فواید استفاده از خیار برای پوست دور چشم چیست؟استفاده از خیار برای پوست دور چشم,فواید استفاده از خیار برای پوست دور چشم

فواید استفاده از خیار برای پوست دور چشم

 

خواص خیار برای پوست و دورچشم

گزافه گویی نیست چنانچه خیار را بعنوان یک عصای جادویی برای درمان انواع مشکلات پوستی معرفی کرد. پوست، علاوه بر زیبایی از ورود هرگونه آسیبی به اعضای داخلی و خارجی بدن مراقبت می کند.

حدود 90 درصد از وزن خیار را آب تشکیل می دهد و به این خاطر بعنوان یک خنک کننده بکار می رود. خیار در هر ماسک خانگی که برای آبرسانی استفاده می شود نقش اصلی دارد، آن هم به این علت است که خیار سرشار از آب است.

 

استفاده از خیار برای پوست دور چشم,فواید استفاده از خیار برای پوست دور چشم

استفاده از خیار برای پوست دور چشم

 

فواید خیار برای چشم

- خیار، پوف و ورم دور چشم را کاهش می دهد

- خیار، از تحریک چشم جلوگیری می کند

- خیار، حلقه های تیره دور چشم را کاهش می دهد

- خیار، چشم ها را شاداب می کند

- خیار از چروک اطراف چشم جلوگیری می کند

- خیار به جلوگیری از افتادگی پوست چشم کمک می کند

- خیار، بینایی را بهبود می بخشد

 

خیار برای رفع پُف ها

شما تنها به برش هایی از خیار احتیاج دارید. دو برش خیار را روی چشم ها قرار دهید و اجازه بدهید تا جایی که امکان دارد روی چشم ها بمانند.

 

وجود اسید آسکوربیک و اسید کافئیک در خیار سبب می شود تا آب جمع شده در پلک و زیر چشم کاهش پیدا کند و تورم و پُف از بین برود. کاهش پف دور چشم ها یکی از مهم ترین خاصیت های خیار برای پوست است. تنها کافی است، خیار را برش بدهید و چند وقتی در یخچال قرار دهید و سپس قطعات آنرا روی پلک ها قرار بدهید. این کار هم به کاهش پُف و هم به آب رسانی مناسب به پوست دور چشم ها کمک می کند. ضمن این که باعث ارامش شما هم می شود.

 

استفاده از خیار برای پوست دور چشم,فواید استفاده از خیار برای پوست دور چشم

فواید خیار برای چشم

 

از بین بردن دوایر سیاه دور چشم

به کمک خیار میتوانید حلقه های سیاه دور چشم را هم سریع از بین ببرید. مواد موردنیاز برای استفاده از این خاصیت خیار برای پوست چیست؟

 

دو قطعه خیار را به مدت ۲۰ دقیقه روی چشم ها بگذارید. به جای دو قطعه خیار، میتوانید دو عدد پنبه را به آب خیار اغشته کنید و روی چشم بگذارید.

 

فراوانی آنتی اکسیدان و سیلیکا به رفع تدریجی حلقه های سیاه دور چشم کمک می کند و به مرور زمان سبب می شود که دور چشم، روشن تر شود. تغيير رنگ دور چشم اشخاص شایع است و حتی چهره زیباترین افراد را هم تحت الشعاع قرار می دهد. خیار با تسکین رگ های دور چشم به برگشت رنگ این ناحیه به شرایط طبیعی کمک می کند.

 

استفاده از خیار برای پوست دور چشم,فواید استفاده از خیار برای پوست دور چشم

با آب خیار دور چشم خود را روشن کنید

 

رفع چروک دور چشم

خیار مرطوب کننده ای طبیعی است و با گذاشتن آن پیرامون پوست چشم که نازک ترین پوست بدن است، به این ناحیه از صورت آب رسانی می شود. بنابراین، چین و چروک ها و خطوط دور چشم از بین خواهد رفت. هر چه قدر بیشتر پوست تان را آب رسانی کنید، پوست تان صاف تر خواهد شد.

 

رفع گودی زیر چشم

رفع گودی زیر چشم هم خاصیت خیار برای پوست است. خیار میتواند سبب رفع این گودی شود. خیاری کوچک را رنده کنید. بعد هم با افزودن روغن اسطوخدوس یا بابونه، خمیری تهیه کنید. ترکیب حاصل را به آرامی به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دور چشم بمالید و بعد آنرا با حوله ای مرطوب پاک کنید. این کار به رفع گودی زیر چشم کمک زيادي می کند.

 

هیچ چیزی بهتر از خیار نمی تواند به کمک چشم ها بیاید، کافی است هفته ای 3 تا 4 بار از دو حلقه خیار با پوست یا از پوست خیار به شکل نواری پهن استفاده نموده و در ارامش و به وضعیت خوابیده روی چشمان تان گذاشته، بعد از 10 دقیقه بردارید و با آب سرد بشویید. 

 

استفاده از خیار برای پوست دور چشم,فواید استفاده از خیار برای پوست دور چشم

خواص خیار برای چشم

 

خیار و گلاب

از ماسک خیار و گلاب استفاده کنید. برای تهیه این ماسک کافی است یک خیار را با پوست یا بدون پوست رنده کنید و آنرا درون ۳ تا ۴ قاشق غذاخوری گلاب خالص خیس کنید. سپس این ترکیب را روی پلک ها، اطراف چشم و گودی چشم قرار دهید و اجازه دهید به مدت ۱۵دقیقه به همین صورت بماند.

 

نکته مهم آن است که خیار را به خوبی بشویید و مواظب باشید که پلک ها را به خوبی ببندید تا آب این ماسک وارد چشم های تان نشود. آنگاه این ماسک را با دستمال مرطوب از روی چشم ها برداشته و صورت تان را با آب نسبتا خنک بشویید.

 

استفاده از خیار برای پوست دور چشم,فواید استفاده از خیار برای پوست دور چشم

معجزه ژل دور چشم خیار

 

آب خیار و لیمو

اگر خلال های خیار برای شما مؤثر نیست، تلاش کنید خیار و آبلیمو را به همان اندازه مخلوط کنید و سپس از یک توپ پنبه ای استفاده کنید تا روی ناحیه های تیره چشم خود بگذارید. (مواظب باشید هیچوقت آبلیمو وارد چشمانتان نشود)، سپس محلول را به مدت 15 دقیقه روی پوست خود قرار دهید و در پایان با آب گرم بشویید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------