۶ روش استفاده از روغن زیتون برای درمان آکنهچگونه از روغن زیتون برای پوست استفاده کنیم ,روغن زیتون برای جوش صورت

چگونه از روغن زیتون برای پوست استفاده کنیم

 

خواص روغن زیتون برای پوست

هیچ شخصی دوست ندارد چهره ای پر از جای جوش و زخم اکنه داشته باشد. مسلما شما هم راههای زيادي را برای از بین بردن جای جوش امتحان کرده اید ولی راهکار این مشکل بسیار ساده و اسان است. روغن زیتون با کیفیت و واقعی، یکی از بهترین راهکار های طبیعی برای نگهداری از پوست و رفع بیماریها و مشکلات پوستی مانند کک و مک، جوش و آکنه است.

استفاده از روغن زیتون، روغن درخت چای، و عسل برای درمان اکنه

عسل نه تنها برای سلامت بدن، بلکه برای درمان اکنه هم موثر است. عسل مثل یک آنتی بیوتیک طبیعی عمل نموده که باکتری های ایجاد کننده اکنه را از بین می برد. اسیدیته عسل از رشد باکتری جلوگیری می کند.

 

با داشتن خواص ضد التهابی، عسل قرمزی ناشی از اکنه را کاهش می دهد. روغن درخت چای به صورت موضعی برای درمان بیماری های گوناگون از جمله پای ورزشکار، اکنه، قارچ ناخن، عفونت ها، زخم ها و شپش، تاول، ضایعات پوستی و شوره سر از قدیم مورد استفاده قرار گرفته است. این روغن دارای فاکتورهای ضد باکتریایی است و برای درمان اکنه بسیار مؤثر است.

 

با ترکیب روغن طبیعی زیتون( ۱/۴ پیمانه)، روغن درخت چای( ۱۰ قطره)، شکر( ۱/۴ پیمانه)، و عسل خام( ۱ قاشق غذاخوری)، یک خمیر بسازید.

 

آنگاه، این خمیر را به قسمتهای مبتلا زده و به مدت دقیقه با حرکات چرخشی ماساژ دهید. بعد از ۵ دقیقه، با آب گرم صورت را شسته و خشک کنید. توصیه می شود این فرآیند را به صورت منظم تکرار کنید.

 

چگونه از روغن زیتون برای پوست استفاده کنیم ,روغن زیتون برای جوش صورت

روغن زیتون برای جوش صورت

 

ماسک روغن زیتون و عسل و ماست برای جوش صورت

1/3 فنجان ماست را با 2 قاشق غذا خوری روغن زیتون و 1/4 فنجان عسل طبیعی ترکیب کنید و بر روی جوشها بمالید، بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و آنگاه با آب گرم خوب بشویید.

 

ماسک روغن زیتون و عسل برای جوش و کک و مک

عسل، با استفاده از خاصیت های ضد قارچی و ضد باکتریایی قوی خود، میتواند انواع جوشها را از بین ببرد و از پیدا شدن سر و کله آنها ، جلوگیری کند. عسل، همچنین میتواند انواع التهابات، جای زخم ها و انواع لکه ها را هم درمان کند.

 

برای تهیه این ماسک، ۱ قاشق چای خوری عسل را با ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون ، خوب مخلوط کنید. یک لایه نازک از این ماسک را به صورت خود بزنید و اجازه دهید که برای ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی صورتتان باقی بماند.

 

چگونه از روغن زیتون برای پوست استفاده کنیم ,روغن زیتون برای جوش صورت

زدن روغن زیتون به صورت قبل از خواب

 

ماسک روغن زیتون و گلاب

یکی از دلایلی که امکان دارد پوست شما جوش بزند، التهابات مجاری منفذهای پوست است. این التهابات میتوانند سبب بسته شدن منفذها و در نتیجه پیدایش انواع جوش شوند. گلاب، با خواص ارام بخش خود، التهابات پوست شما را کاهش می دهد و از بروز جوشها جلوگیری می کند. همچنین ، گلاب پوست شما را رطوبت رسانی و نرم می کند.

 

برای تهیه این ماسک، ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون را با ۱ تا ۱/۵ قاشق چای خوری گلاب مخلوط کنید و اجازه دهید تا این ماسک خوب جذب پوستتان شود.

 

ماسک روغن زیتون و جوش شیرین برای جای جوش

یک قاشق چای خوری روغن زیتون را با یک قاشق چای خوری جوش شیرین ترکیب کنید و به صورت دایره ای بر روی جای جوش و لک های پوست بمالید، بگذارید 2 تا 3 دقیقه بماند و آنگاه با آب گرم بشویید و با حوله صورت را پاک کنید.

 

در روش ديگر میتوانید هر شب قدری روغن زیتون را به آرامی بر روی جای جوشها به صورت دایره ای ماساژ دهید، بگذارید 5 دقیقه بماند و آنگاه یک ظرف آب داغ را آماده کنید و 10 دقیقه بر روی آن بخور بدهید بعد از آن عرق صورت را پاک کنید این کار جای جوش را بعد از مدتی از بین می برد.

 

چگونه از روغن زیتون برای پوست استفاده کنیم ,روغن زیتون برای جوش صورت

روغن زیتون برای لک صورت

 

مخلوط سرکه سیب و روغن زیتون برای از بین بردن اکنه

از آن جا که سرکه سیب ضد باکتریایی و ضد عفونی است، باکتری های مسدود کننده منفذهای پوست را از بین می برد. سرکه سیب با رادیکالهای ازاد، و همینطور، سموم زیان آور که سبب بوجود آمدن اکنه میشوند ، مبارزه نموده و یک لایه بردار طبیعی به شمار می آید. علاوه براین ، سرکه سیب تورم، قرمزی، و درد، جوشهای چرک دار ، جوش های سیاه و بزرگ را به علت داشتن خاصیت ضد التهابی کاهش می دهد. چطور از روغن زیتون و سرکه سیب استفاده کنیم. شیوه ساده زیر را دنبال کنید:

 

نخست، سرکه سیب( ۱ قاشق چایخوری) را با آب( ۴ قاشق چایخوری) ترکیب کنید. آنگاه، صورت را شسته و خشک کنید. اینک، ترکیب را با استفاده يک پارچه کتان به صورت بزنید.

 

در مرحله بعد، صورت را با قدری روغن زیتون طبیعی به آرامی و با حرکات دورانی ماساژ دهید. روغن را به کمک نوک انگشتان دست ماساژ دهید تا کاملا جذب شود.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------