بارداريد و سفر در پيش داريد؟توصيه به خانم‌هاي باردار, دوران بارداری,

14 توصيه به خانم‌هاي باردار

1-خانم‌ها در هر دوره بارداري بايد لباس و کفش راحت بپوشند و خودشان را زياد خسته نکنند. ..

2-زودتر به فرودگاه يا ايستگاه قطار بروند که اگر اتفاقي افتاد يا در ترافيک ماندند، مجبور نباشند بدوند يا دچار استرس شوند.

3-تا مي‌توانيد از نگراني بي‌مورد بپرهيزيد. در ضمن اشعه‌ گيت‌هاي ورودي و خروجي هواپيما براي جنين ضرر ندارد، نگران نباشيد.

4-داروهاي خاص و آنچه بايد روزانه مصرف کنيد، همراه داشته باشيد.

5-نبايد چمدان و بار سنگين همراه ببريد يا حمل کنيد. هيچ دارويي بدون تجويز پزشک مصرف نکنيد و حواستان به رژيم غذايي و برنامه خوابتان باشد.

6-اغلب خانم‌ها در سفر مصرف آب را از ياد مي‌برند. آب و يخ بين‌راهي مصرف نکنيد و حتما بطري آب را هر جا مي‌رويد، همراهتان داشته باشيد.

7-براي پيشگيري از حالت تهوع اوايل بارداري، مقداري خشکبار و بيسکويت خشک همراه خود داشته باشد.

8-از خوردن گوشت‌هاي نيم‌پز و غذاهايي که ممکن است قبلا طي روز چند بار گرم شده باشند، خودداري کنيد و وعده‌‌اي سالم و کوچک در کيف دستي‌تان داشته باشيد.

9-ميوه و سبزي‌ها را حتما با آب لوله‌کشي بشوييد و بخوريد نه آب چشمه و آبشار. تا مي‌توانيد از خوردن ميوه خام که نمي‌شود پوستش را کند، بپرهيزيد.

10-نبايد از صبح تا شب پياده‌روي و گردش کنيد و بايد از هر موقعيتي براي استراحت و تجديدقوا استفاده کنيد حتي اگر در حد اين باشد که مدتي دراز بکشيد و پاها را جايي بالاتر از بدنتان قرار دهيد.

11-در طول سفر حتما يک بالشتک در گودي کمرتان قرار دهيد و بعد از يک ساعت نشستن در راهرو قطار يا هواپيما راه برويد يا از اتومبيل پياده شويد و انگشتان پايتان را باز و بسته کنيد.

12-اگر سفر هوايي‌تان طولاني‌ باشد، براي تنظيم خواب و تطبيق ساعت دچار مشکل مي‌شويد بنابراين تا جايي که مي‌توانيد به کشورهايي که بيشتر از 4 ساعت با ما اختلاف ساعت دارند، سفر نکنيد.

13-در اين سفرها يک کارت همراه داشته باشيد و روي آن سن خودتان، تاريخ آخرين عادت‌ماهيانه، تاريخ زايمان، نتايج بارداري‌هاي قبلي‌، موارد احتمالي ابتلا به بيماري در دوران بارداري، نتايج آزمايش‌ها و سونوگرافي‌ها، حتي گروه خوني و Rh را در آن ذکر کنيد، تا اگر خداي ناکرده مشکلي پيش آمد، نکته‌اي فراموش نشود. شما بيشتر از قبل به دستشويي‌رفتن نياز داريد بنابراين هر جايي که دستشويي پيدا کرديد، از آن استفاده‌ کنيد.

14-در سفر از هرگونه فعاليت تفريحي و ورزشي که باعث فشار به شکم و بدن مي‌شود يا ضربه‌هاي شديد که خطر سقط جنين دارد، مانند اسکي، اسب‌سواري، جت‌اسکي و غواصي بپرهيزيد. در پارک‌هاي تفريحي از سوارشدن به دستگاه‌هايي که سقوط يا توقف ناگهاني و شديد دارند، خودداري کنيد. حتي به سونا و جکوزي هم نرويد.

منبع:salamatiran.com

 

کالا ها و خدمات منتخب

  منتخب های زناشویی(دانستنیهای ازدواج، نامزدی، عقد، بارداری و زایمان، سالمندی، دانستنیهای جنسی و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------