با انواع پنگوئن آشنا شوید!با انواع پنگوئن آشنا شوید!
اکتشاف فسیل‌های اخیر، این امکان را برای دانشمندان فراهم کرده تا تاریخچه تکامل این موجودات دوست داشتنی که از اجداد با قدرت پرواز خود تا زندگی در برخی از خشن‌ترین مناطق آب و هوایی سیاره زمین در نیمکره جنوبی را شامل می شود، هرچه بهتر بازسازی کنند.
پنگوئن‌های امروزی حاصل تکامل 60 میلیون ساله یکی از عجیب‌ترین پرنده‌های تمام دوران است. طی گزارشی که در ماه نوامبر در نشریه "ساینتیفیک امریکا" منتشر شده، "ایوان فوردیس" از دانشگاه اوتاگو نیوزیلند و "دنیل کسپکا" از دانشگاه ایالتی کالیفرنیای شمالی به این نکته اشاره داشته‌اند که اکتشاف فسیل‌های اخیر، این امکان را برای دانشمندان فراهم کرده تا تاریخچه تکامل این موجودات دوست داشتنی که از اجداد با قدرت پرواز خود تا زندگی در برخی از خشن‌ترین مناطق آب و هوایی سیاره زمین در نیمکره جنوبی را شامل می شود، هرچه بهتر بازسازی کنند.
در ادامه برخی از گونه‌های امروزی پنگوئن‌ها را معرفی می کنیم که به رغم متنوع بودن، تنها بخش کوچکی از تنوع این پرندگان در گذشته را شکل داده‌اند.
پنگوئن راک هوپر جنوبی
این پنگوئن در جزایر فالکلند و جنوب آرژانتین و شیلی زندگی می کند و شکل ظاهری صورت آن در نامگذاریش تاثیرگذار بوده است.

پنگوئن,انواع پنگوئن

پنگوئن جنتو
این پنگوئن در شبه جزیره قطب جنوب و مناطق اطراف آن زندگی می کند. جنتو در میان گونه‌های مختلف پنگوئن‌ها عنوان سریعترین شناگر را به خود اختصاص داده و توانایی رسیدن به سرعت 35 کیلومتر در ساعت را دارد.

پنگوئن,انواع پنگوئن

پنگوئن کوچک آبی
کوچکترین گونه پنگوئن با قد نزدیک به 30 سانتیمتر است. این پنگوئن در استرالیا و نیوزیلند زندگی می کند.

پنگوئن,انواع پنگوئن

پنگوئن گالاپاکوس
این پنگوئن بومی جزایر گالاپاکوس بوده و تنها گونه‌ای است که به طور طبیعی در شمال خط استوا زندگی می کند.

پنگوئن,انواع پنگوئن

پنگوئن آدلای
این پنگوئن در امتداد ساحل قطب جنوب زندگی می کند. آنها هر ساله بین مکان تولید مثل و مکان تغذیه خود، مسافتی 13 هزار کیلومتری را مهاجرت می کنند.

پنگوئن,انواع پنگوئن

پنگوئن ماژلانی
این پنگوئن در امتداد خطوط ساحلی آمریکای جنوبی زندگی می کند. کلنی‌های لانه گذاری آنها می تواند شامل صدها هزار پنگوئن بشود.

پنگوئن,انواع پنگوئن

پنگوئن چشم زرد
یکی از نادرترین گونه‌های پنگوئن در جهان است. پنگوئن چشم زرد در نیوزیلند زندگی می کند و بنابر ارزیابی‌های صورت گرفته، تنها 4 هزار عدد از آنها باقی مانده است.

پنگوئن,انواع پنگوئن

پنگوئن پادشاه  
این پنگوئن به طور عمده در جزایر اطراف قطب جنوب زندگی می کند. با قدی نزدیک به یک متر در حالت ایستاده، بزرگترین پنگوئن پس از پنگوئن امپراتور محسوب می شود.

پنگوئن,انواع پنگوئن

منبع:asriran.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------