معرفی انواع گرگ هاانواع گرگ,گرگ آلفا,گرگ خاکستری

آشنایی با انواع گرگ و معرفی آن ها

 

انواع گرگ ها و ویژگی های آن ها

گرگ ها حیوانات وحشی پستانداران گوشتخوار هستند که از خانواده ی سگ سانان می باشند. تنوع گرگ ها بسیار زیاد است که ما در ادامه این مطلب بیتوته به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم و شما را با ویژگی های آن ها آشنا می کنیم.

گرگ حیوانی گوشتخوار است که از بستگان سگ اهلی ( Canis lupus familiaris ) محسوب می شود. در حالی که این درست است، میزان ارتباط آنها پیچیده است و می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد تاریخچه ژنتیکی سگ ها مطالعه کنید. در حالی که ما می دانیم که انواع مختلفی از نژاد سگ وجود دارد، اما تعداد زیادی از نمونه های گرگ که متأسفانه بسیاری دیگر از آن ها وجود ندارند، آگاه نیستند.

 

گرگ ها بومی اوراسیا و آمریکای شمالی است و بیشترین پراکندگی جغرافیایی را در بین تمام اعضای خانواده سگ سانان دارد انواع گرگ در ایران، در تمام زیستگاه های آن اعم از جنگلی تا دشت های باز مناطقی بیابانی زندگی می کند.

 

در این مقاله لیستی گسترده از انواع مختلف گرگ ها و ویژگی های آنها را برای شما به ارمغان آورده ایم. این حیوانات در سرتاسر جهان پراکنده می شوند، اگر بالاترین مکان ها را در زنجیره غذایی به خود اختصاص دهند. آنها موجودات جذابی هستند.

 

ویژگی های گرگ

گرگ تقریباً 800000 سال است که روی زمین وجود داشته است. گرگ ها در اصل، در اکثر نقاط جهان از جمله قاره آمریکا، آسیا و اروپا توزیع شده اند. توسعه تمدن ها و تغییرات طبیعی در محیط، تصویر توزیع گرگ را تغییر داده است. این ممکن است شما را به این سوال سوق دهد که "الان گرگ ها کجا زندگی می کنند؟" گرگ ها در طبیعت عمدتاً در ایالات متحده آمریکا و بخش هایی از اروپا پراکنده می شوند. پراکنش اصلی گرگ ها در اروپا در روسیه و کشورهای اطراف است که هنوز گله های گرگ در آنها یافت می شود.

 

اگرچه گرگ ها شباهت های زیادی با برخی از نژادهای سگ خانگی دارند، اما تفاوت های مهمی نیز وجود دارد. بسته به نژاد گرگ، آنها به طور کلی از سگ ها بزرگتر هستند و وزن آنها بین 40 تا 80 کیلوگرم است. آنها یک ماهیچه بسیار قوی با فک قوی و دندان های بسیار تیز دارند که به آنها اجازه می دهد در محیط های اغلب چالش برانگیز شکار کنند و زنده بمانند.

 

برخی از نژادهای گرگ می توانند به سرعت 40 مایل در ساعت بدوند. آنها همچنین می توانند به ارتفاعات بپرند، چیزی که برای زیستگاه های اغلب کوهستانی که در آن زندگی می کنند ضروری است. حس بویایی آنها به شدت بسیار بالا است و چشمان آنها برای دیدن در محیط های کم نور مناسب است. این به دلیل یک غشای بازتابنده در پشت چشم آنها است که به عنوان tapetum lucidum شناخته می شود.

 

موهای گرگ متراکم، ضخیم و درشت است. برای محافظت از آنها در برابر شرایط نامساعد جوی، محافظت در برابر حمله و حتی کمک به استتار باید بادوام باشد. در حالی که اینها برخی از خصوصیات کلی گرگ ها هستند، در ادامه با نژادهای مختلف گرگ و اطلاعات خاص آنها می پردازیم.

 

چند نوع گرگ وجود دارد ؟

چندین گونه و زیرگونه گرگ در نقاط مختلف جهان پراکنده شده است، اما تعداد آنها چقدر است؟ در جنس Canis که گرگ ها به آن تعلق دارند، 16 گونه مختلف از جمله گرگ، سگ، شغال ( Canis mesomelas )، کایوت ( Canis simensis ) و غیره وجود دارد. در میان آنها گرگ خاکستری ( Canis lupus ) نیز به نوبه خود دارای 37 زیرگونه مختلف است. در این زیرگونه ها اختلافی بین گرگ خاکستری و سگ خانگی وجود دارد.

