چه چیزهایی باعث میشود لاغر نشوید؟دلیل لاغر نشدن,چرا لاغر نمی شوم,چرا هر چه ورزش می کنید لاغر نمی شوید

دلیل لاغر نشدن

 

وقتی که شما آغاز به گرفتن رژیم غذایی می کنید، وزن بیشتری را که باید از دست بدهید، کاهش وزن اولیه در طول چند هفته نخست کاهش می یابد.

زمانی که بدن شما از کالری محروم می شود، از کربوهیدرات ذخیره شده شناخته شده بعنوان گلیکوژن برای انرژی استفاده می کند این استفاده همینطور منجر به از دست دادن آب ذخیره شده می شود، به این معنی است که اکثر کاهش وزن اولیه شما از وزن آب بوده است. همان طور که رژیم غذایی خویش را ادامه می دهید، آغاز به کاهش وزن از بافت عضلانی و چربی می کنید و این منجر به کاهش متابولیسم شما می شود.

 

زمانی که سوخت و ساز بدن متوقف می شود به این معنی است که با کالری که استفاده می کنید، اعتدال برقرار می شود و شما باید رژیم بیشتری بگیرید تا به کاهش وزن ادامه دهید.

 

دلیل لاغر نشدن,چرا لاغر نمی شوم,چرا هر چه ورزش می کنید لاغر نمی شوید

چرا لاغر نمی شوم

 

دلیل لاغر نشدن تان چیست؟ 

 

خواب کافی ندارید

فاکتور نخست که میتواند در کاهش وزن موردنظر شما تداخل به وجود آورد ، نداشتن خواب کافی و خوب نخوابیدن است. با کنترل نکردن الگوهای خواب، هورمون گرسنگی تغيير می کند و تولید هورمون اشتها را افزایش می دهد و مغز خواستار آن می شود که بدن بطور پی در پی غذا مصرف کند.

 

توصیه می شود هر شب لااقل 8 ساعت بخوابید تا سوخت وساز بدن را تنظیم و بتوانید وظیفه های لازم در طول روز را انجام دهید در نتیجه زندگی با کیفیتی داشته باشید.

 

دلیل لاغر نشدن,چرا لاغر نمی شوم,چرا هر چه ورزش می کنید لاغر نمی شوید

چرا هر چه ورزش می کنید لاغر نمی شوید,لاغر نمی شوید

 

بدن شما لاغر نمیشود چون آب را به خود جذب می کند

کاهش وزن به ندرت یک فرآیند خطی است آنچه که ما تقریباً مدام در تحقیق و در عمل می بینیم این است که کاهش وزن در دوره های بدون تغيير اتفاق می افتد که به دنبال کاهش وزن ناگهانی هستند.

 

این دوره های بدون تغيير که در آن کاهش وزن شما متوقف می شود، چیزی برای نگرانی نیست ولی به چه دلیل این اتفاق می افتد؟ یکی از توضیح های بسیار قابل اطمینان این است:اساساً، پزشک دلایلی را توضیح می دهد که هنگامی که از کاهش چربی رخ می دهد، سلول های چربی که از تری گلیسیرید خالی میشوند ، بطور موقت با آب پر می شوند.

 

این، به این معنی است که در کوتاه مدت هیچ تغییری در دید و وزن از لحاظ کاهش وزن رخ نداده سپس، معمولاً یک شبه، بدن آب ذخیره شده را ازاد می کند و باعث کاهش چشم‌گیر وزن بدن می شود که عمدتاً سبب از بین رفتن چربی می شود که قبلا اتفاق افتاده است.

 

تصور می شود که احتباس آب در اثر افزایش کورتیزول همراه با هر نوع استرسور اتفاق می افتد.

 

به سادگی، عوامل استرس زا( مثلا رژیم غذایی ، ورزش شدید، استرس روانی و غیره) سبب افزایش ترشح کورتیزول در بدن می شود که به نوبه خود باعث ذخیره بیشتر آب می شود. بنابراین، اساساً، کاهش وزنتان متوقف می شود، چرا‌که آب در آن ها پنهان می شود.

 

اگر آب حفظ می کنید، چند چیز را ممکن است بخواهید که در نظر بگیرید:

 

کمتر ورزش کنید

اگر برنامه تمرینی شما شامل چیزی مثل 5 روز تمرین، 2 جلسه HIIT و 3 جلسه تمرین شدید قلبی در هفته است، ورزش زيادي انجام می دهید. بطور کلی، 2 تا 4 جلسه تمرین در هفته با حداقل ورزش قلب باید برای رسیدن به هدف های تناسب اندام تان مطلوب باشد.

 

روزهایی هستند که شما استفاده از کالری خود را برای نگهداری بالا می برید( در درجه اول از کربوهیدرات ها).

