آشنایی با 12 نوع اردک



آشنایی با 12 نوع اردک, درباره 12 نوع اردک, انواع گونه های اردک

آشنایی با انواع گونه های اردک

 

معرفی 12 گونه اردک

اردک ها نمونه های از پرندگان هستند که گونه های متفاوتی دارند. شاید برایتان جالب باشد که با گونه های اردک ها آشنا شوید، پس در ادامه با ما همراه باشید.

آشنایی با 12 گونه اردک

هنگامی که می خواهید به پرندگان فکر کنید، حتما به اردک هم فکر می کنید. اردک ها گونه های مختلفی دارند، که تعداد کمی از آنها در واقع کلمه "اردک" را در نام خود دارند. در حالی که همه این اردک ها متعلق به خانواده پرندگان Anatidae هستند، خانواده اردک ها بسیار متنوع هستند به طوری که می توان گونه های خاصی از اردک را بر اساس ویژگی های مشترک آنها به دسته های کوچکتر گروه بندی کرد. با درک انواع مختلف گروه های اردک و گونه های مرتبط ، شناسایی اردک ها بسیار ساده تر می شود.

 

در اینجا 12 نوع اردک وجود دارد که هر پرورش دهنده اردک باید بداند.

 

1- اردک دوبلین (Dabbling)

"Dabblers" اردک هایی هستند که برای تغذیه به سمت بالا می روند و در جستجوی گیاهان و حشرات هستند و در آب های کم عمق دنبال ریشه ی گل ها می باشند. این اردک ها همچنین در طول سطح آب کم کم غذا می خورد و به راحتی در خشکی نیز تغذیه می شوند، اما به ندرت در زیر آب شیرجه می زنند. رایج ترین گونه اردک وحشی مالارد است، اما اردک پنتالین شمالی، اردک فیروزه ای آمریکایی و اردک های سبز مختلف نیز وحشی و خرابکار هستند.

 

انواع اردک را نام ببرید,انواع اردک ها,انواع گونه های اردک

تصاویر اردک دوبلین (Dabbling)

 

2- اردک غواصی

اردک های غواصی شناگران چابکی هستند که برای جستجوی غذا، از جمله ماهی، حشرات و گیاهان آبزی، در زیر سطح آب غواصی می کنند. این مرغابی ها ترجیح می دهند در آب بمانند و روی زمین برای آن ها ناخوشایند است و برای بلند شدن از سطح آب باید سرعت خود را افزایش دهند. گونه های اردک غواصی شامل اسکاپ، چشم های طلایی و اردک مو قرمز است.

 

درباره 12 نوع اردک, انواع گونه های اردک, انواع گونه های اردک به همراه تصویر

تصاویر اردک غواصی

 

3- اردک ایدر (Eider)

این نوع اردک های دریایی در زیستگاه های شمالی و قطب شمال یافت می شوند. ایدرها بخاطر سرسبزی و خواص عایق فوق العاده ای که از آنها در برابر سرمای شدید محافظت می کند شهرت زیادی دارند و در گذشته به دلیل پرهای زیاد آن ها شکار می شدند. خوشبختانه، اکنون آنها توسط محفاظت محیط زیست، به شدت محافظت می شوند. گونه های ایدر متفاوت است.

 

شناخت انواع اردک, گونه های متفاوت از اردک, تصاویری از گونه های متفاوت اردک

پادشاه ایدر نر

 

4- چشم طلایی

گونه های اردک چشم طلایی که به دلیل چشم های زرد درخشان نامگذاری شده اند، جزء اردک های غواصی هستند که با سرهای گرد و بزرگ خود و درخشندگی رنگین کمانی مشخص می شوند. آنها در سوراخ درختان لانه می کنند و پرهای تیز سیاه و سفید دارند. تنها دو گونه چشم طلایی وجود دارد، معمولی و چشم های طلایی بارو.

 

پرورش انواع اردک,اردک غواصی,تصاویر انواع اردک ها

چشم طلایی بارو

 

5- مرگانسر

بارزترین ویژگی های این اردک های کوچک، باریک، ساده و لاغر بودن آن هاست نوک آن ها باریک، دندانه دار و قلاب دار است. Mergansers تنها گونه ای از اردک ها هستند که به طور منظم مقدار زیادی ماهی و طعمه های مشابه آن می خورند و منقار آنها به گونه ای تخصصی است که آنها را شکارچیان مشتاق و وحشی می کند. گونه های این اردک ها شامل مرگانسر کلاه دار، معمولی و سینه قرمز است.

 

اردک غواصی,تصاویر انواع اردک ها,معرفی انواع اردک ها

اردک Merganser Hooded - نر

 

6- اردکی که در بالا (روی شاخه درخت) می نشیند. معروف به اردک نشسته

اردک های در حال نشستن دارای چنگال های برجسته ای بر روی پاهای توری خود هستند تا بتوانند به راحتی خود را برای نشستن نگه دارند. آنها را می توان به طور مرتب در درختان، در امتداد آبراههای جنگلی و مناطق دیگر با درختان مناسب برای لانه سازی مشاهده کرد. ممکن است دهها فوت بالاتر از سطح زمین لانه کنند. اردک های مسکویی، گوش صورتی، چوبی و نارنگی نمونه های آشنا و محبوب اردک های نشسته هستند.

