بيوگرافي احسان حدادیبيوگرافي احسان حدادی,احسان حدادی,زندگي نامه احسان حدادی

 

بیوگرافی احسان حدادی + جدیدترین عکس های احسان حدادی

 

احسان حدادی (زادهٔ ۳۰ دی ۱۳۶۳در تهران) پرتاب‌گر دیسک ایرانی و رکورددار فعلی پرتاب دیسک ایران و آسیا با حد نصاب ۶۹٫۳۲ متر است.

اطلاعات شخصی احسان حدادی:

احسان حدادی

زادهٔ: ۲۰ ژانویهٔ ۱۹۸۵ ‏تهران
قد: ۱٫۹۳ متر (۶ فوت ۴ اینچ)
وزن: ۱۱۰ کیلوگرم (۲۴۰ پوند)
کشور:  ایران
ورزش:  دوومیدانی
رویداد(ها): پرتاب دیسک

 

بيوگرافي احسان حدادی:

احسان حدادی متولد سی‌ام دی ماه 1363 (بیستم ژانویه 1985) تهران است.
احسان حدادی ورزش را با رشته‌های مختلف در مدرسه شروع کرد تا این که در سال آخر دوره ابتدایی با معرفی معلم ورزش دبستانش فعالیت جدی خود را در رشته دو ومیدانی در تیم‌های منطقه‌ای آموزش و پرورش شروع کرد.


احسان حدادی پس از این رشته پرتاب دیسک را زیر نظر مربی‌ جدیدش تیمسار نوح‌نژاد آغاز کرد. در همین زمان یک مربی اکراینی به نام ایوان پالامارچوک که در رشته پرتاب وزنه فعالیت داشت، احسان حدادی را دید و به او پیشنهاد داد تا در پرتاب دیسک فعالیت خود را ادامه دهد.


بعد از 3 ماه تمرین با این مربی احسان حدادی توانست 5 متر رکورد ایران را در رشته پرتاب دیسک نوجوانان به‌مقدارسانتی 10/55 متر ترقی دهد.


احسان حدادی پس از آن که در رده جوانان شروع به فعالیت کرد، به اردوهای خارج از کشور (اوکراین) رفت و با دو ماه تمرین با پالامارچوک، دیسک دو کیلو گرمی رابمقدار سانتیمتر 66 متر و 55 سانتی‌متر پرتاب کرد و بار دیگر رکورد ایران را در رده جوانان 5 متر ارتقا داد.  


پس از این مربی احسان حدادی با ویکتور گوتر قرار دادبست. حدادی پس از شش 6 ماه تمرین با ویکتور در مسابقات جوانان آسیا شرکت کرد و مدال طلا را از آن خود کرد و درست 20 روز بعد از مسابقات آسیایی در مسابقات جوانان جهان بود که باز هم توانست خوشرنگ ترین مدال جوانان جهان را برای کشور به ارمغان آورد.


احسان حدادی پس از مسابقات جهانی جوانان توانست در کره جنوبی رکورد آسیا را 9 سانتیمتر ترقی دهد و رکورد دار آسیا شود.


در اوایل سال 2006 و به پایان رسیدن مدت قرارداد ویکتور گوتر این مربی از ایران رفت و احسان حدادی موفق نشد مربی هم‌سطحی دیگر جایگزین او کند.


در همین سال احسان حدادی با کمک تجربه های قبلی و تلاش و تمرینات جدی، در جام جهانی با رکورد 62 متر و 66 سانتی‌متر مدال نقره گرفت. حدادی بعد از آن در بازیهای آسیایی قطر مدال طلا گرفت.


پس از این موفقیت‌ها احسان حدادی برای یافتن مربی دلخواه به بلا روس سفر کرد و با کمک دوستانش در آنجا توانست با تجربه‌ترین و موفق‌ترین مربی دنیا را با خود به ایران آورد.


احسان حدادی می‌گوید پروفسور کیم بوخونسف یکی از بهترین مربیان دنیا است و به لطف خداوند این افتخار بزرگ به من داده شده که شاگرد ایشان باشم.


