بورس، سرمایه ،صنعت ،اقتصاد,صرافیX

چه زمانی برای تست بارداری مناسب است؟تست بارداری, تست حاملگی, تست بارداری خانگی

تست بارداری

 

همه چیز درباره تست بارداری

اغلب بانوان برای دانستن از باردار بودن خویش به دنبال روشهای مطمئنی هستند و می خواهند که هر چه سریعتر از بارداری خویش اطمینان حاصل کنند.در این بین چند شیوه برای انجام تست حاملگی وجود دارد که در زمان زمان مناسب میتوان از آن ها استفاده کرد.

در گذشته بسياری از بانوان بعد از گذشت چند ماه از بارداریشان می فهمیدند که باردارند ولی امروزه با در دست بودن امکانات زیاد و پیشرفت پزشکی خيلي سریع از حاملگی خود مطلع میشوند . آیا می دانید مطمئن ترین شیوه برای انجام تست بارداری چیست و با کدام شیوه میتوان سریعتر از باردار بودن خویش مطمئن گشت ؟

 

تست بارداری, تست حاملگی, تست بارداری خانگی

تست بارداری خانگی

 

تست بارداری چیست؟

تست های بارداری برای نشان دادن وجود هورمون" گنادوتروپین جفتی انسان"( hCG) در ادرار طراحی شده اند. این هورمون درست بعد از بارور شدن تخمك کاشته شده در رحم، توسط سلول های جفت در لایه های رحم ترشح می شود و هر دو تا سه روز دو برابر خواهد شد.

 

شما میتوانید تست بارداری را در خانه انجام دهید و یا به پزشک زنان مراجعه کنید. کیت های تشخیص بارداری خانگی در داروخانه ها به فروش می رسند. چنانچه در منزل تست بارداری انجام می دهید، تلاش کنید طبق دستورالعمل از آن استفاده کنید. هرچند، اگر شما به پزشک زنان مراجعه کنید، وی خون شما را ازمایش می کند. بدانید که ازمایش خون از ازمایش ادرار دقیقتر بوده و نتیجه را سریعتر نشان می دهد.

 

تست بارداری, تست حاملگی, تست بارداری خانگی

بهترین زمان برای تست بارداری

 

چند روز پس از لانه گزینی ازمایش بارداری مثبت میشود؟

بعضی بانوان از طريق دیدن علائمی مانند لکه بینی، درد لانه گزینی و ... میتوانند متوجه شوند که تقریباً چه زمانی رویان( جنین در مرحله های ابتدایی رشد) در درون رحم آن ها لانه گزینی نموده است و می پرسند چند روز بعد از لانه گزینی ازمایش بارداری مثبت میشود؟ درنظر داشته باشید که لانه گزینی 6 الی 7 روز پس از لقاح صورت می گیرد ، و تست خون در سریع ترین حالت 9 روز بعد از لقاح مثبت می شود و تست ادرار 14 روز بعد. بنابراین با یک محاسبه ساده میتوانید دریابید که چند روز پس از لانه گزینی میتوانید تست بارداری بدهید. (بیشتر بخوانید:جواب بی بی چک مثبت کاذب )

 

در آخر چنانچه میخواهید بدانید که تست بارداری پس از چند روز نشان میدهد ، با خواندن این مطلب اطلاعات کاملی را به دست آورده اید ولی بازهم به شما توصیه می کنیم که برای جلوگیری از دریافت پاسخ منفی کاذب یعنی هنگامی که شما باردار هستید و جواب تست منفی است زیرا هنوز سطح هورمون ذکر شده به اندازه قابل تشخیص نرسیده است، توصیه می شود تا یک هفته پس از موعد مقرر قاعدگی خویش صبر کنید.

 

تست خون بارداری چیست؟

نوع ديگر تست بارداری مقدار هورمون hCG در جریان خون را اندازه می گیرد. آزمایشات خون حساس تر از تست های ادرار هستند. بنابراین، میتوانند مقادیر بسیار کمتری از هورمون hCG را اندازه‌گیری کنند. آن ها می توانند بارداری را زودتر از تست های ادرار و معمولاً ۶ تا ۸ روز پس از تخمک گذاری تشخیص دهند. طبیعتاً آزمایشات خون کمی گران تر از خرید یک بی بی چک هستند و اغلب باید توسط پزشک درخواست شوند و برای آن لازم است که یک نمونه خون بدهید.

 

تست خون زمانی مفیدتر و لازم است که اگاهی سریعتر از بارداری تان برای انجام یک مورد پزشکی یا سفر خاص یا مواردی از این دست حیاتی است، به عنوان مثال چنانچه شما به یک رادیولوژی با اشعهٔ ایکس احتیاج دارید و مطمئن نیستید که باردارید یا تنها شک دارید! در غیر این صورت میتوانید با ارامش کامل منتظر بمانید تا پریودتان به تاخیر بیفتد تا نتیجهٔ واضحی از تست ادرار بارداری بگیرید.

 

برای دریافت اطلاعات هفته به هفتهٔ بارداری و روند رشد جنین، ایمیل خود را این جا وارد و ثبت نام کنید تا اطلاعات مادرشو برای شما شخصی شود.

 

تست بارداری, تست حاملگی, تست بارداری خانگی

تست بارداری چه موقع باید انجام شود

 

چند روز پس از لانه گزینی ازمایش بارداری مثبت میشود؟

بعضی بانوان از طریق دیدن علائمی مانند لکه بینی، درد لانه گزینی و ... میتوانند متوجه شوند که تقریباً چه زمانی رویان( جنین در مرحله های ابتدایی رشد) در درون رحم آن ها لانه گزینی نموده است و می پرسند چند روز پس از لانه گزینی ازمایش بارداری مثبت میشود؟ درنظر داشته باشید که لانه گزینی 6 الی 7 روز پس از لقاح صورت می گیرد ، و تست خون در سریع ترین وضعیت 9 روز پس از لقاح مثبت می شود و تست ادرار 14 روز بعد. بنابراین با یک محاسبه ساده میتوانید دریابید که چند روز پس از لانه گزینی میتوانید تست بارداری بدهید.

 

در آخر اگر میخواهید بدانید که تست حاملگی پس از چند روز نشان میدهد، با خواندن این مطلب اطلاعات کاملی را به دست آورده اید ولی بازهم به شما توصیه می کنیم که برای جلوگیری از دریافت پاسخ منفی کاذب یعنی هنگامی که شما باردار هستید و جواب تست منفی است زیرا هنوز سطح هورمون ذکر شده به مقدار قابل تشخیص نرسیده است، توصیه می شود تا یک هفته پس از موعد مقرر قاعدگی خویش صبر کنید.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

  منتخب های زناشویی(دانستنیهای ازدواج، نامزدی، عقد، بارداری و زایمان، سالمندی، دانستنیهای جنسی و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------