یازده کتابی که میتواند افکار یک فرد را به چالش بکشدیازده عنوان کتاب های بالا جزء پرفروش ترین کتابهای ایران و جهان هستند و همانطور که در عنوان محتوا گفته شد خواندنشان باعث به چالش کشیده شدن افکار فرد و تغییر در نگرش شخص به زندگی می‌شود که می‌تواند منجر بهبود زندگی فردی و به طبع آن کوشش برای بهبود جامعه در زمینه های مختلف شود.

 1-  کتاب بیشعوری:
"بیشعوری یک بیماری مسری و خطرناک است. این بیماری خطرناک‌ترین بیماری تاریخ بشر است و هرچه یک بیماری خطرناک‌تر و شایع‌تر باشد مقابله با آن ضروری‌تر است"
اینها جملاتی است که خاویر کرمنت در کتاب بیشعوری بیان می‌کند و یکی از مسائل روانشناسی جامعه که باعث بروز مشکلات عدیده‌ای می‌شود و همه‌ی ما به نوعی با آن سروکار داریم را با لحنی ساده و در قالب موضوع طنز به قلم در آورده است .
کتاب با بحران شخصیتی نویسنده آغاز می‌شود و دلیل آن راهی‌ست که پسر وی انتخاب کرده است و به جای طی کردن مسیر طراحی‌شده توسط پدر ، عضو ارتش می‌شود. به تبع بروز این بحران شخصیتی، همسر و دختر نویسنده او را ترک می‌کنند و کرمنت درمانده بعد از مراجعات پی‌درپی به روانشناس خود را بیشعور می‌نامد و و تلاش می‌کند تا مشکل خود را حل کند.


نویسنده‌ی کتاب در فصل‌های بعد به بررسی  اوصاف و ویژگی‌های بیشعوری می‌پردازد و معتقد است نبوغ و هوش بالا، خودخواهی، مردم آزاری، اعتماد به نفس کاذب و منفعت‌طلبی از خصوصیات اصلی رفتاری موضوع مورد بحث است که در نهایت به نفرت‌انگیزی، خودپسندی و متکبر بودن، سوء‌استفاده‌گر بودن و دیگر رذایل اخلاقی منجر می‌شود که به جامعه آسیب می‌زند.


کتاب در ادامه به علل ابتلای دسته‌جمعی جامعه به این بیماری می‌پردازد و با توصیه در مورد نحوه‌ی برخورد و حتی دور ماندن از افراد بیشعور کتاب را به پایان می‌برد.


کتاب بیشعوری همانطور که گفته شد نوشته‌ی دکتر خاویر کرمنت می‌باشد که توسط محمود فرجامی ترجمه شده و انتشارات تیسا برای اولین بار آن را در ایران به چاپ رساند.
 

کتاب وب,پرفروش ترین کتابها,بیشعوری

کتاب بیشعوری

 
2.شازده کوچولو:
شاهکار آنتوان دو سنت اگزوپری به زیبایی و با دقت تمام به دست کاوه میرعباسی ترجمه و توسط نشر نی به چاپ رسیده است.


شازده کوچولو شاهکار قرن با ترجمه شدن به بیش از 30 زبان مختلف و فروشی در حدود 200 میلیون نسخه به خوبی بر شاهکار بودن خود گواه است.


نویسنده‌ی کتاب خلبان خطوط پستی فرانسه بود که در جنگ جهانی دوم با وجود شرایط سنی و سلامت نه‌چندان مطلوب به نیروی هوایی فرانسه ملحق شد و در یک پرواز شناسایی بر فراز دریای مدیترانه ناپدید شد. اگزوپری که قبل از مرگش موفق به دریافت جوایز ادبی مختلف شده بود بعد از مفقود شدنش نیز از قهرمانان ملی فرانسه به حساب آمد.


داستان کتاب شازده کوچولو حکایت یک انسان می‌باشد که در پی یافتن پاسخ برای پرسش‌های کودک درون خود در رابطه با ارزش‌های اصلی زندگی‌ست.


