نکاتی درباره جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)جراحی زیبایی پلک, جراحی پلک, جوان کردن چهره با جراحی پلک

جراحی زیبایی پلک

 

جراحی زیبایی پلک یکی از مهمترین جراحی ها در زیبایی صورت میباشد برای این که چشم و پلک سریعتر از دیگر اجزای صورت پیر و چروک میشوند و چشم ها نشانگر سن و جوانی و طراوت اشخاص می باشد. برای اصلاح افتادگی پلک، حذف پوست اضافی بالای چشم و همچنين حذف پف چشم و پلک، عمل جراحی پلک یا بلفاروپلاستی انجام می شود.

عمل جراحی زیبایی پلک بالا

برش درست روی چین طبیعی پلک داده می شود بنابراین احتمال این که پس از عمل زیبایی پلک چشم جای برش روی پلک ها بماند، فوق العاده کم است. پس از بر داشتن از پوست و نسج زیر پوستی در صورت لزوم کیسه های چربی هم برداشته شده و محل برش با نخ بسیار نازک دوخته می شود.

 

عمل جراحی زیبایی پلک پائین

چنانچه ميزان پف پلک پائین و بیرون زدگی چربی های آن زیاد باشد محل برش کاملاً زیر خط مژه ها خواهد بود تا جای اسکار آن معلوم نباشد. در اینصورت علاوه بر خارج کردن چربی های اضافه میتوان پوست اضافی پلک را هم چید ولی چنانچه ميزان بیرون زدگی چربی ها خيلي زیاد نباشد و پوست پلک هم در حد معمول باشد میتوان چربی ها را از طريق برشی واقع در سطح داخلی پلک خارج کرد. مزیت این نوع عمل زیبایی پلک چشم آن است که روی پوست هیچ برشی وجود ندارد و ضمنا بهبودی و ترميم آن هم سریعتر است.

 

بعد از جراحی زیبایی پلک چشم امکان دارد اطراف چشم کمی متورم و کبود شود. در عمل جراحی زیبایی پلک خشکی چشم هم معمول است که برای از بین بردن آن میتوانید از قطره اشک مصنوعی استفاده کنید.

 

تورم و کبودی اولیه در عرض یکی دو هفته رفع می شود ولی چند ماه طول میکشد تا نتیجه نهایی عمل جراحی زیبایی پلک ظاهر شود. محل برش جراحی پلک کم کم کم رنگ می شود و امکان دارد تا یک سال به طول بینجامد تا محل برش بطور کامل رفع شود.

 

نتیجه عمل زیبایی پلک چشم دائمی است. با این وجود زمان در حال گذر است و واضح و روشن است که گذشت زمان میتواند بر روی تمام بدن از جمله بر روی پلک های عمل شده هم تأثير بگذارد.

 

پلک های فوقانی و تحتانی را میتوان بطور هم زمان یا مجزا مورد عمل جراحی زیبایی پلک قرار داد.

 

جراحی زیبایی پلک, جراحی پلک, جوان کردن چهره با جراحی پلک

عمل جراحی زیبایی پلک

 

جراحی پلک، سن و سال ندارد

سن مناسب برای انجام بلفاروپلاستی به نوع جراحی بستگی دارد. در دسته اول عمل جراحی در سنین جوانی، در دسته دوم در سنین میان سالی و در دسته سوم در سنین سالمندی انجام می شود، بنابراین براساس نوع مشکل این جراحی حتی از زیر ۲۰سالگی تا بالای ۸۰ سال هم قابل اجرا است. بطور کلی در مشکلات مادرزادی، جراحی در سنین پائین تر و در مشکلات ناشی از پیری پوست، جراحی در سنین بالاتر انجام می شود.

 

شرایط مختلفی را میتوان با لیفت پلک درمان کرد. در ادامه این شرایط قابل درمان ذکر شده اند:

- پف کردگی مزمن پلک های بالا

- افتادگی پوست پلک های بالا 

- پف زیر چشم و چروک پلک های پائین

-افتادگی پلک های پائین

 

جراحی زیبایی پلک, جراحی پلک, جوان کردن چهره با جراحی پلک

جراحی افتادگی پلک

 

مثل بسياري از روش های جراحی، بعضی شرایط پزشکی وجود دارند که میتوانند بلفاروپلاستی را یک انتخاب پرخطرتر کنند. این شرایط عبارتند از:

- مشکلات تیروئید مثل بیماری گریوز و کم کاری تیروئید

- سندرم چشم خشک یا تولید ناکافی اشک

- روش عمل بلفاروپلاستی( جراحی زیبایی پلک)

- شیوه های بی هوشی جراحی زیبایی پلک

 

عمل بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک با 3 شیوه بی حسی موضعی، نیمه بی هوشی و بی هوشی کامل قابل انجام است.

 

بی حسی موضعی مانند حالتی است که در دندانپزشکی استفاده می شود. در این روش ماده بی حس کننده لیدوکایین تنها در محل عمل که در این جا اطراف پلک است، تزریق می شود. واضح و روشن است که با این کار، پلک بی حس می شود و بیمار در حین جراحی زیبایی پلک دردی را متوجه نخواهد بود، ولی داروی تزریقی در جراحی زیبایی تنها درد را از بین برده است، ولی استرس بیمار به قوت خویش باقی است.

