بزرگترین مار جهان + عکس بزرگترین مار جهان,بزرگترین مار دنیا

بزرگترین مار دنیا

 

بزرگترین مار دنیا

طولانی ترین مار پیتون مشبک که تاکنون ثبت شده است، در سال 1912 پیدا شد و در حدود 10 متر اندازه گیری شد - طول این مار بلندتر از زرافه است.

بزرگترین مار که تاکنون وجود داشته است ؟

مار ما قبل تاریخ به اندازه یک اتوبوس مدرسه بود.

حدود 60 میلیون سال پیش، تقریباً پس از نابودی دایناسورها، یکی از اقوام عظیم انقباضات بوآ امروز، که بیش از یک تن وزن و 42 فوت طول دارد، در جنگل های گرمسیری شسته شده در باران در شمال آمریکای جنوبی تمساح را شکار کرد.

 

تیتانوبوآ یک تیره منقرض شده از مارهای بسیار بزرگ است که در منطقه لا گوآژیرا در شمال شرقی کلمبیا زندگی می کردند. آنها می توانند تا 12.60 متر طول (42 فوت) رشد کرده و به وزن حدود 1133 کیلوگرم (2500 پوند) برسند.

 

فسیل های تیتانوبوآ در سازند سرجون، دهمین معدن بزرگ ذغال سنگ جهان در حوضه سزار-رانچریا در لا گوآژیرا، شمال کلمبیا کشف شد. قدمت آنها در حدود 58 تا 60 میلیون سال پیش است. این مار غول پیکر در دوران میانه تا اواخر پالئوسن زندگی می کرد، یک دوره 10 میلیون ساله بلافاصله پس از واقعه انقراض کرتاسه و پالئوژن.

 

تنها گونه شناخته شده تیتانوبوآ سر ژوننسیس است، بزرگترین مار کشف شده تاکنون، که جایگزین رکورددار قبلی، گیگانتو فیس شد.

 

پوروسوروس

اولین تیتانوبوآ در جنگل نئو استوایی سکونت داشتند. این اکوسیستم خود را با کروکودیل مورفا بزرگ و لاک پشت های بزرگ، که ممکن است غذای مارهای غول پیکر شده باشند، به جز پوروسوروس در ابعاد بزرگ، به عنوان مثال خیلی بزرگ است که از عهده تیتانوبوآ بر می آید.

 

برخلاف برخی از مارهای سمی معاصر، تیتانوبوآ از نشانه های رنگ روشن بهره ای نمی برد. مار غول پیکر با دزدکی حرکت کردن طعمه ی خود را شکار می کند. بیشتر خزندگان سایز بزرگ در زیستگاه تیتانوبوآ به رنگ جلبکی بوده و در مقابل مناظر قابل مشاهده نیستند که یافتن طعمه را آسان می کند.

 

آناکوندای سبز بزرگ ترین مار دنیا :

آناکوندای سبز آمریکای جنوبی، یکی از اعضای خانواده بوآ، بزرگترین مار در جهان است. پسر عموی آن، مار پیتون مشبک، می تواند طول کمی بیشتری داشته باشد، اما محکم بودن آناکوندا آن را تقریباً دو برابر سنگین تر می کند.

 

آناکونداهای سبز از بزرگترین مارهای جهان

 

آناکونداهای سبز می توانند به بیش از 29 فوت، وزن بیش از 550 پوند و قطر بیش از 12 اینچ برسند. ماده ها به طور قابل توجهی بزرگتر از مردان هستند. گونه های دیگر آناکوندا، همه از آمریکای جنوبی و همه کوچکتر از آناکوندای سبز، انواع زرد، لکه دار و بولیوی است.

 

در خشکی و در آب :

آناکونداها عمدتاً در جنگل های بارانی استوایی حوضه های آمازون و اورینوکو در باتلاق ها و جریان های کند حرکت می کنند. آنها در زمین دست و پا گیر هستند، اما در آب پنهان و با سرعت هستند. چشم ها و دهانه های بینی آنها بالای سرشان است و به آنها این امکان را می دهد که خیلی راحت مدت ها در آب پنهان شوند و منتظر طعمه باشند.

