سگ گریت دین و ویژگی های خاص آن در بین سگ های خانگیسگ گریت دین

سگ گریت دین و ویژگی های خاص آن در بین سگ های خانگی

 

هر آنچه باید درباره سگ گریت دین بدانید :

سگ گریت دین یکی از پرطرفدارترین نژادهای سگ در جهان است و بسیاری از علاقه مندان به حیوانات خانگی این سگ را به عنوان جزو بهترین ها در بین سگ های نگهداری شده در خانه می شمارند. در این مقاله از بیتوته به معرفی ویژگی ها، تاریخچه و رفتارهای این نژاد سگ پرداخته شده است.

سگ نژاد گریت دین:

گریت دین ها یکی از محبوب ترین نژادهای سگ در جهان هستند. آنها سگ های بزرگ و قوی و مهربان هستند که به عنوان همراهان عالی شناخته می شوند. گریت دین ها به دلیل شخصیت آرام و فداکارشان شهرت دارند و اغلب به عنوان سگ های نگهبان استفاده می شوند. آنها همچنین به عنوان سگ های درمانی و سگ های نجات استفاده می شوند.

 

گریت دین ها از نظر اندازه بزرگ هستند و می توانند تا 100 پوند وزن داشته باشند. آنها دارای بدنی عضلانی و بلند هستند و پوششی کوتاه و صاف دارند. گریت دین ها در رنگ های مختلف از جمله سیاه، آبی، قرمز، سفید، قهوه ای و بلوطی یافت می شوند.

 

گریت دین ها سگ هایی باهوش و آموزش پذیر هستند. آنها به ورزش و فعالیت زیادی نیاز دارند و باید روزانه پیاده روی یا دویدن داشته باشند. گریت دین ها همچنین به توجه و محبت زیادی نیاز دارند و باید به عنوان بخشی از خانواده درمان شوند.

 

اگر به دنبال یک سگ بزرگ، مهربان و فداکار هستید، گریت دین ممکن است سگ مناسبی برای شما باشد. آنها همراهان عالی هستند و می توانند سال ها شادی را برای شما به ارمغان بیاورند.

 

گریت دین ها سگ های با عمر متوسط ​​هستند و معمولاً بین 7 تا 10 سال عمر می کنند.

 

تاریخچه سگ گریت دین :

سگ گریت دین برخی آن را به سگ گریدین می شناسند، از نژاد های بسیار قدیمی است و قدمت آن به قرن 16 میلادی بازمی گردد. این سگ ها در ابتدا به عنوان سگ های جنگی استفاده می شدند، اما بعدها به عنوان سگ های نگهبان و همراه محبوبیت پیدا کردند.

 

سگ گریدین

عکس سگ گریت دین

 

ویژگی های ظاهری سگ گریت دین :

گریت دین ها سگ های بسیار بزرگی هستند که قد آن ها می تواند تا 70 سانتی متر و وزن آن ها تا 60 کیلوگرم برسد. گریت دین ها بدنی عضلانی و قوی دارند. دارای‭ ‬سری‭ ‬مستطیل‭ ‬شکل (بزرگ و پهن)،‭ ‬گوش هایی بزرگ و آویزان‭ ‬متناسب‭ ‬با‭ ‬اندازه‭ ‬سر،‭ ‬بینی‭ ‬کاملا‭ ‬سیاه‭ ‬رنگ،‭ ‬گردنی‭ ‬طویل‭ ‬که‭ ‬به‭ ‬سمت‭ ‬کتف‭ ‬پهن‭ ‬می شود،‭ ‬سینه ای‭ ‬پهن‭ ‬و‭ ‬عضلانی،‭ ‬دست‭ ‬ها‭ ‬و‭ ‬پاها‭ ‬های‭ ‬عضلانی،‭ ‬پنجه‭ ‬هایی‭ ‬گرد می باشد. این سگ ها بدنی عضلانی و قوی دارند و موهای بلند و صافی دارند. رنگ موی گریت دین ها می تواند قهوه ای، مشکی، زرد، قرمز، آبی، سفید و بلوطی می باشد. که‭ ‬هم‭ ‬به‭ ‬صورت‭ ‬تک‭ ‬رنگ‭ ‬و‭ ‬هم‭ ‬خال‭ ‬دار‭ ‬دیده‭ ‬می شود.‬

 

سگ نژاد گریت دین دارای بینی سیاه و چشمان تیره است.

