درمان های خانگی زگیلزگیل گردن, درمان زگیل های ریز گردن, درمان زگیل گردن

درمان زگیل های ریز گردن

 

درمان زگیل پوستی

زگیل زائده پوستی است که به مرور رشد نموده و بیشتر در قسمت های صورت، گردن، پاها، پشت دست ها و بازوها، به وجود می آیند. اندازه این برآمدگی های پوستی بیشتر بین 1 تا 5 میلی متر بوده و اغلب تعدادشان زیاد است.

زگیل های مسطح مثل انواع دیگر زگیل ها هم به وسیله ویروس پاپیلوم انسانی یا HPV به وجود می آیند.

 

این ویروس مسری بوده و به آسانی می تواند از راه کوچکترین خراشیدگی پوستی، وارد بدن شده و زائده های پوستی گوناگون به وجود آید.

 

بعد از اینکه این ویروس وارد پوست می شود، روی نرخ تولید سلول های پوستی اثر گذاشته و در نتیجه، به طور مرتب زیاد می شوند.

 

نام دیگر زگیل های مسطح، زگیل های جوانی هم نامیده می شوند؛ چون بیشتر در میان کودکان و نوجوانان رایج است.

 

البته برخی از عوامل مستعد کننده مانند استفاده از تیغ، آسیب دیدن پوست، بهداشت ضعیف و همین طور عرق کردن، همه می توانند در پیدایش زگیل های مسطح، نقش داشته باشند.

 

بعضی از شیوه ها برای درمان خانگی زگیل وجود دارد که تاثیر گذاری و قدرت درمانی آنها به ثابت شده است. شیوه های درمان خانگی مبتنی بر اصول طب سنتی و برآمده از دل طبیعت هستند و خیلی از اطباء در طول سالیان طولانی از این شیوه ها برای درمان خیلی از امراض استفاده کرده اند. بعضی اوقات این شیوه های تاثیر گذار هستند، ولی به عنوان درمان قطعی شناخته نمی شوند.

 

زگیل گردن, درمان زگیل های ریز گردن, درمان زگیل گردن

درمان زگیل پوستی

 

شیوه های درمان خانگی زگیل گردن و بدن

سیر

تجربه هایی وجود دارد که نشان دهنده اثرات مثبت استفاده از عصاره سیر برای درمان زگیل ها به ویژه در دوران بارداری است. برای درمان زگیل می توانید عصاره سیر را به صورت مستقیم به زگیل ها انجام دهید. همین طور می توانید مخلوطی از سیر و روغن تهیه کرده و بر روی زگیل بزنید.

 

زگیل گردن, درمان زگیل های ریز گردن,درمان زگیل صورت

درمان زگیل با سیر

 

سرکه سیب

در شیوه درمان خانگی زگیل تناسلی با سرکه سیب ، می توانید زگیل های تناسلی را به خوبی درمان کنید. کارکرد سرکه شبیه داروهای تجویزی است که از مواد تشکیل دهنده اسیدی برای کشتن ویروس استفاده می کنند. برای این کار می توانید پنبه ای را به سرکه سیب آغشته کرده و بر روی زگیل بزنید.

 

روغن درخت چای

روغن درخت چای یک داروی ضد قارچ میباشد. یک قطره روغن درخت چای رقیق شده (یک قطره یا دو قطره روغن را با روغن نارگیل مخلوط کرده) و به طور مستقیم روی زگیل بمالید. امکان دارد برخی اشخاص به روغن درخت چای حساسیت داشته باشند بنابراین اول یک قطره از آن را روی نواحی دیگر مثل دست امتحان کنید.

 

روغن درخت چای امکان دارد خارش، سوزش یا تورم را به وجود آورد که باعث کوچک شدن آن میشود. این کار را باید برای چند هفته تکرار کنید چنانچه خیلی خارش داشتید مصرف را قطع کنید.

 

زگیل گردن, درمان زگیل های ریز گردن,درمان زگیل دور گردن

درمان زگیل با روغن درخت چای

 

جوش شیرین

جوش شیرین یک تمیزکننده است. خواص ضد عفونی کننده و ضد التهابی پودر هنگامی که با سرکه سیب مخلوط شود قدرتمند تر است. مخلوط را روزی دوبار یا در طول شب روی زگیل بمالید. این کار را یک هفته یا تا هنگامی که از بین بروند ادامه دهید. 

