افزایش میل جنسی زنان با افزایش سن چطور ممکن است؟افزایش میل جنسی

میل جنسی خانم ها با افزایش سن تغییراتی می کند‎

 

 میل جنسی خانم‌ها با افزایش سن تغییراتی ميکند ، ولی این به معنای کاهش میل جنسی خانم‌ها نیست. در این مقاله به تغييرات تمایلات جنسی خانم‌ها با افزایش سن اشاره می کنیم.

 

میل جنسي زنان با افزایش سن چه تغییری می کند؟

مسلما شما در مورد خشکی واژن و کاهش میل جنسی شنیده اید که میتواند تغييرات زيادي در روابط جنسی شما با افزایش سن داشته باشد. ولی تمامی مشکلات یا خوشی هایی که با آن رو به رو خواهید بود این دو نیستند. در حالی که تغيير پرهیز ناپذیر است، متخصصین بر این باورند که با افزایش سن شیوه های زيادي براي بهتر شدن روابط جنسی موجود است .

در این مقاله تغییراتی که قرار است با افزایش سن در روابط جنسی تجربه کنید را با شما در میان می گذاریم.

  

1. روابط جنسی برایتان رضایتبخش تر خواهد شد

به گفته خانم رابینسون Robinson بر مبنای مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی آمريکا، دو سوم زنان از زندگی جنسی خود راضی بودند من جمله زنان 80 ساله. چه بسا بهتر از آن، 67% زنان مسن اعلام کرده بودند که در بیش تر وقت ها یا مدام ارگاسم را تجربه ميکنند . بر مبنای گفته محققین سن دیگو در دانشگاه کالیفرنیا با افزایش سن کیفیت روابط جنسی بهبود پیدا ميکند . به گفته دکتر سوزان ترامپتر Susan Trompeter، همکار این مطالعه،" نه تنها زنان مسن‌تر شرکت کننده در این مطالعه بيش ترین خشنودی را از روابط جنسی داشتند بلکه نرخ رسيدن به ارگاسم در آنها در قیاس با زنان جوان تر برابر بود."

  

2. شریکتان می داند که دارد چه کار ميکند

به گفته دکتر لورن استریچر Lauren Streicher، متخصص زنان در شیکاگو و نویسنده Sex Rx:Hormones, Health and Your Best Sex Ever، زمانیکه حرف از روابط جنسی بهتر به بین مي‌ايد ، تجربه نقش بسیار مهمی اجرا ميکند ، به همین علت زنانی که در دهه 40 و پس از آن هستند فواید بهتری در این زمينه خواهند داشت. تمامی فکر می کنند که روابط جنسی در دهه 20 زندگی برترین کیفیت را دارد ولی به سادگی باید بگویم که واقعیت ندارد. زمانیکه جوان هستید ممکن است با یک پسر 20 ساله تازه کار روابط داشته باشید. ولی در دهه های بعدی زندگی تجربه تمامی ما در این زمينه بیش تر خواهد شد."

 

3. جذاب به نظر رسيدن امکان دارد فشار زيادي بر شما وارد کند

به گفته استریچز با اینکه یک فرد 50 ساله امکان دارد حس یک فرد 30 ساله را داشته باشد ولی توقعات جامعه از زنان آنها را براي جوان تر به نظر رسيدن تحت فشار می گذارد، با هر تولدی که از عمرتان می گذرد شما را تحت فشاری غیر حقیقی قرار ميدهد . این فشار که باید جذاب تر به نظر برسید و ظاهر بدنی یک امر اجباری براي حس لذت در زمان روابط جنسی است براي شما مسئله ساز خواهد شد. توقعات خود را در خصوص بدنتان که باید چطور به نظر برسد را بازآفرینی کنید تا شانس بهتری براي لذت بردن از روابط جنسی داشته باشید و مجدد همان شور و حرارت گذشته را حس کنید.

4. سالها روابط جنسی با یک شریک دائمی سبب بهبود حس خوشبختی در شما ميشود

به گفته دکتر استفانی مک کلیلان Stephanie McClellan، متخصص زنان در نیوپورت بیچ، منی علاوه بر اسپرم شامل اکسی توسین oxytocin( هورمون عشق) و سروتونین serotonin است، دو هورمونی که حس خوب را در بدن ایجاد ميکنند . پژوهش های گوناگون نشان داده است زنانی که بصورت مرتب در معرض منی برابر قرار بگیرند بصورت کلی دارای سطح پائین تر بیماری افسردگی و سطح بالاتر حس لذت و خوشبختی در زندگی هستند.

