بعد از رابطه جنسی چه کارهایی برای بهبود سلامت انجام دهیمدر هر زمانی می توانید بهترین لذت ها را از رابطه جنسی ببرید

 

ممکن فراموش کنیم چه کارهایی بعد روابط جنسی الزامی است انجام دهیم. به عنوان مثال رفتن به دستشویی و بی لباس خوابیدن. این نکات را باید بخاطر بسپارید تا زندگی جنسی شما به سلامت و با تمام سرعت به جلو پیش برود.

 

کارهایی که بعد رابطه جنسی باید انجام دهید

چه بسا در 40 سالگی و پس از آن هنوز هم میتوانید بهترین لذت ها را از روابط جنسی ببرید. از آن گذشته در این سن با وجود تجربه ای که دارید کاملاً ميدانيد چه می خواهید و از تجربه آن خجالت نمی کشید. ولی چه بسا با وجود تجربه ای که داریم امکان دارد فراموش کنیم چه کارهایی بعد روابط جنسی لازم است انجام دهیم. به عنوان مثال رفتن به دستشویی و بی لباس خوابیدن. این نکات را باید بخاطر بسپارید تا زندگی جنسی شما به سلامت و با تمام سرعت به جلو پیش برود.

  

1 . بعد از رابطه جنسی دستشویی بروید

بعد از روابط جنسی باید به دستشویی رفته و ادرار کنید. نیازی به شتاب نیست و میتوانید بعد از اندکی استراحت به دستشویی رفته و باکتری اشرشیا کلای E. coli که امکان دارد موقع روابط مجاری ادراری شما را الوده نموده باشد را بشویید. با این کار از ابتلای خود به عفونت مجاری ادراری پيش‌گيري می کنید. التهاب مجاری ادراری تا زمانیکه درمان نشود سبب ایجاد درد موقع روابط خواهد شد.

 

2 . بعد از رابطه جنسی احساسات خود را ابراز کنید

بعد از پایان عشقبازي، زمانی را براي نشان دادن عکس‌العمل به احساساتی که از روابط جنسی داشته اید اختصاص دهید. روی جزئیات تمرکز کنید، به یاد بیاورید که حقیقتا چه چیزی احساسات شما را برانگیخته است. افکارتان را فورا با شریک خود در بین بگذارید. مهلت ندهید که احساساتتان از دست برود. با این حال درصورتی که حس خوبی از این نشست روابط خود نداشتید بهتر است احساسات ناخوش‌آیند خود را آزاد کنید و حرفی از آن به میان نیاورید و بجاي آن شریک خود را در اغوش بکشید. پژوهش های نشان داده که این عمل منجر به رابطه شادتری در آينده خواهد شد.

 

3 . پیگیری اختلال های غیر طبيعي

به طور رایج درد در حین روابط جنسی اتفاق می افتد. علل آن میتواند اسپاسم عضلانی، کمبود روانکاری، یبوست و یا چه بسا ضربه خوردن اتفاقی به تخمدان باشد. ولی تمامی دردها معمولی نیست بالاخص درصورتی که تکرار شود و مقطع زمانی طولانی مدت پس از روابط جنسی ادامه داشته باشد. در این صورت باید با پزشک خود مشورت کنید زیرا امکان دارد مشکلی اساسی داشته باشد مثل فیبروئید، کیست رحم یا تخمدان، آندومتریوز یا کج شدن دهانه رحم و یا چه بسا سرطان.

 

4 . موقع شست و شو از صابون استفاده نکنید

ولی به یاد داشته باشید که پس از روابط جنسی سطح آلت تناسلی خود را با ملایمت شست و شو دهید. اکثر باکتری ها از طريق دهان، انگشت یا روان کننده شریک جنسیتان منتقل میشود که میتواند منجر به عفونت مخمری یا باکتریایی شود که به آسودگی میتوانید با استفاده از لیف حمام و آب خالص آلت تناسلی خود را بشویید. ازمصرف صابون های معطّر که پوست ظریف و حساس این ناحیه را تحریک ميکند پرهیز نمایید. صرفا باید قسمت برونی آلت تناسلی خود را از جلو به عقب بشویید. بدنتان شیوه مخصوصی براي پاک سازی تمام قسمت های داخلی بدن واژن دارد که نباید در آن مداخله کنید.

