. با این حال، وزن آنها بیش از 2 کیلوگرم و سایز آن ها بیش از 70 سانتی متر نیست.

 

 در مورد غذای کلاغ ها، آنها از حشرات، میوه ها، سبزیجات ، جوندگان کوچک ، دانه ها و در بعضی موارد از گوشت لاشه تغذیه می کنند.

 

 آنها یک رژیم متعادل را حفظ می کنند و هنگامی که غذای خاصی می خواهند و نمی توانند آن را دریافت کنند، می توانند برای دریافت آن به حیوان دیگری حمله کنند.

 

 زیستگاه کلاغ می تواند در کوه ها، باغ ها، سواحل، جنگل ها، علفزارها، زمین های کشاورزی، حومه ی شهر و حتی در اسارت، به عنوان حیوانات خانگی باشد.

 

 طول عمر کلاغ ها بین 10 تا 15 سال است.

 

 آنها رپرتوار گسترده ای از صداهای موجود دارند که از جمله آنها توانایی تقلید از آهنگ های انسانی است.

 

 آنها معمولاً با صداهای مختلف ارتباط برقرار می کنند که متناسب با مناسبت و پیام ها متفاوت است. بنابراین، صداهای تولید مثل، تغذیه، زنگ هشدار یا نحوه تماس با هر همراه به طور قابل توجهی متفاوت است.

 

 در رابطه با رفتار خود، کلاغ ها بسیار باهوش در نظر گرفته می شوند. آنها معمولاً در طول روز به دلیل اکتشاف غذا و فعالیت های جستجوی گروههای کوچک حرکت می کنند، اما هنگام خواب به گروه های بسیار بزرگی تبدیل می شوند.

 

 آنها شواهدی از ارائه رفتارهای گرانبها، مانند حمایت از همراهان گروه که ممکن است زخمی شده و یا قادر به حرکت نباشند، تهیه مواد غذایی و سرپناه ارائه داده اند.

 

برخی کنجکاوی های کلاغ ها

کلاغ ها به دنبال محافظت از خود در برابر کنه، قارچ و باکتری هستند و مورچه ها را در پرها می مالند.

 

آنها محبت و همدلی نشان می دهند، مثلا از همراهان بیمار خود و یا در اثر دعوا مجروح شده اند را آرام می کنند. آنها حتی می توانند، آنها را پناه دهند و تا هنگام بهبودی به آنها غذا دهند.

 

در گروه پرندگان، کلاغ ها با دلفین ها و شامپانزه های گروه پستانداران قابل مقایسه هستند.

 

در برخی موارد، این حیوانات می توانند به انسان ها خشونت نشان دهند. اگر آنها از کودکی تربیت شده باشند، وجود آنها به عنوان حیوانات خانگی امکان پذیر است.

 

کلاغهای نوجوان با همزیستی، غذا خوردن، بازی و تفریح ​​به صورت گروه های دسته جمعی می روند. آنها قادرند به اعضای گله که نزدیک هستند و می میرند احترام بگذارند.

 

آنها کینه توز محسوب می شوند؛ اگر به آنها به صورت دروغین غذایی پیشنهاد دهید، آنها شما را فراموش نمی کنند و احتمالاً در آینده با شما قهر خواهند کرد.

 

به گفته دانشمندان، کلاغ ها می توانند مشکلات پیچیده ای را حل کنند، مدیریت تولید و استفاده از ابزارهای خود را داشته باشند، حافظه خوبی داشته و با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و یاد بگیرند. بنابراین، آنها حیوانات جذاب و دارای هوش زیادی در نظر گرفته می شوند.

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته

 چند دقیقه با دانستنی ها

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------