 

علل کاهش میل جنسی در زنان

زمانی که حرف از روابط جنسی بهتر به میان مي‌ايد تجربه نقش بسیار مهمی اجرا می کند‎

 

5. یک شریک تازه می تواند همه چیز را از بین ببرد

به گفته مک کلیلان، واژن یک نقطه ورودی از دنیای بیرون به دنیای داخل بدن است. همچنين رابطه نزدیکی با سیستم ایمنی بدن دارد. درصورتی که سالها شریک یکسانی داشته باشید و یک دفعه این شریک تغيير کند، امکان دارد واژنتان پیام هشداری به سیستم ایمنی ارسال کند که منی جدید یک عامل خارجی است. نتيجه آن امکان دارد تحریک یا چه بسا درد موقع نزدیکی باشد.

  

6. کف لگن ضعيف می تواند همه چیز را خراب کند

با بالا رفتن سن، سطح استروژن بصورت طبيعي افت ميکند . این مسئله نه تنها روی روابط جنسی و رطوبت واژن تأثير میگذارد بلکه سبب ناتوان شدن عضلات کف لگن و کاهش حس جنسی خواهد شد. به گفته کارلی تریسی Karly Treacy، مربی یوگا که در زمينه سلامت عضلات کف لگن تخصص دارد، با ناتوان شدن عضلات کف لگن رسيدن به ارگاسم برایتان مشکل تر خواهد شد. ولی قبل از اینکه تمرین های کگل را آغاز کنید بهتر است بدانید که قابلیت دارد در انجام آنها دچار خطا شوید.

 

تمرین درست اصلاً ربطی به نگه داشتن ادرار ندارد. بلکه باید عضلات کف لگن را به طریقی جمع کنید که به هم فشرده شوند و به همین شکل نگه دارید تا قدرتمند تر شوند. عضلات بین دو استخوان نشیمنگاه را خیال کنید. در زمان بازدم، این عضلات را به طرف هم جمع کنید درست مانند بسته شدن در اسانسور و زمانیکه در بسته است آن را به طرف بالا بکشید. این تمرین را به مدت 3 هفته دو بار در روز و هر بار 10 دفعه تکرار کنید.

  

7. بی خوابی می تواند بصورت جدّي روی زندگی جنسی شما تأثير بگذارد

بر مبنای گزارش بنياد ملي خواب، اختلال های خواب با افزایش سن، افزایش پیدا ميکنند . به گفته دکتر استیون آ رابین Steven A. Rabin، متخصص زنان در لس آنجلس، جای تعجب ندارد که خستگی یکی از علل اصلی از بین برنده میل جنسی باشد.

تلاش کنید از یک برنامه خواب ثابت استفاده کنید و در طول روز در معرض نور خورشید قرار بگیرید تا شب ها بتوانید خواب بهتری داشته باشید.

 

8. روابط جنسي سرعتي ديگر به میزان قبل لذتبخش نیست

ناراحت کننده است ولی واقعیت دارد: باید در انجام روابط جنسی فوق العاده سریع تجدید نظر کنید زیرا زنان با افزایش سن مدت زمان بیشتری طول میکشد تا برانگیخته و واژنشان خیس شود و به میزان کافی ارامش پیدا کنند تا از روابط جنسی لذت ببرند. به گفته رابین، زمانیکه شما و شریکتان متوجه این تغيير باشید میتوانید زمان را با هم تنظیم کرده و مهلت کافی براي داشتن لذت دو طرفه را به دست آورید.

 

9. امکان دارد به کمک پزشکتان احتیاج داشته باشید

اکثر وقت ها، تغییراتی که زندگی جنسی شما را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند به علت استفاده دارو است که به آسودگی قابل حل هستند( مثلا خشکی واژن) بدین ترتیب صادقانه حرف زدن با پزشکتان از اهمیت بالایی بهره مند است. به گفته استریچر، راه‌های زيادي وجو د دارد که پزشکتان می تواند در داشتن یک روابط جنسی لذتبخش تر به شما کمک کند، ولی باید از سختی های شما باخبر باشد تا بتواند آنها را حل کند. حرف زدن در خصوص هیچکدام از مشکلاتتان ممنوع نیست بدین ترتیب خيلي راحت چه بسا در خصوص درد حین روابط با پزشکتان مشورت کنید حتی درصورتی که احساس خجالت می کنید.

 

10. امکان دارد فعال تر از همیشه شوید

تحقيقات منتشر شده در مجله Personality and Individual Differences نشان داد زنان در دهه 30 و ابتدای 40 به ميزان قابل توجهی فعالیت جنسی بیشتری نسبت به زنان جوان تر دارند. فی الواقع زنان 27 تا 45 ساله نه تنها فانتزی های جنسی بیشتری را نسبت به زنان 18 تا 26 ساله گزارش کرده بودند بلکه اعلام کرده بودند که فعالیت جنسی بیشتری هم دارند.

 

منبع: سیمرغ

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------