نکاتی مهم در انتخاب رنگ سایه مناسب چشم که نمی دانستیدچه رنگ سایه ای بزنیم, رنگ سایه مناسب چشم, انتخاب رنگ سایه

چه رنگ سایه ای بزنیم

 

نکات مهم انتخاب رنگ سایه

با به کار بردن سایه چشم باعث زیبایی بیشتر چشم می شود شاید بکار بردن سایه چشم برای بعضی از افراد مشکل به نظر برسد. ولی شما باید رنگ متناسب با رنگ چشم خود را انتخاب کنید و همین طور باید بدانید که چطوری سایه‌های گوناگون را روی پلک خود بکار ببرید. در این مطلب نکته هایی را درباره استفاده از سایه چشم آورده ایم که می تواند به شما برای این کار کمک کند. با ما همراه باشید.

نکاتی مهم در انتخاب رنگ سایه مناسب چشم

انتخاب رنگ سایه چشم مناسب

- برای  سایه مناسب چشم  رنگ سایه انتخابی شما باید چند درجه از رنگ چشمانتان روشن‌تر باشد. هیچ وقت نباید از سایه‌ای استفاده کنید که در همان تن و رنگ چشمانتان گروه بندی می‌شود؛ به طور مثال برای چشم‌های آبی از سایه آبی استفاده نکنید. برای چشمان قهوه‌ای می‌توانید از بیشتر رنگ‌های سایه استفاده کنید ولی برای چشمانی با رنگ آبی می‌توانید از رنگ یاس بنفش و بنفش بادمجانی استفاده کنید. برای چشمانی با رنگ سبز هم از سایه‌ای با رنگ صورتی مایل به قرمز و قهوه‌ای استفاده کنید.

 

چه رنگ سایه ای بزنیم, رنگ سایه مناسب چشم, سایه مناسب چشم

رنگ سایه مناسب چشم

 

چگونه چشم‌ها را شفاف تر و براق تر نشان دهیم؟

یکی از رمزهای آرایشگری، زدن قدری سایه‌ی روشن در گوشه داخلی چشم است. این کار سبب می‌شود که چشمان شما شفاف تر و براق تر به نظر بیایند. همین طور می‌توانید از یک  مداد چشم سفید برای این کار استفاده کنید، ولی من به نظر من روشن‌ترین رنگ پالت سایه‌، اثر بهتری دارد.

 

- سایه های کمرنگ بهترین انتخاب در تمام مدت سال هستند. آنها به صورت طبیعی با رنگ پوست حقیقی شما مخلوط می شوند و به آسانی چهره شما را آن گونه که توقع دارید زیبا می کنند. 

 

رنگ های ملایمی که در پوست مشخص می شود مانند قهوه ای، وانیلی و ارغوانی کمرنگ از جمله رنگ هایی هستند که حالت طبیعی خیلی جذابی را به چشمان شما می بخشد. برای اینکه چهره شما قدری جذاب تر و گیرا تر شود می توانید از رنگهایی کمی تندتر استفاده کنید مانند:طلایی، زیتونی، بنفش کمرنگ، آبی و خاکستری. کار کردن با انواع رنگ های طبیعی سایه چشم کار راحتی است.

 

چه رنگ سایه ای بزنیم, رنگ سایه مناسب چشم,انتخاب نوع رنگ سایه با توجه به رنگ پوست

انتخاب رنگ سایه

 

با تیره‌ترین رنگ به چشم‌ها عمق دهید

در بین سه رنگ سایه خود تیره‌ترین رنگ را بردارید و با برس گرد سایه از گوشه داخلی چشم آغاز کنید و با ضربات کوتاه و قوی ادامه دهید تا به وسط بالای چشم برسید. در این نقطه حرکت را بیشتر کنید و تیره‌ترین خط ها را بکشید و به آهستگی با خطوط محو شونده به طرف گوشه خارجی چشم بکشید و مطابق سلیقه خود گوشه آن را شکل دهید.

 

سایه چشم را محو کنید

با یک برس تمیز و نرم سایه‌ها را به آرامی روی سطح پلک محو کنید تا به رنگ طبیعی پوست شما نزدیک‌تر شود و آرایش چشم شما طبیعی به چشم بیاید.

