ریشه گیری موهای رنگ یا هایلایت شدهفوت و فن ریشه گیری موهای رنگ شده,نکاتی مهم برای ریشه گیری موهای رنگ شده ,ریشه گیری مو

فوت و فن ریشه گیری موها

 

برای حفظ زیبایی موهای رنگ شده، نخستین مسئله رنگ کردن زود به زود موهای تازه درآمده یا همان ریشه گیری است تا اختلاف رنگ ایجاد شده بین ریشه و ساقه مو کم تر به چشم آید. در این مطلب به نحوه ریشه گیری و انواع آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

انواع ریشه گیری:

در ریشه گیری باتوجه به وضعیت مو عملکرد ما هم متفاوت است.شرایط ریشه مو اصولا ثابت است ولی قسمت ساقه می تواند وضعیت متفاوتی داشته باشد:

– ریشه موی رنگ شده

– ریشه موی دکلره شده

– ریشه موی هایلایت شده

– ریشه گیری موی سفید بالای ۶۰%

 

رنگ کردن ریشه موهای رنگ شده

تمام بخش‌های مو که ریشه آن درآمده و رنگش را با سایر موها که پیش از آن رنگ شده، خوب مشخص کنید و سپس همان رنگی را که به موها زده بودید، انتخاب کنید.

 

موهای خود را بشویید و سپس خشک کنید. این وسایل را آماده کنید : یک لباس کهنه برای اینکه بدن و لباس اصلی‌تان رنگی نشود، رنگ مو، دستکش، کلیپس برای اینکه موها راحت‌تر جمع شود، شانه و حوله.

 

موها را به چند بخش تقسیم کنید و به وسیله کلیپس هر بخش را طوری ثابت کنید که ریشه موها کاملا مشخص شود. یک دستکش دست کنید و رنگ مو را طبق دستوری که در بروشور آن آمده، آماده کنید.

 

حوله را روی شانه‌هایتان بیندازید تا قطرات رنگ روی لباس‌تان نریزد. هر بخش از موها را که می‌خواهید ریشه‌اش را رنگ کنید از کلیپس جدا کنید و رنگ را به طور کامل به ریشه آن بمالید.

 

این کار را تا رنگ شدن همه ریشه‌های مو تکرار کنید. یعنی بعد از اتمام یک بخش، رنگ را به ریشه آن بمالید.

 

زمان را تنظیم کنید. پنج دقیقه زمان پیشنهادی برای رنگ گرفتن ریشه موها است. بعد از گذشت این زمان، باقی‌مانده رنگ را از روی ریشه موها بردارید و سپس موها را خوب بشویید.

 

فوت و فن ریشه گیری موهای رنگ شده,نکاتی مهم برای ریشه گیری موهای رنگ شده ,ریشه گیری مو

 ریشه گیری موها

 

رنگ کردن ریشه موهای دکلره شده

خانم هایی که قبلا موهایشان را دکلره کرده اند پس از گذشت چند وقتی باید برای ریشه گیری موهایشان اقدام نمایند تا تضاد ایجاد شده بین ریشه و ساقه مو کم تر به چشم آید. به شما پیشنهاد میشود برای یکدست شدن موهایتان از دکلره استفاده نمایید ولی به دلیل سختی این کار توصیه می شود از یک متخصص بخواهید این کار را برایتان انجام دهد چرا‌که در صورتی که دلکره به موهایی که قبلا دکلره شده اند اغشته شود ممکن است موهایتان بسوزد.

 

برای ریشه گیری موهایتان با دکلره اگر موهایتان کم تر از ۷ الی ۸ سانت رشد ریشه داشت باید مواد را از پشت سر به ریشه هایتان بزنید تا با ساقه موهایتان یکدست شود و بعد از آن موهایتان را بشویید.