 

زگیل گردن, درمان زگیل های ریز گردن, درمان زگیل روی گردن

درمان زگیل با جوش شیرین

 

پوست پرتقال

یکی دیگر از درمان خانگی برای زگیل، پوست پرتقال است. این یک مورد ارزان قیمت است،  این درمان، شامل مالیدن پوست پرتقال روی زگیل یکبار در روز است. ظاهراً، زگیل تغییر رنگ داده، تیره می شود و آنگاه میفتد. این امکان دارد دو هفته یا بیشتر طول بکشد.

 

زگیل گردن, درمان زگیل های ریز گردن,درمان زگیل پوستی گردن

درمان زگیل با پوست پرتقال

 

پوست موز 

پوست موز دارای آنزیمی به نام پروتئولیتیک بوده و سبب از بین رفتن زگیل ها می شود.

برای استفاده، شب ها پیش از خوابیدن، قدری از پوست موز را جدا نموده و آن را روی زگیل ها قرار داده و آن را شب تا صبح به حال خود رها کنید.

 

این کار را تا بهتر شدن کامل، ادامه دهید. درضمن، استفاده از موز را در رژیم غذایی خود قرار دهید، چون موز سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

 

زگیل گردن, درمان زگیل های ریز گردن,درمان زگیل پشت گردن

درمان زگیل با پوست موز

 

آلوئه ورا

چنانچه زگیل خارش دار یا دردناک است، ژل آن می تواند تسکین دهنده باشد. ژل آلوئه ورا همین طور می تواند با عوامل بیماری زا از جمله ویروس ها مبارزه کند. در یک بررسی دریافتند که بر علیه ویروس هرپس سیمپلکس نوع ۱ کار می کند، ولی هیچ مطالعه ای در مورد مزایای ویژه عفونت های ویروس پاپیلومای انسانی وجود ندارد. برای استفاده از آلوئه ورا، یک برگ از گیاه آلوئه ورا بردارید. ژل را روی زگیل بگذارید. این کار را روزانه تکرار کنید.

 

زگیل گردن, درمان زگیل های ریز گردن, درمان زگیل نخی

درمان زگیل با آلوئه ورا

 

ویتامین C

ویتامین C به صورت طبیعی خیلی اسیدی است و به همین دلیل میتواند به رفع زگیل کمک کند و همین طور میتواند با ویروس های آن مبارزه کند.

 

دو یا سه قرص ویتامین C را خرد کنید و در کاسه قرار دهید قدری آب به آن بیفزایید و آنها را مخلوط کنید تا خمیر مانند شوند.

 

خمیر را بر روی زگیل خود بمالید و روی آن را با یک باند ببندید. اول کمی حس سوزش میکنید ولی سریع از بین خواهد رفت.

 

روغن کرچک 

چند بار در روز روغن کرچک را بر روی زگیل خود بمالید. اطمینان پیدا کنید که محل صدمه دیده به صورت کامل با روغن پوشانده میشود.

 

پیش از رفتن به خواب یک پنبه را در روغن کرچک خیس کنید و بر روی زگیل خود قرار دهید. صبح، زگیل را تمیز کنید و چند دقیقه در آب گرم آن را خیس کنید. آنگاه پوست صدمه دیده را با سنگ پا تمیز کنید. این درمان را چند روز تکرار کنید. زگیل سیاه خواهد شد و به مرور ازبین خواهد رفت.

 

زگیل گردن, درمان زگیل های ریز گردن, درمان زگیل گردن

درمان زگیل با روغن کرچک

 

عصاره آناناس

پنبه ی آغشته به عصاره را به مدت ده دقیقه بر روی محل گذاشته و آنگاه بشویید. آنزیم های موجود در آناناس سبب درمان زگیل خواهند شد.

 

زگیل گردن, درمان زگیل های ریز گردن,درمان زگیل پشت گردن

درمان زگیل با آناناس

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------