 

از آنجایی که همه گونه های ثبت شده تحت جنس Canis گرگ نیستند، هنوز باید بدانیم که چند نوع گرگ وجود دارد. بر اساس ثبت های رسمی، همانطور که در پایگاه داده مقایسه ای توکسیکوژنومیک (CTD) به اشتراک گذاشته شده است، موارد زیر تنها گونه های موجود گرگ هستند:

 

• Canis anthus

• Canis

• Canis lycaon

• سگ هیمالاینسیس

• لوپوس کانیس

• کنیس روفوس

 

زیرگونه های مختلفی در این گونه اصلی گرگ وجود دارد. در ادامه اطلاعات ارزشمندی در مورد انواع مختلف گرگ ها به اشتراک می گذاریم.

 

گرگ خاکستری (Canis lupus)

گرگ خاکستری گونه ای از سگ های گوشتخوار است که زیرگونه های بسیاری از آن منشأ می گیرند. در حال حاضر، این گونه عمدتاً در سراسر ایالات متحده آمریکا پراکنده است، جایی که یکی از بزرگترین شکارچیان وحشی طبیعی است. آنها همچنین به عنوان گرگ چوبی شناخته می شوند.

 

گرگ های خاکستری با زندگی در دسته ای مشخص می شوند که توسط سلسله مراتب اجتماعی خاصی اداره می شوند. به لطف این نوع سازمان، آنها می توانند با موفقیت بیشتری شکار کنند و با هم غذا بخورند. با این حال، این رفتار توانایی آنها را برای زندگی در زیستگاه های وسیع تری کاهش داده است. دلیل آن این است که این روش کارآمد شکار آنها را به خطری برای مزارع و دام تبدیل می کند. بیش از 20 گونه گرگ خاکستری در جهان وجود دارد.

 

انواع گرگ در ایران,گرگ ها,بزرگترین گرگ جهان

گرگ خاکستری (Canis lupus)

 

گرگ ایبری (Canis lupus signatus)

گرگ ایبری ( Canis lupus signatus ) زیرگونه ای از Canis lupus بومی شبه جزیره ایبری است. به دلیل موقعیت مکانی آن، اغلب به عنوان گرگ اسپانیایی نیز شناخته می شود. آنها دارای قاب کوچکتر از برخی گرگ های بزرگتر هستند، اما وزن آنها به طور متوسط ​​به حدود 50 کیلوگرم می رسد. آنها با موهای بسیار متمایز ظاهر می شوند که می تواند روی شکم به رنگ بلوطی یا بژ، مشکی به سمت پشت و با خطوط روشن تر از وسط تا دم باشد.

 

گرگ ایبریا یکی از رایج ترین انواع نژاد گرگ در اسپانیا است. رژیم غذایی گوشتخوار آنها از شکار گوسفند، خرگوش، گراز وحشی، خزندگان و برخی پرندگان تشکیل شده است. آنها ممکن است مقدار کمی از گیاهان را بخورند، اما فقط حدود 5٪. آنها یک گونه آسیب پذیر در نظر گرفته می شوند، اما شکار در اسپانیا کاملاً غیرقانونی نیست. به برخی مجوز شکار آن ها، به منظور حفاظت از دام، داده می شود، اگرچه خوشبختانه این مجوزها معمولاً صادر نمی شود.

 

انواع نژاد گرگ,انواع گرگ ها,بزرگترین گرگ

گرگ ایبری (Canis lupus signatus)

 

گرگ قطبی (Canus lupus arctos)

با رفتن به اقلیم های کمی سردتر، گرگ قطب شمال را پیدا می کنیم. این نمونه فقط در کانادا و گرینلند زندگی می کند. اندازه آن از سایر گرگ ها کوچکتر است و در اکثر موارد حدود 45 کیلوگرم وزن دارد. به عنوان راهی برای سازگاری با محیط سرد خود، گرگ قطبی دارای پوششی سفید تا زرد است که به آنها اجازه می دهد راحت تر با محیط اطراف خود ترکیب شوند. گرگ قطبی زیرگونه ای از گرگ خاکستری است.

