حرکات پایه‌ای که به کاهش وزن کمک می‌کنندبرخی از حرکات ورزشی پایه‌ای برای کاهش وزن و افزایش آمادگی جسمانی بدن مفید هستند‎

 

برخی از حرکات ورزشی پایه‌ای برای کاهش وزن و افزایش آمادگی جسمانی بدن مفید هستند. این حرکات نیاز به تجهیزات خاصی ندارند و می‌توان حتی آنها را در خانه نیز انجام داد.

 

به نقل از Hindustan times، حرکات ورزشی زیر می‌توانند به کاهش وزن کمک کنند:

 

۱. برپی: 

حرکت برپی ورزشی قدرتی است که بر تمامی عضلات بدن کار می‌کند. حرکت برپی را می‌توان در همه جا انجام داد. با انجام حرکت برپی می توانید بر روی دست‌ها، سینه، عضلات چهار سر، باسن، همسترینگ و عضلات شکم کار کنید.

 

۲. حرکت اسکات پرشی: 

حرکت اسکات پرش بر روی عضلات پایین تنه کار و میانه تنه کار می‌کند. با انجام مرتب این حرکت می‌توان پاها، همسترینگ و عضلات چهار سر را پرورش داد.

 

۳. حرکت کوهنوردی: 

حرکت کوهنورد بر روی تمامی عضلات بدن کار می‌کند. حرکت پایه‌ای در این دست حرکت پلانک است که بر روی میان تنه و شکم کار می‌کند. این حرکت ضربان قلب را نیز افزایش می‌دهد. حرکت کوهنوردی بر روی عضلات پا، چهار سر، همسترینگ و باسن نیز کار می‌کند.

 

۴. توییست روسی: 

حرکت توییست روسی بهترین حرکت برای میانه تنه است. معمولا ورزشکاران پرورش اندام این حرکت را نادیده می‌گیرند. کسانی که می‌خواهند کمری باریک‌تر داشته باشند بهتر است. این حرکت را در برنامه خود داشته باشند.

 

حرکت توییست روسی علاوه بر شکم بر روی عضلات دیگری نیز کار می‌کند.

 

۵. شنای سوئدی: 

حرکت شنای سوئدی برای عضلات سینه و دست ها مناسب است.

 

۶. حرکت لانگز: 

این حرکت برای انجام دادن درخانه بسیار آسان است. لانگز بر روی عضلات پایین تنه کار می‌کند و استقامت نیز افزایش می‌دهد.

 

۷. پلانک: 

حرکت پلانک بهترین حرکت برای میان تنه و شکم است. این حرکت بر روی همسترینگ و باسن نیز کار می‌کند.

 

۸. حرکت پروانه: 

حرکت پروانه بر روی تمام عضلات بدن کار می‌کند. این حرکت جایگزین خوبی برای طناب زدن است. حرکت پروانه  ضربان قلب را نیز افزایش می‌دهد و کالری سوزی زیادی دارد. این حرکت اکسیژن را افزایش می‌دهند.

 

منبع: ایسنا

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------