آشنایی با تقویت کننده های طبیعی گیاهان 

چای برای تقویت خاک گلدان و باغچه

 

کمبود آهن می تواند منجر به علایم قابل توجهی در گیاه شود، مانند زمانی که برگ ها زرد می شوند.

خاک سالم، درست مانند افراد سالم، نیازمند ترکیب متعادل عناصر هستند. هر یک از این عناصر نقش کلیدی در فرآیندهای مختلف را دارند. برای مثال، آهن برای تولید کلروفیل عمل می کند و برای فوتو سنتز بسیار مهم است.

 

کمبود آهن می تواند منجر به علایم قابل توجهی در گیاه شود، مانند زمانی که برگ ها زرد می شوند. برای داشتن یک باغ خوب، خاک باید پرورش داده شود و درست مثل بدن انسان به تغذیه نیاز دارد.

 

تقویت خاک گلدان با پودر قهوه :

در حالی که شما هرگز نمی خواهید باقیمانده قهوه را بر روی خاک و یا گیاهان خود به خاطر اسیدیته آن بریزید، پودرهای قهوه اسیدی نیستند و برای بالا بردن سطح نیتروژن در خاک مهم می باشند، به همین دلیل است که بسیاری از باغبان ها چند سال است که از آن استفاده می کنند.

 

این پودر دارای مقدار زیادی نیتروژن است و می تواند به گیاهان شما کمک کند تا سریع تر رشد کنند، چه گوجه فرنگی و چه علف. آن ها همچنین حاوی پتاسیم و فسفر هستند، به این معنی که هر سه مواد لازم برای کود شیمیایی را ارائه می دهند.

 

نه تنها به تغذیه گیاهان شما کمک می کند، بلکه مواد غذایی مورد نیاز را تغذیه می کند، و میکرو ارگانیسم های سودمند را تشویق می کند به گونه ای که کرم های خاکی را به خاک شما جذب شوند.

 

چای برای تقویت خاک گلدان و باغچه :

چند روش وجود دارد که می توانید از چای برای بهبود سلامتی خاک خود استفاده کنید و چای کمپوست هوادهی شده یکی از آنهاست.

 

چای کمپوست که به طور فعال تغذیه می شود، یک منبع غنی از اکسیژن است که حاوی جمعیت زیادی از باکتری های هوازی مفید، نماتدها، قارچ ها و پروتوزوآ است که می توان از آن برای تولید سموم ومردیت استفاده کرد. پر از میکرو ارگانیسم هایی است که خاک را بارور و سالم می کنند، در واقع چیزی بهتر از این برای حشرات کوچک نیست.

 

در حالی که کمپوست در فروشگاه های بزرگ وجود دارد، اما به راحتی می توانید خودتان آن را در خانه درست کنید. شما باید کیسه های چای مورد استفاده خود را نگه دارید و مطمئن شوید که از کاغذ، ابریشم و یا موسلین ساخته شده باشند.

 

و گرنه هنوز می توانید از آن ها استفاده کنید، اما باید پوشش کیسه را بیرون بریزید و چای مرطوب را نگه دارید. نه تنها می توانید کیسه های چای را به عنوان کود در کمپوست زباله تولید کنید، بلکه می توانید چای برگ های شل و کیسه های چای را در اطراف گیاهان خود بریزید.

 

استفاده از کیسه های چای در کمپوست، ترکیبات غنی از نیتروژن را به کمپوست اضافه می کند و مواد غنی از کربن را متعادل می کند. نه تنها گیاهان شما را تغذیه می کند چون کیسه های چای تجزیه می شوند، بلکه به کاهش علف های هرز و همچنین به حفظ آب کمک می کند.

 

همچنین می توانید یک بطری اسپری کوچک را با چای تازه دم پر کنید (مطمئن شوید که هیچ شیر یا شکر اضافه نشده باشد) و از آن برای آبیاری گیاهچه ها استفاده کنید. گیاهان اسید تانیک را دوست دارند که آن ها را قوی تر و سالم تر می کند.

 

پوست موز برای تقویت خاک گلدان و باغچه

 

پوسته تخم مرغ مناسب برای تقویت خاک گلدان و باغچه:

شما می توانید از پوسته اش نیز استفاده کنید، چون آن ها غنی از کلسیم هستند. قرار دادن پوسته تخم مرغ خرد شده در خاک اطراف گیاهان گوجه فرنگی، می تواند به جلوگیری از پوسیدگی شکوفه ها کمک کند.

 

آن ها را در اطراف گیاهان بریزید تا کمک کنند که حشرات مزاحم را دور نگه دارید و آن ها را به کمپوست اضافه کنید، همان طور که مقدار آهک آن ها به کاهش اسیدیته کمک می کند.

 

آب جوشیده تخم مرغ آب پز

املاح معدنی سودا باعث رشد بهتر گیاهان می شود و بهتر است هفته ای یکبار به گیاه داده‌شود. آبی که تخم مرغ در آن پخته اید هم وقتی سرد‌شد برای نامین نیاز‌های تغذیه ای گیاه عالیست.

 

آسپیرین برای تقویت خاک گلدان و باغچه:

تحقیقات نشان داده است که وقتی آب حاوی آسپرین به صورت مستقیم در زمین پاشیده می شود، دانه کاشته شده 100 درصد رشد می کند. خاک هایی که آن را دریافت نکرده اند، موجب جوانه زنی لکه دار شده می شود. برای استفاده از آن، یک و نیم قرص آسپرین را به دو لیتر آب اضافه کنید.

 

آن را در یک بطری اسپری بریزید و سپس هر سه هفته روی گیاهان اسپری کنید. این کار به تقویت سیستم ایمنی گیاهان شما کمک می کند تا آن ها بتوانند با بیماری مبارزه کنند.

 

اسید سالیسیلیک چیزی است که به طور طبیعی در گیاهان و در مقادیر بسیار پایین رخ می دهد. همان ماده ای است که برای تولید آسپرین استفاده می شود، و به همین دلیل است که نه تنها به افزایش سیستم ایمنی کمک می کند، بلکه می تواند گل دادن را تحریک کند.

 

خشک کردن پوست موز

در ابتدا پوست موز را جدا و آن را قطعه قطعه کنید. برای خشک کردن پوست موز آن را در هوای آزاد یا درون فر بگذارید (اگر خیلی عجله دارید). در حالت طبیعی پوست موز را بر روی یک سینی به طور مرتب چیده و در مقابل آفتاب برای خشک شدن بگذارید.

 

شما در این مرحله به دنبال حذف شدن رطوبت داخل پوست موز هستید. بعد از چند روز می توانید پوست موزهای خشک شده را خرد و با خاک جدید گلدان مخلوط نمایید. در این صورت کود مناسبی برای رشد گیاه تهیه کرده اید.

 

پودر موز و پوست تخم مرغ

پودر موز خشک شده را با یک قاشق سوپخوری پوست تخم مرغ مخلوط کنید و در ادامه مقدار کمی نمک خوراکی به آن ها اضافه کنید. برای ترکیب کردن این مواد به شکل یک دست از آب مقطر بهره مند شوید. نمک اضافه شده باید کم باشد.

 

اسپری تهیه شده از پودر موز باید بر روی خاک اسپری شود. توجه داشته باشید که به منظور تهیه این کودهای طبیعی به هیچ عنوان از پوست موز فاسد و خراب برای تقویت خاک گلدان استفاده نکنید.

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023