 

این گونه معمولاً در صخره ها و غارها زندگی می کند و عمدتاً از حیوانات دیگر موجود در مناطق قطب شمال تغذیه می کند. اینها شامل گوزن، گاو و کاریبو و همچنین شکار فوک و کبک است.

 

گرگ خاکستری,انواع گرگ در ایران,گرگ ها

گرگ قطبی (Canus lupus arctos)

 

گرگ عربی (Canis lupus arabs)

نوع بعدی نژاد گرگ ما گرگ عربی است، زیرگونه دیگری از گرگ خاکستری که در شبه جزیره سینا و همچنین چندین کشور در خاورمیانه پراکنده شده است. این گرگ بیابانی است و حتی از گرگ قطب شمال کوچکتر است و حدود 20 کیلوگرم وزن دارد. عمدتا از مردار و پستانداران کوچکتر مانند خرگوش تغذیه می کند.

 

گرگ عربی که با اکثر گونه های دیگر گرگ متفاوت است، نه در گله زندگی می کند و نه زوزه می کشد. موهای آنها به رنگ قهوه ای با رنگ های شاه بلوطی و رنگ پریده تر است تا در زمین های شنی استتار شود.

 

گرگ آلفا,گرگ خاکستری,انواع گرگ در ایران

گرگ عرب (Canis lupus arabs)

 

گرگ سیاه

گرگ سیاه یک گونه متمایز نیست، اما یک نمونه ملانیستی از گرگ خاکستری است. این بدان معنی است که دارای یک تنوع ژنتیکی است که به این معنی است که پوشش آنها به جای خاکستری سیاه است. در غیر این صورت گرگ سیاه همان توزیع و رفتار گرگ خاکستری را دارد. شبیه روباه های نقره ای روباه های قرمز ملانیسیتی است.

 

اعتقاد بر این است که جهش ژنتیکی که منجر به مو سیاه آنها می شود از تلاقی با سگ های اهلی است. با این حال، در گذشته گرگ سیاهی وجود داشت که به نام گرگ فلوریدا ( Canis lupus floridanus ) شناخته می شد که متاسفانه در سال 1908 منقرض شد.

 

گرگ ها,بزرگترین گرگ جهان,بزرگترین نژاد گرگ

گرگ سیاه

 

گرگ اوراسیا (Canis lupus lupus)

گرگ اوراسیا گسترده ترین زیرگونه گرگ خاکستری موجود است. این نوع گرگ در بخش بزرگی از قاره اروپا زندگی می کند، اما در بخش هایی از آسیا مانند چین نیز به طور گسترده یافت می شود. در میان شکارچیان اروپایی، این یکی از بزرگترین نژاد گرگ ها است که وزن آن تا 70 کیلوگرم است. موهای آنها خاکستری است، با شکم کرم. گرگ اوراسیا به شکار خرگوش، آهو، گوزن، بز و گراز وحشی می پردازد.

 

بزرگترین نژاد گرگ,انواع نژاد گرگ,انواع گرگ ها

گرگ اوراسیا (Canis lupus lupus)

 

گرگ توندرا (Canis lupus albus)

از جمله گرگ هایی که در مناطق سردسیر زندگی می کنند، گرگ توندرا است. می توان آن را در تاندرای روسیه، به ویژه در منطقه سیبری که تا اسکاندیناوی می رسد، یافت. وزن آنها تا 50 کیلو گرم است و پوششی بلند، ضخیم و کرکی دارند که به آنها اجازه می دهد در هوای سرد یخبندان زنده بمانند.

 

گرگ تاندرا از گوزن شمالی، خرگوش و روباه قطبی تغذیه می کند. علاوه بر این، آنها یک گونه عشایری هستند که برای تعقیب حیوانات شکار و حفظ رژیم غذایی خود به دور سفر می کنند.

 

انواع گرگ,گرگ خاکستری,گرگ ها

گرگ توندرا (Canis lupus albus)

 

گرگ مکزیکی (Canis lupus baileyi)

گرگ مکزیکی زیرگونه ای از گرگ خاکستری است که ساکن آمریکای شمالی است. زندگی در بیابان ها و مناطق جنگلی معتدل را ترجیح می دهد. موهای آنها می تواند رنگ های مختلفی از جمله کرم، زرد و مشکی را به نمایش بگذارد.