داستان با پرسش و پاسخ های بین خلبان (راوی داستان)که هواپیمایش در صحرایی در آفریقا سقوط کرده است و شازده کوچولو (مسافری از سیاره ی B612) آغاز می‌شود ودر آن شازده کوچولو با بیان خاطراتش از سفر به سیارات مختلف به پرسش‌های خلبان پاسخ می‌دهد.


روایت‌هایی جالب در رابطه با عشق، سلطه‌جویی و نحوه‌ی برخورد با آن، غرور، سرشکستگی حاصل از بی‌هدفی و بی‌فایدگی برای جامعه و نکوهش آن، وظیفه‌شناسی و دیگر مسائل که به خوبی انسان را به چالش می‌کشد و پرسش‌های وی از زندگی خویش را پاسخ می‌دهد.

 

کتاب وب,پرفروش ترین کتابها,شازده کوچولو

کتاب شازده کوچولو

 
3.صد سال تنهایی:
اثر فاخر گابریل گارسیا مارکز که باعث به ارمغان آمدن جایزه‌ی نوبل برای این نویسنده‌ی لاتین زبان شده است.


صد سال تنهایی دارای فضای خیال‌انگیز و جادویی می‌باشد که باعث می‌شود علی‌رغم برخورداری از شخصیت‌های تا حدودی واقعی و بافت و محیط اجتماعی، تصویر سازی‌های خیالی آن، این کتاب در دسته رئالیسم جادویی طبقه‌بندی شود.


رمان پرفروش مارکز که در همان هفته‌ی اول چاپ، هر 8000 نسخه آن فروش رفت، پس از گذشت بیش از نیم قرن از تاریخ چاپ اولین نسخه‌ی آن، هنوز جزء پرفروش‌ترین رمان‌های کتابفروشی‌هاست.


کتاب روایت زندگی شش نسل از یک خانواده‌ی کلمبیایی است که در یک دهکده‌ی خیالی ساکن‌اند.


هرچند فضای داستان و شخصیت‌ها واقعی‌اند اما رخدادهای آن از اصول ادبیات رئالیسم پیروی نمی‌کند و تقابل واقع‌گرایی و تخیل به وضوح و البته با هنرمندی تمام به قلم در آمده است.


از آنجا که صد سال تنهایی به زبان اسپانیایی نوشته شده است و دارای شخصیت‌های زیادی است ، ترجمه روان و البته رعایت امانت به سبب فضای اروتیک آن شرط لازم برای دلنشین بودن این شاهکار ادبی است که پیشنهاد کتاب وب ترجمه بیتا حکمی می‌باشد.

 

کتاب وب,پرفروش ترین کتابها,صد سال تنهایی

کتاب صد سال تنهایی


4.کیمیاگر:
به جرأت می‌توان گفت مشهورترین اثر پائولو کوئیلو رمان کیمیاگر می‌باشد. اثر ارزشمندی که به زبان‌های زیادی ترجمه شده است و یکی از محبوب‌ترین کتاب‌های جهان با فروش بیش از 65 میلیون نسخه است که می‌توانید آن را با ترجمه‌ی حسین نعیمی از کتاب وب تهیه نمایید.
کوئیلو در کودکی درونگرا بود و بارها به مراکز روانی فرستاده شده بود. سفر زیارتی او به صومعه‌ی کومپوستلا باعث به وجود آمدن یک بیداری معنوی در او شد. این عوامل دلیلی شد تا کوئیلو به سمت حرفه‌ی مورد علاقه‌اش، یعنی نویسندگی سوق پیدا کند.


کیمیاگر رمانی خواندنی است که همانند دیگر آثار معروف کوئیلو چون کوه پنجم و شیطان و دوشیزه پریم فضای معنوی دارد. خواندن رمان برای افرادی که آرزوهای بزرگ در سر دارند بسیار مفید خواهد بود چرا که کتاب با بیان راهنمایی‌ها و مطالب انگیزشی باعث به وجود آمدن حس اراده‌ی قوی در فرد می‌شود.
 