 

آشنایی با انواع اردک و مرغابی,انواع مرغابی,انواع مرغابی چیست

اردک های نشسته

 

7- اردک اسکوتر

اسکوترها اردک های دریایی حجیم با پرهای تیره و نوک های متورم، رنگ روشن و طرح دار هستند، اگرچه رنگ بدن آنها نسبتاً ساده است.

 

این پرندگان را می توان در مناطق شمالی و در امتداد زیستگاه های دریایی یافت، به ویژه در مناطق صخره ای که ممکن است برای بسیاری از پرندگان نامطلوب به نظر برسد. شناخته شده ترین گونه ها شامل اسکوترهای سیاه، موج سوار، معمولی، بال سفید و مخملی است.

 

معرفی انواع اردک ها,ویژگی های انواع اردک,خصوصیات انواع اردک

تصاویر اردک اسکوتر

 

8- اردک دریایی

اردک دریایی پرندگان دریایی هستند که در زیستگاه های ساحلی یافت می شوند. با این حال، آنها می توانند در طول فصل لانه سازی و مهاجرت به محدوده داخلی بیشتری برسند، و مرتباً به اطراف مشاهده می کنند. این پرندگان حجیم دارای غدد خاصی هستند که به آنها کمک می کند آب شور را بدون کم شدن آب بدن شان تحمل کنند. گونه های اردک دریایی شامل اردک دم بلند، eiders ،scoters ،Goldeneyey و mergansers است.

 

شناخت انواع اردک, گونه های متفاوت از اردک, تصاویری از گونه های متفاوت اردک

تصاویر اردک دم بلند گونه ای از اردک دریایی

 

9- اردک رودی (Stifftail)

اردک Stifftail جزء اردک های غواصی هستند. دارای دم های سفت و تیز هستند که هنگام شنا از آنها به عنوان سکان چابک استفاده می شود. دم نیز ممکن است زاویه دار یا عمودی به عنوان نمایشی برای پرورش یا قلمرو، مخصوصاً بین نرهای رقیب، نگه داشته شود. این اردک ها اغلب نوک های رنگارنگ و بدنه جمع و جور دارند. گونه های Stifftail شامل اردک سرخ، اردک نقاب دار و اردک با صورت آبی است.

 

انواع گونه های اردک, انواع گونه های اردک به همراه تصویر, شناخت انواع اردک

تصاویر اردک رودی(Stifftail)

 

10- تیل (Teal)

تیل ها اردک هایی هستند که اغلب دارای پرهایی به رنگ روشن هستند، از جمله رنگ بندی فوق العاده اسپکولوم. این مرغابی ها ترجیح می دهند در امتداد سطح آب تغذیه کنند نه اینکه به سمت بالا بیایند، اما گاهی اوقات اوج می گیرند. تیل ها در بین شکارچیان پرندگان آبزی محبوب هستند و به عنوان پرنده های شکاری با دقت مدیریت می شوند. گونه ها شامل رنگ پودر دارچین، بال سبز، بال آبی و نقره ای است.

 

گونه های متفاوت از اردک, تصاویری از گونه های متفاوت اردک, پرورش انواع اردک

تصاویر گونه ای از اردک تیل (Teal)

 

11- سوت اردک

این اردک های گرمسیری برخلاف نسبت معمولی اردک دارای پاها و گردن های بلند هستند و ممکن است آنها را با غازهای کوچک اشتباه بگیرند. این پرندگان به دلیل سوت های سوزناک خود که در مسافت های طولانی شنیده می شود و اغلب با سایر پرندگان و حیوانات اشتباه گرفته می شوند، نامگذاری شده اند. گونه های سوت اردک شامل اردک های سوت شکم سیاه، پر سفید هستند.

 

انواع گونه های اردک به همراه تصویر, شناخت انواع اردک, گونه های متفاوت از اردک

تصاویر سوت اردک شکم سیاه

 

12 - اردک خانگی

اردک های خانگی یک گونه وحشی نیستند، در عوض از مزارع، باغ ها و باغ وحش ها فرار می کنند و اغلب به عنوان حیوانات خانگی نگهداری می شوند. این اردک ها اغلب در گله های مخلوط در حوضچه های شهری و حومه جمع می شوند. پرهای نامشخص آنها، طیف گسترده ای از اندازه ها و رنگ های خال دار، درجه بالایی از هیبریداسیون را با دیگر اردک های اهلی و وحشی نشان می دهد. متأسفانه، پرورش بیش از حد اغلب منجر به از بین بردن گله در مناطق شهری می شود.

 

آشنایی با 12 نوع اردک,انواع گونه های اردک,

تصاویر اردک تاجدار خانگی

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------