6 دلیل که آقایان از رابطه جنسی امتناع می کنندرابطه جنسی,امتناع مردها از رابطه جنسی

 

6 دلیل که آقایان از رابطه جنسی امتناع می کنند  
آیا مردتان درخواست شما را در رختخواب رد می کند؟ نگران نباشید، بخاطر شما نیست. در این جا 6 علت که امکان دارد مردتان نخواهد روابط جنسی داشته باشد را مطرح میکنیم.

به چه دلیل مردتان از روابط جنسی سرپیچی می کند؟


درصورتی که مردتان تلاش شما را براي برقراری رابطه جنسی پس ميزند ، احیانا توجیه خوبی هم براي عدم علاقه اش موجود است . احیانا بدین دلیل است که نمی داند با حس اش در مورد شما باید چه کار کند.

در اینجا چند علت رایج که مردان به روابط جنسی" نه" ميگويند را بیان می کنیم و می گوییم که چطور میتوانید این وضعیت آن ها را برگردانید تا به روابط جنسی" آری" بگویند.


1- از بیماری افسردگی رنج می برد.
به گفته دیوید مکنزی درمانگر روابط جنسی، بیماری افسردگی شدید یکی از عوامل رایج ناتوانی جنسی در آقایان است. مردان در تمام سنین، چه بسا در نوجوانی، امکان دارد موقع دست و پنجه نرم کردن با این اختلال روحی، کاهش توانایی جنسی را داشته باشند.


کاری که باید انجام دهید، به یاد داشته باشید که بیماری افسردگی شدید یک بیماري جسمی است نه یک ضعف شخصیتی.

 

منبع های اينترنتي زیاد و قابل دسترسی موجود است که که به شما و مردتان کمک ميکند تا درک بهتری از بیماری افسردگی داشته باشید و بدانید که چطور افسردگی در روابط تان اثر می گذارد. کلید این مرحله صبر است، مخصوصا در زمان درمان، برای این که که داروهای ضد افسردگی بسیار موثرند ولی سبب کاهش میل جنسی میشوند . درصورتی که مردتان متوجه شده باشد که درمانش شدیدا در میل جنسی اش تأثير منفی گذاشته و تداخل ایجاد ميکند احتمالا مایل باشد که با پزشک صحبت کند. (بیشتر بخوانید: راههای تقویت قوای جنسی)

 

2- ميزان هورمون تستوسترون مردتان پائین است.
به گفته مکنزی زمانی که آقایان سن 40سالگی را رد ميکنند ، از ميزان هورمون تستوسترون بدن شان کم ميشود . درصورتی که این کاهش هورمونی به دفعات رخ دهد آرام آرام از ميزان این هورمون کم شده و این مرد قدرت لازم براي انجام عمل جنسی را از دست ميدهد .

گاهی وقت ها در بدن آقایان افت ميزان این هورمون خيلي سریع رخ ميدهد . این حالت را اندروپاز می نامند و با علایمی مانند از دست دادن انرژی، افسردگی و ناتوانی جنسی همراه است.

کاری که باید انجام دهید، کم شدن ميزان هورمون تستوسترون، یک شرایط خاص جسمی است و به وسیله دکتر قابل معالجه است. درصورتی که به شرایط همسرتان مشکوک شدید که در حال تجربه کردن حالت اندروپاز و افت هورمون تستوسترون است و علایم مشابه را دارد، به وی پیشنهاد بدهید که پیش دکتر رفته و ازمایش تستوسترون بدهد تا مشخص شود آیا کاهش میل جنسی اش بدین دلیل است یا خیر.


3- مردتان با انجام عمل جنسی مشکل دارد.
به گفته مکنزی مسئله اختلال در وضعیت نعوظ و انزال زودرس در آقایان از مشکلات رایج است و مردی که این مشکلات را تجربه کرده از برقراری رابطه جنسی دوباره جلوگیری ميکند و ترس از این دارد که زن مقابلش را از خود دلسرد کند و زن فکرکند که وی مردانگی ندارد.


به گفته دیوید 28 ساله و موسیقیدان، این مسئله براي یک مرد خيلي دشوار است که نتواند عمل جنسی را در رختخواب خوب انجام دهد و از اعتماد به نفس اش کم میکند .

 

پسرها در زمان رشدشان دائم از بازیگر شدن و عمل جنسی را خوب انجام دادن با یکدیگر صحبت ميکنند . این قسمتی از شخصیت پسرهاست. کاری که باید انجام دهید، به گفته مکنزی مطرح کردن این مسئله با زن مقابلتان خيلي دشوار است ولی تلاش کنید آن را مطرح کنید. درصورتی که این مشکل حل نشود سبب آزردگی دو طرف شده و روابط آن ها به شکست منجر ميشود .