 

دم گریت دین ها بلند و صاف است. این سگ ها معمولاً دم خود را بالا می گیرند و آن را در هوا تکان می دهند.

 

قد گریت دین های نر بالغ 81 سانتیمتر یا بلندتر و ماده ها حدود 76 سانتیمتر یا بلندتر هستند.

وزن گریت دین های نر 60 تا 90 کیلوگرم و ماده ها 45 تا 60 کیلوگرم هستند.

 

ویژگی های سگ گریت دین

ویژگی های ظاهری سگ گردین

 

ویژگی های شخصیتی سگ گریت دین :

گریت دین ها سگ های بسیار باهوش، وفادار و مهربان هستند. این سگ ها به خوبی با کودکان و سایر حیوانات خانگی کنار می آیند. گریت دین ها سگ های نگهبان بسیار خوبی هستند و به خوبی می توانند از صاحبان خود و خانواده شان محافظت کنند.

 

سگ گریت دین‭ ‬اصیل‭ ‬یکی‭ ‬از‭ ‬بهترین‭ ‬نژادهای‭ ‬سگ‭ ‬برای‭ ‬شما‭ ‬خواهد‭ ‬بود‭ ‬و‭ ‬شما‭ ‬صاحب‭ ‬یک‭ ‬سگ‭ ‬خانگی‭ ‬باوقار،‭ ‬شیرین،‭ ‬خون‭ ‬گرم،‭ ‬جسور‭ ‬و‭ ‬شجاع‭ ‬هستید‭ ‬که‭ ‬عاشق‭ ‬بازی‭ ‬کردن‭ ‬با‭ ‬کودکان‭ ‬شماست‭ ‬و‭ ‬همیشه‭ ‬دارای‭ ‬رفتاری‭ ‬بسیار‭ ‬دوستانه‭ ‬است‭.‬ او‭ ‬همیشه‭ ‬با‭ ‬خانواده‭ ‬است‭ ‬و‭ ‬مردم‭ ‬را‭ ‬چه‭ ‬غریبه‭ ‬و‭ ‬چه‭ ‬کودکان،‭ ‬دوست‭ ‬دارد‭ ‬تا‭ ‬زمانی‭ ‬که‭ ‬حس‭ ‬کند‭ ‬شما‭ ‬نیاز‭ ‬به‭ ‬حمایت‭ ‬دارید،‭ ‬در‭ ‬آن‭ ‬زمان‭ ‬با‭ ‬یک‭ ‬محافظ‭ ‬درنده‭ ‬و‭ ‬تندخو‭ ‬مواجه‭ ‬می شوید‭.‬

 

