ترتیب صحیح بکار بردن محصولات آرایشی موبکار بردن محصولات آرایشی مو,ترتیب مراحل استفاده از محصولات مو,ترتیب صحیح بکار بردن محصولات آرایشی مو

ترتیب مراحل استفاده از محصولات مو

 

استفاده از محصولات مو

آیا ترتیب استفاده از محصولات مراقبتی و آرایشی مو مهم است؟ آیا مهم است که از بین نرم کننده، ماسک مو، موس، سرم، اسپری محافظ حرارت و … کدامیک اول استفاده می شوند؟

شامپو

همیشه شامپویی با فرمول خاصی که مناسب نوع موهای شماست را انتخاب نمایید. به عنوان مثال شامپوی ضد وز، مخصوص موهای رنگ شده و یا شامپوی حجم دهنده. بوش می گوید با شامپو زدن به پوست سرتان شروع کنید، آنگاه با ماساژ دادن پوست سر، باقی مانده ی شامپو به صورت طبیعی روی موهایتان مالیده خواهد شد.

 

البته باید این را در نظر داشته باشید که متخصصان زیادی پیشنهاد می کنند که بیش از چند مرتبه در هفته از شامپو استفاده نکنید. بنابراین میتوانید اغلب وقت ها این مرحله را نادیده بگیرید و سراغ مورد بعدی بروید.

 

بکار بردن محصولات آرایشی مو,ترتیب مراحل استفاده از محصولات مو,ترتیب صحیح بکار بردن محصولات آرایشی مو

بکار بردن محصولات آرایشی مو

 

نرم کننده یا ماسک؟

چنانچه از جمله افرادی باشید که نوع موهایتان یا رفتار شما با آن ها، آن ها را نیازمند نرم کننده و/ یا ماسک مو نموده باشد می دانید که نخستین گام در نگهداری و حالت دهی به مو، بعد از شستشوی موها با شامپوی مناسب، استفاده از این دو محصول است. ولی سؤال این است:کدامیک باید اول استفاده شود؟

 

خوب، متأسفانه در بیشتر موارد، انتخاب اول نرم کننده می شود. شاید اگر با وظیفۀ این دو بیشتر اشنا شویم، ترتیب درست به یادمان بماند. ماسک های مو عمدتا برای تغذیه یا رویارویی با اسیب های ساقۀ مو طراحی و تولید می شوند. به عبارت ديگر، آن ها باید در نزدیکترین سطح به کورتکس یا مدولا قرار گیرند.

 

وظیفۀ اصلی نرم کننده ها عمدتا توجه به کوتیکول است تا آنرا به حالت نخست برگردانند. هنگامی که شما ساقۀ مو را به نرم کننده اغشته می کنید، سعی بر خواباندن و بسته شدن  کوتیکول ها دارید در نتیجه کار را برای ماسک مو دشوار می کنید. پس نخست ماسک مو و آنگاه نرم کننده را استفاده کنید.

 

بکار بردن محصولات آرایشی مو,ترتیب مراحل استفاده از محصولات مو,ترتیب صحیح بکار بردن محصولات آرایشی مو

ترتیب صحیح بکار بردن محصولات آرایشی مو

 

استفاده از اسپری های رفع گره خوردگی

اگر جزء آن گروه افرادی هستید که موهایتان پتانسیل گره خوردن را دارند، پیش از این که هر محصول دیگری را استفاده کنید، باید گره موهایتان باز شده باشد. این کار را میتوانید به کمک اسپری های مخصوص انجام دهید.

 

بهتر است محصولات مراقبتی را روی موهای نم دار استفاده کنید و سپس به کمک شانه زدن ملایم موها، محصول را به طور یکنواخت روی موها پخش کنید.

 

بکار بردن محصولات آرایشی مو,ترتیب مراحل استفاده از محصولات مو,ترتیب صحیح بکار بردن محصولات آرایشی مو

ترتیب استفاده از محصولات مراقبتی و آرایشی مو

 

قبل از استفاده از سشوار و اتوی مو از سرم استفاده کنید

درست است همیشه نمی شود بدون استفاده از اتو مو و سشوار زندگی کرد ولی می توانیم با راه هایی از اسیب بیش از حد به آنها جلوگیری کنیم. در روتین مو همیشه پیش از سشوار و اتو کشیدن از یک سرم یا اسپری ضد حرارت استفاده کنید.

 

از یک ماسک نرم کننده استفاده کنید

در کنار شامپوهای نرم کننده خوب است در روتین مو مناسب خود لااقل یک بار در هفته از ماسک های مو با خاصیت نرم کنندگی هم استفاده کنید.

 

بکار بردن محصولات آرایشی مو,ترتیب مراحل استفاده از محصولات مو,ترتیب صحیح بکار بردن محصولات آرایشی مو

ترتیب استفاده از محصولات مو

 

از یک حجم دهنده ی سبک استفاده کنید

همه ی ما در برهه ای از زمان ناراحت کم پشتی و کم حجمی موهای خود بوده ایم، با انجام روتین مو میتوانید بسياري از این مشکلات را حل کنید. شانه زدن بی اندازه و پوش دادن هم کمکی نخواهد کرد پس بهتر است از یک حجم دهنده بر روی ریشه و قسمت های میانی استفاده کنید تا موهایی پرحجم و زیبا داشته باشید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X پزشکی ، بهداشتی ، درمانی,خدمات زیبایی ، کاشت مو ، پوست ، لیزر و و..

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023