بهترین راه صاف کردن موهای وز !!چگونه موی وز را صاف کنیم, چگونه موهایمان را صاف کنیم, چگونه موهای فر را صاف کنیم

چگونه موی وز را صاف کنیم

 

چگونه موهای فر را صاف کنیم؟

وقتی موها وز می شوند حالت صافی و براقیت خود را از دست میدهد و تبدیل به موهایی میشود که دوست ندارید آنها را شانه کنید. ولی برای برطرف کردن موهای وز شده نیز چاره ای وجود دارد که زیاد دشوار نیست.

چگونه موهایمان را صاف کنیم؟

بعضی وقتها موهای ما مشکلات کوچکی دارند اما همین مشکلات کوچک، سبب می شود موها به خوبی فرم نگیرند و زیبایی همیشگی خود را نداشته باشند، کمتر فردی برای اینگونه مشکلات کوچک به پزشک مراجعه می کند، پس دانستن شیوه های خانگی می تواند خیلی کمک کند.

 

آموزش صاف کردن مو با اتو مو

موها را تقسیم بندی کنید

ابتدا برای اطمینان از آنکه همه موهای شما زود و به یک اندازه صاف می شوند، موهای خود را لااقل به دو بخش تقسیم کنید. برای این منظور می توانید موها را از میان سر به دو بخش راست و چپ تقسیم کنید و یا بخش بالای مو را با کلیپس یا کش سر ببندید. چنانچه ضخامت موهای شما زیاد است، می توانید موها را به چهار قسمت تقسیم کنید. برای این کار قسمت بالایی موها را به دو بخش تقسیم کنید و بالای سرتان ببندید و قسمت پایینی را نیز به دو بخش تقسیم کنید. چنانچه موهایتان بلند است و آن را از وسط به دو بخش راست و چپ تقسیم کرده اید، به آسانی می توانید هر قسمت را جلوی شانه های خود بریزید. ولی چنانچه موهای شما کوتاه است و به شانه های تان نمی رسد، از یک کش مو یا کلیپس مو استفاده کنید تا بخش های مختلف از هم جدا شوند.

 

چگونه موی وز را صاف کنیم, چگونه موهایمان را صاف کنیم,صاف شدن مو برای همیشه

چگونه موهایمان را صاف کنیم

 

موها را ببندید

چنانچه ضخامت موی شما کم است می توانید در زمان صرفه جویی کنید و از مرحله تقسیم کردن موها بگذرید. در این وضعیت می توانید پشت موهای خود را دم اسبی ببندید و طول موی بسته شده را به آسانی از بالا به پایین صاف کنید. بعد از صاف کردن موی دم اسبی شده، موهای خود را باز کنید و قسمت بالایی و دیگر بخش های باقیمانده را صاف کنید.

 

تنظیم دمای اتو مو برای صاف کردن مو

بعضی از اشخاص فکر می کنند که برای صاف کردن فوری موها باید دمای اتومو را تا حد امکان زیاد کرد. ولی این کار کاملا اشتباه است و شما باید با توجه به جنس و ضخامت موهای خود دمای مناسب را در اتو مو تنظیم کنید.

 

چنانچه جنس موهای شما نازک و ظریف است، دمای اتو مو زیر 182 درجه سانتیگراد قرار دهید؛

چنانچه جنس موهای شما نرمال است، دمای اتو مو را میان 182 تا 199 درجه سانتیگراد مناسب است.

و در آخر برای موهای ضخیم و حجیم از دمای بین 199 تا 210 درجه سانتیگراد استفاده کنید.

 

موها را در قسمت های کوچک اتو کنید

برای صاف کردن موها با اتو مو، موهای خود را در اندازه های 3 سانتی در دست بگیرید و اتو بکشید. با انتخاب حداکثر 3 سانتی متر از موها، صاف کردن موها خیلی زودتر و آسان تر انجام می شود. برای این کار دسته ها را از بخش های بالایی آغاز کنید و از فاصله یک تا یک و نیم سانتی از ریشه مو شروع به صاف کردن کنید.

 

چگونه موی وز را صاف کنیم, چگونه موهایمان را صاف کنیم, چگونه موی فر کودک را صاف کنیم

چگونه موهای فر را صاف کنیم

 

سرعت و فشار اتو را کنترل کنید

اتو مو را با فشار بسیار کم و به سرعت در طول دسته موهای خود بکشید. وقتی که اتومو را فشار می دهید، آن را به سوی پایین مویتان بکشید. برای آنکه صاف کردن مو زودتر انجام شود، سرتان را محکم و بی حرکت نگاه دارید.

 

اتو مو را نامنظم نکشید

به صورت منظم از یک سمت آغاز کنید و بعد از اتو کردن هر سه سانت به طرف دیگر بروید. برای سریع تر شدن، قسمتی از مو را به صورت کامل صاف کنید و آنگاه به قسمت دیگر بروید. این کار به شما کمک می کند تا یک بخش را به صورت تصادفی دو بار صاف نکنید و در عین حال هیچ جایی از موها اتو نکرده نماند.

 

موهای صاف شده را جدا کنید

بعد از صاف کردن مو بخشی از موها که آن را با کلیپس جدا نکرده بودید، آن قسمت را پشت شانه خود بیندازید. آنگاه کلیپس قسمت بعدی را باز کنید و آن بخش را جلوی شانه تان بیندازید. این بخش را نیز سه سانت سه سانت صاف کنید. انداختن قسمت های صاف شده مو در پشت شانه به شما کمک می کند تا موهای صاف شده را با بخش های صاف نشده اشتباه نگیرید و در نتیجه موهای خود را در کوتاه ترین زمان ممکن صاف کنید.