کتاب وب,پرفروش ترین کتابها,کیمیاگر

کتاب کیمیاگر

 
5.انسان خردمند
کتابی انقلابی در زمینه‌ی تاریخ که سایت کتاب وب خواندن آن را به شما پیشنهاد می‌دهد.
عموماً کتاب‌هایی که در مبحث تاریخ در بازار یافت می‌شود سیر تکامل و ترقی بشر را شرح می‌دهند و یا از دیدگاه یک انسان مصلح به تاریخ می‌نگرند اما اثر انقلابی یووال نواح هراری روایت انسانی طمع‌کار است که بیش از هرچیز به منافع خود می‌اندیشد.


هراری در انسان خردمند نشان می‌دهد که انسان از سه مرحله‌ی اصلی عبور کرده است. این سه مرحله به ترتیب انقلاب شناختی در حدود هفتاد هزار سال قبل، زندگی کشاورزی در حدود ده هزار سال قبل و انقلاب علمی که زمینه‌ساز امپراطوری‌های گسترده و نوین شد.


انسان خردمند به صورت کلی، تاریخ مختصری از زندگی بشر را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.

کتاب وب,پرفروش ترین کتابها,انسان خردمند

انسان خردمند

 

6- عقاید یک دلقک:

رمان پرفروش نویسنده‌ی آلمانی، هاینریش بل که توسط شریف لنکرانی به زیبایی ترجمه شده است.


عقاید یک دلقک روایت جوانی ساختارشکن و البته اصیل‌زاده به نام هانس شنیر پسر ارشد خانواده‌ی متمول شنیر است که به عقیده‌ی خود هیچگاه سهمی از ثروت عظیم خانواده نداشته و همواره به مانند یک فقیر زندگی کرده است.


هانس که به گفته‌ی خودش هنرمند است در همان ابتدای جوانی ساز مخالفت با عقاید مذهبی خانواده را کوک می‌کند و بعد از دل باختن به دختری به نام ماری، برای اجرای نمایش‌های خود به شهرهای مختلف سفر می‌کند  و همواره ماری را با خود همسفر می‌کند.


عقاید یک دلقک همانطور که از نام آن معلوم است دیدگاه‌های یک دلقک است که در شهر بن آلمان ساکن است و بعد از اینکه ماری او را به دلیل پایبند نبودن به اصول زناشویی مذهبی ترک می‌کند دچار مالیخولیای وحشتناکی می‌شود و دیگر نمی‌تواند نمایش‌های درخشان سابق را تکرار کند و بی‌پول و درمانده می‌شود و به اجبار با پدر خود تماس می‌گیرد اما در مواجهه با پدرش دوباره بر سر اعتقاداتشان اختلاف پیدا می‌کنند و وضع به همان منوال باقی می‌ماند.

 

کتاب وب,پرفروش ترین کتابها,عقاید یک دلقک

کتاب عقاید یک دلقک

 

7- کتاب قلعه حیوانات

یکی دیگر از کتاب‌های پر فروش که کتاب وب خواندنش را توصیه می‌کند اثر بی‌نظیر جورج اورول می‌باشد.


قلعه حیوانات روایت مزرعه‌ای در انگلستان می‌باشد که توسط مردی به نام جونز اداره می‌شود اما به دلیل عدم توجه مناسب به حیوانات با شورشی تحت هدایت خوک‌ها مواجه می‌شود.


حیوانات موفق می‌شوند جونز را از مزرعه بیرون کنند و خود اداره‌ی مزرعه را به دست بگیرند. دو خوک به نام های ناپلئون و اسکوئیلر قوانینی چون برابری حیوانات را تبیین می‌کنند و با شعار کم کار کردن و استراحت و غذای زیاد نسبت به زمان جونز رهبری مزرعه را بر عهده می‌گیرند که بعد از بروز اختلاف بین آن دو، ناپلئون اسکوئیلر را از مزرعه بیرون می‌راند و خود به تنهایی و با حمایت توله‌سگ‌هایی که قبلاً پرورش داده بود ریاست مزرعه را برعهده می‌گیرد.
با گذشت زمان قوانین توسط ناپلئون و به نفع او دچار تغییر می‌شوند تا جایی که فقط یک قانون باقی می‌ماند و آن عبارت است از  :"همه‌ی حیوانات برابرند ولی برخی برابرترند".


