آیا با شمشیر ماهی آشنایی دارید؟شمشیر ماهی, آشنایی با شمشیر ماهی, شناخت شمشیر ماهی

همه چیز درباره شمشیر ماهی

 

آشنایی با شمشیر ماهی

شمشیر ماهی یکی از سریع ترین، قوی ترین شکارچیان اقیانوس است. این ماهی به سرعت رشد می کند و غذای آن با توجه به سایز و اندازه ی آن متغییر است. در ادامه با شمشیر ماهی آشنا می شوید.

شمشیر ماهی یکی از سریع ترین، قوی ترین شکارچیان اقیانوس و یک گونه مهم ماهیگیری در هر مکانی است که زندگی می کند. شمشیر ماهی با وزن حداقل 1400 پوند (650 کیلوگرم) و طول تقریباً 15 فوت (4.5 متر پوند)، یکی از بزرگترین گونه های ماهیان استخوانی است. این گونه نام خود را از زائده ای بلند و شمشیری مانند گرفته که از جلوی سرش رشد می کند. شمشیر ماهی ها از این شمشیر برای شگفت زده کردن طعمه خود استفاده می کنند و سر خود را به صورت پهلو به پهلو می زنند، طعمه بالقوه را بیهوش می کنند و راحت تر می توانند صید کنند. شمشیر ماهی اغلب با اره کوسه اشتباه گرفته می شود. 

 

ماهی شمشیر ماهی بزرگی از اقیانوس است که بیشتر از طریق تخت بلند آنها شبیه شمشیر شناخته می شود.

 

شمشیر ماهی کجا زندگی می کند؟

ماهی شمشیری در بیشتر اقیانوس های جهان زندگی می کند. آنها در اقیانوس هند ، آتلانتیک، اقیانوس آرام یافت می شوند. به نظر می رسد آنها آبهای گرم تر را ترجیح می دهند، اما در دماهای مختلف یافت می شوند. آنها معمولاً در زمستان به آبهای گرمتر و در تابستان به آبهای سردتر مهاجرت می کنند. آنها را می توان در اعماق مختلف اقیانوس نیز یافت، آن ها گاهی اوقات از سطح آب به سمت بیرون می پرند.

 

تخم ریزی شمشیر ماهی

در طول تخم ریزی، جفت نر و ماده تشکیل می شود، اما آنها از طریق لقاح خارجی (و نه داخلی) تولید مثل می کنند، جایی که ماده تخمک های خود را در ستون آب رها می کند در حالی که نر اسپرم خود را آزاد می کند. هنگامی که اسپرم تخمک را پیدا می کند، لقاح رخ می دهد. در هنگام تخم ریزی، یک ماده مجرد ممکن است چندین میلیون تخمک آزاد کند، و احتمال بارور شدن برخی از آنها و رشد حداقل یک لارو تخم گذاری شده برای رسیدن به بزرگسالی افزایش می یابد. اگرچه تقریباً همه ماهی ها خونسرد هستند، شمشیر ماهی دارای ساختار عروق خونی تخصصی است - مبدل ضد جریان نامیده می شود - که به آنها اجازه می دهد مغز و چشم خود را گرم کنند. این سازگاری با شکار سریع در آبهای سرد و عمیق، مزیت عمده ای را برای آنها فراهم می کند، زیرا به آنها اجازه می دهد سریعتر فکر کنند و وضوح بیشتری را ببینند.

 

درباره شمشیر ماهی, غذای شمشیر ماهی, اندازه ی شمشیر ماهی

اندازه ی شمشیر ماهی

 

چقدر بزرگ می شوند؟

شمشیر ماهی، ماهی بزرگی است. آنها به سرعت رشد می کنند، ماده ها کمی بزرگتر از نرها هستند. وزن بزرگترین شمشیر ماهی که تا به حال صید شده است 11182 پوند بوده است. اعتقاد بر این است که آنها ممکن است به طول 14 فوت و 1400 پوند رشد کنند. شمشیر ماهی ها علاوه بر ماهیچه بلند و اندازه بزرگ، دارای باله دم هلالی بزرگ (دمی)، باله پشتی بلند، دومی باله پشتی بسیار کوچکتر و باله سینه ای هستند. چشمان درشتی دارند و دندان ندارند. قسمت بالای بدن آنها نقره ای-خاکستری-آبی تا قهوه ای است و قسمت زیرین یا شکم آن کرم رنگ است.

 

آنها چه می خورند؟

شمشیر ماهیان گوشت خوار هستند و ماهی های دیگر اقیانوس مانند ماهی قرمز، ماهی خال مخالی، شاه ماهی، ماهی مرکب و اختاپوس را می خورند. آنها ممکن است ماهی های کوچکتر را به طور کامل بخورند، اما ماهی های بزرگتر را با خوردن اسلحه تیز خود به آن ها ، مورد حمله قرار می دهند و سپس آن ها را می خوردند. شمشیر ماهی باید روزانه غذا بخورد و از سرعت زیاد خود برای صید ماهی های دیگر استفاده کند. آنها می توانند با سرعت 50 مایل در ساعت شنا کنند. 

 

ماهیگیری برای شمشیر ماهی

شمشیر ماهی، ماهی محبوب بازی است زیرا شناگران بزرگ و قوی هستند، بنابراین ماهیگیران را به چالش می کشد. آنها همچنین غذای محبوبی هستند که در بسیاری از رستوران ها سرو می شود. به همین دلیل در برخی مناطق به ویژه در نزدیکی ساحل، ماهیگیری بیش از حد وجود داشته است. همچنین بیشتر شمشیر ماهی هایی که امروزه صید شده اند کوچکتر هستند، معمولاً 100 تا 200 پوند. این به احتمال زیاد به دلیل صید بیش از حد آن ها است. 

 

درباره ی شمشیر ماهی, اندازه ی شمشیر ماهی, محل زندگی شمشیر ماهی

شکار شمشیر ماهی

 

حقایقی جالب در مورد شمشیر ماهی

– آنها اندام های خاصی در کنار چشم خود دارند که مغز و چشم آنها را در آب سرد گرم نگه می دارد. این امر توانایی بینایی آنها را تا حد زیادی بهبود می بخشد. 

 

– آنها بیشتر شب غذا می خورند. 

– آنها شکارچیان کمی شامل انسان، کوسه بزرگ و نهنگ قاتل دارند.

– نام علمی آنها Xiphias gladius است. گلادیوس در لاتین به معنی شمشیر است. 

– آنها به طور کلی به صورت گروهی شنا نمی کنند. 

– همراه با مارلین، یکی از سریع ترین ماهیان اقیانوس است.

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------