 

سایه ی چشم سفید چشم های ما را بازتر و بزرگتر نشان می دهد. برای نتیجه گیری  بهتر می توان، آن را روی پلک بالا و خط مژه پایین بکشیم. برای این که حالت زیبایی به وجود آوریم، یک خط تیره هم روی پلک بالا می کشیم.

 

برای قسمت چین پلک بهتر است از سایه ی تیره استفاده شود. استفاده از سایه ی تیره رنگ برای این قسمت سبب می گردد تا شکل چشم ها معلوم گردد. 

 

برای این کار از رنگ هایی مانند: قهوه ای تیره، مشکی، خاکستری تیره، بنفش تیره و این گونه رنگ ها استفاده شود.

 

چه رنگ سایه ای بزنیم, رنگ سایه مناسب چشم, روش سایه زدن چشم

به کار بردن سایه چشم

 

چند نکته برای انتخاب نوع رنگ سایه با توجه به رنگ پوست

پوست های گندمی روشن

از بیشتر رنگ های سایه می توان برای پوست های گندمی روشن استفاده کرد. از تنالیته های روشن به خصوص برای موهای تیره می توان از رنگهای تیره هم استفاده کرد. استفاده از رنگهایی مثل ارغوانی، بنفش، سبز و یا آبی به همراه خط چشمی به همان رنگ خیلی کار بردی است.

 

پوست های مایل به زرد

برای پوست های مایل به زرد از رنگهای آبی، خاکستری متمایل به آبی، ارغوانی روشن و یا صورتی در میان چشم و تنالیته ی تیره تر همان رنگها در کناره های چشم استفاده کنید و بالای استخوان چشم را با رنگ کرمی براق مشخص کنید.

 

پوست های تیره

در این نوع از پوست ها تلاش کنید از رنگ هایی که یک درجه از پوست شما روشن تر است استفاده کنید. در سایه هایتان رنگ طلائی و یا نقره ای اضافه کنید. چنانچه سایه های تیره دوست دارد از خط چشم تیره هم استفاده کنید.

 

پوست های سبزه روشن

برای این گونه پوست ها باید از رنگهایی که یک درجه از سبز روشن تیره تر است استفاده کرد و یا از رنگ طلائی که شفافیت ویژه ای به چشم می دهد. از رنگ براق کرمی  برای حالت دادن زیر ابرو و بالای استخوان چشم برای برجسته تر شدن چشم ها باید استفاده کرد.

 

پوست های قهوه ای روشن 

سایه های قهوه ای براق برای پوست های قهو ه ای روشن خیلی خوب است و  شما را خیلی زیباتر می کند. ولی چنانچه از رنگ هایی مثل سبز، آبی و ارغوانی ترسی ندارید استفاده کنید که رنگ براق آن ها به چشم های شما جذابیت دو برابر می دهد.

 

چه رنگ سایه ای بزنیم, رنگ سایه مناسب چشم, انتخاب رنگ سایه

انتخاب رنگ سایه چشم مناسب

 

روش سایه زدن چشم

- سایه زدن چشم را از قسمت بیرونی آن آغاز می کنیم؛ با دقت با چشم مخالف یک ۷ بکشیم و با یک برس کرکی نیمی از سایه را تا پلک خود محو کنیم، ( تلاش کنیم از برس های خوب که موی طبیعی دارند استفاده کنیم) . این کار را تا وقتی ادامه می دهیم که رنگ سایه  به شکل ملایم تر در بیاید. برای قسمت زیر ابرو از سایه های روشن تر، براق یا اکلیلی استفاده  می کنیم، زیرا این نوع سایه ها چشم را حقیقتا زیبا می کنند.

 

- در مواردی که چشم های گود یا پلک های افتاده دارید سعی کنید با چشم های باز سایه بزنید نه با چشم های بسته؛  تا بتوانید رنگ چین پلک تان را به خوبی ببینید.

 

- از آنجایی که  بیشتر سایه چشم ها به صورت پودر هستند و امکان دارد در بخش هاي دیگر صورت پخش شود، برای پیشگیری از ریختن آن بهتراست پیش از آغاز آرایش در قسمت زیر چشم خود از پودر تثبیت کننده استفاده کنیم.

 

 - بهتر است زدن کانسیلر زیر چشم را پس از پایان آرایش چشم انجام دهیم.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------