از دست دادن بکارت و اولین رابطه جنسی چه حسی دارد؟تغییرات بعد از باکرگی, اولین رابطه جنسی, تغییرات چهره بعد از باکرگی

تغییرات بعد از باکرگی

 

اولین رابطه جنسی و پاره شدن پرده بکارت 

برقراری نخستین رابطه جنسی مسئله ای است که اشخاص نظرها و دیدگاه‌های گوناگونی در مورد چگونگی و زمان آن دارند. بعضی نخستین رابطه زناشویی را تجربه‌ای هیجان انگیز می‌دانند و برای بعضی دیگر وحشتناک است.

برقراری اولین رابطه جنسی

چنانچه برای اولین بار می خواهید رابطه جنسی داشته باشید، انتخاب زمان مناسب برای داشتن رابطه و انتخاب نخستین شریک جنسی اهمیت زیادی دارد زیرا احساسی که از تجربه اولین رابطه جنسی خود به دست می‌آورید در روابط بعدی شما اثر خیلی زیادی خواهد گذاشت.

 

تغییرات بعد از باکرگی, اولین رابطه جنسی, تغییرات چهره بعد از باکرگی

اولین رابطه جنسی

 

اولین رابطه جنسی در شب عروسی

حال فکر کنید که دو طرف یک زوج قصد کنند که اولین رابطه جنسی خود را به شب عروسی بیاندازند. هر چند این کار از نظر فرهنگی امکان دارد بسیار مورد قبول باشد اما فکر کنید چه فشار روانی زیادی روی عروس و داماد وجود دارد که پس از یک روز به این طولانی و گاهی پس از استفاده از مشروبات الکلی رابطه جنسی برقرار کنند.

 

در بعضی جاها هنوز خانواده داماد حتی بيرون در انتظار می مانند تا پارچه به خون آغشته را بگیرند (مي‌دانيد كه برقراری رابطه جنسی حتما با خونريزي همراه نيست). ممکن است داماد اصلا نتواند دخول کامل داشته باشد و یا به علت هیجانات شدید دچار انزال زودرس و  ارگاسم شود.

 

از طرف دیگر امکان دارد عروس آمادگی‌های روانی و جسمانی لازم را برای برقراری این ارتباط نداشته باشد و یا رابطه اولیه همراه با درد یا انقباضات شدید باشد به صورتی که حتی دخول اولیه امکان پذیر نباشد. همین کار امکان دارد ادامه پیدا کند و بعضی زوج‌ها مدت‌ها پس از ازدواج نتوانند دخول واژینال داشته باشند. اين مشكلات به ویژه در جوامعی كه آموزش‌های جنسی درست وجود ندارد خیلی رایج است از جمله ايران، افغانستان، هند و تركيه.

 

  بیشتر بخوانید: انواع پرده بکارت+عکس  

 

مهمترین نکات در برقراری اولین رابطه جنسی

به این نکته حتما دقت کنید که چنانچه حس می‌کنید همسرتان آمادگی روانی ندارد و خسته از جشن ازدواج است، او را به انجام یک رابطه کامل و طولانی مجبور نکنید.

 

برای معاشقه زمان بگذارید

معاشقه و  پیش نوازی  شیوه خوبی برای آرام کردن ذهن، افزایش آگاهی بدن و لذت جنسی است. همینطور، سبب خیس شدن آلت جنسی زن و نعوذ بهتر در مرد می شود. پیش نوازی می تواند:

 

- بوسه و آغوش

- حرف زدن در مورد مسائل جنسی

- لمس بدن

-ماساژ دادن

- لمس آلت جنسی

و شیوه های دیگر باشد.

 

از لوبریکانت استفاده کنید

زمانی که برای اولین رابطه جنسی آماده می شوید، نگرانی و اضطراب می تواند سبب خشک شدن آلت تناسلی زن شود که نزدیکی را دردناک تر می کند. چنانچه رابطه جنسی شما قرار است به دخول پایان یابد، استفاده از لوبریکانت موثر است و کار را آسان تر و بدون درد می کند.

 

عمل دخول را به آرامی و همراه با معاشقه انجام دهید.

اگر درد شدید داشتید از ادامه نزدیکی پرهیز کنید

دو حالت (پوزیشن) برای اولین آمیزش کامل، مناسب‌تر است: 

1- زن در زیر و مرد روی زن و در بین پاهای زن قرار گیرد.

2- زن به صورت چهاردست و پا باشد و مرد روی زانوی خود عمل دخول را انجام دهد.

 

تغییرات بعد از باکرگی, اولین رابطه جنسی, تغییرات چهره بعد از باکرگی

تغییرات چهره بعد از باکرگی

 

زمانی که بکارتتان را از دست می دهید چه اتفاقی می افتد؟

معمولا دختران تا رسیدن به سن 17 سالگی رابطه جنسی را تجربه نمی کنند.  بسیاری از آن ها با وجودی که در این سن ازدواج می کنند اما چون هیچ اطلاعی درباره زمانی که بکارتشان را از دست بدهند ندارند از داشتن رابطه پرهیز می کنند.

 

مهم ترین نکته برای زنان این است که بدانند تنها وقتی بکارتشان را از دست میدهند که پرده نازکی hymen که درون واژن وجود دارد در طول رابطه نزدیکی از بین برود یا به اصطلاح پاره شود.