 

آناکونداهای سبز غیر سمی، منفرد و در آمریکای جنوبی و ترینیداد یافت می شوند. آنها بیشتر وقت خود را در آب می گذرانند، در جنگل های بارانی استوایی حوضه های آمازون و اورینوکو در باتلاق ها و جریان های کند و رودخانه ها حرکت می کنند.  به همین دلیل، سوراخ های بینی و چشم به جای پهلوها در بالای سر قرار گرفته اند، به طوری که مار می تواند نفس بکشد و طعمه ها و شکارچیان را در بالای آب ببیند در حالی که بدن بزرگ آن در آب غوطه ور و پنهان است.

 

عکس مار

 

رژیم و شکار آناکونداها بزرگ ترین مار جهان:

آنها با رژیم غذایی خوک های وحشی، گوزن، پرندگان، لاک پشت ها، کاپی بارا (بزرگترین جوندگان جهان)، دریانوردان و حتی جگوارها به بزرگترین سایز خود می رسند. آناکونداها منقبض کننده های غیرسمی هستند، بدن عضلانی خود را به دور طعمه اسیر پیچیده و فشار می دهند تا زمانی که حیوان دچار خفگی شود. فک های متصل به رباط های کششی به آنها امکان می دهد طعمه های خود را کامل، بدون توجه به اندازه، ببلعند و پس از یک وعده غذایی بزرگ می توانند هفته ها یا ماهها بدون غذا باقی بمانند.

 

تولید مثل آناکونداها:

آناکونداهای ماده تخم های خود را حفظ کرده و در هر بار تخم گذاری ده ها آناکوندای دیگر به دنیا می آورند. مارهای بچه هنگام تولد حدود 2 فوت طول دارند و تقریباً بلافاصله قادر به شنا و شکار هستند. عمر آنها در طبیعت حدود ده سال است.

 

آناکونداهای سبز سنگین ترین وزن در دنیای مارها دارند. اندازه آنها در گذشته اغراق شده است.

 

آناکونداهای سبز سنگین ترین مارهای جهان هستند. سنگین ترین آناکوندای ثبت شده تاکنون 227 کیلوگرم بوده است. این مار عظیم الجثه 8.43 متر طول، و قطر آن 1.11 متر بود.

 

در حالی که پیتون مشبک بلندتر است، اما باریک است. آناکونداها حجیم هستند. تخمین زده می شود که وزن یک آناکوندا به طول 5.2 متر تقریباً برابر با یک مار پیتون مشبک به طول 7.3 متر می باشد. 

 

عکس بزرگترین مار جهان

 

بزرگترین مار جهان چیست؟

مارها می توانند به اندازه های عظیم رشد کنند، اگرچه مدت هاست که در برخی گزارش ها اغراق شده است.

 

بزرگترین مارهای جهان به خانواده مارهای مار پیتون و بوآ تعلق دارند. اینکه کدام خانواده بیشترین تعداد را دارد، به این بستگی دارد که این خزندگان را از نظر وزن یا طول اندازه گیری می کنید.

 

در حالی که مارهای انسان خور به ندرت نادر هستند (هرچند که اتفاق افتاده است)، اما برخی از گونه های بسیار بزرگ در سیاره ما در حال انقراض هستند.

 

بزرگترین مار ایران

 

بلندترین مار جهان کدام است؟

مار پیتون مشبک ( Malaopython reticulatus ) طولانی ترین مار در جهان است که طول آن به طور منظم به بیش از 25/6 متر می رسد.

 

طولانی ترین مار پیتون مشبک که تاکنون ثبت شده است، در سال 1912 پیدا شد و در حدود 10 متر اندازه گیری شد - طول این مار بلندتر از زرافه است.