 

گرگ مکزیکی از گاو، خرگوش، گوسفند و جوندگان تغذیه می کند. به دلیل حمله به گاو، گرگ مکزیکی تا نزدیک انقراض شکار شده است. برنامه هایی برای ادامه گونه ها ایجاد شده است. طبق آخرین سرشماری، تعداد گرگ های مکزیکی در اسارت دو برابر بیشتر از گرگ های وحشی است.

 

گرگ آلفا,انواع گرگ در ایران,بزرگترین گرگ جهان

گرگ مکزیکی (Canis lupus baileyi)

 

گرگ جزیره بافین (Canis lupus manningi)

گرگ جزیره بافین (Canis lupus manningi) یک زیرگونه نادر است که تنها در یک مکان در جزیره بافین در کانادا زندگی می کند. خز و موهای آن ها و اندازه آن ها شبیه به گرگ قطب شمال است. اطلاعات کمی در مورد این گونه وجود دارد، اما می دانیم که از روباه و خرگوش ها تغذیه می کند.

 

بزرگترین گرگ,انواع نژاد گرگ,بزرگترین گرگ جهان

گرگ جزیره بافین (Canis lupus manningi)

 

گرگ داخلی آلاسکا (Canis lupus pambasileus)

این نوع گرگ که با نام گرگ یوکان یا به ندرت گرگ سیاه آلاسکا شناخته می شود، به خاطر زیستگاهش نامگذاری شده است. یوکان شمالی ترین قلمرو کانادا است و بنابراین یکی از سردترین مناطق این کشور است. گرگ داخلی آلاسکا یکی از بزرگترین گرگ جهان است که می تواند تا 70 کیلوگرم وزن داشته باشد.

 

اگرچه گرگ یوکان به دلیل داشتن نمونه هایی با رنگ کاملاً سیاه شناخته شده است، اما گرگ یوکان می تواند سایه های مختلفی داشته باشد. این سایه ها شامل خاکستری، بژ و قهوه ای است.

 

انواع گرگ,گرگ آلفا,گرگ خاکستری

گرگ داخلی آلاسکا (Canis lupus pambasileus)

 

دینگو (Canis lupus dingo)

دینگو (Canis lupus dingo) یک افزودنی بحث برانگیز به لیست ما از انواع مختلف گرگ است. آنها قطعاً با هم مرتبط هستند، اما برخی آنها را نوعی سگ، برخی دیگر گرگ و برخی دیگر هنوز هم گونه ای متمایز از خود می دانند. ما آن را با هم گنجانده ایم تا جامع باشد.

 

دینگو نسبتاً کوچک است و حدود 32 کیلوگرم وزن دارد و عمدتاً در استرالیا و بخش هایی از آسیا یافت می شوند. آنها یک حیوان وحشی هستند، نگهداری آنها به عنوان حیوانات همراه در برخی از مناطق استرالیای غربی غیرقانونی است. با این حال، حیوانات وحشی را نمی توان همیشه رام کرد و مهم است که آنها در جوانی به خوبی اجتماعی شوند.

 

موهای دینگو دارای رنگ یکنواختی است که بین قهوه ای مایل به قرمز و زرد متفاوت است. موارد نادری از آلبینیسم در دینگوها وجود دارد.

 

انواع گرگ ها,بزرگترین نژاد گرگ,گرگ ها

گرگ دینگو (Canis lupus dingo)

 

گرگ جزیره ونکوور (Canis lupus crassodon)

Canis lupus crassodon بومی جزیره ونکوور کانادا است. مانند گرگ قطب شمال، موهای سفیدی دارد که به آن اجازه می دهد با محیط برفی خود ترکیب شود. اگرچه اطلاعات کمی در مورد این نوع گرگ در دسترس است، اما شناخته شده است که در گروه های بزرگ تا 35 رأس زندگی می کند و به ندرت به مناطق پر جمعیت انسان نزدیک می شود. شاید این یکی از دلایلی باشد که خوشبختانه مانند بسیاری از انواع گرگ های دیگر در لیست ما نگرانی جمعیتی ندارد.