 

درصورتی که درد پس از روابط جنسی ادامه داشته باشد باید با پزشک خود مشورت کنید

 

5 . پس از روابط جنسی آب ولرم بنوشید

روابط جنسی مثل دویدن، پیاده روی یا هر ورزش دیگری یک فعالیت بدنی به حساب می آید بدین ترتیب مهم است که پس از آن زمانی را به آبرسانی به بدن اختصاص دهید. در صورت کاهش یافتن آب بدنتان نه تنها دهان بلکه واژن هم خشک خواهد شد. درصورتی که میتوانید آب را کنارتان بگذارید . بهتر است از آشامیدن فورا آب سرد پرهیز نمایید و در صورت احتیاج آب عسل ولرم استفاده کنید.

  

6 . پس از روابط جنسی در وان استراحت کنید

دوش گرفتن بعد از رابطه جنسی فراموش نشود، حمام رفتن پس از روابط جنسی حس خوبی به شما ميدهد . نشستن در وان نه تنها حس خوبی به شما ميدهد بلکه ناحیه واژن را هم تمیز کرده و به پوستتان آبرسانی ميکند . میتوانید قدری روغن هم به آب اضافه کنید. روغن نارگیل فوق بکر یا روغن بچه که براي پوست های حساس باشد برترین مورد ها هستند. یک حمام گرم میتواند به تسکین اندام های ملتهب در اثر روابط جنسی کمک کند.

  

7 .  پس از روابط جنسی یک میان وعده غنی از پروبیوتیک استفاده کنید

روابط جنسی اکثر سبب گرسنگی ميشود . به هرحال قدری کالری در حین روابط سوزانده اید. خوردن بین وعده از غنی از پروبیوتیک مانند کامبوچا و کیمچی یا ماست میتواند باکتری های خوب واژن را جایگزین کند. همچنين احتمال مبتلا به عفونت مخمری یا باکتریایی واژن را کاهش دهد.

 

8 . پس از روابط جنسی بدون لباس بخوابید

هنگامی که به کارهایی که باید پس از روابط جنسی انجام دهید فکر میکنید، بدون لباس خوابیدن را فراموش نکنید. این کار احتمال مبتلا به عفونت مجاری ادراری یا عفونت های باکتریایی و مخمری را در شما کاهش ميدهد . درصورتی که خيلي خجالت می کشید میتوانید از یک زیرشلوای نخی که قابلیت عبور هوای مطلوب داشته باشد استفاده کنید.

 

چه کارهایی نباید پس از روابط جنسی انجام دهید

  

پس از رابطه جنسی از دستمال مرطوب استفاده نکنید

دستمال مرطوب پر از ماده های شیمیایی، خشبوکننده ها، گلیسرین و دیگر روغن هاست. این مواد می توانند سبب تحریک ناحیه واژن شما شوند. بالاخص پس از روابط جنسی که ناحیه آلت شما حساس تر شده است. استفاه از دستمال مرطوب میتواند سبب خشکی، خارش، حساسیت و التهاب ناحیه تناسلی شما شود.

 

با لباس خواب های شیک و زیبا که اختصاصی روابط جنسی هستند نخوابید

یکی از مهمترين مواردی که باید بخاطر داشته باشید این است که با لباس‌های شیک و جذاب که براي روابط جنسی استفاده میشوند به هیچ وجه نخوابید. اکثر این لباس ها از پارچه هایی ساخته شده اند که رطوبت را نگه می دارند. بالاخص لباس هایی که از الیاف مصنوعي و پلی استر ساخته شده اند. این الیاف اجازه عبور هوا از ناحیه واژن را نمی دهند که میتواند منجر به ایجاد عفونت مخمری شود. یا از لباس‌های نخی پس از روابط استفاده کنید یا اینکه بدون لباس بخوابید.

 

منبع: سیمرغ

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------