 

مار پیتون های مشبک در جنوب شرقی آسیا زندگی می کنند و گرچه به طور معمول در جنگل های بارانی، جنگل ها و علفزارها یافت می شوند، به نظر می رسد که ترجیح زیستگاه آنها به موقعیت آنها بستگی دارد. در میانمار، این مارهای غیر سمی فقط در جنگل های بکر یافت شده اند، در حالی که در سنگاپور، اندونزی و بورنئو مالزی نیز در فاضلاب ها یافت شده اند. 

 

مشهور است که پیتون های مشبک با بالا بردن بدن محکم خود به دور تنه ها و استفاده از نیروی عضلانی به سمت بالا، از درختان بالا می روند.

 

مار پیتون بلندترین مار جهان

 

طولانی ترین و سنگین ترین ماری که تاکنون در اسارت گرفته شده، یک مار پیتون مشبک ماده است که مدوسا نام دارد. این مار به 7.67 متر طول و 158.8 کیلوگرم رسید.

 

آناکونداهای سبز ( Eunectes murinus ) نیز مارهای استثنایی طولانی هستند. اما در گذشته نیز مورد اندازه گیری های اغراق آمیز قرار گرفته اند و گفته می شود مارهای بیش از 24 متر بینایی دارند. در حقیقت، آناکوندای سبز به ندرت از 6.25 متر عبور می کند.

 

آشنایی با بزرگترین مار جهان

 

طولانی ترین مار سمی

مار کبرا طولانی ترین مارهای سمی جهان است. این یکی در حالت ایستاده و دفاعی برجسته، طول خود را نشان می دهد.

شاه کبرا ( Ophiophagus hannah ) طولانی ترین مار سمی جهان است.

 

در سال 1937، یک شاه کبرا به طول 5.54 متر در ایالت نگری سمبیلان در شبه جزیره مالایا پیدا شد. دستگیر و نگهداری آنها در باغ وحش لندن بود، آن در نهایت به 5.71 متر رشد کرد.

 

قبل از آغاز جنگ جهانی دوم، برای جلوگیری از به خطر انداختن مردم در صورت بمباران باغ وحش و فرار مار آن را کشتند.

 

بلندترین مارهای سمی

 

بیش از پنج متر برای شاه کبرا غیر معمول است، اگرچه حتی طول متوسط ​​آنها 3.7-4.6 متر آنها را حیوانات بزرگی می کند.

 

این مارها زمانی که احساس دفاعی می کنند یا نیاز به دیدن بالای چمن های بلند یا بوته ها را دارند، طول خود را نشان می دهند.

 

آنها قسمت جلوی بدن خود را تا حدود یک متر از زمین بالا می آورند و حتی می تواند شکارها را در این حالت، تعقیب کند. آنها به عنوان یک تاکتیک اضافی ترسناک و هشدار دهنده، دنده های کنار گردن خود را صاف می کنند و به آنها شکل کلاسیک کبری می دهد.

 

مارهای سمی بزرگ

 

بزرگترین مار ایران :

کشف اتفاقی عظیم الجثه ترین مار ایران و شاید جهان در یک منطقه صعب العبور کوهستانی در داراب، توسط گروهی از کوهنواردان کشور که هوش از سرتان می پراند! به قدری این مار بزرگ و ترسناک است که کوهنوردان جرات نکردند به او نزدیک شوند و از فاصله دور با زوم دوربین موبایل این کلیپ را ضبط کرده اند!

 

تاکنون نظیر چنین مارهایی را فقط در شرق آسیا و آمریکای جنوبی دیده بودیم! کشف این مار در ایران قطعا خیلی از زیست شناسان را به شگفتی خواهد انداخت! عکس زیر به صورت فیلم بوده و به دلیل زوم زیاد بی کیفیت شده است.

 

عکس بزرگترین مار ایران

 

دوستی بزرگترین مار جهان با پسر

 

بزرگ ترین مار جهان

 

تصاویر بزرگ ترین مار دنیا

 

گردآوری : بخش علمی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------