 

ولی به نکته ای که باید توجه داشته باشید در صورتی که بیش از ۷، ۸ سانت از ریشه موهایتان رشد کرده باشد از آنجایی که یک سانت از ریشه مویتان سریعتر روشن می شود بهتر است ابتدا از ۲ سانت مانده به ریشه تا جایی که موهایتان دکلره دارد را مواد بزنید پس از این که به رنگ زرد روشن مواد دکلره را روی ریشه موهایتان قرار دهید و صبر کنید تا کل موهایتان یکدست شود.

 

در آخر میتوانید رنگساژ موردنظر خود را روی کل موها بگذارید و پس از ۵ الی ۱۰ دقیقه مکث موها را بشویید.

 

در صورتی که موهایتان تا پایه ۶ و ۷ روشن بود برای روشن کردن ریشه ها نیازی به دکلره نیست میتوانید از دکوکرم استفاده کنید.

 

فوت و فن ریشه گیری موهای رنگ شده,نکاتی مهم برای ریشه گیری موهای رنگ شده ,ریشه گیری مو

رنگ کردن ریشه موهای دکلره شده

 

ریشه گیری برای موی هایلایت شده

برای مویی که هایلایت شده و اصولا زمینه ای قهوه ای یا عسلی دارد میتوان هایلایت ریشه انجام داد.

 

به اینصورت که تکه ها را با تقسیم بندی دلخواه به پایه روشن مناسب با پایه لایت های ساقه می رسانید و آنگاه باتوجه به عمق تیرگی و روشنی، رنگ را برای رنساژ کل مو ترکیب می کنیم.

 

اکسیدان مطلوب برای ترکیب با رنگ بر اساس پایه انتخاب می شود که چنانچه زمینه در ساقه عسلی و در پایه ۶و۷ رنگ بود، رنساژ با اکسیدان ۹% با غلظت بالا به مدت ۲۵ الی ۳۵ دقیقه.

 

چنانچه زمینه قهوه ای تیره بود میتوان رنگ را با اکسیدان ۶% و غلظت بالا به مدت ۲۵ دقیقه مکث باتوجه به جنس و واکنش مو .

 

در صورتی که زمینه در ساقه طبیعی ست بنابراین نحوه عملکرد ما متفاوت است، به این علت که زمینه نباید هیچگونه تغییری کند و برای رنساژ از ضعیف ترین اکسیدان استفاده کنید.

 

رنساژ را بعداز به پایه رسیدن لایت ها روی موی شسته شده با ۴۰ درصد نم، به صورت رقیق با اکسیدان۳% بصورت تونر روی ساقه و هایلایت ها به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه با دقت ماساژ دهید.

 

فوت و فن ریشه گیری موهای رنگ شده,نکاتی مهم برای ریشه گیری موهای رنگ شده ,ریشه گیری مو

ریشه گیری برای موی هایلایت شده

 

ریشه گیری موی سفید ۶۰%

اصولا موی سفید بالای ۶۰% برای پوشش قوی تر به بسترسازی احتیاج دارد بنابراین باتوجه به وضعیت، زمینه و رنگ انتخابی را پیش از هر اقدامی آماده می کنیم.

 

چنانچه از ترکیب رنگ های ۵ تا ۷ برای رنگ و پوشش مو در ساقه استفاده شده طبیعتا رنگ قهوه ای در پایه ۴ و۵ در مو ایجاد شده خصوصا اگر با اکسیدان ۶% انجام شده باشد.

 

فوت و فن ریشه گیری موهای رنگ شده,نکاتی مهم برای ریشه گیری موهای رنگ شده ,ریشه گیری مو

ریشه گیری موی سفید

 

توجه کنید

بهترین راه برای رنگ کردن ریشه موها مخصوصا درصورتی که اولین بار است که اقدام به این کار می کنید، مشورت با یک ارایشگر است. پس از رنگ کردن موها، تا چند روز از شستشوی موها با آب شامل کلر پرهیز کنید. توجه کنید که نورخورشید خيلي سریعتر رنگ موها را می برد. بنابراین موها را مستقیماً در معرض افتاب قرار ندهید.مراقب باشید رنگ وارد چشم ها یتان نشود.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------