مشاوره طلاق چگونه می تواند به شما کمک کند؟مهم ترین دلایل طلاق, مزایای استفاده از مشاوره طلاق, پیشگیری از طلاق عاطفی و خیانت

در مشاوره طلاق چه می گویند

 

مشاوره طلاق چگونه انجام می شود + سوالات مشاوره طلاق که باید بدانید 

یکی از اشتباهاتی که زوجین را به سمت طلاق پیش می برد این است که فکر میکنند یک رابطه خوب باید از همان اول وجود داشته باشد و در صورت عدم سازگاری به جای این که به فکر حل مشکل باشند به فکر جدایی می افتند ، آنها نمیدانند که زوجین موفق، این رابطه را با سازگاری و همکاری هم ساخته اند. یک ازدواج خوب ساختی است نه بدست آوردنی. 

براساس آمار موجود ، 80 درصد طلاق ها در 5 سال اول زندگی مشترک رخ می دهد. 

طلاق گرچه تلخ است ولی گاهی به عنوان راهکار نهایی پیشنهاد می شود. اگر هنوز زندگی خودتان را دوست دارید و میخواهید حفظش کنید به جای فکر کردن به طلاق به دنبال راه حل اختلافات و بهبود رابطه خودتان باشد ولی اگر علاقه ای به زندگی و همسرتان ندارید یا مشکلاتی برایتان پیش آمده است که جدایی را بهتر از ادامه زندگی می دانید بهتر است قبل از هر کاری یا حتی اعلام قصدتان به جدایی از مشاوره طلاق استفاده کنید تا ضمن پیدا کردن بهترین راه حل و رسیدن به حق و حقوقتان ، راهکارهای لازم برای بهترین اقدامات بعد از طلاق را بررسی نمایید. 

 

مهم ترین دلایل طلاق

- خیانت 

- مشکلات جنسی و عدم تطابق یا عدم رضایت در روابط زناشویی

- اعتیاد به شبکه های مجازی ، مواد مخدر ، مشروبات الکلی

- اختللات شخصیت مانند ، شک ، بدبینی ، توهم ، خودشیفتگی ، ناسازگاری

- تفاوت شخصیتی ، فرهنگی ، اعتقادی و آموزشی

 

در مشاوره طلاق چه می گویند, سوالات مشاوره طلاق, در مشاوره طلاق توافقی چه بگوییم

پیشگیری از طلاق با کمک مشاوره طلاق

 

پیشگیری از طلاق عاطفی و خیانت

طلاق همیشه حالت رسمی ندارد ، در بسیاری از زندگی ها با وجودی که زن و شوهر زیر یک سقف زندگی می کنند ولی از هم طلاق عاطفی گرفته اند و دیگر عشق و محبتی بینشان وجود ندارد ، در برخی موارد هنوز کشش جنسی وجود دارد ولی در مواردی کاملا رابطه جسمی و عاطفی بین دو نفر قطع شده است. 

آسیب طلاق عاطفی اگر بیشتر از طلاق رسمی نباشد ، کمتر نیست و میتواند موجبات آزار روحی ، آزار جسمی و خیانت زوجین را فراهم کند.

 

در چه مواردی به مشاوره طلاق نیاز دارید؟

اغلب ازدواج ها در چند سال اول به محض ایجاد کوچکترین مشکل و اختلاف نظری ، رنگ و بوی خود را از دست داده و تخریب می شوند.

در اغلب موارد چیزی از ذهن شما می گذرد کاملا با حقیقت متفاوت است و مشاوره گرفتن از نفر سوم میتواند دیدگاه بهتری در مورد مشکلات و مسائل پیش رو به شما بدهد. 

 

حتی اگر به صورت قطعی تصمیم به طلاق گرفته اید بهتر است قبل از به هم زدن زندگیتان ، به دلایلی که باعث شده وارد این زندگی شوید فکر کنید و عشق و علاقه روزهای اول را به یاد بیاورید و با انجام مشاوره طلاق فرصتی دوباره به ازدواجتان بدهید.

 

یا در مواردی که فکر میکنید دیگر توانایی ادامه این زندگی را ندارید بهتر است قبل از اعلام تصمیمتان برای طلاق از یک فرد آگاه که تمام جوانب قانونی طلاق را می شناسد و میتواند در این زمینه شما را راهنمایی کند، مشاوره بگیرید. 

 

معمولا در موارد زیر نیاز به مشاوره طلاق احساس می شود:

- اگر زیاد به زندگی مجردی فکر میکنید و دیگر لذتی از زندگی مشترک نمیبرید. 

- اگر برای تصمیم گیری در مورد آینده ناتوان شده اید و همه تقصیرها را به گردن همسرتان می اندازید. 

- اگر به فرد دیگری فکر میکنید یا در زمینه های مختلف ، افراد متفاوتی را با همسرتان مقایسه می کنید و فکر میکنید همسرتان لیاقت شما را ندارد. 

- اگر زندگی متاهلی برایتان سخت و طاقت فرسا شده . 

- اگر از شریک زندگیتان می ترسید و حضورش باعث ایجاد استرس و ناراحتی در شما می شود. 

- اگر اعتماد به نفستان در زندگی مشترک از بین رفته است. 