کتاب به‌خوبی سرگذشت انقلاب یک جامعه و آرمان‌های آن و چگونگی تغییر آن آرمان‌ها و سرنوشت نامطلوب اعضای عادی جامعه و تغییر نگرش و ستمگری رهبران جامعه بعد از دگرگونی را شرح می‌دهد.
 

کتاب وب,پرفروش ترین کتابها,کتاب قلعه حیوانات

کتاب قلعه حیوانات


8.جز از کل
اثر خواندنی استیو تولتز که با ترجمه‌ی پیمان خاکسار در کتاب وب موجود می‌باشد.
داستان یک خانواده‌ی استرالیایی به نام "دین" است که ابتدا از زبان جاسپر در زندان آغاز می‌شود.


مارتین پدر جاسپر در پنج‌سالگی او را از مدرسه بیرون می‌کشد تا خود به او درس بدهد.
مارتین سرگذشت کودکی‌اش را برای جاسپر شرح می‌دهد که چه مصیبت‌های فراوانی بر او گذشته است.


رفتارهای خشونت‌بار تری(برادر ناتنی‌اش)، افسردگی خودش و چهار سالی که در کما بوده است و چلاق شدن تری به دلیل اینکه مارتین چوقولی دو بچه‌ی دیگر را به تری کرده و تری بر اثر درگیری با آنها تا آخر عمر چلاق می‌شود.


در ادامه‌ی داستان تولتز، ماجرای نصب جعبه‌ی انتقادات و پیشنهادات و حواشی آن، سرطان گرفتن مادرش و ماندن در شهری که از آن متنفر است که و در آتش سوختن شهر و ماجرای باختن عشق زندگی‌اش کارولین به تری و سفر پاریس را شرح می‌دهد.


مارتین در پاریس با دختری ملقب به آسترید آشنا می‌شود که آسترید بعد از بارداری دچار دیوانگی عجیبی می‌شود و مدام با خدا حرف می‌زند و مارتین می‌فهمد که آسترید قصد خودکشی دارد. آسترید پس از به دنیا آوردن جاسپر خودکشی می‌کند و مارتین به هم می‌ریزد و در آسایشگاه روانی بستری می‌شود.


تولتز ادامه داستان را به گونه ای پیش می‌برد که مارتین به عشق دوران نوجوانی‌اش کارولین می‌رسد و برای نخست وزیری آماده می‌شود که به ناگاه همه چیز به هم می‌ریزد.

 

کتاب وب,پرفروش ترین کتابها,کتاب قلعه حیوانات

کتاب جز از کل

 

9- ملت عشق

"عشق سفر است. مسافر این سفر چه بخواهد چه نخواهد از سر تا پا عوض می‌شود، کسی نیست که رهرو این راه شود و تغییر نکند."
این کلمات جملاتی از اثر ستودنی الیف شافاک ترک‌تبار است.


ملت عشق که شامل دو داستان می‌باشد ابتدا به زندگی زنی به نام اللا می‌پردازد که در یک انتشاراتی شغلی به وی پیشنهاد می‌شود که زندگی او را تغییر می‌دهد.


در این انتشارات رمانی به نام ملت عشق به دست اللا می‌رسد که درباره‌ی مولانا و علاقه و ارادت او به شمس تبریزی است. نویسنده‌ی این رمان عزیز زاهارا نام دارد. اللا بعد از خواندن کتاب عزیز زاهارا به شدت شیفته‌ی داستان و نویسنده‌ی آن می‌شودو با فرستادن ایمیل با او وارد رابطه می‌شود که به مرور شکل عاشقانه‌ای به خود می‌گیرد.


داستان دوم ملت عشق اینگونه آغاز می‌شود که شمس برای یافتن شاگرد مورد نظرش بعد از سفر به بغداد در آنجا با مولانا آشنا می‌شود که از بزرگترین دانشمندان مسلمان است. مولانا مرید و عاشق شمس می‌شود و شمس تبریزی به شاگردش که واعظ دینی است می‌آموزد چگونه صدای عشق را در قالب شعر به گوش جهانیان برساند.