سگ های گریت دین وقتی‭ ‬جوان اند‭ ‬خیلی‭ ‬سریع‭ ‬و‭ ‬آسان‭ ‬اجتماعی‭ ‬می شوند‭ ‬و‭ ‬دوستی‭ ‬خود‭ ‬را‭ ‬با‭ ‬درآوردن‭ ‬صدا،‭ ‬علامت،‭ ‬حرکات‭ ‬خاصی‭ ‬نشان‭ ‬می دهند‭ ‬پس‭ ‬بهتر‭ ‬است‭ ‬از‭ ‬زمان‭ ‬توله گی‭ ‬آموزش‭ ‬ببینند‭ ‬و‭ ‬در‭ ‬پارک‭ ‬و‭ ‬اطراف‭ ‬خانه‭ ‬گشت‭ ‬بزنند‭ ‬تا‭ ‬مهارت‭ ‬اجتماعی‭ ‬خود‭ ‬را‭ ‬حفظ‭ ‬کنند‭. ‬سگ گریت دین‭ ‬همانند‭ ‬سایرین‭ ‬به‭ ‬پیاده‭ ‬روی‭ ‬روزانه‭ ‬نیازمند‭ ‬است‭ ‬ولی‭ ‬نباید‭ ‬او‭ ‬را‭ ‬بیش‭ ‬از‭ ‬حد‭ ‬تمرین‭ ‬بدهید‭ .‬سگ گریت دین‭ ‬برای‭ ‬زندگی‭ ‬در‭ ‬خانه‭ ‬مناسب‭ ‬است‭ ‬اما‭ ‬نه‭ ‬در‭ ‬آپارتمان های‭ ‬کوچک‭ ‬زیرا‭ ‬با‭ ‬همه‭ ‬چیز‭ ‬برخورد‭ ‬خواهد‭ ‬کرد‭ ‬پس‭ ‬در‭ ‬صورت‭ ‬امکان‭ ‬او‭ ‬را‭ ‬تمام‭ ‬روز‭ ‬تنها‭ ‬نگذارید‭.

 

توصیه‭ ‬ویژه‭: ‬ ممکن‭ ‬است‭ ‬در‭ ‬زمستان‭ ‬به‭ ‬راحتی‭ ‬سرما‭ ‬بخورند‭ ‬پس‭ ‬بهتر‭ ‬است‭ ‬برای‭ ‬آنها‭ ‬یک‭  ‬کاور‭ ‬گرم‭ ‬تهیه‭ ‬کنید.

 

سگ گریت

ویژگی های سگ گریت دین

 

مراقبت و نگهداری از گریت دین :

گریت دین ها سگ هایی سالم هستند، اما مانند هر نژاد دیگری مستعد ابتلا به برخی بیماری ها هستند. برخی از بیماری های شایع گریت دین ها عبارتند از:

 

– دیسپلازی مفصل لگن

– دیسپلازی مفصل آرنج

– هیپرتروفی قلب

– تورم معده

– دیابت

– بیماری های پوستی

 

گریت دین ها به مراقبت و نگهداری زیادی نیاز دارند. آنها به غذای زیادی نیاز دارند و باید روزانه پیاده روی یا دویدن داشته باشند. گریت دین ها سگ های بزرگی هستند و به دلیل جثه بزرگشان، به فضای زیادی برای زندگی نیاز دارند. گریت دین ها همچنین به توجه و محبت زیادی نیاز دارند و باید به عنوان بخشی از خانواده محسوب شوند.

 

اگر به فکر خرید یک گریت دین هستید، مهم است که از یک پرورش دهنده معتبر خریداری کنید. پرورش دهنده باید بتواند گواهی سلامت والدین توله سگ ها را ارائه دهد.

 

آموزش گریت دین

گریت دین ها سگ هایی باهوش و آموزش پذیر هستند. آنها می توانند به دستورات ساده آموزش ببینند، اما ممکن است برای آموزش دستورات پیچیده تر کمی بیشتر زمان ببرد. مهم است که آموزش گریت دین را از سنین پایین شروع کنید.

 

گریت دین ها به آموزش مثبت پاسخ می دهند. این بدان معناست که باید آنها را به جای تنبیه، با پاداش های مثبت مانند غذا، اسباب بازی یا تعریف و تمجید آموزش دهید.

 

خصوصیات سگ گریت دین

آموزش و نگهداری از سگ گریت دین

 

تغذیه گریت دین

گریت دین ها سگ های بزرگی هستند و به غذای زیادی نیاز دارند. مقدار غذای مورد نیاز یک گریت دین به سن، وزن و سطح فعالیت آن بستگی دارد. به عنوان یک قانون کلی، گریت دین ها باید روزانه 2 تا 3 وعده غذای با کیفیت بالا بخورند.

