طراحی حوض و نحوه نگهداری از ماهی هاداشتن یك حوض ماهی می‌تواند مكملی برای فضای بیرونی خانه شما باشد و خستگی روزانه را از تن شما به در كند، عنصری که در خانه های پدرانمان حضور داشت و امروزه از مد افتاده است. هیاهو و زندگی روزمره ممكن است انسان را خسته و كسل كند. اگر این وضع ادامه یابد می‌تواند استرس‌زا باشد. اكنون زمان آن رسیده كه فضایی سرزنده به خانه خود اضافه كنید و از خستگی و كسلی رها شوید. ایجاد یك حوض ماهی می‌تواند یكی از این راه‌ها باشد.

 

نگهداری ماهی,طراحی حوض های شیک


اگر برای چندین دقیقه به زیبایی و تنوع ماهی‌ها نگاه كنید خستگی و استرس روزانه از شما دور می‌شود. ساكنان خانه هم چنین می‌توانند از صدای زیبای آبی كه از حركت ماهی‌ها و دیگر وسایل تزئینی ایجاد می‌شود لذت ببرند.

نكاتی برای سالم نگه داشتن حوض ماهی:

 

نگهداری ماهی,طراحی حوض های شیک


· در كنار حوض ماهی گیاه بكارید. این كار علاوه بر زیبا كردن نمای حوض، یك فیلتر زیست محیطی ایجاد كرده و آمونیاك، نیترات، و نیترات سوخت و ساز ماهی را به خود جذب می‌كند. این كار هم‌چنین مانعی در برابر نور مستقیم خورشید ایجاد می‌كند.

 

نگهداری ماهی,طراحی حوض های شیک


· قرار دادن فیلتر در حوض ماهی. فیلتر را به گونه‌ای در حوض قرار دهید كه در چشم نباشد. این فیلترها از دو بخش تشكیل شده‌اند، بخش اول آب حوض اصلی را فیلتر كرده و بخش دوم فیلتری نهایی در برابر آب در ابتدا فیلترشده ایجاد می‌كند.

 

نگهداری ماهی,طراحی حوض های شیک


· در حوض یك پمپ قرار دهید. پمپ عنصری است كه با استفاده از عمل مكش كثیفی‌ها را از حوض دور می‌كند. فقط هنگامی كه آبی در حوض نیست پمپ را روشن نكنید. به طور كلی، پمپ‌ها دو سال بیش‌تر عمر نمی‌كنند. اگر پمپ شما خراب شد آن را تعویض كنید چراكه هزینه تعمیر آن با قیمت یك پمپ نو یكسان است.

 

نگهداری ماهی,طراحی حوض های شیک


· حوض را باید به طور متناوب تمیز كرد. زمان تمیز كردن حوض به اندازه آن، نوع و تعداد ماهی‌ها بستگی دارد. قبل از تمیز كردن حوض ابتدا باید آب آن طی یك یا دو روز خشك شود. البته می‌توان بدون خشك كردن آب حوض را تمیز كرد.

 

منبع : chidaneh.comچند دقیقه با دانستنی ها

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------