 

چگونه موی وز را صاف کنیم, چگونه موهایمان را صاف کنیم, لخت کردن مو

صاف شدن مو برای همیشه

 

پس از صاف کردن مو از اسپری حالت دهنده استفاده کنید

بعد از صاف کردن کامل مو ، برای آنکه مطمئن شوید که مویتان در همه مدت روز صاف و خوش حالت می ماند، از محصولات موی مناسب مثل اسپری حالت دهنده یا ضد وز استفاده کنید و بعد از آن موهای خود را به خوبی برس بکشید. یادتان نرود که قبل از زدن اسپری یا کرم، موی هایتان به طور کامل خنک شده باشد.

 

باید دقت کنید که استفاده بیش از اندازه از اتو مو، اصلا توصیه نمی شود چون سلامت موها را در بلند مدت به خطر می اندازد. در این قسمت راههای دیگری را برای صاف کردن موها توضیح می دهیم.

 

استفاده از نرم کننده مو

اگر موهایتان قدری پیچ و تاب دارد و به خوبی صاف نمی شود، می توانید از نرم کننده مناسب موهای خود استفاده کنید. آنگاه موها را با شانه صاف کنید و بگذارید تا در هوای آزاد خشک شود. این کار سبب می شود تا موها صاف شود و حالتی نرم و طبیعی به خود بگیرد. در آخر هم برای پیشگیری از پیچ و تاب خوردن موها می توانید از قدری روغن و اسپری مو استفاده کنید.

بد نیست بدانید روشی به نام هایپر استریت مو وجود دارد که یک درمان مویی است و ادعا میکند با نرم کنندگی عمقی به بازسازی موها کمک کرده و وزی موها را از بین می برد.
 

چگونه موی وز را صاف کنیم, چگونه موهایمان را صاف کنیم,چکار کنیم موهایمان صاف شود

چگونه موهای وز را صاف و نرم کنیم

 

چگونه موی فر کودک را صاف کنیم؟

چنانچه تا به حال در صاف کردن موها به شیوه سنتی و با استفاده از سشوار مهارت کسب کرده اید، بنابراین زمان آن است تا قدری تغییر به وجود آورید و سشوار با باد سرد را امتحان کنید. برای صاف کردن موهای کودک  میتوانید از این روش استفاده کنید.

 

بعد از خشک شدن حدود سه چهارم موها در فضای آزاد و بدون استفاده از سشوار، آن را مثل قبل به دو بخش تقسیم کنید. آنگاه سشوار را در وضعیت باد سرد بگذارید و آن را به صورت مرتب از ریشه تا نوک موها حرکت دهید. دقت کنید که زمان خشک کردن موها با این روش، سشوار باید تقربا 15 سانتی متر از موها فاصله داشته باشد. برای اثربخشی طولانی تر این شیوه و پیشگیری از وز شدن موها می توانید از سرم نرم کننده و اسپری حالت دهنده مو استفاده کنید.

 

چگونه موی وز را صاف کنیم, چگونه موهایمان را صاف کنیم, چگونه موهای فر را صاف کنیم

چگونه موی فر کودک را صاف کنیم

 

استفاده از بیگودی

یکی از بهترین شیوه های صاف کردن مو برای موهای خیلی وز و مجعد بدون استفاده از حرارت، کمک گرفتن از بیگودی است. برای این کار بعد از شستن موهای خود، آن را تا جایی که امکان دارد با حوله خشک کنید و آنگاه به موها موس مو بزنید.

 

در اقدام بعدی موهایتان را به چهار قسمت تقسیم کنید تا پیچیدن بیگودی راحت تر شود. آنگاه با استفاده از شانه ای با دندانه های ریز موهای خود را شانه و نرم کنید. در  این قسمت بخش های پنج سانتی متری از موهای خود را محکم به دور بیگودی بپیچانید. امکان دارد بسته به نوع بیگودی نیاز باشد تا بیگودی را با سنجاق سر نیز محکم کنید. توجه کنید که سنجاق سر را از قسمت پایین مو بزنید که دیده نشود. بعد از پیچیدن همه موها به دور بیگودی، با یک لوسیون، ژل اسپری یا اسپری موی سبک، موهای خود را مرطوب کنید.

 

از آنجایی که امکان دارد این شیوه چند ساعت طول بکشد می توانید این کار را در موقع شب و قبل از خواب انجام دهید و برای پیشگیری از تکان خوردن و وز شدن موها، به دور موهایتان یک روسری ابریشمی ببندید. در آخر هم بعد از خشک شدن کامل موها می توانید بیگودی ها را باز کنید و موهای خود را برس بزنید.

 

چگونه موی وز را صاف کنیم, چگونه موهایمان را صاف کنیم,چکار کنیم موهایمان صاف شود

برای صافی مو چه کنیم

 

استفاده از سنجاق سر

استفاده از سنجاق سر یکی از راحت ترین و مؤثرترین شیوه های ممکن برای صاف کردن مو بدون اتو محسوب می شود. هرچند امکان دارد که این شیوه زمان گیر باشد، ولی چنانچه سلامت موهایتان برای شما مهم است و نمی خواهید که موهای شما با سشوار و اتومو صدمه ببیند، می توانید از این شیوه کمک بگیرید.

 

در این شیوه از یک برس مو استفاده کنید و موهای خیس خود را در یک جهت، محکم دور برس بپیچید و با استفاده از سنجاق سر آن را ثابت کنید. خواهید دید که موها بعد از خشک شدن کاملا صاف و زیبا می شوند.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------