حدادی پس از سه ماه کار با بوخونسف توانست دو بار رکورد آسیا را با رکورد 88/67 در تهران و  95/67 در بلا روس ترقی دهد.


احسان حدادی در مسابقات جهانی سال 2007 اوزاکا به عنوان اولین ورزشکار ایرانی در تاریخ موفق شد به فینال رشته پرتاب دیسک راه‌پیدا کند و مقام هفتمی جهان را از آن خود کند .


احسان حدادی قهرمان و رکورددار پرتاپ دیسک آسیا و برنده مدال برنز قهرمانی جهان در سال 2011 ؛11 خرداد سال 1391 در ادامه لیگ الماس دو و میدانی در شهر رم،با پرتابی به میزان 66.73 به مقام اول دست یافت.


قهرمان و رکورددار آسیا، در مرحله مقدماتی پرتاب دیسک المپیک 2012 لندن با پرتابی به میزان 65 متر و 19 سانتی‌متر ورودی فینال مسابقات را به دست آورد.


احسان حدادی قهرمان و رکورددار پرتاب دیسک آسیا در فینال رقابت‌های المپیک لندن با پرتابی به میزان 68 متر و 18 سانتی متر پس از هارتینگ با پرتاب 68 متر و 28 سانتی متر به مدال نقره دست یافت.

 

احسان حدادی در سال 2014 در بازیهای آسیایی اینچئون ، با پرتابی به میزان 64 متر و 47 سانتی متر به مقام اول این مسابقات دست یافت و مدال طلا را از آن خود کرد.

 

حذف احسان حدادی از المپیک ریو 2016

احسان حدادی در مرحله مقدماتی پرتاب دیسک با رکورد ضعیف ۶۰ متر و ۱۵ سانت نتوانست راهی فینال شود. نایب قهرمان المپیک لندن از دور رقابت‌های المپیک ریو کنار رفت. احسان حدادی پس از حذف از مسابقات پرتاب دیسک المپکی ریو، اظهار داشت: در طول دوران حرفه‌ای‌ام دو یا سه بار نتیجه بدی گرفتم، یک بار المپیک پکن بود و حالا هم ریو که در هر دو بار هم مصدوم بودم. نتیجه‌ام خیلی بد بود و این اتفاق برای من خیلی سنگین تمام می‌شود.

 

 

 مدال های احسان حدادی:

بازی‌های المپیک
نقره بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ دو و میدانی در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ – پرتاب دیسک مردان
مسابقات جهانی دو و میدانی
برنز مسابقات جهانی دو و میدانی ۲۰۱۱ پرتاب دیسک
بازی‌های آسیایی
طلا بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ پرتاب دیسک
طلا بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ پرتاب دیسک
طلا بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ پرتاب دیسک
Asian Championships
طلا 2005 Incheon پرتاب دیسک
طلا 2007 Amman پرتاب دیسک
طلا 2009 Guangzhou پرتاب دیسک
طلا 2011 Kobe پرتاب دیسک
West Asian Games
طلا 2005 Doha پرتاب دیسک
جام قاره‌ای دو و میدانی
نقره 2006 Athens پرتاب دیسک
برنز 2010 Split پرتاب دیسک

 

 عكس هايي از احسان حدادي

بيوگرافي احسان حدادی,احسان حدادی,زندگي نامه احسان حدادی

تصاویر احسان حدادی

 

بيوگرافي احسان حدادی,احسان حدادی,زندگي نامه احسان حدادی

پدر و خواهر احسان حدادی

 

احسان حدادی,تصاویر احسان حدادی,عکس های احسان حدادی

پدر و مادر احسان حدادی

 

 

بيوگرافي احسان حدادی,احسان حدادی,زندگي نامه احسان حدادی

عکس های احسان حدادی

 

بيوگرافي احسان حدادی,احسان حدادی,زندگي نامه احسان حدادی

عکس احسان حدادی

 

بيوگرافي احسان حدادی,احسان حدادی,زندگي نامه احسان حدادی

جدیدترین تصاویر احسان حدادی

 

 

 

 

 گردآوری: بخش ورزشی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------