 

انواع گرگ در ایران,گرگ ها,بزرگترین گرگ جهان

گرگ جزیره ونکوور (Canis lupus crassodon)

 

گرگ شمال غربی (Canis lupus occidentalis)

گرگ شمال غربی که به عنوان گرگ دره مکنزی یا گرگ چوبی آلاسکا نیز شناخته می شود، در سواحل اقیانوس های یخچال قطب شمال غرب آمریکای شمالی ساکن است. این یکی از بزرگترین گرگ های لیست ما از نظر اندازه است زیرا طول آن به 85 سانتی متر می رسد. وزن آنها اما به طور متوسط ​​در حدود 45 تا 50 کیلوگرم است.

 

موهای گرگ شمال غربی می تواند در رنگ های سیاه، خاکستری، شاه بلوطی یا سفید ظاهر شود. رژیم غذایی آن متنوع است و از گاو، خرگوش، ماهی، خزندگان، آهو و گوزن تغذیه می کند.

 

گرگ آلفا,گرگ خاکستری,انواع گرگ در ایران

گرگ شمال غربی (Canis lupus occidentalis)

 

گرگ سرخ (Canis rufus)

با حرکت از زیرگونه های گرگ خاکستری، Canis rufus را پیدا می کنیم که معمولاً به عنوان گرگ قرمز (سرخ) شناخته می شوند. این یکی از نادرترین نژادهای گرگ است که در مکزیک، کانادا و ایالات متحده یافت می شود. گرگ قرمز به دلایل مختلف عمدتاً در نتیجه دخالت انسان در خطر انقراض حیاتی قرار دارد. این شامل شکار منابع غذایی آن ها، وارد کردن گونه های رقیب به عادت و اثرات مخرب زیرساخت های انسانی (به عنوان مثال ساخت جاده) است.

 

گرگ قرمز کوچکتر است و حدود 35 کیلو وزن دارد و پوششی قرمز، خاکستری و کهربایی خالدار دارد. آنها از آهو، راکون و جوندگان تغذیه می کنند.

 

بزرگترین نژاد گرگ,انواع نژاد گرگ,انواع گرگ ها

گرگ قرمز (Canis rufus)

 

گرگ اتیوپیایی (Canis simensis)

گرگ اتیوپی که به عنوان گرگ حبشی یا شغال سیمین نیز شناخته می شود ، یک گونه در معرض تهدید است. ما آنها را در لیست انواع مختلف گرگ خود قرار می دهیم، اما باید روشن کنیم که این در واقع یک گرگ نیست. این یک شغال است، اما شباهت زیادی به پسر عموهای آنها دارد. آنها در کوه های اتیوپی زندگی می کنند و در ارتفاعات بالای 3000 متر زندگی می کنند.

 

گرگ اتیوپیایی یک شکارچی کوچک است که تنها حدود 10 تا 20 کیلوگرم وزن دارد. خز آنها قرمز مایل به قهوه ای روشن یا نارنجی با لکه های سفید زیر گردن و سیاه در دم است. آنها مانند گرگ ها در دسته ها زندگی می کنند و سلسله مراتب پیچیده ای دارند. تخریب زیستگاه و شکار برای حفاظت از دام ها به طور جدی جمعیت وحشی آنها را از بین می برد.

 

انواع گرگ,گرگ خاکستری,گرگ ها

گرگ اتیوپیایی (Canis simensis)

 

گرگ طلایی آفریقایی (Canis anthus)

گرگ طلایی آفریقایی (Canis anthus) گونه ای از گرگ است که در قاره آفریقا یافت می شود. این گرگ با آب و هوای نیمه بیابانی سازگار است، اما ترجیح می دهد در مناطقی با منابع آبی نزدیک زندگی کند. این گرگ به نام شغال مصری نیز شناخته می شود و تاریخ طبقه بندی پیچیده ای داشته است. مطالعات ژنومی نشان داده است که اکثریت آن گرگ خاکستری با برخی از دودمان گرگ اتیوپیایی است.

 

در مورد ویژگی های فیزیکی آن، اندازه آن از اکثر گرگ های دیگر کوچکتر است. وزن آنها حدود 15 کیلو و دارای خز تیره در پشت و دم است. پاها و شکم آنها معمولاً شنی رنگ است که ظاهر طلایی آنها را به آنها می دهد.