اللا با خواندن داستان شمس و مولانا در می‌یابد که بهتر است که آرامش  و امنیت ظاهری زندگی را کنار بگذارند و وارد دل نگرانی‌‌ها و دل‌شکستگی‌های عشق شوند. نه شمس و نه عزیز به شاگرد خود قول سعادت را نمی‌دهند ولی به آنان قول می‌دهند که اگر نقاب دروغین زندگی را کنار بگذارند، می‌توانند طعم وحدت عرفانی و عشق الهی را بچشند.
 

کتاب وب,پرفروش ترین کتابها,کتاب قلعه ملت عشق

کتاب ملت عشق

 
10.شفای زندگی
"من با قدرتی که مرا آفریده یگانه‌ام و این قدرت این اقتدار را به من داده است که شرایط خود را بیافرینم"
با دقت در همین جملات می‌توان به ژرفای معنایی کتاب شفای زندگی اثر "لوئیز هِی" پی برد
نویسنده‌ی  آمریکایی این کتاب روانشناختی که خود زندگی مشقت‌باری را تحمل کرده است. دست و پنجه نرم کردن نویسنده‌ی  کتاب در کودکی با فقر و فلاکت، تعرض و بعدها سرطان باعث خلق یکی از آثار با شکوه در زمینه‌ی خودشناسی شده است.


اثری که در سایت کتاب وب جهت دسترسی هرچه آسان‌تر شما قرار داده شده است توسط گیتی خوشدل به زیبایی هرچه تمام ترجمه شده است و جلد سبز رنگی که انتشارات سپهر ادب برای آن در نظر گرفته است تداعی‌گر آغاز بهار و زندگی دوباره است.


لوییر هِی در ابتدای کتاب به هدف خود از نگارش این اثر می‌پردازد و اذعان دارد که تندرستی و سلامت و داشتن زندگی شاد منوط به بررسی عوامل روانیِ مشکلات و ناخرسندی از زندگی است و راه حل مشکلات این است که بتوان با شادمانی مسئولیت زندگی خود را بر عهده بگیریم.


کتاب شفای زندگی دارای چهار بخش اصلی است که فصل اول و دوم آن به ترتیب به توضیح نوع نگارشی اثر و ایجاد یک فضای گفتگوی رو در رو چنانچه گویی به یک متخصص روانشناسی مراجعه نموده‌اید می‌پردازد و بعد از طرح مشکلات این مشاور است که شما را به چالش می‌کشد و با طرح سوالاتی همچون "مشکل چیست؟ از کجا پدید می‌آید؟ و آیا واقعی است یا نه؟" سعی در مواجه کردن شما با مشکل و رفع ترس یا استرس ناشی از مشکل را دارد.


بخش سوم کتاب با عنوان "به کار بردن این آرمان‌ها" با تبیین آنچه که برای یک زندگی شاد و شایسته نیاز است سعی در ترسیم الگوریتمی دارد تا تک‌تک اعضای بدن مخاطب به سمت و سوی یک هدف والا سوق پیدا کند و آن داشتن زندگی شاد و تطبیق خود با هدف به منظور دستیابی به زندگی مسرورانه می‌باشد.


بخش آخر شفای زندگی با عنوان " داستان من" ذکر شده است. نویسنده معتقد است که ریشه‌ی ناخشنودی‌ها و نارضایتی از زندگی در کودکی است و از مخاطب می‌خواهد با اندیشیدن به دوران کودکی علل این احساسات نامطلوب را بیابند.


لوییز هی در ادامه‌ی داستان زندگی نامطلوب خود در دوران کودکی را بیان می‌کند و توضیح می‌دهد که بعد از ناکامـی‌ها و تلخی‌های پی‌درپی به سرطان دچار می‌شود اما بر مبنای مطالعات و پژوهش‌هایش در علوم ماورالطبیعه در می‌یابد که تنها کسی که می‌تواند وی را درمان کند خودِ اوست و از این رو با استفاده از روش‌های درمانی ذهنی و روانی موفق می‌شود تا سرطان را برای همیشه شکست دهد.


