چطور از سرم مو استفاده کنیم؟طرز استفاده از سرم موی, نحوه استفاده از سرم مو, سرم مو را چگونه استفاده کنیم

طرز استفاده از سرم موی

 

نحوه استفاده از سرم مو

موی سر هم مثل دیگر بخش های بدن ما احتیاج به مراقبت دارد. مهم ترین کار برای مواظبت از مو شستن آن است. این کار آلودگی هایی که بر روی پوست سر و ریشه مو قرار دارند را از بین می برد ولی برای ساقه مو مراقبت های بیشتری نیاز است. خیلی از اشخاص ذاتا دارای موی خشک هستند. این اشخاص باید از موهای خود بیشتر مراقبت کنند. استفاده از سرم مو یکی از راه های مراقبت از مو می باشد.

سرم مو با به وجود آوردن لایه محافظ بر  روی ساقه مو و آبرسانی به آن، از آن در برابر عوامل محیطی گوناگون مراقبت می کند و با تقویت آن از وز شدن و خشکی بیش از اندازه پیشگیری می کند. زمانی که از سرم مو استفاده می کنید دیگر احتیاجی به استفاده از نرم کننده ها ندارید. چون که این محصول از وز شدن مو  پیشگیری نموده و موهایتان را نرم و بدون گره خواهد کرد. همین طور سرم مو می تواند با بازسازی موهای صدمه دیده، رشد موها را بیشتر کرده و سبب پر حجم تر شدن و درخشش موهایتان گردد.

 

طرز استفاده از سرم موی, نحوه استفاده از سرم مو, چگونه از سرم مو استفاده کنیم

نحوه استفاده از سرم مو

 

سرم مو چیست؟

سرم مو یک محصول مایع بر پایه سیلیکون است که روی موهای شما را می‌پوشاند. بر عکس روغن مو، به کوتیکول مو نفوذ نمی‌کند و سبب تغییر در ساختار مو نمی‌شود. در نهایت، حالت مو (مجعدی و صافی) را بیشتر می کند. همین طور، درخشندگی موها را چندبرابر کرده و از موهای شما در  مقابل عوامل محیطی مراقبت می‌کند.

 

سیلیکون موجود در سرم‌های مو باعث تقویت و درخشان شدن موهای شما می شود. همین طور ریزش مو را کمتر کرده و سطح pH کمتری برای به‌حداقل رساندن صدمات مو دارند.

 

دایمتیکون و پلی سیلوکسان، که در بیشتر محصولات مراقبت از مو مثل سرم‌ها استفاده می‌شود، برای مراقبت از ساقه مو و چسباندن فیلرهای کوتیکول به یکدیگر، برای پیشگیری از صدمه حرارتی، شناخته شده‌اند.

 

ترکیبات فعال و آمینواسیدهای موجود در سرم مو، به عمق موهای شما وارد شده و شکستگی مو را خیلی کم می کند. به جز این، سرم‌های مو گره‌های مو را باز نموده و کار شما را آسانتر می‌کنند.

 

طرز استفاده از سرم موی, نحوه استفاده از سرم مو,سرم مو چگونه استفاده کنیم

چگونه از سرم مو استفاده کنیم

 

شیوه استفاده از سرم مو 

انتخاب محصول مناسب موی خود

مثل هر محصول آرایشی دیگری، هر برندی از ترکیبات گوناگونی استفاده می‌کند که امکان دارد برای انواع خاصی از موها موثر باشد و برای انواع دیگر، مزیت های کمتری داشته باشد.

 

شما باید بهترین محصولی که برای موهایتان مناسب است را پیدا کنید. همین طور باید از ترکیبات استفاده شده در آن مطلع باشید. این می‌تواند به‌ معنی آزمایش با چند محصول پیش از پیدا کردن محصول مناسب باشد.

 

این تصور اشتباه وجود دارد که: اشخاصی که موهای نازکی دارند، نمی‌توانند از هیچ سرمی‌ استفاده کنند؛ چون سرم‌ها موهایشان را صاف می‌کند. ولی، در حقیقت، افرادی که موهای نازکی دارند هم می‌توانند از سرم‌هایی با فرمول‌های سبک‌تر استفاده کنند.

 

چنانچه از آن دسته کسانی هستید که از وسایل حرارتی مو زیاد استفاده می‌کنید، پس باید محصولاتی را انتخاب کنید که در برابر آسیب حرارت ناشی از ابزارهای حالت‌دهنده از موهای شما مراقبت کند.

 

اگر موهای شما از قبل صدمه دیده است، همیشه از سرم‌هایی که دارای کراتین هستند، استفاده کنید.

 

چنانچه موهایتان کدر و خشک است، می‌توانید با مقداری سرم مو، آن را هروقت بخواهید درخشان کنید.

 

شستشوی مو پیش از استفاده از سرم

توجه داشته باشید که سرم مو را باید روی مویی که با شامپو شستشو داده شده استفاده کنید. بر‌ عکس موس مو یا اسپری مو، سرم مو در درجه اول منبع تغذیه موهای شماست. حتی چنانچه به حالت دادن و باز کردن گره‌های آن کمک کند، هدف اصلی سرم مو، مراقبت از موهای شما در برابر گرد و غبار و کثیفی است. از این رو، استفاده از آن، روی موهای شسته نشده، هدف را از بین می‌برد.