به گفته دیوید به این مسئله با دلپذیری نزديک شوید. به عنوان مثال به مردتان بگویید" می دونی که دوستت دارم دیگه مهم نیست که چی پیش میاد." از این مسئله براي مردتان یک غول نسازید که درصورتی که درست انجام نشود روی علاقه تان نسبت به وی تأثير می گذارد و ديگر متمایل به رابطه با وی نیستید.


4- مردتان در مورد شغلش نگرانی های کاری دارد.
نگرانی و استرس در مورد مسائل کاری، سبب از بین رفتن میل جنسی شده و مخصوصا که آن ها مایل باشند بر مبنای ارزش کاری که انجام می‌دهند ، موفقیت مساوی به دست آورند. به گفته دیوید" این وضعیت هنگامی است که من حس می کنم هیچ جا دلم نمی خواهد بروم و میل دارم که سرم را بی خودی با کارم گرم کنم و به یک مکان منفی رفته و چنبره میزنم و به روابط جنسی" نه" میگویم."


کاری که باید انجام دهید، در مورد این مسئله خارج از اتاق خواب صحبت کنید.

 

به گفته دیوید درست پیش از خواب زمان مناسبی نیست که بخواهید خودتان را درگیر یک گفتگوی این چنینی بکنید و غرق در این مسایل شوید. در عوض متقابلا تصمیم بگیرید که در مورد مسایل کاری وی و اینکه چه اتفاقاتی در زندگی کاریش می افتد در یک موقعیت مناسب با هم صحبت می کنید. از وی سوال کنید آیا در این زمانهای پر استرس وی میتوانید کاری برایش انجام دهید تا به وی ارامش دهد. ولی حتماً او را روشن کنید که مسایل کاری اش به رابطه تان لطمه وارد ميکند .

 

5- مردتان کاملاً بی رمق است.
درصورتی که مردتان بگوید که آن قدر خسته است که نمی تواند پایان شب به خلوت بیاید، حقیقتا بی حال است. دیوید ميگويد :" درصورتی که اندکی خسته باشم، معمولاً به خاطر این کار بیدار می مانم. ولی زمانهایی هم است که آن قدر خسته ام که با مرده تفاوتی ندارم و نمی توانم به خلوت بروم."

کاری که باید انجام دهید، این مسأله را بخود نگیرید. به گفته مکنزی 98 درصد از مردانی که وی بررسی نموده است ، گفته اند که عدم علاقه به برقراری روابط جنسی ربطی به زن مورد نظرشان ندارد.

پی. جی با این مسئله مؤافق است." این مسئله که امکان دارد همسرم آن را بخود بگیرد حقیقتا ناراحت کننده است، و من از این که خيلي خسته ام که نمی توانم به خلوت بروم احساس گناه می کنم.

 

به جای آنکه شلوغ کنید و درگیری به راه بیاندازید، موقعیت را براي گفتگویی دوستانه آماده کنید و از مردتان بخواهید در مورد آنچه در زندگی روزانه اش درحال رخ دادن است که سبب خستگی وی و بي‌ميلي اش به روابط جنسی شده است، حرف بزند. ولی درصورتی که این بي‌ميلي وی بیش از 6 هفته طول کشید، زمانش رسیده که به یک درمانگر یا دکتر متخصص مراجعه کنید.


6- خيلي شتاب زده رفتار نکنید.
درصورتی که مردی که جدید با او آشنا شده اید، تقاضای دعوت شما را که به طبقه بالا بیاید و شب را با شما باشد رد ميکند ، تلاش دارد به شما بگوید که هنوز آماده نیست تا با شما به خلوت بیاید.

 

پی. جی 29 ساله تولید کننده برنامه هاي اينترنتي ميگويد :" مسایل عاطفی فراوانی موجود است که با هم‌خوابگی دخیل است. چطور میتوانید با کسی که وی را نمی شناسید روابط تماسی اینقدر نزديک برقرار کنید؟"


کاری که باید انجام دهید، سرعت رفتارتان را پائین بیاورید. این مسئله امکان دارد علامتی باشد که آن مرد پیش از روابط جنسی می خواهد به وی زمان بدهید تا شما را بهتر بشناسد. بعد از این تقاضای دعوت صرف نظر کنید و به یاد داشته باشید" ما مردها جز علاقه داشتن روابط جنسی، در ورای آن هم مسایل عاطفی را دنبال می کنیم."

 

منبع:www.3-m.ir

 

کالا ها و خدمات منتخب

    منتخب های زناشویی(دانستنیهای ازدواج، نامزدی، عقد، بارداری و زایمان، سالمندی، دانستنیهای جنسی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------