 

گرگ آلفا,انواع گرگ در ایران,بزرگترین گرگ جهان

گرگ طلایی آفریقایی (Canis anthus)

 

گرگ هندی (Canis indica)

گرگ هندی (Canis indica) بومی اسرائیل، عربستان سعودی، هند و پاکستان است. آنها ترجیح می دهند در مناطق نیمه بیابانی زندگی کنند. آنها ظاهر شیک تری نسبت به سایر گونه های گرگ دارند. آنها سبک و باریک هستند و تنها حدود 30 کیلوگرم وزن دارند. پوشش آنها قهوه ای رنگ است و به آنها اجازه می دهد با مناطق شنی و صخره ای زیستگاه بومی خود ترکیب شوند. گرگ هندی از گاو تغذیه می کند. از آنجایی که گاوها در هند حیوانات مقدسی هستند، این امر آنها را به ویژه مورد اهانت قرار می دهد و اساساً برای چندین قرن مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

 

گرگ ها,بزرگترین گرگ جهان,بزرگترین نژاد گرگ

گرگ هندی (Canis indica)

 

گرگ شرقی (Canis lycaon)

گرگ شرقی که به عنوان گرگ آلگونکوین نیز شناخته می شود، در جنوب شرقی ترین قسمت کانادا زندگی می کند. آنها خز بلندتری نسبت به برخی از گرگ ها دارند که بافتی سخت دارد و سراسر بدنشان سیاه و سفید است.

 

این گونه گرگ در مناطق جنگلی بومی خود کانادا زندگی می کند و در آنجا از مهره داران کوچکتر تغذیه می کند و به صورت دسته ای زندگی می کند. آنها نوع دیگری از گرگ ها هستند که به ویژه به دلیل جنگل زدایی در خطر انقراض هستند. تکه تکه شدن جمعیت ها باعث شده است که این نژاد در دسته های بسیار کوچکتر زندگی کند.

 

گرگ هیمالیا (Canis himalayensis)

گرگ هیمالیا (Canis himalayensis) بومی نپال و شمال هند است. آنها در جوامع کوچک زندگی می کنند و در حال حاضر تعداد کمی از نمونه های بالغ وجود دارد. جای تعجب نیست که نام آنها از هیمالیا گرفته شده است، آنها در مناطق کوهستانی زندگی می کنند، اما جمعیت آنها در طبیعت نسبتا ناشناخته است.

 

در مورد ظاهر آن، گرگ کوچک و لاغر است. خز آن سخت است و در سایه های شفاف شاه بلوطی، خاکستری و کرم است.

 

انواع گرگ,گرگ آلفا,گرگ خاکستری

گرگ هیمالیا (Canis himalayensis)

 

سگ اهلی (Canis lupus familiaris)

سگ خانگی (Canis lupus familiaris) یکی از رایج ترین حیوانات در جهان است. این به دلیل محبوبیت آنها به عنوان یک حیوان همراه است. ویژگی های فیزیکی آنها در بین نژادهای مختلف شناخته شده ی موجود متفاوت است، که تفاوت های زیادی در اندازه، رنگ و نوع پوشش، شخصیت، امید به زندگی و بسیاری دیگر دارند.

 

سگ خانگی یک زیرگونه متفاوت است. با توجه به جدیدترین نظریه ها، منشأ آنها نتیجه تلاقی بین دینگوها، بیسنجی ها و شغال ها است. با این حال، 14900 سال پیش دودمان سگ ها و گرگ ها از هم جدا شدند. این بدان معنی است که به جای اینکه سگ ها از نسل گرگ باشند، آنها یک اجداد مشترک دارند. از این جدایی، هر گونه به طور متفاوتی رشد کرد، اما این سگ بود که توانست اهلی شود.

 

حقایقی جالب از گرگ

در اینجا برخی از حقایق جالب گرگ وجود دارد که باید بدانید :

 

1) گرگ ها دونده های بسیار سریعی هستند

اگرچه به این زودی گرگی را پیدا نخواهید کرد که در ماراتن دونده باشد، اما آنها به طرز شگفت انگیزی دوندگان سریع هستند. در واقع، گرگ معمولی می تواند هنگام تعقیب طعمه با سرعت 38 مایل در ساعت (62 کیلومتر در ساعت) به سرعت بپرد.