 

طرز استفاده از سرم موی, نحوه استفاده از سرم مو,طریقه مصرف سرم مو

سرم مو چگونه استفاده کنیم

 

استفاده از سرم مو

متناسب با طول و تراکم موهایتان، دو تا شش قطره از سرم مو را بردارید و آن را میان کف دست خود بمالید.

 

سرم مو بهتر است روی موهایی که تازه شسته شده‌اند استفاده شود. بنابراین بگذارید قدری از رطوبت روی موهایتان باقی‌مانده باشد.

 

موهای خود را به بخش جلو آورده و شروع کنید آن را از نوک مو به طرف بالا، به سرم مو آغشته کنید. نوک‌ موهایتان را به‌خوبی با سرم ماساژ دهید تا از خشکی و موخوره پیشگیری شود.

 

سرم مو، روی موهای مرطوب بهترین کارکرد را از خود نشان می‌دهد. چنانچه می‌خواهید سرم مو را روی موهای مرطوب خود بمالید، به یاد داشته باشید که سشوار کردن موهایتان کاملا ضروری است.

 

مراقبت از مو پس از استفاده از سرم مو

زمانی که سرم را به اندازه مفید و کافی روی موهای خود مالیدید، آن را به طرف پایین برس بزنید. این به شما کمک می‌کند تا به‌ آسانی گره‌های مویتان را باز کنید.

 

بعد از استفاده از سرم، حتما موهای خود را با سشوار خشک کنید تا به طور کامل خشک شوند. چون که موهای مرطوب می‌تواند سبب چسبیدن گردوغبار یا کثیفی به مو و پوست سر شما شود.

 

چنانچه بیشتر از اتو مو استفاده می‌کنید، بهتر است اول سرم بزنید و آنگاه به سراغ اتو مو بروید.

 

طرز استفاده از سرم موی, نحوه استفاده از سرم مو,نحوه استفاده از سرم مو

نحوه استفاده از سرم مو

 

انواع سرم مو

سرم مو مرطوب‌کننده

این سرم برای کسانی که موهایی غیرقابل کنترل با انتهای دوشاخه و خشک دارند، مناسب است. این سرم به تغذیه، نرم شدن و ترمیم موهای خشک کمک نموده و بدون به وجود آمدن چربی به موهای شما درخشندگی می‌ دهد. این نوع سرم مو همین طور از موهای شما در مقابل اشعه‌های خورشید مراقبت می‌کند و رطوبت مورد نیاز را به موها می‌دهد.

 

سرم صاف‌کننده مو

این سرم‌ها به‌طور مخصوص برای حالت دادن به مو طراحی شده‌اند. آن‌ها به کاهش موخوره و صاف کردن مو کمک می‌کنند و موهایی بسیار صاف و بدون وز را به وجود می‌ آورد که برای مدت طولانی دوام می‌آورد. همین طور می‌توانید از این سرم‌های مو برای درمان موخوره استفاده کنید.

 

سرم برای رشد مو

این نوع سرم با ترکیبات فعالی فرموله شده است که پوست سر شما را مرطوب می‌کند و جریان خون را بهتر می‌ کند که این کار باعث سلامت پوست سر می شود. همین طور به پیشگیری از شکستن مو و بهبود استحکام آن و در نهایت فولیکول‌های مو برای رشد موهای ضخیم‌تر و درخشان‌تر کمک می‌کند.

 

سرم برای موهای فر و مجعد

سرم‌های موی بیش‌از اندازه سنگین می‌توانند فرها را کم کند. نکته مهم این است که یک سرم موی سبک انتخاب کنید که فرمول آبرسانی داشته باشد. این می‌تواند به کاهش شکستگی کمک کند و در عین حال جهش طبیعی فرهای شما را حفظ کند. همین طور که  مو ها را براق می کند، موخوره را کمتر می‌ کند.

 

سرم برای کاهش موخوره

هوای خشک و رطوبت هر دو می‌توانند در به وجود آوردن موخوره نقش داشته باشند. برای مبارزه با این مشکل، به دنبال محصولی باشید که آبرسانی و مراقبت در مقابل رطوبت را به مو ها می دهد.

 

سرم برای موهای صدمه دیده و شکننده

استفاده از سرم دارای ترکیبی از روغن اسطوخودوس و ژل آلوئه‌ورا، نه‌ تنها به بازیابی سلامت موهای صدمه دیده کمک می‌کند، بلکه یک درمان فوق‌العاده برای موهای شکننده است و سبب رشد موهای سالم می‌شود. همین طور چنانچه تارهای شما بدون نشاط و استحکام هستند، سرمی‌ را انتخاب کنید که برای ترمیم مو طراحی شده است. این محصولات امکان دارد به عنوان تقویت کننده مو یا ترمیم کننده مو برچسب گذاری شوند.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 رازهای زیبایی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------