 

گریت دین ها همچنین به آب زیادی نیاز دارند. آنها باید همیشه به آب تازه دسترسی داشته باشند.

 

مراقبت از دندان های گریت دین

گریت دین ها مستعد ابتلا به بیماری های لثه هستند. مهم است که دندان های آنها را به طور منظم مسواک بزنید تا از بیماری های لثه جلوگیری کنید. باید حداقل 2 تا 3 بار در هفته دندان های گریت دین را مسواک بزنید.

 

مراقبت از موهای گریت دین

گریت دین ها پوششی کوتاه و صاف دارند. آنها نیازی به شانه زدن زیاد ندارند، اما باید به طور منظم موهای او را شانه بزنید تا از گره خوردن موها جلوگیری کنید. باید حداقل 1 تا 2 بار در هفته موهای گریت دین را شانه بزنید.

 

مراقبت از ناخن های گریت دین

گریت دین ها ناخن های بلندی دارند. مهم است که ناخن های آنها را به طور منظم کوتاه کنید تا از شکستن یا پیچ خوردن ناخن ها جلوگیری کنید. باید حداقل 1 تا 2 بار در ماه ناخن های گریت دین را کوتاه کنید.

 

مراقبت از گوش های گریت دین

گریت دین ها مستعد ابتلا به عفونت های گوش هستند. مهم است که گوش های آنها را به طور منظم تمیز کنید تا از عفونت جلوگیری کنید. باید حداقل 1 تا 2 بار در هفته گوش های گریت دین را تمیز کنید.

 

مراقبت از چشم های گریت دین

گریت دین ها مستعد ابتلا به عفونت های چشم هستند. مهم است که چشم های آنها را به طور منظم باید حداقل 1 تا 2 بار در هفته تمیز کنید تا از عفونت جلوگیری کنید.

 

نگهداری از گریت دین در آپارتمان

نگهداری از گریت دین در آپارتمان امکان پذیر است، اما توصیه نمی شود. این سگها به فضای زیادی نیاز دارند و در آپارتمان ممکن است احساس ناراحتی کنند. اگر تصمیم به نگهداری از گریت دین در آپارتمان دارید، باید مطمئن شوید که آپارتمان شما به اندازه کافی بزرگ باشد و سگ شما روزانه به مقدار زیادی ورزش کند.

 

گریت دین سگ

خصوصیات رفتاری سگ گریت دین

 

نکات منفی برای نگهداری از سگ های گریدین :

• برای صاحبانی که برای بار اول از حیوانات خانگی نگهداری می کنند، گزینه مناسبی نیستند.

• سگ هایی با اندازه خیلی بزرگ هستند که برای نگهداری نیاز به فضای مناسب و بزرگی دارند.

• این ها به عنوان سگ های زیرک و گول زننده معروف هستند.

• در هنگام تنهایی دچار اضطراب می شوند.

• هنگامی که هیجان زده می شوند، حرکت دم آنها می تواند بسیار مخرب باشد.

• سگ های خیلی سرسختی هستند.

• مستعد ابتلا به برخی مشکلات بهداشتی هستند.

• برخلاف اندازه بزرگشان طول عمر کمی دارند.

• هزینه نگهداری آنها بسیار زیاد است و نیاز به ورزش خیلی زیادی دارند.

 

سخن پایانی

سگ گریت دین سگ بزرگ، باهوش، وفادار و مهربان است که می تواند به عنوان سگ نگهبان یا همراه بسیار خوب عمل کند. این سگ ها به دلیل جثه بزرگشان، به فضای زیادی برای زندگی و رژیم غذایی مناسبی نیاز دارند. نگهداری از سگ گیریدین برای فردی که تجربه ای در نگهداری حیوانات ندارد، مناسب نیست.

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های علمی(زندگینامه دانشمندان، گیاهان،حیوانات، گزارش علمی، آیا می دانید؟،رشته های تحصیلی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------