 

2) گرگ ها می توانند تا 30 پوند گوشت را همزمان بخورند!

گرگ ها حریص هستند. بسته به زیرگونه، آنها اغلب می توانند تا 30 پوند (14 کیلوگرم) گوشت را در یک وعده بخورند. علاوه بر این، آنها معمولاً می توانند تا 2 هفته بدون غذا خوردن بدون هیچ گونه مشکل سلامتی در زمانی که غذا کمیاب است، ادامه بدهند.

 

3) چیزی به نام گرگ آلفا وجود ندارد

به طور سنتی، ما انسان ها فکر می کردیم که گرگ ها در دسته هایی سفر می کنند که توسط یک نر مسلط به اسم گرگ آلفا هدایت می شوند. محققان در ابتدا فکر می کردند که گرگ ها باید تا بالای دسته بجنگند، در این مرحله آنها نمایش را اجرا کردند.

 

با این حال، معلوم می شود که واقعاً اینطور نیست. تحقیقات جدید نشان می دهد که گرگ ها لزوماً برای نقش سگ برتر با یکدیگر رقابت نمی کنند. 

 

در عوض، آنها با جفت گیری و تولید توله ها، دسته های خود را تشکیل می دهند. بنابراین، دو والدین در دسته، هر دو رهبر دسته هستند، به جز در موارد نادری که بیش از یک حیوان مولد در دسته وجود دارد.

 

سوالات متداول درباره ی گرگ

در اینجا پاسخ های ما به برخی از رایج ترین سؤالات شما در مورد گرگ ها آمده است:

 

آیا یک دسته گرگ می تواند یک انسان را بکشد؟

از نظر تئوری، بله، یک گله گرگ می تواند یک انسان را بکشد یا به شدت آسیب برساند. اما، این اغلب اتفاق نمی افتد. در واقع، در حالی که حملات گرگ ممکن است رخ دهد، بسیار نادر است.

 

به طور کلی، گرگ ها برای انسان خطرناک نیستند و بیشتر آنها نمی خواهند با ما کاری داشته باشند. در حقیقت، اگر گرگ را در طبیعت ببینید، احتمالاً قبل از اینکه فرصتی برای گرفتن عکس داشته باشید، از شما فرار خواهد کرد.

 

گرگ ها از چه می ترسند؟

گرگ ها نیز مانند بسیاری از حیوانات وحشی از انسان می ترسند. از آنجایی که آنها غیر از برخی خرس ها هیچ شکارچی طبیعی ندارند، بیشتر گرگ ها از سایر حیات وحش نمی ترسند، اما قبل از اینکه ما انسان ها حتی به آنها نزدیک شویم، تمایل دارند فرار کنند. در واقع، بیشتر گرگ ها اگر به 500 یارد (450 متر) از آنها برسید سعی می کنند فرار کنند یا پنهان شوند.

 

آیا گرگ ها پارس می کنند؟

مانند سایر سگ ها، گرگ ها موجوداتی بسیار خوش صدا هستند. گرگ ها می توانند پارس کنند، اگر چه معمولاً از این به عنوان هشداری برای گرگ های دیگر استفاده می شود که خطر نزدیک است یا برای علامت دادن به پرخاشگری. علاوه بر پارس، گرگ ها نیز برای برقراری ارتباط غرغر می کنند، ناله می کنند و زوزه می کشند. 

 

آیا گرگ ها می توانند حیوان خانگی باشند؟

در حالی که سگ های خانگی برای حیوانات خانگی عالی هستند، گرگ ها حیوانات خانگی مناسبی نیستند. اگر چه شما داستان هایی در مورد افرادی خواهید شنید که گرگ ها را به عنوان حیوان خانگی داشته اند، این یک استثنا است، نه قاعده. گرگ ها به طور طبیعی به فضای باز، فعالیت و معاشرت با سایر گرگ ها نیاز دارند، بنابراین آنها به عنوان حیوان خانگی ایده آل نیستند.

 

علاوه بر این، گرگ ها اهلی نیستند، بنابراین اگر در اسارت نگهداری شوند می توانند برای انسان خطرناک باشند. بنابراین، در حالی که گرگ ها می توانند در پناهگاه ها زیر نظر متخصصان آموزش دیده زندگی کنند، آنها حیوانات خانگی ایده آلی نیستند.

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------