 

در زمان اولین رابطه جنسی پرده بکارت کشیده شده باز می شود و حتی امکان دارد سبب به وجود آوردن دردی مختصر و کمی خونریزی شود. 

 

بعضی زنان باید با انگشت بکارت خود را به صورت کامل بردارند. پرده بکارت هنگامی که پاره شود دیگر به هیچ عنوان رشد نخواهد کرد یا دوباره به هم جوش نخواهد خورد و بازسازی نمی شود. در بعضی موارد پرده شما در هنگام رابطه جنسی پاره نمی شود مگر این که دخول عمقی انجام شود.

 

از طرف دیگر زنان اغلب متوجه درد رابطه دخولی نمی شوند مگر این که میزان روان کننده ترشح شده در واژن کم باشد. چنانچه هنگام رابطه جنسی درد دارید بهتر است با پزشکتان مشورت کنید تا علت مشکلتان را پیدا کند.

 

نکته مهمی که حتما باید در نظر داشته باشید این است که حتی با وجود بکارت بدون رابطه دخولی، یا در نخستین رابطه و هنگام از بین رفتن بکارت احتمال بارداری وجود دارد. مایع منی یا مایعی که پیش از انزال از بدن مردان خارج می شود چنانچه در روی واژن یا داخل واژن بریزد امکان دارد باعث بارداری شود. بنابراین بهتر است برای جلوگیری از بارداری ناخواسته و همینطور عفونت از قرص های هورمونی یا کاندوم استفاده کنید. 

 

احساس درد زنان در اولین رابطه جنسی

پرده بکارت عضله‌ای ماهیچه‌ای است که نسبت به عضلات دیگر از رشته‌های عصبی بسیار کمی بهره مند می‌باشد. در حقیقت به دلیل کشش و باز شدن دیواره واژن و به وجود آمدن زخمی سطحی در داخل آن درد را حس می‌کنید. در اولین رابطه چنانچه آرامش روحی و جسمی داشته باشید، پاره شدن پرده بکارت با درد مختصر و خونریزی کمی همراه خواهد بود. خونریزی بعد از پارگی پرده بکارت اغلب کم است که البته در هر خانمی با توجه به جثه و سن فرق می کند.

 

بعضی زنان هم متوجه درد نمی‌شوند مگر در صورتی که ترشحات واژن کم باشد. استرس زیاد و عدم ترشحات کافی در واژن، باعث خشکی آن می‌شود از دلایل درد بیشتر در زمان اولین رابطه جنسی است. هر چقدر معاشقه بیشتری داشته باشید لغزندگی واژن بیشتر و در نتیجه رابطه بهتر خواهد بود. چنانچه هم در هنگام روابط جنسی بعدی خود حس درد داشتید بهتر است به متخصص مراجعه کنید و دلیل آن را بیابید.

 

چنانچه خانمی در هنگام نزدیکی، درد زیادی در بخش لگن و شکم داشت باید به متخصص مراجعه کند و چنانچه مردی در زمان رابطه جنسی دچار درد مقاربتی شد به عللی مانند اختلال در بافت روی آلت مردانه، بیمارهای مقاربتی و… مربوط است که باید به متخصص اورولوژیست رجوع کنید. همینطور زنان و مردانی که در هنگام نزدیکی به دلایل هیجانی یا عاطفی دچار درد می‌شوند باید با مراجعه به روانشناس، مشاور یا سکس تراپیست این مشکل را درمان کنند.

 

تغییرات بعد از باکرگی, اولین رابطه جنسی, تغییرات چهره بعد از باکرگی

از دست دادن بکارت

 

راهکارهایی برای کمتر شدن درد زنان در اولین آمیزش جنسی 

- بعضی زنان از پاره شدن پرده بکارت خود ترس و استرس دارند تا آنجا که رابطه زناشویی‌شان را همیشه به تاخیر می‌اندازند. باید بدانید که کمی احساس درد امری طبیعی است و چنانچه زمان کافی صرف پیش نوازی کنید و ترشحات واژن کافی باشد و همینطور عمل دخول به آرامی و با صبر و حوصله به وسیله مردان انجام شود، در هنگام دخول درد کمتری حس می‌کنید.

 

- آرامش خود را حفظ کنید و بر استرس‌تان غلبه کنید. احساس ترس سبب منقبض شدن ماهیچه‌ها و کافی نبودن میزان ترشح روان کننده در واژن شده و در نتیجه احساس درد بیشتری در موقع نزدیکی خواهید داشت و عمل دخول برایتان دردناک می‌شود.

 

- بعضی وقتها با 1 یا 2 مرتبه سکس امکان دارد پرده بکارت پاره نشود و با هر بار نزدیکی قسمتی از آن پاره می‌شود و قدری هم خونریزی دارد که جای نگرانی نیست. دقت کنید که خونریزی و درد نداشتن در بعضی از زنان غیرطبیعی نیست و این مسئله به معنای باکره نبودن آن‌ها نمی‌باشد.

 

- بهتر است برای کاهش درد، ژل لوبریکانت را تهیه کنید. برخی خانمها به دلیل ترس و استرس، ترشحات واژنی کمی دارند که این مسئله باعث حس درد زیادی در نزدیکی می‌شود. بنابراین استفاده از این ژل می‌تواند به عمل دخول و نزدیکی شما کمک بسیاری کند. درضمن مانع پاره شدن کاندوم هم می‌شود.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------