 

این کمک می کند بدن خویش را از بعضی استرسها دور کنید و زمان متوقف شدن وزن کوتاه تر و کم تر اتفاق بیفتتد.

 

دلیل لاغر نشدن,چرا لاغر نمی شوم,چرا هر چه ورزش می کنید لاغر نمی شوید

چرا لاغر نمی شوید

 

ترکیب رژیم غذایی را متوقف کنید

یک رژیم لاغری دوره ای است که طی چند هفته آنرا انجام می دهید. توجه داشته باشید که هنگامی که می گوییم رژیم خویش را متوقف کنید، به مفهوم این نیست که شما میتوانید در این دو هفته یک عالمه خوردنی را بخورید در عوض ، به این معنی است که شما میتوانید کالری مصرفی خویش را به حد طبیعی برگردانید، درصورتی که کالری ها را نمی شمارید، یک رژیم خيلي سبک داشته باشید.

 

ارام باشید، صبر کنید و به این روند اعتماد کنید ؛ چنانچه شما متقاعد شده اید که این کار را انجام دهید، باید کاری را انجام دهید، پس هیچ علتی برای اضطراب داشتن برای از دست دادن  وزن وجود ندارد. تنها ارام و صبور باشید بدن شما در پایان آب اضافی را از بین می برد.

 

سبک زندگی شما غلط است

سبک زندگی بی تحرک و عدم فعالیت بدنی میتواند سبب افزایش وزن یا حتی چاقی شود. بنابراین توصیه می شود هرروز یک نوع تحرک فیزیکی یا ورزشی را دست کم 30 دقیقه انجام دهید.

 

وعده صبحانه را حذف می کنید

افرادی که وعده صبحانه را به تصور کاهش وزن حذف می کنند در اشتباه کامل هستند. صبحانه نخوردن سبب میشود شما در طول روز بیشتر گرسنه شده و تمایلتان به خوردن غذاهای شیرین و چرب بیشتر شود در نتیجه چند برابر کالری صبحانه در طول روز کالری استفاده نمایید پس هرگز وعده صبحانه را حذف نکنید .پس یکی ديگر از پاسخ های مهم برای این سؤال که به چه دلیل لاغر نمیشوم این است که وعده صبحانه را حذف نموده اید .

 

غذا خوردن بلافاصله بعد از ورزش

چنانچه ورزش میکنید ولی دوباره میپرسید که چرا لاغر نمیشوم حتماً فورا بعداز ورزش غذا میخورید

 

عادت غلطی است که فورا پس از ورزش چنانچه گرسنه هستید غذا بخورید زیرا در این شرایط غذای بیشتری خواهید خورد و کالری بیشتری وارد بدنتان میشود تلاش کنید بعداز ورزش آب و نوشیدنی با کالری صفر بخورید.

 

دلیل لاغر نشدن,چرا لاغر نمی شوم,چرا هر چه ورزش می کنید لاغر نمی شوید

علت توقف کاهش وزن

 

تغذیه نادرست

بدن شما به سوخت احتیاج دارد. چنانچه مواد غذایی لازم را استفاده نکنید، ولی تمرین سنگین انجام دهید بدن شما دچار بحران می شود. مطمئن شوید که کالری دریافتی روزانه شما مناسب ورزشی است که می کنید.

 

میزان کالری سوزی

بعضی دستگاه هایی که ميزان کالری سوزی را اندازه می گیرند بیش از میزان واقعی کالی سوزانده شده را نشان می دهند؛ این مسأله سبب می شود که شخص با تصویر اینکه کالری زيادي سوزاند. کالری زیاد هم دریافت کند و شاهد کاهش وزن نباشد.

 

بیماری دارید

هستند افردی که به علت بیماری خاصی که دارند نمی توانند وزن کم کنند. گاهی مشکل تان را نمی توانید بدون کمک پزشک پیدا و رفع کنید.

 

چنانچه فکر می کنید هر کاری که در توان تان بوده و لازم بوده انجام داده اید ولی وزن کم نکرده اید، پس باید از یک حرفه ای کمک بگیرید.

 

استرس دارید

مطالعات نشان می دهد، زنانی که دچار استرس طولانی مدت هستند، سالانه چیزی حدود 6 کیلوگرم چاق تر می شوند. استرس سبب می شود که سطح هورمون کورتیزول در بدن بالا برود. این هورمون سطح هورمون سروتونین در بدن را کاهش داده و میل شما را به شیرینی بیشتر می کند. پس طبیعی است که هنگامی که رژیم دارید ولی نتوانسته اید استرس تان را کنترل کنید، روند کاهش وزن تان هم متوقف شود.

 

گردآوری: بخش ورزشی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------