روشهای کاربردی و مفید برای مراقبت از مو در خواب روش مراقبت از مو در خواب , مدل مو برای خواب , بهترین روش بستن مو موقع خواب

روش مراقبت از مو هنگام خواب

 

چگونه شب ها موهای خود را ببندیم و از آن محافظت کنیم؟

مراقبت از مو در خواب یکی از قدم های اولیه برای داشتن موهایی صاف و ابریشمی است، اگر قبل خواب اقدامات لازم برای مراقبت از موها را انجام ندهید احتمال این که صبح با موهایی وز و ژولیده و گره خورده روبرو شوید بسیار زیاد است. 

حتما تا به حال برایتان پیش آمده است که بعد از بیدار شدن از خواب با موهایی آسیب دیده و بد حالت روبرو شده باشید. برخی اشتباهات رایج که به آن ها عادت کرده ایم می تواند سلامت و زیبایی موها را تحت تاثیر قرار داده و صبح تان را خراب کند. 

 

موهای بلند هنگام خواب بیشتر دچار آسیب دیدگی و گره خوردن می شوند، اگر شما هم هنگام خواب موهایتان را باز می گذارید و صبح با موهایی آشفته بیدار می شوید باید بدانید که موهایتان در خواب دچار آسیب شده اند، آفتگی موها هنگام خواب می تواند منجر به شکستن و وز شدن مو، موخوره  و ریزش مو شود. 

 

نکات لازم برای مراقب از مو در خواب

مراقبت از مو هنگام خواب اهمیت زیادی دارد، چون زمان نسبتا طولانی به طور ناخوداگاه ممکن است آسیب های جدی به موهایتان وارد کنید. 

 

مراقبت از مو,توصیه های کاربردی مراقبت از مو در خواب ,بهترین راه مراقبت از مو در خواب

برای مراقبت از مو در خواب موهایتان را با کلاه ابریشمی بپوشانید

 

با موی خیس نخوابید

عادت دوش گرفتن شبانه به موها آسیب می رساند، موهای خیس حالتی ضعیف و شکننده دارند  و سنگینی سر روی موها در طول شب باعث بدحالت شدن و شکستن ساقه موها می شود. قبل از خوابیدن موهایتان را خوب خشک کنید، ترجیحا سعی کنید دوش گرفتن را صبح زود یا در طول روز انجام دید تا شب موهایتان مرطوب نباشد. خوابیدن با موی مرطوب علاوه بر این که احتمال سرماخوردگی و سردرد را افزایش می دهد باعث میشود موهایتان هنگام شب ، وز شوند و دچار خشکی و شکنندگی بیشتر شوند.

اگر اصرار بر دوش گرفتن شبانه دارید ، حداقل دو ساعت قبل از خواب دوش بپیرید و موها را قبل از خواب خشک کنید. 

 

ماساژ پوست سر قبل یا بعد از خواب

ماساژ آرام پوست سر می تواند باعث بهبود جریان خون اطراف فولیکولهای مو شده و رشد موها را تقویت کند. بهتر است قبل یا بعد از خواب پوست سر را ماساژ دهید. 

 

کلاه خواب یا روسری بپوشید

رها کردن موهای بلند هنگام خواب می تواند باعث گیر  کردن موها زیر بدن شده و فشار اضافه که بر ریشه مو می شود منجر به ریزش موی فیزیکی در فرد شود. 

یکی از ساده ترین و بهترین روش ها برای پیشگیری از به هم ریختن مو در خواب ، پوشیدن کلاه ابریشمی مخصوص خواب است که اگر در دسترس نبود می توانید روسری ابریشمی یا نخی را جایگزین کنید به خصوص اگر موهایتان کمی مرطوب است بهترین کار برای پیشگیری از سرماخوردن سر پوشیدن روسری نخی است. 

