برس مناسب مو چه برسی است؟موها را چطور برس بکشیمبرس مو,برس مناسب مو,برس زدن موها

برس مناسب مو

 

برس زدن جریان هوا را بهتر به موها می رساند، پوست سر را نرم كرده و آب رسانی و تغذیه ریشه های مو را اسان تر می كند. بیش تر ما موهای مان را بسیار با شتاب و سریع شانه می كنیم ولی برس زدن ارام و روزانه روغن های طبيعي موجود بر سطح موها گسترش ميدهد و مو را درخشنده ميکند .

فواید برس زدن

اکثر ما عادت داریم براي مرتب کردن و شانه زدن موها از برس استفاده می کنیم، ولی تقریباً همه افرادی که از برس استفاده ميکنند ، روش صحیح برس زدن به موها را نمی دانند که در این مطلب به آن ها اشاره ميشود .

 

هنگام خرید برس توجه کنید که:

۱- هنگام خرید برس دقت کنید که دندانه ها نرم و قابل انعطاف باشد. این دو عامل، دو فاکتور مهم براي برس محسوب میشوند . فاصله بین دندانه های شانه یا برس هم بسیار مهم است مخصوصاً براي افردی که موهایشان مجعد و یا موجدار است، شانه و یا برسی براي این اشخاص مناسب است که دندانه های با فاصله زيادي داشته باشند.

 

۲- بهتر است موهای برس از جنس نایلون باشند نه پلاستیک. موهای نایلونی انعطاف بیشتری دارند و کم تر باعث آسیب رساندن به موهایتان میشوند .

 

۳- هنگام خرید به دسته برس توجه کنید. برس هایی که دسته ارگونومیک دارند به شما امکان می‌دهند که آنرا بهتر در دست بگیرید و کنترل بهتری هم موقع برس زدن موهایتان بر آن داشته باشید.

 

برس مو,برس مناسب مو,برس زدن موها

بهترین راه برس زدن موها

 

۴- توجه کنید که یک بالشتک پارچه ای در انتهای موهای برس وجود داشته باشد زیرا این بالشتک باعث ميشود موهای شما هنگام شانه کردن با برس کم تر اسیب ببینند.

 

۵- برس هایی را بخرید که انتهای موهای آن گرد باشد. این گردی باعث ميشود سر موهای برس پوست سر شما را آسیب دیده و زخمی نکند. در عین حال موهای برس که از هم جدا و تکی تکی باشند بهتر از موهای به هم چسبیده است.

 

۶- برس ایده‌ال باید دارای موهای نرم، قابل ارتجاع و بانوک گرد و درشت بوده به طوری که موها به نرمي در بین آن ها حرکت کرده وکشیده نشوند. بهتر است از شانه یا برسی استفاده شود که تولید الکتریسیته ساکن نکند( شانه یا برس فلزی نوک تیز خوب نیست)

 

۷- شانه بایستی از پلاستیک قابل ارتجاع ساخته شده باشد. نوک دندانه های شانه بایستی گرد و عرض و اتصال بین دندانه ها درست در مرکز هر دندانه بوده و همچنين فواصل دندانه ها متناسب و جنس آن ها قابل انعطاف و نرم باشد تا دندانه ها به راحتی بین موها حرکت نمایند.

 

در این جا به برخی از مشکلات رایج که امکان دارد بدون این که بدانید، مرتکب شوید اشاره خواهیم کرد.

 

برس مو,برس مناسب مو,برس زدن موها

خرید برس مو

 

استفاده از برس اشتباه

برس ها از آن گروه لوازمی نیستند که یکی از آن ها، مطلوب تمامی کس باشد. پیش از استفاده از یک برس، آنرا آزمون کنید. برس انتخابي شما نباید بی اندازه سفت و دشوار باشد و باید بافت موها و استایل و مدلی که میخواهید به آن بدهید را جامع کند.

 

استفاده از برس های گرد و فلزی در حین سشوار کردن، به موهای شما حجم اضافی ميدهد . درصورتی که موهای شما فر یا زبر است، از یک برس سفت و دشوار استفاده کنید که براي مردودشدن از بین موهایتان به میزان کافی توان دارد. برس های صاف براي مدل موهای قابل انعطاف و برّاق عالی ميباشند .

 

یک برس صاف و به صورت پارو، براي زمانی عالی است که میخواهید موهایتان را از بالای سر بسته یا به صورت دم اسبی در بیاورید. از برس هایی که در انتهای شاخه هایشان یک گوی حقیر دارد، پرهیز کنید.

 

امکان دارد موی شما دور آن ها پیچیده شده و کنده شود. برترین انتخاب براي شما، برس های زلف دار یا شانه های دندانه دار میباشد . این گروه از برس ها عاری حفر کردن زلف، گره های آن ها را گشوده ميکنند . همچنين در نظر داشته باشید که استفاده از برس های چوبی میتواند باعث پيش‌گيري از موخوره شده و چه بسا موخوره هایی که از گذشته داشتید را از بین ببرد.

 

برس زدن باید دو بار در روز( صبح و شب) و هر بار دست كم یك دقیقه انجام شود. براي جدا كردن موها، اول شانه را روی نقاطی كه گره های احتمالی موجود است بگذارید و گره ها را باز كنید. موها را نكشید و کم کم دسته هایی از موی تان را شانه كنید و در صورت ریزش مو و گیر کردن آنها در برس تمیز کردن برس مو فراموش نشود، چون در صورتی که برس تمیز نشود خود باعث گره شدن بیشتر موها می شود.

 

بهترین راه برس زدن موها این است كه سر به طرف پائین باشد و موها از پشت گردن به طرف پیشانی برس شوند و بعد از كناره ها به طرف بالای سر این كار را ادامه دهید و در انتها با برس كردن از پیشانی به طرف پشت سر كار را خاتمه دهید. اگر موهای تان را شستید، صبر كنید تا 80 درصد از موهای تان خشك شوند و بعد برس بکشید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------