بورس، سرمایه ،صنعت ،اقتصاد,صرافیX

کاشت و پرورش گل گندمگل گندم, پرورش گل گندم, کاشت و پرورش گل گندم

کاشت و پرورش گل گندم

 

نحوه ی کاشت و پرورش گل گندم 

گل گندم، به عنوان دکمه های لیسانس شناخته می شود، یک گیاه گلدار یک یا چند ساله بومی اروپا و قاره آمریکا است. به طور معمول در ایالات متحده به صورت یکساله رشد می کند، اگرچه برخی از گونه های چند ساله را می توان در آب و هوای گرم کشت کرد. گیاهان گل گندم در اواخر بهار و اوایل تابستان گل های آبی مایل به اسطوخودوسی تولید می کنند که با ظاهر حاشیه ای و خار مانند آنها مشخص می شود.

گل های گندم یکساله بسیار مقاوم و رنگارنگ هستند. آنها در باغچه و حاشیه ها بسیار زیبا به نظر می رسند، به ویژه هنگامی که بخشی از نمایشگاه سالانه گل یا خانه روستایی یا بوستان و باغچه ها که از اواخر بهار و تابستان تا پاییز گل می دهد.

 

گل های گندم نیز معمولاً به عنوان "دکمه های لیسانس" شناخته می شوند - و بیش از دهها نام رایج دیگر دارند. آنها گل های عالی ایجاد می کنند و زنبورها و پروانه ها و دیگر حشرات گرده افشان و مفید را جذب می کنند.

 

اگرچه گل های آبی رایج ترین رنگ آن است اما رنگ های دیگر گل گندم شامل؛ انواع سفید، قرمز، صورتی و بنفش نیز موجود است.

 

نحوه پرورش و کاشت گل گندم

گل های گندم در موقعیت های آفتابی بهتر رشد می کنند و گل می دهند. آنها به خاک حاصلخیز غنی شده با مقدار زیادی مواد آلی احتیاج دارند، که رطوبت زیادی را در بهار و تابستان در خود نگه می دارد، خشک نمی شود و آب نمی گیرد.

 

انواع گل گندم

توپ سیاه سایه شکلاتی باشکوه، که تقریبا سیاه به نظر می رسد.

بذر گل گندم آبی ( گل درشت )، گلهای دوگانه آبی تیره

کلاسیک فوق العاده سایه های مختلف آبی، با لبه های سفید مات.

نگین جیبی گلهای بزرگ و گلهای دوگانه آبی تیره.

ترکیب پولکا (Polka Dot) گیاهان کوتاه تر با گلهایی در طیف وسیعی از رنگها - سفید، صورتی، آبی و قرمز.

 

نحوه ی کاشت و پرورش گل گندم, طرز کاشت و پرورش گل گندم, آشنایی با روش کاشت و پرورش گل گندم

طرز کاشت گل گندم

 

کاشت گل های گندم

از ماه مارس تا می در خارج از منزل بذر بکارید تا از ژوئن تا سپتامبر گل بدهند، یا در ماههای آگوست و سپتامبر بذر بکارید تا در سال بعد کمی زودتر گل بدهند.

 

بذرهای تپل را به صورت نازک در خاک مرطوب و زهکشی شده به صورت کم پشت، در جایی که می خواهید گیاهان در آن گل دهند، بکارید. در عمق 13 میلی متری (½in) بذرها را کمی با خاک بپوشانید. خاک را در زمان خشک شدن، آبیاری کنید.

 

وقتی نهال ها به اندازه کافی بزرگ شدند که بتوان آنها را حمل کرد، مراحل را تا فاصله 15-23 سانتیمتر (6-9 اینچ) کم پشت کنید.

 

نکاتی برای کاشت گل های گندم

شما می توانید گیاهان جوان را از مراکز گل و گیاهان برای کاشت در بهار خریداری کنید.

 

هنگام کاشتن، مقدار زیادی مواد آلی-مانند کمپوست یا کود کاشت، در منطقه کاشت حفاری کنید، مخصوصاً اگر خاک، خاک رس سنگین یا خاک شنی سبک با زهکشی خوب باشد. یک سوراخ با اندازه خوب به اندازه ای بزرگ حفر کنید که به راحتی بتواند ریشه را در خود جای دهد.