- اگر فکر می کنید قربانی هستید و همسرتان به شما خیانت می کند. 

- اگر شریک زندگیتان به شما تهمت می زند یا میخواهد همه کارها و رفتارتان را تحت کنترل خودش داشته باشد. 

 

پیشگیری از طلاق عاطفی و خیانت, مشاوره طلاق توافقی, مراحل طلاق توافقی

مزایای مشاوره طلاق

 

مزایای مشاوره طلاق

مشاوره طلاق میتواند به شما کمک کند به طور منطقی تصمیم بگیرید و از چالش های احتمالی پیش رو آگاه شوید و آسیب های ناشی از طلاق بر زندگی شما کاهش پیدا کند. 

 

به طور کلی میتوان گفت که مشاوره طلاق دیدگاه شما را نسبت به مسائل پیش رو تغییر می دهد و چشمانتان را به طوی حقیقت زندگی مشترک و شریک زندگیتان  باز می کند. 

 

مشاوره طلاق به شما کمک میکند احساساتتان را به شکل درست ابراز کنید و خودتان را نجات دهید. 

 

به شما کمک میکند با روش های مختلف بتوانید حال بهتری داشته باشید و با آگاهی تصمیم بگیرید. 

 

در جلسات مشاوره می آموزید چطور با طلاق و مشکلات پیش رو برخورد کنید و حالتان را خراب نکنید. 

 

در مشاوره طلاق راه حل هایی به شما پیشنهاد می شود که ممکن است به فکر خودتان نرسیده باشد مثلا طلاق توافقی یکی از مواردی ست که در برخی از جلسات مشاوره به زوجین توصیه می شود. 

 

در مشاوره طلاق به شما می آموزند که چطور باهمسرتان مستقیما ارتباط برقرار کنید و رفتار منطقی داشته باشید.

 

مشاور به شما کمک میکند که درست فکر کنید و ببینید که آیا میخواهید واقعا طلاق بگیرید یا خیر .

 

مشوره به شما کمک میکند که حداقل اسیب به فرزندتان وارد شود و بتواند یک طلاق سالم و مدنی بدون سرزنش یا ترس از دست دادن والدین را تجربه کند.

 

مشاور به شما می آموزد که چطور به فرزند و والدینتان ، طلاق که قرار است انجام شود را اطلاع دهید تا کمتری آسیب روحی و عاطفی به آن ها وارد شود.

 

مشاوره طلاق به شما کمک میکند که احساسات متناقض و گیج کننده ای در مود طلاق دارید را شناسایی نمایید. 

 

مهم ترین دلایل طلاق, مزایای استفاده از مشاوره طلاق, پیشگیری از طلاق عاطفی و خیانت

موارد مورد نیاز به مشاوره طلاق

 

در چه مواردی توصیه به طلاق می شود

بر اساس آمار موجود اثرات بلند مدت طلاق معمولا ناخوشایند است به خصوص اگر پای فرزندان در میان باشد. آسیب های طلاق میتواند باعث شود که فرزندان تحصیلات خود را به اتمام نرسانند یا درگیر مواد مخدر و روابط غیر سالم با جنس مخالف شوند و در آینده نتوانند ازدواج خوبی داشته باشند. 

 

حتی اگر یکی از والدین در نتیجه طلاق زندگی بهتری داشته باشد به این معنی نیست که طلاق موفقیت آمزی بودهاست چرا که ممکن است سایر اعضای خانواده بعد از طلاق زندگی شادی را تجربه نکنند.

 

مردان متاهل معمولا پدران بهتری است مردان مطلقه هستند. مردان مطلقه نمی توانند الگوی خوبی برای فرزندشان باشند یا حمایت مالی درستی از فرزند بنمایند.

ولی در موارد که تعارضات خانواده غیر قابل حل باشد و طلاق باعث ایجاد آرامش بیشتر برای خانواده به خصوص بچه باشد ، توصیه زوج درمانگر ، جدایی است. 

 

در 4 حالت است که زوج درمانگر ، طلاق را توصیه می کند :

برخورد فیزیکی مکرر با همسر

خیانت مکرر

مصرف مزمن مواد مخدر

جنون

 

مردان فریب تله طلاق را میخورند

به دلیل جو حاکم بر جامعه و تفکرات اشتباه فرهنگی ، مردان معمولا فریب تله طلاق را میخورند و فکر میکنند در صورتی که مطلقه شوند میتوانند رابطه جنسی بیشتر و بهتری را تجربه کنند ، بیشتر مورد تعریف و ستایش قرار بگیرند ، مسئولیت ها و تعهدات کمتری خواهند داشت ، زندگی با کیفیت تری را تجربه خواهند کرد و کمتر غر می شوند و در نهایت لذت و آرامش بیشتری خواهند داشت. 

 

ولی اغلب مردان بعد از طلاق یک روز صبح که از خواب بیدار می شوند و به زندگیشان فکر میکنند احساس می کنند خوشحال نیستند و تکه ای از پازل زندگیشان کم است ، حتی ممکن است کاملا افسرده و گوشه گیر باشند ولی خودشان را متقاعد می کند که ترک ازدواجشان کار خوبی بوده است. 

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------