آیا نرم کننده باعث ریزش مو می شود؟ نحوه استفاده صحیح از نرم کنندهریزش مو بعد از استفاده از نرم کننده, انتخاب نرم کننده مناسب برای مو, عوارض نرم کننده مو

آیا نرم کننده باعث ریزش مو می شود

 

آیا نرم کننده به مو آسیب می زند و باعث ریزش مو می شود؟ 

استفاده از نرم کننده بعد از شامپو زدن موها، کمک میکند که موها گره نخورند و نرم و لطیف بمانند، استفاده صحیح از نرم کننده و انتخاب نرم کننده مناسب تاثیر زیادی بر سلامت موها دارد.

امروزه استفاده از نرم کننده مو یکی از الزامات مراقبت صحیح از موها است به خصوص اگر موهایی بلند داشته باشید یا موهایتان را رنگ کنید ، شامپوهای حاوی نرم کننده برای صاف و خوش حالت نگه داشتن موها کافی نیستند و نیاز به استفاده از نرم کننده در حمام دارید تا جلوی وز شدن و خشکی موها را بگیرد. 

 

یکی از باورهایی که در بین عموم مردم رایج شده است این  است که استفاده از نرم کننده باعث ریزش مو می شود یا استفاده از شامپو نرم کننده باعث ریزش مو می شود. در ادامه این مقاله بیتوته میخواهیم با هم بررسی کنیم که آیا نرم کننده باعث ریزش مو می شود یا خیر.

 

آیا نرم کننده باعث ریزش مو می شود؟

ریزش مو داخل حمام بر اثر استفاده از نرم کننده یا شامپوی نرم کننده شایعه ای بیش نیست.  ترکیبات استفاده شده در نرم کننده ها به سلامت پوست سر کمک کرده و موها را تغذیه و مرطوب می کند.

 

شستن منظم موها و استفاده از نرم کننده میتواند به سلامت  بیشتر موها کمک کند ، موهایی که در حمام می ریزند معمولا موهایی هستند که ریشه سستی دارند و در فاز استراحت قرار گرفته اند و  به هر حال قرار است به زودی از روی سرتان بریزید ولی به دلیل شستشوی سر در حمام سریعتر و به یکباره از پوست سر جدا می شوند ، برای همین به اشتباه حس میکنید که شستشوی موها یا استفاده از نرم کننده باعث ریزش موها شده اند. 

 

عوارض نرم کننده مو, نرم کننده و ریزش مو, استفاده صحیح از نرم کننده مو

استفاده از نرم کننده مو 

 

اگر دقت کرده باشید روز بعد از حمام که موهایتان را شانه می کشید بر خلاف روز قبل از حمام ، تار موهای معدودی داخل برس به جای می مانند که نشان دهنده این است که اغلب موهایی که وارد فاز استراحت شده بودند و قرار بود به مرور هنگام شانه کشی موها جدا شود در حمام از سرتان جدا شده اند. 

استفاده از نرم کننده میتواند رطوبت لازم برای محافظت از موها و سلامت آن ها را فراهم کند. 

 

انتخاب نرم کننده مناسب برای مو

سعی کنید از نرم کننده هایی استفاده کنید که حاوی مواد طبیعی آبرسان و تقویت کننده مو از جمله روغن آرگان یا روغن فندق باشند. 

اگر میخواهید نرم کننده علاوه بر صاف و درخشان کردن موها به تغذیه بهتر پوست سر و کوتیکول مو کمک کند از نرم کننده حاوی مواد مغذی مثل بیوتین و کراتین استفاده کنید. 

از نرم کننده هایی که حاوی سدیم لوریل سولفات یا سدیم لوریل اترسولفات هستند دوری کنید. 

 

ریزش مو و نرم کننده, مضرات استفاده از نرم کننده مو, آیا نرم کننده به مو آسیب می زند

نحوه استفاده درست از نرم کننده برای پیشگیری از ریزش مو

 

روش درست استفاده از نرم کننده مو برای پیشگیری از ریزش مو

نرم کننده های مو بافت غلیظی دارند و معمولا حاوی روغن هستند و نباید مستقیم روی پوست سر قرار بگیرند.

قرار گرفتن نرم کننده غلیظ روی پوست سر و عدم آبکشی مناسب میتواند باعث شود یک لایه از نرم کننده روی پوست سر باقی بماند و منافذ تنفسی پوست را مسدود کرده و در اثر تجمع چربی طبیعی پوست به طور غیر مستقیم منجر به ریزش موها شود. 

 

قبل از زدن نرم کننده روی موها ، موها را با دست به حالتی روی سر مرتب کنید که فرق باز روی سر نداشته باشید. 

مقدر کمی از نرم کننده را کف دست بریزید و سپس روی کف هر دو دست پخش کرده و روی سطح موها بکشید. 

بعد از آغشته کردن تمام سطح موها با نرم کننده ، گره موها را با انگشتان باز کنید و در صورت نیاز با یک شانه درشت با ملایمت موها را شانه بکشید. 

به اندازه ای که پشت قوطی نرم کننده نوشته شده ، صبر کنید و سپس موها را آبکشی نمایید. 

 

آیا نرم کننده باعث ریزش مو می شود, ریزش مو و نرم کننده, مضرات استفاده از نرم کننده مو

عوارض استفاده از نرم کننده مو

 

عوارض نرم کننده مو

در صورتی که نرم کننده مناسبی برای موهایتان انتخاب کرده باشید و به درستی از نرم کننده استفاده کنید ، نه تنها تاثیری بر ریزش موها نخواهد گذاشت بلکه به حفظ سلامت و زیبایی بیشتر موها کمک خواهد کرد. 

 

نرم نکردن موها

اگر با وجود استفاده از نرم کننده احساس خشکی و وزی در موها دارید به این معنی است که نرم کننده شما به درستی فرموله نشده است بنابراین بهتر است از نرم کننده ای دیگر استفاده کنید. برخی از برندهای نرم کننده هیچ فایده ای برای مو ندارند و برای ارزان تر تمام شدن قیمت از ترکیبات موثری استفاده نمیکنند و رطوبت لازم را به موها نمی رسانند.

 

مواد شیمیایی مضر

برخی از نرم کننده ها دارای مواد شیمیایی مضر برای مو هستند از جمله سولفات سدیم لوریت که میتواند باعث خشکی برخی از موها یا ایجاد واکنش آلرژیک در پوستهای حساس شود. اگر پوست حساسی دارید و بعد از استفاده از شامپو یا نرم کننده احساس تحریک می کنید از نرم کننده و شامپو بدون سولفات استفاده کنید. 

 

زیادی نرم شدن و بدحالت شدن موها

اگر نرم کننده ای که استفاده می کنید برای موهایتان بیش از حد قوی باشد میتواند باعث نرمی بیش از حد و بی حالت و بی روح شدن موهایتان شود. اگر موهایتان زیادی بی حالت شدن بهتر است از یک نرم کننده سبک تر استفاده کنید.

 

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------