 

ماساژ با روغن نارگیل

برای این که موهایی صاف و براق داشته باشید هفته ای یک بارقبل از خواب کف سر را با روغن نارگیل ماساژ دهید و روز بعد موها را بشویید یا این که می توانید قبل از خواب تمام مو را با روغن نارگیل آغشته کرده و با کلاه مخصوص موها را ببندید و صبح روز بعد موهایتان را بشویید. روغن نارگیل باعث می شود موهایی نرم و ابریشمی داشته باشید.

 

موهایتان را ببافید

مهم ترین نکته ای که باید دقت کنید این است که هنگام خواب موها را باز نگذارید یا با گیره نبندید که هنگام خواب فشار اضافه بر ریشه موها باعث ریزش مو شود. بهترین روش برای ثابت نگه داشتن موها  ، بافتن مو است . قبل از خوب موها را ببافید ولی خیلی بافتتان را سفت نکنید که باعث کشیدگی ریشه موها هنگام خواب نشود. 

برای این که موهایتان تقویت شود میتوانید قبل از بافت مو کمی کرم مو یا سرم مو به موهایتان بزنید و صبح روز بعد با  موهایی صاف و مرتب از خواب بیدار شوید. 

 

نکات مراقبت از مو در خواب,مراقبت از مو در خواب, مراقبت از مو

برای مراقبت از مو در خواب موها را ببافید

 

استفاده از نرم کننده و ماسک مو

اگر میخواهید موهای نرم و ابریشمی داشته باشید قبل از خواب موهایتان را کرم یا نرم کننده بزنید تا مانع از خشکی و فر خوردن یا شکستن موها در خواب شود. 

 

موها را شانه کنید

هر چقدر هم که خسته اید حتما قبل از خواب موها را شانه کرده ، مرتب ببندید و سپس بخوابید. شانه زدن مو از گره خوردن موها به خصوص موهای کوتاه هنگام خوب پیشگیری می کند و چربی طبیعی پوست سر را به ساقه موها می رساند و مانع از خشکی زیاد موها هنگام خواب می شود. 

 

بالش مناسب

تمیزی بالش اهمیت بسیار زیادی برای سلامت موها هنگام خواب دارد بنابراین مراقب باشید که همیشه روکش بالشتان تمیز باشد. روکش بالش اگر ابریشمی باشد مانع از شکستن موها هنگام خواب می شود. روکش های نخی مانع از افزایش الکتریسیته ساکن موها هنگام خواب شده و صبح که بیدار می شوید موهایتان وز و به هم ریخته نخواهد بود.

اگر به سلامت موهایتان اهمیت می دهید بهترین روبالشی برای شما ، روبالشی ابریشمی است.

 

روغن اسطوخودوس

می توانید هفته ای یک بار مقداری روغن اسطوخودوس را قبل از خواب روی موها بمالید و صبح موهایی براق و مرتب داشته باشید. 

 

ژل آلوئه ورا

می توانید شب قبل از خواب مقداری ژل آلوئه ورا را روی موها بکشید تا ساقه موها را آبرسانی کند و روز بعد موهای مرتب تری داشته باشید. 

 

بهترین روش بستن مو موقع خواب, مراقبت از ساقه مو هنگام خواب , مراقبت از مو قبل از خواب

برای مراقبت از مو در خواب موها را باز نگذارید و بالای سر ببندید

 

بستن موها

اگر تمایلی به بافت موها ندارید حتما قبل از خواب موهایتان را بالای سر با کش ببیندید، البته مراقب باشید که ریشه موها کشیده نشوند و سپس به رختخواب بروید تا صبح موهای مرتب تری داشته باشید. 

 

اسپری مو

استفاده از اسپری مو قبل از خواب باعث می شود موهایتان برای روز بعد مرتب تر و قوی تر شوند. 

 

با موهای آغشته به حالت دهنده نخوابید

اگر موهای شما آغشته به حالت دهنده مو چه اسپری چه ژل یا چسب یا حتی کتیرا باشد و بدون شستن موها به رختخواب بروید صبح روز بعد با موهایی شکسته و تا خورده روبرو خواهید شد که با بدحالت شدن و موخوره زدن موها در آینده همراه خواهد بود. 

 

 

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------