آیا ماساژ پوست سر برای رشد موی سر موثر است؟آیا ماساژ پوست سر می‌تواند به رشد مو کمک کند,ماساژ پوست سر,روش‌های ماساژ سر برای رشد مو

روش‌های ماساژ سر برای رشد مو

 

ماساژ پوست سر مثل ماساژ هایی است که برای گردن، پشت یا بدن انجام می شود. با این حال، ماساژ پوست سر معمولاً قدری آرام تر صورت می گیرد. بر اساس مطالعات انجام شده، ماساژ پوست سر با کشش سلول های فولیکول مو ضخامت مو را افزایش می دهد.

هر مو روی سر شما زندگی خود را درون یک فولیکول، درست در زیر پوست روی پوست سر شما شروع می کند.

 

این به نوبه خود، فولیکول ها را برای تولید موهای ضخیم تر تحریک می کند.

 

همچنين تصور می شود که ماساژ امکان دارد به رقیق شدن رگ های خونی در زیر پوست کمک کند و از این طريق رشد مو را ترغیب می کند. هرچند این مطالعات محدود است، آنچه که تا به حال شناخته شده است،

 

آیا ماساژ پوست سر می‌تواند به رشد مو کمک کند,ماساژ پوست سر,روش‌های ماساژ سر برای رشد مو

ماساژ دادن پوست سر

 

قول هایی در مورد ماساژ پوست سر و رشد مو نشان می دهد.

 

ماساژ سر

حركات ماساژ باید با حركات كوچك و بسیار آرام و اهسته ای انجام گیرد. با خطی فرضی سر را به نیمه راست و چپ تقسیم نمائید.انگشتان دودست را كمی از هم باز كرده سپس در قسمت جلوی سر پنج انگشت دست راست را در طرف راست خط فرضی و انگشتان دست چپ را در طرف چپ خط فرضی بر روی پوست سر بگذارید بطوریكه نرمه انگشتان با سطح پوست سر تماس پیدا كند.

 

به آرامی و با حركات ظریف پوست سر را به دو طرف و عقب و جلو حركت دهید. دقت كنید كه انگشتان شما نباید روی پوست بلغزد و موها را ماساژ دهد بلكه این پوست است كه روی استخوان جمجمه می لغزد.هر گاه حس گرما در پوست سر پیدا كردید انگشتان خود را كمی به عقب تر جابه جا كنید و همین عمل را تكرار نمائید. در موقع ماساژ تمام نواحی سر و بالای گوشها و شقیقه ها باید ماساژ داده شود.

 

در نحوه ديگر برای ماساژ پوست سر انگشتان دستها را در هم كرده و كف دست را روی پوست سر تكیه می دهیم و تلاش می كنیم هم زمان با ماساژ كف دستها، پوست سر را بر روی سطح جمجمه حركت دهیم.در ماساژ ناحیه ای از پوست سر كه گرفتار ریزش مو شده با نوك انگشت كه بر روی پوست سر قرار می دهیم تلاش می كنیم ضمن وارد كردن فشار آرام به پوست، حركاتی مثل گردباد به آن بدهیم.

 

در مجموع عمل ماساژ پوست سر بایستی با نهایت آرامش و صبر و حوصله انجام گیرد. هر نوع ماساژ كه با عجله و از روی کم حوصلگی و با خشونت انجام گیرد ممكن است به جای سودمندبودن نتیجه معكوس هم به دنبال داشته باشد.پس از انجام هر ماساژ گرمی مطبوعی در ناحیه پوست سر حس شده و یك حالت راحتی مخصوص به انسان دست می دهد كه این حس گرمی به دلیل زیاد شدن جریان خون پوست سر در نتیجه ماساژ می باشد.

 

آیا ماساژ پوست سر می‌تواند به رشد مو کمک کند,ماساژ پوست سر,روش‌های ماساژ سر برای رشد مو

شیوه های ماساژ سر برای رشد مو

 

شیوه های ماساژ سر برای رشد مو

- ماساژ سنتی سر

- ماساژ سر برای رشد مو در هنگام شست و شوی سر

- استفاده از برس و دستگاه های ماساژ

- ماساژ سر برای رشد مو با روغن های اسانس

 

آیا ماساژ پوست سر می‌تواند به رشد مو کمک کند,ماساژ پوست سر,روش‌های ماساژ سر برای رشد مو

ماساژ سنتی سر

 

دیگر نکات مربوط به رشد مو

علاوه بر ماساژ پوست سر، شیوه های اثبات شده دیگری هم وجود دارند که به رشد مو کمک می کند. برخی از این موارد عبارتند از:

 

از شامپو و شانه زدن بی اندازه جلوگیری کنید. همچنين استفاده از ابزار های شیمیایی، رنگها و ادستگاه های گرمایشی( خشک کننده مو) را محدود کنید. این ها همه میتوانند کوتیکول های مو را تضعیف نموده و سبب شکستگی و اسیب به مو شوند.

 

حتماً در مورد ازمایش کمبود های غذایی با پزشک خود صحبت کنید. مقدار کم روی، آهن و بیوتین همگی میتوانند در ریزش مو نقش داشته باشد.

 

تلاش کنید ماینوکسیدیل( Rogaine) را برای اعمال روی پوست سر به صورت موضعی برای و طاسی ارثی پشت سر در نظر بگیرید. این داروی بدون نسخه، بعنوان یک مایع و یا فوم( کف) دردسترس است، همچنين برای ریزش مو در قسمت جلوی پوست سر کاربردی نیست.

 

در مورد دارو های تجویز ریزش مو از پزشک خویش سؤال کنید. این موارد شامل فیناستراید یا پروپسیا( Propecia) برای مردان و اسپیرونولاکتون( spironolactone) برای زنان است.

 

از متخصص پوست خویش در خصوص شیوه های تخصصی برای افزایش رشد مو سؤال کنید. مورد ها شامل لیزر درمانی، کاشت مو و تزریق کورتیکواستروئید( corticosteroid) است.

 

در مورد ریزش مو خود با پزشک تان صحبت کنید. درصورتی که بیش از حد معمول مو از دست داده اید، میتواند علامت بیماری زمینه ای مثل کم کاری تیروئید باشد.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X پزشکی ، بهداشتی ، درمانی,خدمات زیبایی ، کاشت مو ، پوست ، لیزر و و..

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023