 

ریشه را در سوراخ کاشت قرار دهید و عمق کاشت را طوری تنظیم کنید که تاج برگها در سطح خاک قرار گیرد. مواد آلی بیشتری را با خاک حفاری شده مخلوط کرده و سوراخ کاشت را پر کنید. یک غذای گیاهی معمولاً گرانول را روی خاک اطراف گیاهان بمالید و به خوبی آب دهید.

 

نهال ها را به آرامی تا عمق ریشه های خود آبیاری کنید و هر زمان که خاک تا عمق 6 اینچی خشک شد دوباره آبیاری کنید. از آبیاری زیاد خودداری کنید زیرا ساقه گل ذرت ضعیف و فلاپی می شود. مگر اینکه شرایط گرم و خشک باشد ، آبیاری را هفتگی ادامه دهید.

 

ماهی یکبار گلهای گندم را تا زمان شکوفه دادن کود دهید. از کود متعادل، مانند 10-10-10، به میزان 1 فنجان در 25 فوت مربع فضای باغ استفاده کنید. کود را روی خاک اطراف گل های گندم و آب تا عمق 6 اینچ بپاشید.

 

گلهای مرده را از گیاهان گل گندم بیرون بکشید تا آنها را مجبور به ادامه شکوفایی کند. از قیچی تمیز برای برش ساقه در پایه آن استفاده کنید.

 

نحوه مراقبت از گل های گندم, مکان های مناسب برای کاشت گل گندم, کاشت گل های گندم

نحوه کاشت و پرورش گل گندم

 

مکان های کاشت و انواع باغ پیشنهاد شده است

باغچه و حاشیه ها، حیاط، گلدان، بوستان های شهر و باغ ها، خانه های روستایی و باغ های گل؛ مکان هایی مناسب برای کاشت گل های گندم می باشد.

 

نحوه مراقبت از گل های گندم

هر زمان که لازم است گیاهان را برای مرطوب نگه داشتن خاک یا کمپوست در فصل بهار و تابستان آبیاری کنید، زیرا این امر باعث طولانی شدن گلدهی می شود.

 

تا زمانی که گیاهان جوان و در حال رشد هستند هر گونه علف هرز را حذف کنید.

 

استفاده از غذای مایع متعادل گیاهی هر دو هفته در فصل رشد نیز باعث تشویق گل های بزرگتر و بهتر می شود.

 

گیاهان به طور منظم دوره گلدهی خود را تا پاییز ادامه می دهند.

 

بیماری و آفات گل گندم :

به طور دوره ای گل گندم را از نظر وجود شته ها - آفات کوچک سبز یا سفید که آب گیاه را می مکند، بررسی کنید. از یک اسپری قوی آب از شلنگ برای شستشو و سپس جدا کردن گل گندم استفاده کنید.

 

در زمان آب و هوای مرطوب، گیاه را از نظر زنگ زدگی و کپک پودری بررسی کنید. علائم زنگ به صورت تاول های کوچک نارنجی یا زرد روی هر قسمت سبز از گل گندم ظاهر می شود. کپک پودری به عنوان یک ماده سفید و تالک مانند، معمولاً در قسمت های آبدار گیاه ظاهر می شود. با آبیاری گل گندم در خاک و نه از بالای سر و اجازه گردش مناسب هوا از طریق فاصله مناسب، از این بیماری ها جلوگیری کنید. قسمت های آلوده گیاه را جدا کنید و آنها را دور بریزید. اسپری گل گندم را با یک اسپری صابون ضد قارچ آماده استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام قسمت های گیاه گندم با اسپری پوشانده شده و هر 10 روز یا مطابق با برچسب قارچ کش، این کار را تکرار کنید.

 

فصل (های) گلدهی بهار ، تابستان ، پاییز
فصل (های) شاخ و برگ بهار ، تابستان ، پاییز
نور خورشید آفتاب کامل
نوع خاک گچی ، خاک رس ، لومی ، شنی
pH خاک خنثی
رطوبت خاک مرطوب اما دارای زهکشی خوب
ارتفاع نهایی حداکثر 75 سانتی متر (30 اینچ)
گسترش نهایی حداکثر 30 سانتی متر (12 اینچ)
زمان رسیدن به ارتفاع نهایی 3-4 ماه

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------