با تمرینات HIIT در کمترین زمان بیشترین کالری را بسوزانیدHIITبه معنی تمرینات با شدت بالا در بازه های زمانی کوتاه می باشد‎

 

HIIT جدیدا بین ورزشکاران و مربیان بسیار جای خود را باز کرده است . بر اساس مطالعات رفتاری توسط دانشگاه طب ورزشی آمریکا HIIT  یکی از دو گرایش بسیار محبوب در زمینه فیتنس و تناسب اندام در سال 2014 بوده است . خوب اصلاً این نوع از تمرین چطور است ؟ چه ویژگی خاصی دارد ؟ در ادامه مطلب با ما هراه باشید ...

 

High-Intensity Interval Training  یا به اختصار HIITبه معنی تمرینات با شدت بالا در بازه های زمانی کوتاه می باشد . تکنیکی از تمرین که در آن شمارا به صورت همه جانبه وادار به تلاش صد در صدی و بسیار سریع می کند . همچنین دارای تمرینات انفجاری شدید در زمان های کوتاه با دوره های استراحت و فعالیت متناوب است . این نوع تمرین ضربان قلب شما را بالا می برد و چربی بیشتری در زمان کمتری نسبت به تکنیک های دیگر می سوزاند . تمرین با شدت بالا نیاز بدن شما به اکسیژن در طول تمرین را بالا می برد و کمبود اکسیژن ایجاد شده در بدن باعث می شود تا بدن اکسیژن بیشتری برای ریکاوری طلب کند .

 

اگر هنوز متقاعد نشده اید چند مورد از مزایای HIITرا برای شما بیان می کنیم :

 

مزایای ورزشهای HIIT چیست؟

تمرینات HIIT از نوع ورزشهای بی هوازی است (ورزشی که با کمترین میزان اکسیژن انجام می شود)، مثل زمانی که از کوه یا تپه با شیب بسیار زیاد بالا می روید و حسابی نفستان به شمارش می افتد.

 

تعداد کالری ای که در حین انجام این تمرینات می سوزانید با جلسات تمرینی دیگر قابل مقایسه نیست، زیرا بدنتان به فرصت بیشتری برای ریکاوری نیاز دارد.

 

انجام این تمرینات باعث می شود تا متابولیسم بدنتان بالاتر رفته و علاوه بر استقامت بیشتر، چربی سوزی بیشتری خواهید داشت.

 

بسیاری از افراد هنگام کاهش وزن نگران از دست رفتن عضلاتشان هستند. با انجام تمرینات HIIT کمترین میزان عضله سوزی را در حین کاهش وزن تجربه خواهید کرد.

 

یکی از ویژگی هایی که تمرینات HIIT را به طور کلی متمایز کرده است این است که باید از نهایت قدرت و سرعت خود در حین انجام تمرینات استفاده کنید و فقط بالا رفتن ضربان قلب اهمیت ندارد. تمرینات HIIT دارای محدودیت نیست و با توجه به نیاز ورزشی خود می توانید، مدت زمان استراحت یا شدت ورزش را تغییر دهید.

 

 تمرینات با شدت بالا‎

 

50 تا دراز نشست

به پشت دراز بکشید و زانو ها را خم کنید تا کف پاها روی زمین قرار گیرند . عضلات میانی بدن و شکم را سفت کنید و به آرامی بالا بیایید تا جایی که عمود به زمین باشید . سپس به آرامی به پایین برگردید . مجددا تکرار نمایید .

 

40 تا اسکات پرشی

باستید و پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید . دستها را در پهلوی خود نگه داشته ، زانو ها را خم کنید و به اندازه 45 درجه بنشینید . سپس با یک پرش کوچک باستید .

 

30 تا شنا

کف دست ها و نوک پاها را روی زمین قرار دهید . بدن را در حالتی صاف و بدوق قوس نگه دارید . دست ها کمی باز تر از عرض شانه . آرنج را به آرامی خم کنید و تا نزدیکی زمین پایین بیایید ، سپس به حالت اول برگردید .

 

20 تا لانگز پرشی

پاها را به جلو و عقب باز کنید و زانو ها را کمی خم کنید . با یک پرش کوچک موقعیت دو پارا با هم عوض کنید . دقت کنید زانوی جلویی از نوک انگشت شصت جلوتر نرود .

 

10 تا پشت بازو دیپ

برای این حرکت از پله یا یک چهارپایه می توانید استفاده کنید . چهار دست و پا به سمت سقف بنشینید و زانو ها را به اندازه 90 درجه خم کنید . به آرامی آرنج ها را خم کنید و به پایین بروید و به حالت اول بازگردید.

 

30 ثانیه بورپیس

به حالت شنا رفته و با جهش زانو ها را به سمت سینه جمع کرده ، سپس از همان حالت یک پرش کوچک به سمت بالا انجام دهید و دست ها را به بالا بکشید . به حالت اول بازگردید و مجدد تکرار نمایید .

 

گردآوری: بخش ورزشی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های ورزشی(ورزشکاران، درمان با ورزش، ورزش عمومی، زیبایی اندام و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------