بعد از این دوران سخت بود که لوییز هِی تمام زندگی‌اش را به آموزش شفای جسم و ذهن می‌پردازد و نتیجه‌ی تلاش‌هایش را در کتاب شفای زندگی به رشته‌ی تحریر در می‌آورد.
 

کتاب وب,پرفروش ترین کتابها,کتاب قلعه شفای زندگی

کتاب شفای زندگی

 
11.دنیای سوفی
یکی از کتاب‌های فلسفی و خودشناسی و چرایی زندگی که کتاب وب آن را پیشنهاد می‌دهد دنیای سوفی اثر گوردر می‌باشد.


نویسندگان اهل اسکاندیناوی به خلاقیت معروف‌اند. شاید پیش خود بگویید که همه‌ی نویسنده‌ها خلاق‌اند اما بازگو کردن یکی از پیچیده‌ترین علوم بشریت به زبان ساده نیازمند خلاقیت و نبوغ بالایی است که گوردرِ نروژی به زیبایی و سادگی هرچه تمام‌تر آن را بیان کرده است.


دنیای سوفی داستان یک دختر نوجوان پانزده ساله است که با نامه‌هایی عجیب و غریب مواجه می‌شود که باعث تغییر نگرش و حتی روند زندگی او می‌شود.


نامه‌هایی که متن آنها کوتاه است و حاوی سؤالاتی چون " تو کی هستی؟ و جهان چطور به وجود آمد؟" بود که باعث به هم ریختن افکار سوفی شد و بعدها با گشودن درس فلسفه به وسیله‌ی پرسیدن یک سؤال جدی‌تر به افکار درهم‌ریخته‌ی سوفی سمت‌وسو می‌دهد.
آن سوال این بود: " مهم‌ترین چیز در زندگی چیست؟"
نویسنده نامه‌ها و سؤالات را از طرف یک استاد فلسفه به نام آلبرتو ناکس برای سوفی می‌فرستد.
ناکس در ادامه به سوفی یاد می‌دهد که چطور باید به این سؤالات فکر کرد و به آنها پاسخ داد.


دراین بین گاهی اوقات نامه‌ها و بسته‌هایی به دست سوفی می‌رسد که می‌بایست به دست شخصی به نام هیلده می‌رسیده اما سوفی نمی‌داند که چرا این نامه‌ها به دست او رسیده است و درصدد این برمی‌آید که بفهمد پدر هیلده کیست و از کجا آنقدر مطمئن است که نامه‌ها به وسیله‌ی سوفی به دست هیلده خواهد رسید.


آلبرتو ناکس تاریخ فلسفه را به صورت ساده و در قالب قصه‌ای شیرین شرح می‌دهد و در آن واحد شخصیت‌های معروف جهان و اتفاقات مهم را به تصویر می‌کشد.
کتاب دنیای سوفی دو مزیت بزرگ دارد، یکی از مزایای اصلی آن این است که یک تصویر کلی از تاریخ جهان و تاریخ فلسفه در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند و دیگری اینکه چند ماجرا اعم از آشنایی سوفی با دکتر ناکس، داستان نامه‌هایی که باید به هیلده برسد، چگونگی آشنایی با هیلده و زندگی او و همچنین تاریخ جهان و فلسفه و اینکه نحوه‌ی اندیشیدن فیلسوفان به مهم‌ترین سؤالات جهان و پاسخ به آنها را در کنار هم و لابلای هم دیگر به طرز شیرینی پیش می‌برد.


به‌طورکلی خواندن کتاب دنیای سوفی اطلاعات کلی از فلسفه را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد و به فرد کمک می‌کند تا به درستی به جهان هستی فکر کند و به دنبال پاسخ برای سؤالات خود باشد.
 

کتاب وب,پرفروش ترین کتابها,کتاب قلعه شفای زندگی

کتاب دنیای سوفی

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023