 

در جراحی زیبایی پلک به شیوه نیمه بی هوشی، علاوه براینکه اطراف پلک به وسیله جراح بی احساس می شود، متخصص بی هوشی هم از طريق رگ، داروهای ضددرد و ضد استرس را به بیمار تزریق می کند. این داروها بیمار را به خواب عمیق و خوشایندی می برند.

 

در روش بی هوشی کامل، بیمار کاملاً بیهوش است. پلک های فوقانی و تحتانی را میتوان بطور مجزا یا هم زمان مورد عمل جراحی زیبایی قرار داد.

 

جراحی زیبایی پلک, جراحی پلک, جوان کردن چهره با جراحی پلک

افتادگی پلک

 

اقداماتی که قبل و پس از "عمل جراحی پلک چشم" باید بدانید:

- دو هفته قبل از عمل جراحی پلک از دارو هایی مثل آسپیرین، بروفن، ایندومتاسین، پیروکسیکام و مفنامیک اسید استفاده نکنید و چنانچه به هر دلیلی به مسکن نیاز داشتید فقط از استامینوفن ساده یا کود ئینه استفاده کنید.

 

-قبل از ورود به اتاق عمل آرایش چهره خود را کاملا پاک کنید.

 

- بعد از عمل جراحی زیبایی پلک برروی چشمان شما پانسمانی نخواهیم گذاشت و چشمان تان باز خواهد بود.

 

- معمولا پماد آنتی بیوتیک چشمی جهت مالیدن روی بخیه ها برای شما تجویز می شود.

 

- بعد از جراحی زیبایی پلک به مدت 3 روز قطره اشک مصنوعی استفاده کنید.

 

- جهت شستشوی چشم ها در 2 روز اول پس از جراحی پلک از سرم فیزیولوژیک استفاده کنید. اما بعد از 2 روز میتوانید از آب جوشیده سرد شده نیز استفاده کنید.

 

- آنتی بیوتیک تجویزی را به مدت پنج تا هفت روز بسته به نظر پزشک مرتبا مصرف کنید.

 

- تا 48 ساعت پس از عمل زیبایی پلک از کمپرس سرد استفاده کنید. به این منظور میتوانید چند قطعه کوچک یخ را در یک کیسه فریزر ریخته درآن را بسته و کیسه روی صورت می های مخصوص کمپرس سرد که حاوی ژل است را، از داروخانه خریداری نموده آن فریزر قرار منجمد شود وسپس آن صورت دهید.

 

- پس از عمل کمتر دراز بکشید و موقع دراز کشیدن هم بهتر است زیر سر شما قدری بلند تر باشد تا شیب بدن تان بیشتر شود. این کار سبب می شود کبودی و تورم شما به حداقل برسد.

 

- درصورتی که در عرض یکی دوروز پس از جراحی زیبایی پلک دچار چشم درد یا افت بینایی شدید سریع با پزشک جراح خودتان تماس بگیرید.

 

جراحی زیبایی پلک, جراحی پلک, جوان کردن چهره با جراحی پلک

پس از عمل جراحی پلک چشم

 

- پیش از مراجعه به بیمارستان حمام كامل انجام دهید و از به كار بردن هرگونه زیور آلات پرهیز كنید. در دو روز اول بعد از جراحی زیبایی پلك کبودی و تورم افزایش و بعدا طی یک تا دو هفته  برطرف خواهد گردید.

 

- در یک تا دو روز اول بعد از جراحی زیبایی پلك امکان دارد چند قطره خون از محل بخیه ها خارج شود که طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد.

 

- در چند روز نخست بعد از عمل پلك احتمال تاری دید خفیف وجود دارد که طبیعی میباشد و نگران نباشید.

  

- تا دو هفته بعد از جراحی زیبایی پلک از بکار بردن مواد آرایشی بر روی محلهای عمل پرهیز نمائید.

 

- بسته شدن ناکامل پلک ها در چند هفته نخست بعد از جراحی زیبایی پلك، رایج میباشد در این موارد، پیش از خواب از پماد چشمی استفاده نمائید.

 

- در افردی که قبل از عمل زیبایی عدم تقارن شدید پلک ها وجود دارد بعد از عمل هم درجاتی از عدم تقارن خفیف امکان دارد باقی بماند.

 

- عمل بلفاروپلاستی یا عمل زیبایی پلک نمی تواند باعث بالا کشیدن ابرو یا درشت شدن چشم ها شود.

 

- در صورتیکه هر گونه دارویی استفاده می نمائید یا بیماریهای جسمی یا روحی دارید و یا سابقه جراحی یا ابتلا به هپاتیت( یرقان) یا HIVدارید به جراح اطلاع دهید. در صورت وجود اعتیاد به مواد اطلاع دهید.

 

- در روزهای نخست بعد از جراحی زیبایی پلك، پلک شما امکان دارد منظره مطلوبی نداشته باشد ولی نگران نباشید در طی چند هفته و با فروکش کردن تورم منظره نهایی پلک معلوم می شود بنابر این در روزهای نخست پس جراحی پلک چشم، تلاش نکنید نتیجه عمل را ارزیابی کنید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------